|
"Wolne media" w PRL - bis
|
|
Pewnie mało kto z Państwa pamięta bardzo ważny - choć zaledwie rozpoczynający temat - mój artykuł "Plan zniszczenia polskiej kultury".
Dowodziłem w nim, że tak samo - jak zniszczono polską gospodarkę - realizowana jest przez Bogdana Zdrojewskiego strategia zniszczenia Kultury Narodu Polskiego.
Na jednym z portalów - który przedrukował mój tekst, spotkałem się z pokrętnym komentarzem ludzi z "nowoczesnej".
W przekonaniu, że po 25 latach - większość Polaków nie pamięta tamtych czasów, pozwalali sobie na fałszowanie historii.
Na wyrywek z mojego tekstu: "Przez kilka lat utrzymywał Balcerowicz sztywny kurs dolara wobec złotówki"
odpowiedział "No tak. Inflacja lepsza"
Otóż przypominam Polakom, że w sytuacji blisko stuprocentowej inflacji - Balcerowicz utrzymywał stały kurs dolara.
Inflacja była wtedy bardzo wysoka i w znacznej mierze podsycana przez samego Balcerowicza!
Między innymi przez uwolnienie towarów zagranicznych z wszelkich podatków, a obciążanie ponad 40 procentowym haraczem polskich produktów.
Po co więc Balcerowicz trzymał sztywny kurs dolara?
O jego polityce decydował George Soros, a pełną wiedzę o planach Balcerowicza posiadali politycy Izraelscy (!)
W skrócie przedstawię ich plan.
Proszę sobie wyobrazić, że osoba, która doskonale zna datę zerwania ze sztywnym kursem dolara - wprowadza do Polski miliard dolarów i zamienia na złotówki.
Najsłabsza lokata bankowa dała w pierwszym roku 80 procent zysku.
W drugim roku minimum 60 procent zysku.
W trzecim roku minimum 50 procent zysku.
Po czterech latach odbiera pieniądze z banku i zamienia z powrotem na dolary.
Ale wtedy - ze względu na stały kurs dolara - ma już 3 miliardy dolarów.
A wraz z kapitalizacją odsetek - dużo więcej.
Kto za to zapłacił - My wszyscy!
W Polsce powstało wiele hipermarketów - za odsetki od takich "lokat".
Przez 25 lat ani jedno z głównych mediów - nie zaprosiło ekonomistów, którzy przedstawiliby zasady tego systemu.
Nikt nie powiedział w mediach, że Trzecia RP powstała na grabieży polskiego Majątku Narodowego. Że z premedytacją niszczy się ludzi wykształconych i kompetentnych, by wmówić Polakom, że "sami niczego nie są w stanie zrobić".
W tak zwanej "Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej" można było krytykować wiele, ale za krytykę podstaw ustrojowych trafiało się do więzienia.
W Trzeciej RP - za krytykę podstaw ustrojowych traci się pracę i trafia na margines.
Tak zwani "manifestanci" z "Nowoczesnej" walczą o taką "wolność mediów", która zagwarantuje, że podstawy ustrojowe Trzeciej RP, a więc monstrualna grabież Majątku Narodowego - nigdy nie pojawi się w programie mediów!
Czy jednak mają się o co martwić?
Na razie PiS nie zapowiada, by miał zamiar poruszyć ten temat.
|
|
11 styczeń 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Do Braci Serbów
marzec 1, 2008
Dariusz Kosiur
|
Benedykt XVI - tylko językowo
kwiecień 20, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Jak odwrócić uwagę od fiaska w Libanie i w Iraku?
sierpień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Prezydent Olsztyna
luty 15, 2008
Wikipedia
|
How Good Was the Good War?
lipiec 21, 2008
|
Polska znowu na pierwszy ogień?
sierpień 17, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Polsko-białoruskie refleksje
luty 9, 2008
Leonarda Rewkowska
|
Czy lobby Izraela wygra wybory w USA?
marzec 5, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Niemcy w Epoce Neo-kolonializmu
wrzesień 6, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Test na sprawdzenie etyki urzędniczej - czy prowadzący Twoją sprawę sędzia lub prokurator jest skorumpowany?
kwiecień 29, 2006
Zdzisław Raczkowski
|
Chomsky: Sprawiedliwa wojna? Wątpię
czerwiec 6, 2006
Noam Chomsky
|
Nieodpowiedzialni Anglosasi
marzec 18, 2009
Goska
|
Na dnie bagna
marzec 25, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
|
I Ty możesz zostać "antysemitą"
grudzień 17, 2003
PAP
|
Logiczne wnioski
lipiec 26, 2003
|
Jak zostaje się sędzią w Polsce ?
grudzień 4, 2006
Zdzisław Raczkowski
|
Opieprzył premiera
wrzesień 11, 2006
słuchacz polskiego radia
|
POLSKA - UNIA 21
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
|
Szaron i "Mocarstwo Izrael"
styczeń 6, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Oszołomstwo zwyciężyło - "Dzień kpiny" w Krakowie
lipiec 1, 2004
|
|
|