|
Czy istnieją niezależne media?
|
|
Umiejętność rozumienia podstawowych pojęć jest wciąż obca większości ludzkiej populacji.
A gdy w procesie komunikacji zmuszeni jesteśmy odwoływać się do symboli grupujących zestaw wielu zbiorczych pojęć - to wymiana myśli jest uzależniona od doświadczeń życiowych i wiedzy uczestników dyskusji.
Ten Portal przyjął ponad 10 - lat temu ideologiczną nazwę "Polskie Niezależne Media".
Pojęcie niezależności jest abstraktem, dlatego przyjęta nazwa była tylko skrótem myślowym.
Poprawnie określenie tej witryny powinno brzmieć:
Polskie Media Niezależne od Świata Polityki i Biznesu.
Ponieważ świat polityki i biznesu to niewyobrażalne szambo - zatem jest to Portal niezależny od powszechnej degeneracji moralnej.
Ale jest to jednocześnie Portal w pełni zależny od aksjomatów moralnych wyznawanych przez jego twórców.
A ponieważ moralność jest imperatywem obligującym nie tylko do unikania działań nieetycznych, lecz wymuszającym walkę o podstawowe zasady etyczne - wśród których głoszenie prawdy jest pierwszorzędnym - toteż media nazywające siebie "niezależnymi", są tak naprawdę bojownikami o prawdę.
Kilka tygodni temu otrzymałem informację, że w Warszawie ma się odbyć "Kongres Niezależnych Mediów Katolickich".
Już sama nazwa wprowadza w błąd. Czy to są media niezależne od katolicyzmu?
Przechodząc do porządku dziennego ponad nazwą tego Kongresu wyciągnąłem następujące wnioski.
Chociaż byliśmy pierwszymi osobami, które jeszcze w latach dziewięćdziesiątych promowały w Internecie wszelkie zjawiska związane z kulturą chrześcijańską, to w 2004 roku moje drogi z Kościołem się rozeszły.
To nie ja przeszedłem na zła stronę, lecz Kościół trwał w haniebnej strategii sprzedania Polaków w zamian za władzę nad Unią Europejską.
Polacy byli tylko mięsem armatnim Kościoła, który w swojej pazerności widział jedynie swoją rolę kontrolną nad Unią Europejską.
Dokładnie tak samo - jak kontrolował wcześniej Rząd Mazowieckiego, a potem AWS-hołotę gdy ta - rozdawała polskie banki, niszczyła strukturę Państwa Polskiego i przekazywała emerytury Polaków w ręce elementów przestępczych nazywanych dziś OFE.
Do końca swego życia - Jan Paweł II nie zauważył, że trwa proces niszczenia Państwa Polskiego.
Cały czas staram się tłumaczyć to faktem, że był bardzo chory - z zaawansowaną Chorobą Alzheimera.
Ale gdzie było wtedy jego otoczenie? Gdzie był cały polski Episkopat?
Otóż tumanił Polaków doktryną wyciągniętą z ust Goryszewskiego: " nie jest ważne czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka."
Tylko, że biedna Polska przestanie istnieć bo Polacy znikną wśród narodów Europy. Tak - jak miało to miejsce w latach zaborów.
Niezależne media, niezależni dziennikarze nie istnieją.
Ci - którzy pracują na etacie są jak dziwki, które sprzedają się temu - kto dobrze zapłaci.
Tacy jak ja - są niczym podlotki poszukujące prawdziwej miłości. Bo wciąż wierzymy, że Świat jest wspaniałą przestrzenią w której można trafić na coś pięknego i nie wszędzie panuje moralne szambo.
Nie można być w 99% niezależnym od czynników zewnętrznych.
Albo się mówi prawdę i zauważa również zło panujące we własnym środowisku - albo się jest równie obłudnym - jak sprzedajne - dziennikarskie ladacznice.
To przesłanie kieruję do tak zwanych dziennikarzy katolickich.
I z tego względu nie pojawiłem sie na "Kongresie Niezależnych Mediów Katolickich".
A Ci - którzy tam byli z pewnością zauważyli manipulację - jakiej poddano uczestników.
"Musisz uciec od natłoku zdarzeń,
w cichą serca swojego świątynię.
Wolność jest jedynie w kraju marzeń,
miłość w pieśni zakwita jedynie"
Te słowa z wiersza Fryderyka Schillera cytowała mi Mama - gdy byłem dzieckiem.
Wyżłobiły bardzo wyraźnie moją tożsamość. I dlatego mimo upływu lat nie poddaję się wszechobecnemu nihilizmowi.
Chociaż od tak zwanej Platformy Obywatelskiej, postkomuny z SLD, czy palikocistów odgradzają mnie antypody to nie odwracam głowy - gdy widzę zło po stronie środowisk mianujących się patriotycznymi.
To jest przejaw zależności od moralności i jednocześnie pełnej niezależności od jakichkolwiek środowisk.
|
|
16 maj 2012
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Lekcja Dla USA z Walk Napoleona w Hiszpanii, 1808-1814
marzec 22, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Sąd wywoła wojnę
wrzesień 16, 2003
Konstanty Koniecpolski
|
List od przyjaciół
wrzesień 18, 2004
|
Kłamstwo sto razy sprzedawane
|
Perfidia Gross’a w „Upiornej Dekadzie,” „Sąsiadach” i „Strachu”
lipiec 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Rabin Lerner sądzi, że administracja Busha była zamieszana w zorganizowanie wydarzeń 9/11
luty 12, 2007
bibula- pismo niezależne
|
Stosunki Polsko-Krzyżackie (wypracowanie szkolne)
czerwiec 1, 2002
szkolne wypracowanie
|
Polska wypuszcza obligacje skarbowe na rynek USA
czerwiec 25, 2002
PAP
|
Nałogowe Zbieranie Donosów
luty 26, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Apel o stawienie oporu syjonistycznemu okupantowi
sierpień 9, 2006
Tłum.: Paweł Michał Bartolik.
|
Ograniczona demokracja w USA
sierpień 26, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Jakim prawem. SOBCZAK i SZPAK
luty 5, 2003
http://angora.pl/
|
"Prawdą jest" ... to co nie jest prawdą
marzec 18, 2004
|
Oblicze bestii 666
marzec 2, 2009
tomeq
|
Kolejny dzień
marzec 20, 2007
|
al-Kubaysi: Proces polityczny korzystny dla Al-Kaidy
sierpień 10, 2007
przysłał marduk
|
Polityczna poprawność
lipiec 12, 2008
Elzbieta Gawlas Toronto
|
Topless
luty 3, 2009
PAP
|
XVIII Memoriał Jana Strzeleckiego
luty 1, 2006
|
Zmarła profesor Dora Kacnelson
lipiec 8, 2003
przesłała Elzbieta
|
|
|