ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców 

 
Częstotliwości radiowe i mikrofalowe a manipulacja ludzkimi emocjami i zachowaniem 

 
 

 
Jaki rodzaj zagrożenia przygotowują? 
Pociąg był gotowy już wiosną ubiegłego roku i czekał na stacji w Mediolanie. Teraz jest już oficjalnie w drodze. Co więcej, władze Włoch zapowiadają trzytygodniowy lockdown przeznaczony na masowe szczepienia. 
LIST OTWARTY-PETYCJA w interesie publicznym do Marszałków i Radnych wszystkich województw 
Drogi Czytelniku!
Jeśli chcesz wzmocnić oddziaływanie poniższego pisma-petycji, to możesz wysłać takie samo albo podobne pismo-petycję od siebie lub większej liczby osób lub od organizacji.  
Orwell 2025 w USA 
Nielegalni imigranci są z pewnością problemem w USA.
Jednak atak opancerzonych jednostek Policji na samotne kobiety z dziećmi i wysadzanie domów legalnych imigrantów tylko dlatego, że tak się podoba psychopatom z Policji świadczy o tym, że USA upodobniło się w działaniach wobec własnych obywateli - do postępowania Izraela wobec Palestyńczyków.
 
Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza 
Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa 
Jak ludzie "umierają" w "szpitalach kowidowych" 
Tak wygląda koronawirus Covid 19 w szpitalach zachodniej Polski 
Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
CZY ROZUMIESZ SKĄD ZAMIESZKI I PRÓBA WYWOŁANIA WOJNY DOMOWEJ W USA?  
nie podejmuje żadnych interwencji w stosunku do osobników kierujących takimi organizacjami jak „Antifa” i Black Lives Matter – czyli George Sorosowi, Billowi Gates czy Amerykański wirusolog i członek powołanej przez administrację Donalda Trumpa grupy zadaniowej ds. epidemii COVID-19 Anthony Fauci – który jest siłą napędową dla Gatesa i Sorosa w sparawie Covid-19 i szczepionek. – to wszystko, zaprzecza opisom powyższego artykułu. Myślę że czas pokaże co dalej… 
GLOBALIZM - Prawdziwa historia 
Jak amerykański historyk Prof. Carroll Quigley odkrył tajny Rząd bankierów 
Kto zmasakrował ludność Buczy?  
Różni niezależni analitycy wskazywali na rażące dziury i niespójności w dominującej narracji. Wszystkie siły rosyjskie opuściły Bucza w środę 30 marca, zauważa Lauria, powołując się na zgodę wszystkich stron:
rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz zachodnich obserwatorów mediów. 
Syntetyczny patogen - to nie jest szczepionka 
Wstrzykuje się im substancję chemiczną po to, żeby wywołać chorobę, a nie żeby wywołać odpowiedź odpornościową i nieprzenoszenie wirusa. Mówiąc inaczej, nic z tego nie powstrzyma rozprzestrzeniania się czegokolwiek. Tu chodzi o, żebyś się pochorował i o to, żeby to Twoje komórki spowodowały chorobę. 
Konzentrationslager Fuehrer  
Niemcy - obóz koncentracyjny dla niewierzących w wirusa 
Świat dał się ogłupić lewackiej religii klimatycznej. Wpływ CO2 na klimat jest znikomy 
Wpływ CO2 na wzrost temperatury? Nie zostało przeprowadzone żadne potwierdzające badanie 
wRealu24 
Niezależna Telewizja Marcina Roli 
Tu jest Polska, a nie Polin! Protest pod Sejmem! 
Protest przeciwko świecy chanukowej pod Sejmem w Warszawie.
 
Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień  
 
Zdjęcia zawartości szczepionek na Covid-19 
 
Historia kontroli bankowej w USA 
Dyktatura banków i ich system zadłużający, nie są ograniczone do jednego kraju, ale istnieją w każdym kraju na świecie.  
Nową pandemię zaplanowano na 2025 rok 
 
więcej ->

 
 

Krytyka

Krytyka strategii neokonserwatystow

"The Wall Street Journal" podal 19 wrzesnia, ze prezydent George Bush nie spodziewa sie glosowania w Radzie Bezpieczenstwa ONZ przed swoim przemowieniem, ktore ma na celu zmusic czlonkow Rady, zeby opowiedzieli sie za pomoca finansowa i wojskowa dla USA w pacyfikacji i reorganizacji Iraku. Jednoczesnie urzednicy izraelscy zakomunikowali, ze rzad USA jest zainteresowany izraelskimi testami szkoleniowymi w sprawie nadzoru policyjnego sil okupacyjnych nad wroga ludnoscia. Czyzby chodzilo o Irak?

W tym samym dzienniku Robert S. Greenberger opublikowal artykul pod tytulem: "Irak kompromituje neokonserwatystow; strategia zapozyczona przez Busha postrzegana w coraz gorszym swietle z powodu jej niepowodzen". Autor kwestionuje zalozenie neokonserwatystow, ze "przeksztalcenie wielkich czesci swiata na obraz Ameryki jest najpewniejsza droga do zabezpieczenia bezpieczenstwa USA". Zalozenie to opiera sie na doktrynie Trockiego wojny permanentnej - kiedys o rewolucje komunistyczna, a teraz, w wersji synow i wnukow trockistow, ma to byc wojna o "demokracje". Jednym z najgorliwszych Zydow amerykanskich nawolujacych do "eksportu demokracji" jest, wedlug Greenbergera, Joshua Muravchik, autor ksiazki "The Imperative for American Leadership" (Koniecznosc przywodztwa amerykanskiego, 1996).

Metamorfozy
Muravchik (Murawczyk) urodzil sie w 1947 roku w rodzinie przywodcy partii socjalistycznej USA, ktory byl dyrektorem lewicowego zydowskiego komitetu robotniczego (Jewish Labor Committee) o tradycjach trockistowskich. Sam Joshua Muravchik byl radykalem na studiach w 1965 roku i w 1968 roku zostal wybrany "National Chairman of the Young People's Socialist League" (Ogolnoamerykanski przywodca ligi mlodziezy socjalistycznej). Rozczarowany brakiem agresywnosci partii demokratycznej, Muravchik przystapil w 1974 roku do Coalition for a Democratic Majority, grupy intelektualistow, ktorzy przeszli metamorfoze od socjalizmu-trockizmu do neokonserwatyzmu. W 1976 roku zaprzyjaznil sie ze znanym radykalnym syjonista i neokonserwatysta Richardem Perlem. W 1984 roku zdobyl doktorat w dziedzinie polityki zagranicznej w Georgetown University i otrzymal prace jako "resident scholar" w American Enterprise Institute w Waszyngtonie.
Greenberger uwaza, ze kariera Muravchika jest typowa dla Zydow - syjonistow neokonserwatystow amerykanskich - od skrajnie lewicowych pogladow za mlodu do wiary w permanentna wojne o "demokracje" w ramach neokonserwatyzmu.
Muravchik juz jako 10-letni chlopak, syn i wnuk skrajnych socjalistow maszerowal pod czerwona flaga. Pozniej bral udzial w protestach przeciw wojnie w Wietnamie, ale wnet znalazl upust dla swych radykalnych pogladow w ideologii neokonserwatyzmu i teorii permanentnego konfliktu miedzynarodowego. W ksiazce "The Imperative for American Leadership" Muravchik jasno opisal strategie wojny permanentnej sformulowana przez neokonserwatystow. W artykule w zydowskim pismie "Commentary" w 1997 roku nawolywal rzad amerykanski do finansowania wojny partyzanckiej w celu odsuniecia od wladzy w Iraku Saddama Husajna.

