|
Blok Cudów - jak dobrze mieć Sąsiada /z teki Teatru ESSE/
|
|
Drogi i Szanowny Panie Redaktorze i oczywiście Najdrożsi Internauci!
A oto historia, którą przedstawimy w naszym spektaklu:
STYCZEŃ - do sąsiadki z drugiego piętra przychodzi Szanowny Sąsiad - Pan w starszym wieku:
- Szanowna sąsiadko, znowu MNIE pani zalała! Czy mogę zobaczyć pani łazienkę?
- Ależ oczywiście, zapraszam do mieszkania.
Pan Sąsiad bacznym okiem sprawdza mą łazienkę. Wszystko okazuje się w najlepszym porządku.
- Czy byłaby pani uprzejma zobaczyć moją łazieneczkę?
- Naturalnie.
Następuje lustracja. Sąsiadka widzi zalany sufit, pełno zacieków i dziurę w rogu sufitu.
- To co- robimy?
- Drogi Sąsiedzie - dam Panu litr białej farby emulsyjnej, pędzle i szpachelkę.
- Bardzo pani dziękuję.
LUTY, MARZEC mijają niepostrzeżenie. Nadchodzi początek KWIETNIA:
Do znanej Wam Sąsiadki /Pani Marta/ puka sąsiad - pan Zbigniew /numer mieszkania 37 !!!/
Jest NIEDZIELA, godzina 11.oo
- Pani sąsiadko, ponownie MNIE pani zalała. Tak nie może być!
Pani Marta w pełnej pokorze wpuszcza sąsiada do swej łazienki. Faktycznie - guma dochodząca do muszli klozetowej przecieka.
- Panie Sąsiedzie - zaraz dzwonię do najlepszego hydraulika - Pana Adama - polecam,
jest najlepszy.
- Nie dziękuję, ale musi pani zobaczyć, jakich szkód u MNIE pani narobiła!
- Nie ma sprawy! Idziemy.
Pani Marta widzi, co oglądała dotychczas, tyle, że dziura w suficie jest większa.
- Do widzenia, idę dzwonić do Pana Adama!
Oczywiście, raniutko, w PONIEDZIAŁEK Pan Adam "naprawia" - zakłada GUMĘ. Muszla klozetowa już nie przecieka!!!!!!!!!!!
Za trzy dni do sąsiada przybywa KONKURENCJA HYDRAULICZNA!
, a
Za parę dni Pani Marta "zaczepia" sąsiada:
- No jak tam panie sąsiedzie? Wszystko w porządku?
- Tak, tak, ale mam prośbę do pani - niech pani stale trzyma ręce na tej gumie i pilnuje
swej muszli klozetowej, wtedy wszystko będzie w porządku. Pani pamięta - ręce mają
być stale na pani muszli klozetowej!!!
Pędzi Pani Marta do swego mieszkania na IX piętrze, a ten blok ma ich tylko siedem!!!
Ot, cóż BLOK CUDÓW!!!
Mam nadzieję, że się Państwo pośmiali, dzisiaj bez poczucia humoru...
Nadmieniam, że dalej utrzymujemy sprzedaż ulgowych biletów na nasze spektakle.!!!
W naszym Zespole jest także utalentowana Fotografka i Operator'ka - Pani Agnieszka Wołkowicz /UMA/, która rejestruje nasze Wydarzenia.
To cóż - pozdrawiamy serdecznie!
Jeśli uda się nam pokazać nasz Spektakl gdzieś Tam, za tzw.friko - będzie wstęp WOLNY, a zaproszeni będą Znamienici Goście, o czym zawiadamia autorka - Ewa Englert-Sanakiewicz
W Krakowie, dnia 25 stycznia 2014 r.
|
|
25 styczeń 2014
|
|
/-/Ewa Englert-Sanakiewicz
|
|
|
|
Tortury w Ramach Prywatyzacji Sil Okupacyjnych w Iraku
wrzesień 10, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Ja powiem tak
czerwiec 21, 2007
. bez podpisu
|
Pół wieku od obalenia demokracji w Iranie przez USA
marzec 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Libia odblokowana
październik 11, 2004
|
W interesie Wielkiego Izraela
sierpień 12, 2004
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Atomowy szantaż
sierpień 30, 2003
prof. Iwo Cypraian Pogonowski
|
Kwaśniewski: bąd?my wdzięczni za dni, które papież nam poświęcił
sierpień 19, 2002
PAP
|
Czy kara śmierci ograniczyłaby skalę przestępczości?
wrzesień 6, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Pomylona Taktyka w "Wojnie z Terrorem"
listopad 14, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Michalkiewicz na żywo – nagranie ze spotkania!
Historia ustrojowa Rzeczypospolitej (plik mp3)
sierpień 15, 2006
Stanisław MICHALKIEWICZ
|
Pola, Melania, Bronia i Katarzyna
luty 5, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
W kręgu antygórniczej ideologii
styczeń 3, 2004
Adrian Dudkiewicz
|
Kila uwag na temat Karola Wojtyły
listopad 15, 2008
Artur Łoboda
|
I po co nam było...
lipiec 19, 2003
przesłała Elżbieta
|
Bush: położymy kres tyranii na całym świecie
styczeń 23, 2005
zaprasza.net
|
Tak bylo, tak moze jeszcze byc...
kwiecień 22, 2003
przesłała Elżbieta
|
LIST DRUGI
wrzesień 18, 2005
aaa
|
Moja Polsko
luty 4, 2003
|
Być człowiekiem
grudzień 4, 2006
Krzysztof Wołod?ko
|
Spotkanie NSZ-owca z Żydem w "pałacu cudów"
październik 30, 2003
|
|
|