|
Powrót po rozum do głowy
|
|
Jeżeli chce się dokonać jakiegokolwiek oszustwa, przewrotu, przejęcia władzy - to wprowadza się chaos.
W wypadku wyrafinowanego oszustwa - odgrywa się złożone "spektakle" służące otumanieniu przyszłych ofiar.
Właśnie teraz przed naszymi oczami odgrywa się spektakl rzekomej walki politycznej pomiędzy PiS, a wyrosłymi - jak z ziemi ugrupowaniami politycznymi.
Czy ktokolwiek z Państwa wierzy, że to rzeczywista walka polityczna?
Pisałem nieraz o tym - jak Minister Gliński konserwuje rynsztok w polityce kulturalnej.
Ale w krótkiej wypowiedzi dowiodę, że WSZYSTKO - co dzieje się wokół Trybunału Konstytucyjnego - to zaplanowana przez PiS farsa.
(Ludzie nie mogą być aż tak głupi.)
W ostatniej kampanii wyborczej PiS głosił konieczność zmian politycznych i mentalnych w Polsce.
Fundamentalną w takiej sytuacji jest kwestia zmiany postkomunistycznej Konstytucji Kwaśniewskiego.
Skoro w pierwszym punkcie tej postkomunistycznej Konstytucji jest wskazane, że to Naród jest suwerenem - to dalsze jej artykuły MUSZĄ być podporządkowane temu aksjomatowi.
A - jeżeli są z nim sprzeczne - to WYKLUCZAJĄ swoją prawomocność.
Konstytucję Kwaśniewskiego poparło 23 procent Polaków uprawnionych do głosowania.
Obalić ją może więc każde referendum konstytucyjne, które poprze więcej - niż 23 procent uprawnionych do głosowania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wystarczyłoby stworzyć Prawdziwą Konstytucję - oddającą Polakom prawo samostanowienia i poddać ją pod głosowanie.
Wyłuszczone w niej winny być trzy - nie istniejące do tej pory aspekty:
1. Realny wpływ Obywateli na rządzących.
2. Dekomunizacja Polski.
3. Odmafijnienie tak zwanej Trzeciej władzy, a więc sądów i prokuratury.
Przy okazji można zlikwidować trybunalską mafię.
Nie mam najmniejszej wątpliwości, że w takim wypadku frekwencja wyborcza będzie bardzo duża.
Dlaczego PiS tego nie zrobił?
Celem PiS-u nie jest "zmiana" Polski, ale tylko zmiana rządzących.
Ten przykład podaję po to - by ludzie bezmyślnie wierzący PiS-owi powrócili po rozum do głowy.
Mogę podać dziesiątki podobnych przykładów - celowego zaniechania działań Rządu Beaty Szydło.
Za trzy lata obudzicie się z "ręką w nocniku" i powiecie, że kolejna "szansa" naprawy Polski - została zmarnowana.
|
|
9 maj 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Popieram to, co napisałem nieco wcześniej.
Niebawem będzie jazgot medialny i klangor lokalny, wspomnień dobrodziejstw czasów PO.
Ja osobiście miałem nadzieję, że zostaną podjęte R E A L N E działania w ramach "konika" obywatela Kaczyńskiego - tj. Wymiaru Sprawiedliwości.
I co?
I nic.
Chaotyczne działania, polegające na wymachiwaniu imitacjami pięści, bez zrozumienia istoty boksu, tylko skompromitowały ruch nadziei.
Obawiam się, że po chwili zdezorientowania, sądownictwo i prokuratura, zyskają źródła dodatkowej dynamiki w zwalczaniu podstawowych zasad praworządności na terenie RP.
Służyć temu będą zmiany w fundamentach prawa, czyli w kodeksie cywilnym.
Jakakolwiek zmiana kodeksu cywilnego, winna być przez społeczeństwo cenzurowana.
Bo kodeks, ów to własność i swoboda zawierania umów.
Według tego co wiem, to ingerencja strukturalna we własność, nawet za pośrednictwem ustawy o obrocie ziemią "nieodrolnioną", tworzy wyłom w jej granicach.
Potem katastry, deszczówki, itp.
Nakładanie reżimów obciążeń publicznych, w zbitce z ograniczeniami z rozporządzaniem pełną własnością, to rugi ustawowe.
Nieznane nawet "zaborcom".
Zmienią też zasady zawierania umów. Ochronie podlegać będzie nie osoba, do której składana jest oferta, a oferent, który w porę, czyli czas (z istoty określony na korzyść oferenta) ustawowo zastrzeżony, oferty nie odrzuci, zyska zawarcie umowy.
