|
Dobrymi chęciami w sprawie kultury - jest piekło wybrukowane
|
|
Gdyby Piotr Gliński zapytał mnie w piątek: co sądzę o spektaklu "Śmierć i dziewczyna"? to doradziłbym umiar, bo marni artyści - w braku zdolności chwytają się ostatecznej broni - skandalu.
Ale tu rodzi się pytanie: dlaczego żaden z pracowników MKiDN nie ostrzegł swojego zwierzchnika?
Pełna odpowiedź znajduje się w moim tekście "Uwagi na temat sytuacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w listopadzie 2015 roku".
Pracownicy MKiDN boją się rozliczenia za przeszłe przestępstwa. Dlatego czyhają na każdy - możliwy błąd nowego Ministra.
Po wczorajszym programie telewizyjnym Karoliny Lewickiej doskonale widać, że cała akcja była od początku zaplanowana.
Straszenie PiSem weszło na nowe tory.
A, ponieważ stanowiska w instytucjach kultury - były największą zdobyczą PO - to dziś o nie walczą.
O tym, że Piotr Gliński jest dziś obiektem zmasowanego ataku - poprzedzonego agresywną prowokacją, najlepiej dowodzi fakt, że nigdzie nie znajdą Państwo całego zapisu tego wywiadu.
Kilku internautów zamieściło je na Youtube, ale służby TVP natychmiast zażądały ich zablokowania - na podstawie ustawy o prawach autorskich.
Rzecz w tym, że prawa autorskie do tego wywiadu - ma również osoba uczestnicząca, a w tym wypadku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Na miejscu Glińskiego - zdymisjonowałbym dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu.
Jeżeli nie potrafi stworzyć wartościowego repertuaru, który przyciągnie widza i musi uciekać się do prymitywnej prowokacji - to nie ma kwalifikacji do kierowania taką instytucją.
Zauważę też, że w sytuacjach szczególnych - nie dopuszcza się zachowań nieodpowiedzialnych.
Dziś za żarty o "bombie na pokładzie" - idzie się do więzienia.
Dokładnie tak samo należy traktować zapowiedzi o pornograficznym charakterze spektaklu.
|
|
23 listopad 2015
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Slyszalem ze zarzady panstwowych firm mialy zebrania tuz przed wyborami i otrzymaly plan dzialania na wypadek wygrania PiSu. Dzialania czysto sabotazowe dla PiSu i dla Polski.
Mamy do czyniania z kryminalną sitwą typu seryjny samobojca, ktorą nalezy wyeliminowac za wszelką cenę. Jak się to nie uda PiSowi to trzeba szukac gdzie indziej... |
|
2015-11-23
TellTheTruth
|
|
|
|
Respektowanie (?) elementarnych zasad dyplomacji w Polsce
październik 5, 2003
cywilizowany
|
Wszystkie dzieci są ICH
listopad 18, 2003
http://angora.pl
|
http://prawo.uni.wroc.pl/~kwasnicki/EkonLit/13809.htm
marzec 29, 2006
|
DZIEŃ OJCA I LIZAK NA PATYKU !
maj 28, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
|
Stalin, Lenin & kompani
luty 17, 2005
Wisława Szymborska
|
Podpowied?
czerwiec 16, 2004
|
Kołodko chce, by Polska weszła do strefy euro w 2006 roku
lipiec 27, 2002
PAP
|
Komu przeszkadza nagrywanie rozpraw sądowych?
styczeń 18, 2008
www.aferyprawa.com
|
Odepchnięte dziecięcą nóżką
luty 26, 2008
Bronisław Łagowski
|
Atak na Bejrut jako akt terroru i jego skutki
sierpień 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Imperium czy hegemonia
wrzesień 7, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Zbójeckie "prawo".
Urzędnicy, czy rzezimieszki?
sierpień 16, 2004
PAP
|
Małopolskę czeka boom inwestycyjny
czerwiec 26, 2007
|
Ciekawe czy któryś patałach zastanowił się nad tym:
czerwiec 12, 2003
|
Koszty aneksji do UE (4).
Koszty dostosowań i straty w rolnictwie
marzec 19, 2003
Piotr Wesołowski
|
Elegancja Francja
kwiecień 29, 2007
Olaf Swolkień
|
Teraz Bush - poglądy "prawicy" sprzed lat
październik 26, 2008
"Prawica"
|
Samobojki
czerwiec 27, 2003
przesłała Elżbieta
|
Chiński student medycyny opowiada o pozyskiwaniu żywych organów do przeszczepów - tłumaczenie artykulu z "The Epoch Times" -
kwiecień 21, 2006
nauczyciel
|
Kaczyński na tropie układu
marzec 9, 2006
|
|
|