|
| Wojsko izraelskie zabija Żydów, by odpowiedzialnością obarczyć Hamas |
|
| Na angielskojęzycznej, izraelskiej stronie ynetnews.com, pojawił się film nakręcony w podczerwieni przez jeden z izraelskich helikopterów typu Apache podczas ataku Hamasu na Izrael 7.10.2023 r. |
|
| Zamordowani lekarze odkryli powodujący raka enzym dodawany do wszystkich szczepionek |
|
| |
|
| CAŁA PRAWDA O KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ WIDZIANA OCZYMA PILOTÓW ! |
|
Panie Kapitanie Jerzy Grzędzielski,
chylę czoła jako młodszy kolega lotnik, za poniższy tekst. Brakowało mi dotąd głosu, tak doświadczonego pilota, opisującego tragędię smoleńską, tak kompetentnie i fachowo, jak Pan to zrobił. Pozwoliłem sobie zatem, na rozpowszechnienie Pańskiego tekstu, z nadzieją na możliwe szerokie dotarcie do opinii publicznej. Zwracam się do internautów o liczne udostępnienia w internecie stanowiska w tej sprawie, wyrażonego przez świetnego pilota - prawdziwego nie kwestionowanego eksperta lotniczego. |
|
| Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków |
|
| |
|
| Młodzież izraelska w Polsce |
|
| Doskonały dokument o wycieczce młodzieży izraelskiej do Polski. |
|
| Deklaracja Wielkiej Barrington |
|
| Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. |
|
| Egzekucja nad dr.Ratkowską wstrzymana |
|
| Patologia w środowisku medycznym |
|
| Charlie Sheen & Alex Jones on 9/11 |
|
| Znany aktor Hollywood aktor zebrał się na odwagę powiedzenia tego co myśli o 11 września 2001 roku |
|
| Jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać zdrowie |
|
| Dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej napisał dwa tygodnie temu wpis, w którym ocenił, że "jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia" pod pretekstem koronawirusa. Wówczas wprowadzano nowe restrykcje i podział na powiaty "żółte" oraz "czerwone". |
|
| Czy polskie wybory są zagrożone? Anomalie, które budzą niepokój |
|
| Jakie anomalia wyborcze wskazują na fałszerstwa? Jak się przed nimi bronić? Podwójne krzyżyki i nie tylko! |
|
| Montanari: Szczepionka to wielki przekręt |
|
| Jeśli prawdziwa choroba nie daje odporności, absurdem jest mieć nadzieję, że szczepionka może to zrobić, co nie jest niczym innym, jak tylko chorobą w postaci atenuowanej. |
|
| Szczepionka covid zacznie zabijać w sezonie zimowym |
|
| Lekarze dla prawdy: „W okresie jesienno-zimowym 2021 r. Co najmniej 20-30% zaszczepionych przeciwko COVID umrze z powodu szczepionki,i przypiszą to nowemu szczepowi wirusa. |
|
| Zakrzyczana prawda |
|
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
|
|
| Sąd nie chce wysłuchać byłych pacjentów profesora Talara |
|
| Profesor Jan Talar, z powodzeniem przywracający do sprawności pacjentów, którym inni medycy nie dawali szans przeżycia, po raz kolejny stanąć musiał przed Okręgową Izbą Lekarską prowadzącą przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została zawieszona do 1 października. |
|
| Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi |
|
| |
|
| To tylko... / It's just... |
|
| Jak Nas wganiają w kajdany |
|
| Hashtag COVID1984 |
|
Szczególnie polecamy:
"Tłum uzbrojonych w miecze Sikhów atakuje policję w Nanded po tym, jak rząd zakazał publicznych procesji w związku z p(L)andemią. Tak się walczy o swoje prawa! "
|
|
| Paszporty szczepionkowe to koń trojański (napisy PL) |
|
| |
|
| Tego nie pokażą w żadnym medium głównego ścieku |
|
Śmiertelny atak! Iran wystrzeliwuje przerażające rakiety - Israel Emergency
|
|
| PiStapo atakuje rodziny |
|
| Przypomnijmy sobie sceny ze świata Orwella. To już się dzieje. |
więcej -> |
|
Śmierć czai się w skałkach-haki śmierci.
