|
Stan wyjątkowy?
|
|
Podobno krążą pogłoski, że "ma być wprowadzony stan wyjątkowy i Warszawa zostanie odcięta".
Nie wiem kto takie brednie opowiada, a przede wszystkim kto w nie wierzy - bo to opowieści z kategorii science fiction.
A przyczyna jest banalna.
Jakimi siłami miałby być wprowadzony Stan wyjątkowy?
Pamiętam jak jeszcze na szkoleniu wojskowym w liceum otrzymywaliśmy informacje nie tylko o polskiej obronności, ale też obronności Naszych ówczesnych "przeciwników".
Już w latach siedemdziesiątych Niemcy zachodnie miały system mobilizacji pozwalający w ciągu 24 godzin uzupełnić stan wojska o co najmniej 2 miliony rezerwistów i pracowników cywilnych.
My mieliśmy wtedy OBRONĘ CYWILNĄ, której zadanie było wspomaganie wojska.
Trzonem tego systemu była Liga Obrony Kraju, która mimo komunistycznego rodowodu realizowała bardzo dużo dobrych przedsięwzięć.
Jest dla mnie oczywistym, że w sytuacji takiej - jak obecna, to Obrona Cywilna winna być główną siłą koordynującą działania w sprawie wykrywania i zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa.
Problem w tym, że likwidatorzy Państwa Polskiego już dawno zdezorganizowali te struktury.
W takiej sytuacji zamiast wojska, LOK, Terytorialsów to strażakom zleca się rozłożenie namiotów przed szpitalami.
Zawsze staram się być uczciwym i dlatego przyznam, że nie wszystko co robi obecny Rząd jest złe. A pozostałości po poprzednikach w postaci zdemolowanego Państwa tworzą nieciekawe zaplecze do działania.
Strach tylko pomyśleć - co by było - gdyby u władzy było SLD, albo PO.
Jedni by kazali Polakom się "ubezpieczyć", a inni "zmienić pracę".
|
|
16 marzec 2020
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Sondaże w USA dotyczące Izraela. Kiedy podobne sondaże w Polsce?
maj 19, 2005
lektorka angielskiego
|
Kwaśniewski, Miller i Kurczuk przed Trybunał Stanu?
maj 30, 2004
|
Termit i Termat - substancje które powaliły WTC 1,2 i 7 - prezentacja video.
wrzesień 26, 2006
Dorota
|
POLSKA - UNIA 17
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
|
Czy jest sens mieszać się w nie swoje sprawy i na jakie profity z wojny liczy Polska?
sierpień 12, 2008
Gregory Akko
|
J.Kaczyński wydał instrukcję o Ujazdowskim
grudzień 22, 2007
Interia
|
Traktat o Odnowie Solidarności Narodowej
maj 23, 2005
przesłała Elżbieta
|
Towarzysz Petent
luty 18, 2008
Marek Jastrząb
|
Demokracja w cieniu globalizacji na przykładzie polskich wyborów parlamentarnych w 2007
październik 22, 2007
J. Duranowski
|
Proklamacja przeciwnika Stanów Zjednoczonych
maj 18, 2004
przesłał Adrian Dudkiewicz
|
Nie dezerterzy
czerwiec 26, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
|
Pogoda dla nafty
grudzień 5, 2005
Jan Lucjan Wyciślak
|
......a Adaś nawet się nie zająknął w słowa.
wrzesień 9, 2006
Marek Olżyński
|
TO JAK TO Z TYM..DOLAREM???.
kwiecień 21, 2008
surrealista
|
Globalizm w wykonaniu Kaczynskich
marzec 6, 2007
przeslala Elzbieta
|
Nieodrodny syn stalinowskiej agentury
sierpień 15, 2004
|
Zarzut antysemityzmu
maj 29, 2008
Dariusz Kosiur
|
Pytania do polityków, partii i ugrupowań politycznych działających w Polsce
listopad 6, 2006
Zdzisław Gromada
|
Opowieść wigilijna 2005
grudzień 23, 2005
Marek Olżyński
|
W Polsce spada bezrobocie
sierpień 8, 2004
Anna Gumułka
|
|
|