ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Deklaracja Wielkiej Barrington  
Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. 
Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego 
 
Maciej Pawlicki rozsądnie o Pfizer i szczepionkach 
Pfizer żąda od Polski zapłaty 6 mld zł!

 
1984 
Podstawowa lektura dla młodych Polaków 
Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 
Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. 
JAK ŻYDZI ODEBRALI MAJĄTKI I WYSŁALI 100 TYSIĘCY POLAKÓW DO BRAZYLII 




 
Promieniowanie telefonów komórkowych, kontrola, uzależnienie – sposoby wyjścia z pułapki cyfrowej 
5G to technologia totalnej kontroli, która prze okazji niszczy zdrowie użytkownika 
GLOBALIZM - Prawdziwa historia 
Jak amerykański historyk Prof. Carroll Quigley odkrył tajny Rząd bankierów 
Częstotliwości radiowe i mikrofalowe a manipulacja ludzkimi emocjami i zachowaniem 

 
 

 
Syntetyczny patogen - to nie jest szczepionka 
Wstrzykuje się im substancję chemiczną po to, żeby wywołać chorobę, a nie żeby wywołać odpowiedź odpornościową i nieprzenoszenie wirusa. Mówiąc inaczej, nic z tego nie powstrzyma rozprzestrzeniania się czegokolwiek. Tu chodzi o, żebyś się pochorował i o to, żeby to Twoje komórki spowodowały chorobę. 
Po tych szczepionkach 12-15 letnie dzieci umierają na krwotoki mózgu, zawały serca, niewydolność serca 

 
 

 
Nowa książka Sucharita Bhakdiego - przedstawiona w rozmowie z Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem 
Profesor Sucharit Bhakdi i jego żona profesor Karina Reiss opublikowali bestseller „Corona False Alarm”. Istnieje wstępny fragment nowej książki zatytułowanej „Corona unmasked”, którą można bezpłatnie pobrać z Goldegg Verlag. W dyskusji wideo zorganizowanej przez RESPEKT PLUS z profesorami Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem, Bhakdi przedstawił rozdział o szczepieniach i ich konsekwencjach. Fragment nowej książki „Corona unmasked” jest dostępny do pobrania z Goldegg Verlag  
Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny 
Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. 
Czy to broń mikrofalowa spowodowała poważne oparzenia i obrażenia protestujących w Canberze w Australii? 
 
Kanciarze z Wall Street 
Film przedstawia kulisy Wall street . Metody działania , które doprowadziły w ciągu kilku ostatnich lat do wywołania kryzysu finansowego. 
Szokujące zdjęcia mikroskopowe skrzepów krwi pobranych od tych, którzy „nagle umarli” – po szczepieniu 
Struktury krystaliczne, nanodruty, cząstki kredowe i struktury włókniste, które są obecnie rutynowo znajdowane u dorosłych, którzy „nagle zmarli”, zwykle w ciągu kilku miesięcy po szczepieniu na kowid. 
Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków  
 
Konzentrationslager Fuehrer  
Niemcy - obóz koncentracyjny dla niewierzących w wirusa 
Szczepienia pełne kłamstw 
To szczepionki, a nie wirusy, powodują choroby.
Wirusy pobudzają proces zdrowienia. Nie są naszymi wrogami, stoją po naszej stronie.
Wybuch epidemii świńskiej grypy z 2009 roku ma swoje korzenie w inżynierii genetycznej i jest wynikiem działania człowieka. 
Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
więcej ->

 
 

Co kryje się za "polityką ochrony zdrowia"?


Rok temu stowarzyszenie Primum Non Nocere informowało o mechanizmach wypływu pieniędzy i przyczynach zapaści finansowania systemu ochrony zdrowia. Sytuacja nie uległa zmianie na lepsze, a władze państwa nic nie uczyniły by przeciwdziałać korupcji i marnotrawstwu.

Na początku roku, dla wykonania badań przeprowadzanych zazwyczaj ambulatoryjnie, masowo hospitalizowano pacjentów, by otrzymać większe pieniądze z NFZ. Zwracamy uwagę że to dziennikarze, a nie policja czy prokuratury, podjęły działania zwane "zakupami kontrolowanymi" np. rejestrując wręczanie łapówek. Tych działań ogrania państwa świadomie nie podejmują.

1)Odnosimy wrażenie iż świadomie tolerowana jest i nie przeciwdziała się dezorganizacji systemu;

2)Odnosimy wrażenie iż celem tych działań jest przygotowanie społeczeństwa do:
a)ograniczania prawa do opieki zdrowotnej gwarantowanej przez państwo;
b)wprowadzenia dodatkowych dopłat do leczenia dla ubezpieczonych;
c)prywatyzacji majątku Służby Zdrowia.

