|
W najbliższą niedzielę odbędą się obchody wyzwolenia więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau
|
|
https://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/e-rybarska-regulamin-muzeum-auschwitz-birkenau-podwaza-prawa-obywateli
>W najbliższą niedzielę odbędą się obchody wyzwolenia więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. To międzynarodowe przedsięwzięcie, w których bierze udział tysiące uczestników. Przygotowana została również strefa specjalna dla najważniejszych gości, między innymi byłych więźniów obozu. Członkowie Stowarzyszenia Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych poprosili muzeum o trzydzieści zaproszeń. Dyrektor państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau Piotr Cywiński - odmówił.
- Dostaliśmy karniaka za wniesienie jednej polskiej flagi, do tego oczywiście muzeum ubliżało nam, pomówiło nas o obrażenie więźniów, zasłaniając polską flagą sektor dla nich. Po interwencji ministra, stowarzyszenie otrzymało trzy zaproszenia - mówiła na naszej antenie Elżbieta Rybarska. - Pan Cywiński zapomniał o tym, że w państwowym muzeum, czyli muzeum nas wszystkich, powinien pełnić rolę służebną, a on jest autokratą - dodała.
Dyrektor swoją decyzję tłumaczy tym, że więźniom przeszkadzała ubiegłoroczna akcja z wywieszeniem flagi. Powołuje się też na regulamin muzeum. - Oświadczam, że nigdy żaden więzień nie zwrócił się do nas - obrażony, upokorzony, z jakimkolwiek stanowiskiem, że komukolwiek wyrządziliśmy krzywdę - wyjaśnia Rybarska. Dodała ona również, że do stowarzyszenia zgłosiła się jedna z więźniarek, która po wysłuchaniu argumentów dyrekcji, poprosiła o rozmowę z ministrem, gdzie chciała zaświadczyć, iż była uczestniczką zeszłorocznych uroczystości. <
Granda, która powinna zdopingować rząd do natychmiastowego usunięcia dyr. Cywińskiego z funkcji dyrektora KL Auschwitz, DZIŚ! I przejąć organizację uroczystości.
|
|
24 styczeń 2019
|
|
Alina
|
|
|
|
Dorzynki w Bagdadzie
listopad 17, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
Frustraci paraliżujący miasto nibybombami
lipiec 22, 2005
Mirosław Naleziński
|
Zagrożenie Gospodarki Globalnej i Kłopoty USA?
maj 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Ręka, rękę myje a g... dalej pływa w politycznym szambie Krakowa
styczeń 11, 2007
Artur Łoboda
|
ZIMOWE ALELLUJA WIELKANOCNE
marzec 20, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
|
Pieśń o duchowych symulantach
kwiecień 3, 2008
Marek Jastrząb
|
Akcjonariusze przeciwko AOL
sierpień 11, 2002
PAP
|
Kilka uwag odnośnie Kosowa
luty 26, 2008
Artur Łoboda
|
Strategiczna Gra Chin i Rosji Przeciwko USA
wrzesień 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Te same błędy
sierpień 6, 2003
Karol Wojciechowski
|
Pytania, pytania, pytania....
lipiec 30, 2003
Stanisław Krajski
|
Oręż modlitwy żołnierskiej
maj 1, 2005
Wojciech Kozlowski
|
Odezwa
czerwiec 25, 2003
przesłała Elżbieta
|
Ziemia obiecana
sierpień 1, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
|
Test na sprawdzenie etyki urzędniczej - czy prowadzący Twoją sprawę sędzia lub prokurator jest skorumpowany?
kwiecień 29, 2006
Zdzisław Raczkowski
|
Żołnierzom poświęcone...
sierpień 24, 2008
jobstalker
|
Pod presją
sierpień 12, 2003
Robert Popielewicz
|
POLSKA - UNIA 13
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
|
Gdzie drwa rabią
grudzień 13, 2006
antyglobalista
|
Koalicje. KLIKA - Kabaret Autorów Marek Sobczak & Antoni Szpak
listopad 15, 2002
http://angora.pl
|
|
|