|
Odwrócona osmoza wedle Ziemkiewicza
|
|
Wiele lat temu pewien dyskutant występujący tu pod nickiem - bardzo chętnie używał określeń - które później zidentyfikowałem jako myśli przewodnie Rafała Ziemkiewicza.
Irytowały mnie jrgo określenia pokroju "polactwo" i w ogóle plucie na polską kulturę.
Przypuszczałem, że była to forma odreagowania frustrata, który nie potrafi w sobie zleźć siły do walki z otaczającym złem.
Moja cierpliwość była wielka, ale w końcu pożegnałem tego pokroju "myślicieli".
A kiedy niedawno trafiłem w necie na jeden z wywodów Ziemkiewicza o współczesnej Polsce to zauważyłem, że prócz plucia jeszcze czegoś się w międzyczasie nauczył.
Mentalność Ziemkiewicza bardzo dobrze definiuje przykład manipulowania definicjami, który on sam podaje za wzorcowy.
Często używa określenia, że "szklanka jest w połowie pełna", albo też "w połowie pusta".
Ta gra słów wykorzystywana w manipulacji społecznej, jest dla mnie całkowicie zbędna i normalni ludzie powinni unikać jałowych wypowiedzi.
W przeciwieństwie do Ziemkiewicza - ja nie obrażam Polaków.
O politykach mówię bez ogródek,. że to motłoch, a w związku z czym nie należy go zaliczać do Narodu Polskiego.
Użycie określenia "polactwo" umiejscawia tą grupę w obrębie narodu Polskiego - co jest wręcz haniebne.
Od lat staram się wyjaśnić bardzo zagmatwane koleje Narodu Polskiego i Naszej Narodowej Kultury.
Typowym przykładem wielkiego poplątania kulturowego jest postać Zbigniewa Herberta - Austriaka z pochodzenia, który wybrał Polskę - jako swoją ojczyznę.
A jeszcze w czasie Drugiej Wojny Światowej jego wujek podpisał folkslistę i donosił na Polaków do Gestapo.
Z kolei wszystko wskazuje na to, że matka Krzysztofa Kamila Baczyńkiego - była Żydówką. A podobne korzenie mają bardowie Pierwszej Solidarności.
Kultura Polska XX wieku przeplata się z wieloma nacjami Europy - podobnie jak w wiekach wcześniejszych. To zjawisko należy po prostu zrozumieć i nie bawić się w infantylne ideologizowanie.
Studiowanie historii i kultury Narodów Europy doprowadziło mnie do wniosku, że każdy z nich ma na swoim koncie bardzo dużo zbrodni z przeszłości.
A Polacy należą do tych, którzy mają najmniej powodów do wstydu.
Dlatego ja nie bawię się w mitologizowanie podłości i ograniczam się do dokumentowania zbrodni obecnej klasy politycznej przeciwko Narodowi Polskiemu, przeciwko Polskiej Kulturze.
Ziemkiewicz przeciska przez sito całą masę mętów społecznych by na siłę zakwalifikować ich do kategorii zdemoralizowanych Polaków-czyli "polactwa".
To jest jego społeczna odwrócona osmoza.
Polakiem jest ten, kto służy swojemu Narodowi, a wyklucza się na własne życzenie każdy - kto działa na rzecz obcych - niezależnie, czy robi to dla pieniędzy, czy ze zwyklej głupoty.
Chorego człowieka nie katuje się traumatycznymi doznaniami.
Współczesna Polska jest ciężko chora i bardzo jest Jej potrzebne najłagodniejsze, ale skuteczne lekarstwo.
Czy może nim być odruch wymiotny Ziemkiewicza?
To niechaj ocenią Państwo sami.
Foto: "Polactwo" wedle Ziemkiewicza.
|
|
1 marzec 2013
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Apel o zaprzestanie traktowania cierpienia ludzi jako elementu szantażu
lipiec 5, 2007
A.Sandauer Przewodniczacy Stowarzyszenia
|
Polityczna egzekucja Leppera?
lipiec 30, 2007
Marek Olżyński
|
Widziane z Ameryki - komentarze z USA (4) TŁO HISTORYCZNE EUROREGIONU PRUSY
styczeń 6, 2005
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
szefow sztabu (the chairman of the Joint Chiefs of Staff).
kwiecień 28, 2005
|
Te same błędy
sierpień 6, 2003
Karol Wojciechowski
|
Jak funkcjonują największe gangi (3)
Jansen pogrąża Eureko
luty 25, 2005
Jarosław Supłacz
|
Konfidentów bój ostatni
sierpień 20, 2006
Stanisław MICHALKIEWICZ
|
Miasto kupiło Kino „Światowid”
sierpień 28, 2006
www.krakow.pl
|
Kolejne zagranie do przejęcia pełnej władzy nad polskim kapitałem
sierpień 2, 2004
PAP
|
Militaryzm polski - fakty i mity
marzec 17, 2007
nebuchadnezar
|
Roman Dmowski
styczeń 3, 2008
śr.
|
Bieriezowski : Juszczenko oddaj moją kasę!!!!!!!!!!
wrzesień 6, 2007
marduk
|
Ukarali go za darmowy chleb
wrzesień 8, 2006
PAP
|
Kilka prawd o amerykańskich filmach
listopad 7, 2006
Dorota
|
Podchody twórców wirusów
czerwiec 5, 2004
|
HALLOWEEN AUGURIES & MASKS
listopad 1, 2005
przysłał Marek Głogoczowski
|
Diana żyłaby, gdyby...
sierpień 31, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Bank centralny musi być niezależny (od dobra Polski) - twierdzi Prezydent RP
styczeń 8, 2004
|
Sugestia
kwiecień 22, 2005
|
Antyfaszysta roku 2003 aresztowany!
styczeń 4, 2007
hahaha antifa
|
|
|