Odwrócą wszystko i wykorzystają nieświadomość nieznających zasad ofert niepisanych tradycyjnie i internetu osób starszych, którzy własność posiadają.
Zwiastun to tzw. "odwrócona hipoteka".
I PiS z tym nie walczy.
Prawdziwi Polacy nie mają obecnie żadnej reprezentacji.
Ż A D NE J.
Zanętą jest jedynie Marian Kowalski, ale obawiam, się że to kolejny "Kornel". Człowiek z tzw. "czystą kartą"
|
|
2016-05-09
Magellan
|
 |
|
|
ps
Gomułka rzeczywiście był - jak na jego czasy - mężem stanu.
Skodyfikował i to dobrze, postępowanie cywilne, karne i administracyjne.
Skodyfikował prawo materialne karne i cywilne.
Zaprowadził ład legislacyjny, a tym samym i w takim zakresie, w jakim mógł - własnościowy.
W innych kwestiach się nie wypowiadam, ponieważ nie ma takiej potrzeby, a i kwalifikacje moje są niepewne.
Niemniej, być może od czasów presaskich, miał dość swobody decyzyjnej i ten zakres wykorzystał, na tyle, na ile mógł.
Być może? |
|
2016-05-09
Magellan
|
 |
|
|
ostatni ps
Ta Jędrusik to rzeczywiście źródło odpodmiotowanego tkwienia kobiecości naturalnej, w sile mężczyzn, którzy ją ujrzeli.
Teraz rozumiem czemu mój Ojciec ją tak poważał. |
|
2016-05-09
Magellan
|
 |
|
|
Gomułkę odkryłem parę lat temu - na nowo.
A - jako nastolatek myślałem, że to "wieśniak".
Za tydzień mam rozprawę sądową przeciwko Prokuraturze, która nie chce ścigać urzędników twierdzących, że ich nie dotyczy KPA.
Osobom postronnym wyjaśnię, że to właśnie za czasów Władysława Gomułki wprowadzono Kodeks Postępowania Administracyjnego i jego paragraf WYMAGAJĄCY ZAŁATWIENIE SPRAWY PETENTA W CIĄGU MIESIĄCA.
Od czasów Gierka przepis ten tak się interpretuje, że w ciągu miesiąca urzędnik odpowiada cokolwiek.
W Trzeciej RP - szczególnie pod rządami PO urzędnicy uważali, że W OGÓLE NIE OBOWIĄZUJĄ ICH ŻADNE PRZEPISY.
Kiedyś napisałem artykuł stwierdzający, że Kaczyński nie dorównuje Gomułce. I zapowiada się że tak już pozostanie. |
|
2016-05-09
Artur Łoboda
|
 |
|
|
Natomiast Jędrusik - nigdy nie mogłem ścierpieć.
Raziła mnie jej żenująca egzaltacja. |
|
2016-05-09
Artur Łoboda
|
|
|
|
Steinbach: unieważnić dekrety przed wstąpieniem do UE
sierpień 31, 2002
PAP
|
Dialog Katolików z Żydami. Nie tylko w USA
listopad 28, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Piraci ośmieszają mocarzy tego świata
wrzesień 11, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Clinton nie walczył w Wietnamie, powalczy w Izraelu?
sierpień 3, 2002
IAR
|
Szkoło kochana mamy cię dość od rana.
marzec 10, 2009
Bogusław
|
Antypolonizm żydowski to nic nowego...(4)
lipiec 7, 2003
Mirosław J. Wiechowski
|
The Iraq War: Worse than a Mistake
marzec 25, 2003
|
Bez prywatyzacji dług publiczny może przekroczyć 50%
sierpień 27, 2002
PAP
|
Zagrożone Wartości USA
grudzień 31, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
90 miast amerykańskich przeciw wojnie
luty 13, 2003
PAP
|
Analiza stanu wojennego w Pakistanie
listopad 6, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Na ratunek
październik 13, 2003
PAP
|
Iracki rozgardiasz
wrzesień 23, 2003
Andrzej Kumor
|
Propozycja Geremka
lipiec 15, 2008
...
|
Lausanne Conference For One Democratic State in the whole of
Palestine/Israel
czerwiec 12, 2004
Israel Shamir
|
"Bioferm" w wersji francuskiej
luty 7, 2009
PAP
|
Ciekawe czy któryś patałach zastanowił się nad tym:
czerwiec 12, 2003
|
Nowa książka Grossa
czerwiec 27, 2006
RMF
|
Scenariusze i reżyseria, po polsku
listopad 11, 2007
Marek Olżyński
|
Własność i grabież
listopad 21, 2003
Lech Pruchno Wróblewski
|
|
|