|
|

Liczne grupy skałek na terenie nie tylko Polski tworzą okazję do prowadzenia wzmożonych treningów ludzi młodych ,początkujących w sztuce wspinaczki. Ludzie stawiający pierwsze kroki na swoich wspinaczkowych drogach często niezbyt zasobni finansowo, l nie posiadający wystarczającej wiedzy w zakresie materiałów i sprzętu wspinaczkowego starają się nieraz sami wytwarzać i stosować własne wyroby dla celów wspinaczkowych. Najczęściej pod ręką znajdują się pręty z różnego rodzaju stali . Wydaje się im, że każdy rodzaj pręta stalowego oby był tylko odpowiednio gruby nadaje się do wykonania domowym sposobem osprzętu wspinaczkowego, a przyszli alpiniści nie zdają sobie sprawy z grożącego im niebezpieczeństwa.
Smutno wygląda sprawa gdy pod wiszącym wspinaczem stosunkowo solidnie wyglądający hak , odgina się lub kruszy w chwili kiedy zostanie obciążony lub chociażby silniej uderzony czymś twardym.
Wypadek odpadnięcia ze ściany to prawie pewna śmierć, paraliż lub co najmniej ciężkie potłuczenia i wielodniowe leczenie. Informacje prasowe sezonu letniego często przynoszą nam podobnie tragiczne wiadomości.
Produkty śmierci.
Odwiedzam często grupy skałek i od czasu do czasu widzę takie właśnie produkty śmierci na własne oczy, jak to drogi przygotowane przez niefrasobliwych wspinaczy posiadają zamocowane haki i klamry wykonane z dość popularnej na rynku budowlanym stali węglowej.
Aby produkt był solidniejszy producent często podgrzewa i spawa końcówki elementów.
Zastosowana do wyrobów stal mająca polskie oznaczenie techniczne ST3SX czy ST 34 GS jest rozpoznawalna po charakterystycznym użebrowaniu jej powierzchni. Stal ta służy głównie do zbrojenia elementów żelbetowych w konstrukcjach budowlanych. Ma ona szczególne cechy może być zginana tylko jeden raz i po tym winna być całkowicie niedostępna przez zabetonowanie jej w elemencie konstrukcyjnym . Tak zastosowana nie stanowi żadnego zagrożenia. Ponownie przekształcana czy uderzana przy mocniejszym uderzeniu innym elementem metalowym potrafi często pęknąć w miejscy zupełnie nieprzewidywalnym. Przy kilkakrotnym zginaniu, każde następne odgięcie doprowadza do zupełnego osłabienia przekroju i do zaniku wytrzymałości na rozciąganie. .Ponadto stal ta jest nie spawalna i to samo dzieje się z nią przy podgrzewaniu i spawaniu. Połączenie prętów ze stali węglowej przy pomocy spawania w znacznym stopniu osłabia element spawany i nie gwarantuje żadnej wytrzymałości wykonanej spoiny. Wymienione wyżej stale są stalami węglowymi nieuspokojonymi o zróżnicowanej odporności na kruche pękanie.
Powierzchnia osłabionego elementu nie wykazuje przy tym żadnych rys czy widocznych odkształceń. Stali tej, mimo, że znajduje się wewnątrz elementu całkowicie osłonięta betonem i to nieraz w dużej ilości, nie wolno stosować na zewnątrz do wykonania haków nośnych elementu mimo, że elementy te mogą być znacznie lżejsze od ciężaru człowieka. zachodzi bowiem możliwość odpadnięcia d?wiganego elementu na wskutek urwania się haka.
Katastrofy
Ludzie znający historię II wojny światowej dziejącej się na morzach i oceanach świata spotkali się ze sprawą masowego tonięcia statków transportowych typu Liberty.
Wykonane po raz pierwszy metodą taśmową przez stocznie USA, statki te używano do przewożenia transportów wojennych.
