ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
Zamordowani lekarze odkryli powodujący raka enzym dodawany do wszystkich szczepionek  
 
Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
Bankructwo Ukrainy 
 
Ludobójstwo covid 
Wywiad z CLAIRE EDWARDS  
Henry Kissinger & Bill Gates wzywają do masowych szczepień i Globalnego Rządu 
Według mediów, rządu i Organizacji Narodów Zjednoczonych znajdujemy się w środku najgorszej światowej pandemii zdrowia w naszym życiu. Jesteśmy świadkami bezprecedensowej globalnej blokady w odpowiedzi na epidemię koronawirusa znaną jako COVID19.

Globalną populację żyjącą w krajach zachodnich od ponad pokolenia uczono żyć w ciągłym strachu od 11 września. Zachęcano nas do poświęcania naszej wolności dla fałszywego poczucia bezpieczeństwa, z każdym dniem coraz bardziej uzależniając się od państwa w zakresie ochrony, a teraz wielu z nas liczy na to, że państwo płaci nasze rachunki.

Pomimo tego, że rządowy budżet i deficyt stale rosną wykładniczo każdego dnia ... Niektórzy zaczynają dostrzegać, że w oficjalnej historii może być coś więcej niż to, w co wierzymy. Nieliczni mogli to przewidzieć i czekają na kolejną fazę, która może być kolejnym krokiem w kierunku globalnego zarządzania. To właśnie mężczyźni i kobiety, dokładnie te same osoby i agencje rządowe, a także globalne instytucje, które odniosą największe korzyści, są tymi, którzy wzywają do walki ... 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
Izrael jest „TOASTEM” – nikt nie może tego teraz zatrzymać | Pułkownik Douglas Macgregor 
 
Szczepionkowy stan wojenny w Nowym Jorku 
Nowy Jork inicjuje wprowadzenie medycznego stanu wojennego z użyciem oddziałów wojska, aby przejąć szpitale, z których niezaszczepieni pracownicy służby zdrowia są masowo zwalniani 
Zdjęcia zawartości szczepionek na Covid-19 
 
Działania Izraela w Strefie Gazy to ludobójstwo Palestyńczyków 
Termin „ludobójstwo” powinien nas zatrzymać. Bo takich słów nie rzuca się na wiatr. My nie rzucamy ich na wiatr. Mamy wynikającą z badań pewność, że działania sił izraelskich w Strefie Gazy to najpoważniejsza ze zbrodni, jaką można popełnić na ludzkości. 
Kolędowanie w Alternatywie dla Niemiec 
 
Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków 
Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo?  
Izby lekarskie to organizacje przestępcze 
 
16 czerwca globaliści wywołali mRNA „biologiczne tsunami” na japońskim stadionie piłkarskim pełnym 40000 widzów – „Replikony” w celu rozprzestrzeniani 
Wiadomość wręcz nieprawdopodobna.
Ale zapamiętajmy ją.
 
Ujawnienie globalnej gospodarki ludobójstwa w Gazie 
W raporcie oskarża ponad 60 korporacji o „podtrzymywanie i czerpanie zysków z izraelskiej okupacji, apartheidu i ludobójstwa”.
Do tych firm należą między innymi Google, Amazon, Hyundai, Booking.com i bank Barclays. 
Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania 
Monika Jaruzelska zaprasza
 
Klimat i trop finansowy 
To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. 
Dr Michael Yeadon: masowe morderstwa z paszportami szczepionek i szczepionkami uzupełniającymi 
Ten system jest wprowadzany za pomocą kłamstw w jakimś celu, i myślę, że celem jest całkowita totalitarna kontrola. 
więcej ->

 
 

Co kryje się za "polityką ochrony zdrowia"?


Rok temu stowarzyszenie Primum Non Nocere informowało o mechanizmach wypływu pieniędzy i przyczynach zapaści finansowania systemu ochrony zdrowia. Sytuacja nie uległa zmianie na lepsze, a władze państwa nic nie uczyniły by przeciwdziałać korupcji i marnotrawstwu.

Na początku roku, dla wykonania badań przeprowadzanych zazwyczaj ambulatoryjnie, masowo hospitalizowano pacjentów, by otrzymać większe pieniądze z NFZ. Zwracamy uwagę że to dziennikarze, a nie policja czy prokuratury, podjęły działania zwane "zakupami kontrolowanymi" np. rejestrując wręczanie łapówek. Tych działań ogrania państwa świadomie nie podejmują.

1)Odnosimy wrażenie iż świadomie tolerowana jest i nie przeciwdziała się dezorganizacji systemu;

2)Odnosimy wrażenie iż celem tych działań jest przygotowanie społeczeństwa do:
a)ograniczania prawa do opieki zdrowotnej gwarantowanej przez państwo;
b)wprowadzenia dodatkowych dopłat do leczenia dla ubezpieczonych;
c)prywatyzacji majątku Służby Zdrowia.