3)Odnosimy wrażenie iż dla realizacji tych celów nastąpiło porozumienie wpływowych grup tzn:
a)firm które skupiły długi Służby Zdrowia;
b)części lobby szefostwa Izb Lekarskich;
c)części grup kapitałowych związanych z układem sprawującym władze

Należy zwrócić uwagę środowisku lekarskiemu, iż przy obecnej biedzie, ograniczanie świadczeń finansowanych z ubezpieczeń powszechnych nie nagoni wielu pacjentów do gabinetów prywatnych. Ludzi nie będzie stać na leczenie. Jeśli kontrakty z NFZ zostaną ograniczone prywatny rynek ich nie zastąpi i wielu lekarzy zostanie bez pracy.

Mamy w Polsce analogiczna ilość lekarzy jak w państwach z normalnie funkcjonującymi ubezpieczeniami zdrowotnymi. Ograniczenie tych ubezpieczeń spowoduje powstanie fortun u nielicznych i bankructwo wielu gabinetów prywatnych.

Można i należy zastanawiać się nad przekształceniami własnościowymi czy rola prywatnego sektora w Ochronie Zdrowia. Dyskusja ta nie może to jednak odbywać się przy pomocy przymykania oczu i tolerowania dezorganizacji systemu publicznej Służby Zdrowia.
_________________________________________________________

Poniżej informacje które przekazaliśmy mediom rok temu:

1. informacja rozesłana dn. 21.08.2003 r. :

W tym roku środki publiczne na leczenie ( ok. 30 mld. złl.. ) nie są mniejsze niż w latach ubiegłych, ale pieniądze skończyły się po 10 miesiącach. Nie było żadnej epidemii która by mogła spowodować to zwiększenie wydatków ( chyba że zaraza nazwać wprowadzanie NFZ i inne działania byłego Ministra Zdrowia ). Na początku roku, na badania możliwe do wykonania ambulatoryjnego, hospitalizowano bez potrzeby pacjentów. Lekarze tłumaczyli: " ...Niech się Pani położy u nas na 3 - 4 dni, zamiast stać w kolejkach po przychodniach, a wszystko szybko zbadamy...". Ze środków publicznych szły do szpitali pieniądze wysokości kilku tys. zł za badania, które wykonane ambulatoryjnie powinny kosztować kilkaset zl....Celem było wyciagnięcie maksymalnej ilości pieniędzy, od NFZ. Było to możliwe, przy braku kontroli i bałaganie wprowadzonym wraz z reforma.
Obecnie, gdy brak jest środków w NFZ, społeczeństwo nie przestanie chorować. Ci których będzie na to stać, nie przestaną też się leczyć. Płacić będzie trzeba z prywatnie.
Trudno o skuteczniejsze działanie dla zwiększenia wydatków społeczeństwa na leczenie.
Do teraz wydawaliśmy ok 7% PKB, podobnie jak cześć państw UE. Więcej informacji o naszych wydatkach na Służbę Zdrowia pod adresem: www.sppnn.org.pl/info/4_czy_7proc.htm

2 informacja, rozesłana dn. 25.09.2003 r.:

Mijają się z prawda twierdzenia, iż nasze wydatki na ochronę zdrowia, są nieproporcjonalne do wydatków innych państw UE. Nie jest prawda, że płacimy tylko 4% PKB a inne społeczeństwa 6 czy 9 %. Nasze społeczeństwo wydaje 6,5 - 7,5 % PKB na ochronę zdrowia.
O strukturze tych wydatków i ich porównaniu z innymi państwami, można było przeczytać w Służbie Zdrowia ( rok 2000 ). Tabelka poniżej przedstawia, kto i ile płacił w 1999 roku. Proporcje i wielkości wydatków do dziś nie uległy zasadniczym zmianom. Pełen tekst artykułu Służby Zdrowia dostępny jest do teraz na serwerze gazety pod adresem: www.sluzbazdrowia.com.pl/html/more2958b.php

Wydatki płatników na ochronę zdrowia % PKB

Kasy Chorych ( obecnie przejął NFZ ) 3,5
Ministerstwo Zdrowia 0,7
Dopłaty ludności do leków 1,2
Szacowane wydatki innych ministerstw 0,1 - 0,2
Wydatki samorządów 0,1 - 0,2
Inne dopłaty ludności ( poza szarą strefą ) 1,0 - 1,7
Razem 6,6- 7,5