W trakcie rejsów zaczęły one masowo tonąć. Katastrofy odbywały się tak szybko , że niejednokrotnie nie dało się uratować nikogo z załogi. Zatonięcia poprzedzał duży huk ,a naogół odbywały się przy wzburzonym morzu. Z początku zrzucano to wszystko na konto łodzi podwodnych i ich torped. po pewnym czasie zwrócono uwagę, że statki typu Liberty toną w rejonach, gdzie nie stwierdzano obecności nieprzyjacielskich łodzi .Szczegółowe dochodzenia jakie podjęto wykazały, że przyczyną zatonięć była zastosowana do wykonania konstrukcji statków stal węglowa nieuspokojona. Konstrukcje tych statków pękały nagle z głośnym hukiem pod wpływem uderzania morskich fal, przy czy nie zauważano nigdy wcześniejszych odkształceń konstrukcji. Ostatnie badania dowiodły ,że do ofiar stali węglowych dołączyć trzeba słynny Tytanic, którego burty popękały w długie szczeliny przy stosunkowo lekkim zetknięciu się z lodem. Jak wiemy zatonął błyskawicznie.
Usunąć zagrożenia
Niebezpieczeństwo jest olbrzymie. Zwrócenie uwagi na haki przyniosło kiedyś tylko częściowy skutek w województwie podkarpackim. Lokalny konserwator przyrody oświadczył w prasie, że wszystkie haki zostały usunięte. Nie kontrolowane ściany znowu obecnie pokryły się samoróbkami. Po interwencji na szczeblu lokalnego Urzędu Wojewódzkiego w tej sprawie nadeszła odpowied?, że ponieważ teren należy do Gminy i jest dzierżawiony zatem dzierżawca ma się martwić o bezpieczeństwo na swoim terenie. Tenże tymczasem nie zabrania nikomu ani wspinaczki ani obijania skalnych ścian złomem wspinaczkowym. Urzędnicza obojętność zapomniała jednak o prewencji w zakresie bezpieczeństwa publicznego i woli jak widać narażać się na proces z tytułu potrzeby wypłaty odszkodowania za wypadek niż angażować się w zapewnienie bezpieczeństwa. Podobne zagrożenia mogą występować też w innych rejonach skałkowych . Artykułem tym pragnę zwrócić uwagę wszystkim bywalcom tych terenów .
W wypadku zauważenia zagrożenia należy bezwzględnie informować służby GOPR bąd? lokalne władze odpowiedzialne za bezpieczeństwo na swoim terenie. Należy bezwzględnie usuwać te samodzielnie wykonane urządzenia wspinaczkowe gdzie tylko one się pokażą. Charakterystyczny wygląd ich jest widoczny na załączonych zdjęciach.
PS Chętnym prześlę zdjęcia jak wyglądają samoróbki w skałkach.
|
|
23 listopad 2005
|
|
Jan Lucjan Wyciślak
|
|
|
|
Prezes Rady Ministrów RP Pan Kazimierz Marcinkiewicz - List Otwarty
listopad 18, 2005
Leszek Skonka
|
Promowanie półgłówków czyli...
styczeń 11, 2008
|
Jak nie białe, to brunatne
lipiec 7, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
Czyżby Początek Buntu w Ameryce?
listopad 19, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Wieża Pamięci
lipiec 17, 2003
Andrzej Kumor
|
Biblijny Raj (PaRDeS, Paradise)
maj 21, 2006
Ireneusz Kania
|
Odbiera Polsce Wolność
marzec 18, 2005
Ks. prof. Czesław S. Bartnik
|
Skrzypkowi na dachu ku rozwadze
grudzień 17, 2002
Sebastian Karczewski http://www.naszdziennik.pl/
|
Moja prowincja jest grzeczna i cicha niczym z obrazka
październik 7, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
|
Program
lipiec 20, 2003
przesłała Elżbieta
|
Czy rzeczywiście USA jest przeznaczone do rządzenia światem?
styczeń 31, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Demokracja to odwaga pojedyńczego człowieka"
marzec 15, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czekiści w natarciu
lipiec 14, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
Tak Bartoszewskiego podsumowuje Nasz Dziennik ojca Rydzyka.
Nie kopcie wiec Rydzyka, bo wygladacie w tym smiesznie.
październik 6, 2007
.
|
The American Heresy, Selfishness and Contempt For Mercy
lipiec 21, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Atak na Irak Otwarciem "Skrzyni Pandory"?
luty 23, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Pierwsze 92 tys. m kw.
styczeń 15, 2004
|
Bez-prawo po raz kolejny
kwiecień 10, 2003
Adam Zieliński
|
Pouczająca lekcja
sierpień 28, 2003
Nasz Dziennik
|
Pouczał Goliszewski "Państwo"
luty 10, 2003
PAP
|
więcej -> |
|