3)Odnosimy wrażenie iż dla realizacji tych celów nastąpiło porozumienie wpływowych grup tzn:
a)firm które skupiły długi Służby Zdrowia;
b)części lobby szefostwa Izb Lekarskich;
c)części grup kapitałowych związanych z układem sprawującym władze

Należy zwrócić uwagę środowisku lekarskiemu, iż przy obecnej biedzie, ograniczanie świadczeń finansowanych z ubezpieczeń powszechnych nie nagoni wielu pacjentów do gabinetów prywatnych. Ludzi nie będzie stać na leczenie. Jeśli kontrakty z NFZ zostaną ograniczone prywatny rynek ich nie zastąpi i wielu lekarzy zostanie bez pracy.

Mamy w Polsce analogiczna ilość lekarzy jak w państwach z normalnie funkcjonującymi ubezpieczeniami zdrowotnymi. Ograniczenie tych ubezpieczeń spowoduje powstanie fortun u nielicznych i bankructwo wielu gabinetów prywatnych.

Można i należy zastanawiać się nad przekształceniami własnościowymi czy rola prywatnego sektora w Ochronie Zdrowia. Dyskusja ta nie może to jednak odbywać się przy pomocy przymykania oczu i tolerowania dezorganizacji systemu publicznej Służby Zdrowia.
_________________________________________________________

Poniżej informacje które przekazaliśmy mediom rok temu:

1. informacja rozesłana dn. 21.08.2003 r. :

W tym roku środki publiczne na leczenie ( ok. 30 mld. złl.. ) nie są mniejsze niż w latach ubiegłych, ale pieniądze skończyły się po 10 miesiącach. Nie było żadnej epidemii która by mogła spowodować to zwiększenie wydatków ( chyba że zaraza nazwać wprowadzanie NFZ i inne działania byłego Ministra Zdrowia ). Na początku roku, na badania możliwe do wykonania ambulatoryjnego, hospitalizowano bez potrzeby pacjentów. Lekarze tłumaczyli: " ...Niech się Pani położy u nas na 3 - 4 dni, zamiast stać w kolejkach po przychodniach, a wszystko szybko zbadamy...". Ze środków publicznych szły do szpitali pieniądze wysokości kilku tys. zł za badania, które wykonane ambulatoryjnie powinny kosztować kilkaset zl....Celem było wyciagnięcie maksymalnej ilości pieniędzy, od NFZ. Było to możliwe, przy braku kontroli i bałaganie wprowadzonym wraz z reforma.
Obecnie, gdy brak jest środków w NFZ, społeczeństwo nie przestanie chorować. Ci których będzie na to stać, nie przestaną też się leczyć. Płacić będzie trzeba z prywatnie.
Trudno o skuteczniejsze działanie dla zwiększenia wydatków społeczeństwa na leczenie.
Do teraz wydawaliśmy ok 7% PKB, podobnie jak cześć państw UE. Więcej informacji o naszych wydatkach na Służbę Zdrowia pod adresem: www.sppnn.org.pl/info/4_czy_7proc.htm

2 informacja, rozesłana dn. 25.09.2003 r.:

Mijają się z prawda twierdzenia, iż nasze wydatki na ochronę zdrowia, są nieproporcjonalne do wydatków innych państw UE. Nie jest prawda, że płacimy tylko 4% PKB a inne społeczeństwa 6 czy 9 %. Nasze społeczeństwo wydaje 6,5 - 7,5 % PKB na ochronę zdrowia.
O strukturze tych wydatków i ich porównaniu z innymi państwami, można było przeczytać w Służbie Zdrowia ( rok 2000 ). Tabelka poniżej przedstawia, kto i ile płacił w 1999 roku. Proporcje i wielkości wydatków do dziś nie uległy zasadniczym zmianom. Pełen tekst artykułu Służby Zdrowia dostępny jest do teraz na serwerze gazety pod adresem: www.sluzbazdrowia.com.pl/html/more2958b.php

Wydatki płatników na ochronę zdrowia % PKB

Kasy Chorych ( obecnie przejął NFZ ) 3,5
Ministerstwo Zdrowia 0,7
Dopłaty ludności do leków 1,2
Szacowane wydatki innych ministerstw 0,1 - 0,2
Wydatki samorządów 0,1 - 0,2
Inne dopłaty ludności ( poza szarą strefą ) 1,0 - 1,7
Razem 6,6- 7,5