Prawdziwy cel
Juz prezydent George Bush senior mianowal Paula Wolfowitza swoim doradca i tym otworzyl dostep syjonistom-neokonserwatystom do rzadu w Waszyngtonie. Obecny prezydent Bush po ataku na World Trade Center w Nowym Jorku oparl sie na doktrynie neokonserwatystow i zdecydowal sie uderzyc nie tylko w Al-Kaide bin Ladena, ale dazy do konfrontacji z cala "osia zla", czyli Irakiem, Iranem i Korea Polnocna. Liczne w mediach krytyczne wypowiedzi o Syrii wskazuja, ze prawdopodobnie nastepnym krajem do podboju jest wlasnie Syria, ktora teraz najwiecej atakuja w prasie syjonisci-nekonserwatysci.
Mimo ze Muravchik pisze, iz w chwili obecnej Stany Zjednoczone "ucza sie", jak zakladac w Iraku "demokracje" i z tego powodu maja klopoty, to jednak sprawy sie gmatwaja. Bush nadal trzyma sie wizji podbojow zalecanych przez neokonserwatystow, chociaz rosnace koszty okupacji Iraku powoduja gwaltowny wzrost dlugu panstwowego USA. W tej sytuacji mozna sie spodziewac reakcji Amerykanow, ktorzy wprawdzie chca demokracji, ale nie maja ochoty na wojne permanentna o "demokracje". Cel tej wojny wydaje sie jeden: stworzenie "Wielkiego Izraela", przynajmniej od Eufratu do Nilu.

Poroniona strategia
Wedlug Greenbergera, szczytem powodzenia neokonserwatystow byl doroczny bankiet w American Enterprise Institute w lutym 2002 r. Wtedy to prezydent Bush "wypozyczyl" od AEI cala grupe neokonserwatystow-syjonistow na wysokie stanowiska w swoim rzadzie i poparl ich plany narzucenia kluczowym czesciom swiata "demokracji" jako najpewniejszej drogi do bezpieczenstwa Ameryki i jej dominacji ekonomicznej i wojskowej.
Joshua Muravchik byl wtedy zachwycony: "Prezydent powiedzial zdanie po zdaniu zgodnie z moimi pogladami, ktorych nie potrafilbym lepiej wyrazic". Chwala tamtego momentu minela i "przebudowa" Iraku okazala sie bez porownania bardziej klopotliwa i kosztowna, niz zapowiadali neokonserwatysci. Teraz, wedlug Muravchika, moga spodziewac sie coraz wiekszych konsekwencji swoich planow. Trudno im zwlaszcza bronic tezy, ze Irak powiazany byl ze zniszczeniem World Trade Center w Nowym Jorku 11 wrzesnia 2001 r., od kiedy Bush i jego minister obrony jasno stwierdzili, ze Saddam Husajn absolutnie nie mial nic wspolnego z ta tragedia.
Muravchik dzis przyznaje, ze neokonserwatysci latwo moga zostac pociagnieci do odpowiedzialnosci. Obawia sie zwlaszcza ze on sam i ludzie z jego politycznego otoczenia beda zdyskredytowani, gdy okupacja i pacyfikacja Iraku bedzie przybierac coraz gorszy obrot. Przyznaje: "Propagowalismy te strategie i teraz ona przechodzi probe zycia... niektorzy z nas przepowiadali zbyt latwe 'oswobodzenie' Iraku...". Muravchik obawia sie tez, ze Bush bedzie musial poskromic swe ambicje i zmniejszyc sily amerykanskie na Bliskim Wschodzie.

Uciazliwy sojusznik
W tym tygodniu senator Richard Lugar otworzy dyskusje, czy w ogole jest mozliwe narzucic demokracje w Iraku i innych krajach Bliskiego Wschodu. A jest to przeciez kamien wegielny strategii neokonserwatystow-syjonistow. Senatorzy sluchajacy wiceministra obrony Paula Wolfowitza byli oburzeni, gdy porownal on atak na Irak do drugiej wojny swiatowej i do zimnej wojny, ze niby teraz istnieje podobne zagrozenie dla niepodleglosci USA. Wolfowitz przekonywal tez, ze ropa naftowa Iraku pokryje koszty napasci na ten kraj, a nie skarb Stanow Zjednoczonych i podatki Amerykanow.
Neokonserwatysci-syjonisci bronia sie dzieki zydowskiej kontroli mediow w USA, jak tez nie brak im erudycji. Zajmuja kluczowe stanowiska w rzadzie Busha, gdzie moga pisac sprawozdania, przemawiac, dyskutowac i reprezentowac gabinet prezydenta w dyskusjach telewizyjnych. Sam Muravchik objechal szesc krajow europejskich, propagujac najazd na Irak. Pozostawil duzo watpliwosci, czy naprawde USA nie chodzilo o nafte i o budowe Wielkiego Izraela. Muravchik pociesza, ze dzis jest okres zaprawy do walki o "demokracje" na swiecie dla USA.