( należy podkreślić, że analiza artykułu nie obejmuje tzw. szarej strefy zwiększającej jeszcze wydatki społeczeństwa )
Obliczony wska?nik ( 6,6 - 7,5 % PKB ) dla Polski jest wyższy od analogicznych wydatków Grecji, a zbliżony do danych dla W. Brytanii, Szwecji, Hiszpanii i Włoch. Porównywanie części wydatków Polaków ( te ok.4% PKB to wydatki niegdyś Kas Chorych, a obecnie Narodowego Funduszu Zdrowia ) z całością wydatków państw UE jest elementem kampanii dla wprowadzenia dodatkowych dopłat od pacjentów za leczenie...
Wyjaśnijmy:
-dopłaty ministerstwa zdrowia, innych ministerstw czy samorządu to w znacznej części środki na zakup sprzętu czy też na prace remontowe.
-inne dopłaty ludności to wizyty i badania w półdzielniach czy gabinetach prywatnych.
Duże profity są zarezerwowane dla utytułowanych szefów. Do prywatnych kieszeni trafiają zyski z wizyt w gabinetach tych, którzy dysponują łóżkami szpitalnymi ( może by tak w gabinetach lekarskich wprowadzić kasy fiskalne?), za wykonywane poza ubezpieczeniem badania diagnostyczne itd..
Można podejrzewać, że przy zlecaniu remontów, zakupu leków czy aparatury medycznej pobierane są prowizje. Oczywiście do tych zarobków nie są dopuszczeni młodzi lekarze, pielęgniarki czy położne. Natomiast koszty leczenia i utrzymania Służby Zdrowia płaci całe społeczeństwo. Dalsze zwiększanie wydatków społeczeństwa przez wprowadzanie dopłat do leczenia nie ma sensu bez uszczelnienia systemu, który obecnie jest w stanie zmarnotrawić każde publiczne pieniądze.
Apelowanie "napełnijmy dzban bo jest pusty" bez wyjaśnienia, którędy wycieka zawartość, bez wyciagnięcia z tego konsekwencji, bez uszczelnienia systemu, jest wyłudzaniem pieniędzy społecznych.
Zgoda na dopłaty wysokości 2 czy 5 zł otworzy drogę do tego by w przyszłości te kwoty mogły tak wzrosnąć, iż wielu pozbawionych zostanie realnego dostępu do leczenia. Oszczędności należy szukać walcząc z niegospodarnością i korupcja: zakupami leków i sprzętu za prowizje, prywatnym leczeniem w państwowych szpitalach itd... Tego jednak nie uczyni lobby profesorsko ordynatorskie.
W normalnym państwie, korupcja i niegospodarnością, która rozłożyła już cały system ochrony zdrowia, zająć się powinien NIK, ABW i ewentualnie prokuratorzy.
Tylko czy my żyjemy w normalnym państwie?


8 lipiec 2004

Adam Sandauer - przewodniczący Stowarzyszenia 

  

Archiwum

Marszałek Piłsudski widziany z bliska
grudzień 5, 2002
zaprasza.net
Czy Nadal Pogoda Dla Żydów?
marzec 10, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
18 listopada w Warszawie, protest pielęgniarek; poparcie i udział SPPNN
listopad 11, 2003
Adam Sandauer
Kiedy przylecą pierwsze trumny...
lipiec 10, 2003
Andrzej Kumor
Topless
luty 3, 2009
PAP
Fundamentalisci Protestanccy i Walczący Izrael
lipiec 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Demontaż publicznej służby zdrowia przy bezczynnosci rządu
październik 1, 2007
dr Adam Sandauer - przewodniczący Stowarzyszenia P
Brytyjczycy, UE a Hitler
czerwiec 9, 2003
przesłała Elżbieta
Nawet Łobodziński nie pomógł
lipiec 31, 2008
Artur Łoboda
Rosną długi finansów publicznych
lipiec 16, 2002
PAP
Cyrk polityczny zamiast pogrzebu
lipiec 12, 2004
Leszek Skonka
Samobójstwa deportowanych
marzec 15, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Spółdzielcza ciuciubabka
luty 8, 2009
Witold Filipowicz
Ziemia, planeta ORANUSIAN?
styczeń 6, 2007
Marek Głogoczowski
Czas miniony, niezapomniany. 365 dni 2006 roku.
styczeń 9, 2007
Marek Olżyński
Media -IV władza ta kryształowa
grudzień 11, 2006
A.Sandauer
Sprawiedliwy Żyd Krytykuje Politykę USA
styczeń 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Izraelscy żołnierze odmawiają służby w Gazie
styczeń 12, 2009
hgw
"Poziomowanie wydziałów" - czyli zmiany w Urzędzie Miasta Krakowa
kwiecień 9, 2003
Artur Łoboda
Lekcja historii - Faszyzm we Włoszech
sierpień 9, 2004
Jolanta Kaczmarek
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media