( należy podkreślić, że analiza artykułu nie obejmuje tzw. szarej strefy zwiększającej jeszcze wydatki społeczeństwa )
Obliczony wska?nik ( 6,6 - 7,5 % PKB ) dla Polski jest wyższy od analogicznych wydatków Grecji, a zbliżony do danych dla W. Brytanii, Szwecji, Hiszpanii i Włoch. Porównywanie części wydatków Polaków ( te ok.4% PKB to wydatki niegdyś Kas Chorych, a obecnie Narodowego Funduszu Zdrowia ) z całością wydatków państw UE jest elementem kampanii dla wprowadzenia dodatkowych dopłat od pacjentów za leczenie...
Wyjaśnijmy:
-dopłaty ministerstwa zdrowia, innych ministerstw czy samorządu to w znacznej części środki na zakup sprzętu czy też na prace remontowe.
-inne dopłaty ludności to wizyty i badania w półdzielniach czy gabinetach prywatnych.
Duże profity są zarezerwowane dla utytułowanych szefów. Do prywatnych kieszeni trafiają zyski z wizyt w gabinetach tych, którzy dysponują łóżkami szpitalnymi ( może by tak w gabinetach lekarskich wprowadzić kasy fiskalne?), za wykonywane poza ubezpieczeniem badania diagnostyczne itd..
Można podejrzewać, że przy zlecaniu remontów, zakupu leków czy aparatury medycznej pobierane są prowizje. Oczywiście do tych zarobków nie są dopuszczeni młodzi lekarze, pielęgniarki czy położne. Natomiast koszty leczenia i utrzymania Służby Zdrowia płaci całe społeczeństwo. Dalsze zwiększanie wydatków społeczeństwa przez wprowadzanie dopłat do leczenia nie ma sensu bez uszczelnienia systemu, który obecnie jest w stanie zmarnotrawić każde publiczne pieniądze.
Apelowanie "napełnijmy dzban bo jest pusty" bez wyjaśnienia, którędy wycieka zawartość, bez wyciagnięcia z tego konsekwencji, bez uszczelnienia systemu, jest wyłudzaniem pieniędzy społecznych.
Zgoda na dopłaty wysokości 2 czy 5 zł otworzy drogę do tego by w przyszłości te kwoty mogły tak wzrosnąć, iż wielu pozbawionych zostanie realnego dostępu do leczenia. Oszczędności należy szukać walcząc z niegospodarnością i korupcja: zakupami leków i sprzętu za prowizje, prywatnym leczeniem w państwowych szpitalach itd... Tego jednak nie uczyni lobby profesorsko ordynatorskie.
W normalnym państwie, korupcja i niegospodarnością, która rozłożyła już cały system ochrony zdrowia, zająć się powinien NIK, ABW i ewentualnie prokuratorzy.
Tylko czy my żyjemy w normalnym państwie?


8 lipiec 2004

Adam Sandauer - przewodniczący Stowarzyszenia 

  

Archiwum

Władze w Iraku zatrudnią funkcjonariuszy reżimu Saddama
kwiecień 25, 2004
PAP
Bandycli z koneksjami, zwani "konserwatywnymi intelektualistami" dążą do wojny.
sierpień 14, 2002
PAP
Bredzenie psychopaty. "Balcerowicz: Do strefy euro najlepiej w 2007 roku"
grudzień 31, 2002
Artur Łoboda
Głupota czy agentura
marzec 28, 2007
Artur Łoboda
Palestyńczycy w „Żelaznej Klatce”
listopad 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
IMMUNITET DO POPRAWKI - dlaczego sędzia nie powinien kryć się za immunitetem
sierpień 24, 2008
ZR
Czym Sarah Palin zagraża Polsce?
wrzesień 20, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Są jeszcze normalne narody
marzec 9, 2004
RMF
POLSKA - UNIA 9
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Byli szefowie Agencji Rynku Rolnego wśród oskarżonych o wyłudzenie zboża
czerwiec 28, 2002
PAP
Encyklopedia GW: opozycja argentyńska = terroryzm
styczeń 20, 2005
(PAP)
An Essay on Judeo-Christian Ethos (the manner of behavior)
czerwiec 6, 2006
Marek Glogoczowski
Wigilijny śledzik... czyżby już ostatni?
grudzień 24, 2003
Marek Głogoczewski
Dziennikarskie… świństwo
grudzień 13, 2008
Witold Filipowicz
MS: Krótka historia prywatyzacji banków
kwiecień 6, 2006
wedle Interia.pl
Taksa turystyczna w Krakowie jednak legalna
luty 21, 2005
Kiedy emigracja staje sie iluzja...
czerwiec 3, 2008
Jaroslaw Madry
Ojciec
listopad 1, 2008
Marek Jastrząb
Posprzątać po obecnych politykach
grudzień 3, 2006
Artur Łoboda
Po raz pierwszy sami sobie wybierzemy wójtów
sierpień 21, 2002
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media