Greenberger twierdzi, ze sila polityczna neokonserwatystow-syjonistow ulega zmianom i wahaniom. Ich najwieksza szansa bylo mianowanie Wolfowitza doradca Busha w kampanii wyborczej, co otworzylo wielkie mozliwosci szerzenia ich wplywow i pomyslow strategicznych konfrontacji z krajami przeszkadzajacymi na drodze do hegemonii Izraela na Bliskim Wschodzie. Greenberger przewiduje, ze biezace trudnosci ostudza ich napastliwa propagande przeciw Syrii i Iranowi.
Izrael jest wiec uciazliwym sojusznikiem - podopiecznym Ameryki. W ubieglym tygodniu tylko amerykanskie weto uratowalo Szarona przed potepieniem Izraela przez Rade Bezpieczenstwa za mordy bez sadow i za plany zamordowania Arafata. Po raz pierwszy USA przegraly glosowanie w Radzie Bezpieczenstwa 11:1. Na Zgromadzeniu Ogolnym Narodow Zjednoczonych 133 panstwa glosowaly za potepieniem Izraela, przeciw byly tylko USA, Izrael i dwa calkowicie uzaleznione od Stanow Zjednoczonych panstwa: Wyspy Marshalla (50 tys. mieszkancow, 70 mil kw. powierzchni) i Mikronezja (114 tys. mieszkancow i 270 mil kw. powierzchni). (Wyspy Marshalla w latach 1946-1962 r. sluzyly USA jako teren prob jadrowych, wbrew woli miejscowej ludnosci). Tak wiec w ONZ caly swiat byl przeciw polityce USA i Izraela. Daleko do pelnego sukcesu strategii neokonserwatystow-syjonistow.

29 wrzesień 2003

prof. Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Powstał Konwent "Solidarności"
sierpień 18, 2002
PAP
Wewnętrzni okupanci albo piąta liga
czerwiec 18, 2005
Artur Łoboda
Były rosyjskie, będą amerykańskie - bazy na terenie polski !!!
luty 13, 2003
PAP
Kryzys tożsamości
wrzesień 18, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
Za kłótnie polityków płacą ci, którzy zaciągneli kredyty walutowe
listopad 8, 2005
ZAWIADOMIENIE O PROCESIE
wrzesień 13, 2004
Chrońmy nasze bogactwa
sierpień 7, 2003
prof. Julian Sokołowski, prof. Jacek Zimny
O BANANACH I OPOZYCJI... i jeszcze raz o bananach
styczeń 9, 2003
Artur Łoboda
Dwa Ruchy Oporu Wygrywaja
grudzień 7, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Ośla łąka
luty 15, 2004
SOBCZAK i SZPAK
Dzwony biją nie dla Polaków!
marzec 15, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
Umarł marksizm, niech żyje nihilizm?
listopad 3, 2007
Jerzy Rachowski
Sędziów na mydło
lipiec 31, 2008
Izrael Szamir
Christians in Jerusalem want Jews to stop spitting on them
listopad 14, 2007
przysłał ICP
"Upiór Iraku" na potkaniu u szczytu w Rydze
grudzień 6, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Prośba o interwencję w kwestii piekarza, którego ściga Fiskus się za czynione dobro
listopad 9, 2006
Uczmy się walczyć o swoje
grudzień 15, 2003
Andrzej Kumor
Wystawa w 100-lecie urodzina Jana Szancera.
listopad 22, 2002
PAP
Kapitalizm (2)
kwiecień 29, 2004
Artur Łoboda
Reklamowanie Krakowa
wrzesień 30, 2004
Dziennik Polski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media