ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
Przedsiębiorstwo holokaust 
Telewizyjny wywiad z Normanem Finkelsteinem 
Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 
23 października 2020 zespół złożony z Claire Edwards (byłej redaktor pracującej dla ONZ, badaczki i mówczyni), Stevena Whybrow (dziennikarza śledczego, aktywisty, badacza Prawa Naturalnego i mówcy), Lucasa Alexandra (dziennikarza i prowadzącego telewizję internetową Age of Truth) oraz kilku innych osób, doręczył prezydentowi Austrii pismo, które następnie zostało odczytane i wyjaśnione bardziej szczegółowo na konferencji prasowej. 
Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny 
Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. 
Brytyjska modelka zabita zastrzykiem? 
Trzy tygodnie po szczepieniu zmarła - po wystąpieniu wielu komplikacji - w tym białaczki.  
Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom 
 
Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców 

 
Świat dał się ogłupić lewackiej religii klimatycznej. Wpływ CO2 na klimat jest znikomy 
Wpływ CO2 na wzrost temperatury? Nie zostało przeprowadzone żadne potwierdzające badanie 
CZY ROZUMIESZ SKĄD ZAMIESZKI I PRÓBA WYWOŁANIA WOJNY DOMOWEJ W USA?  
nie podejmuje żadnych interwencji w stosunku do osobników kierujących takimi organizacjami jak „Antifa” i Black Lives Matter – czyli George Sorosowi, Billowi Gates czy Amerykański wirusolog i członek powołanej przez administrację Donalda Trumpa grupy zadaniowej ds. epidemii COVID-19 Anthony Fauci – który jest siłą napędową dla Gatesa i Sorosa w sparawie Covid-19 i szczepionek. – to wszystko, zaprzecza opisom powyższego artykułu. Myślę że czas pokaże co dalej… 
Egzekucja nad dr.Ratkowską wstrzymana 
Patologia w środowisku medycznym 
Jak w 2022 planowano "nową falę" "epidemii kowida" w 2025 roku 
 
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
FILM, KTÓREGO IZRAEL NIE CHCE, ŻEBYŚ OGLĄDAŁ 
 
Częstotliwości radiowe i mikrofalowe a manipulacja ludzkimi emocjami i zachowaniem 

 
 

 
Veto dla Funduszu Zadłużenia! 
Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. 
Powinniśmy się skupiać na wzmacnianiu odporności 
Prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski zadał pytanie Szumowskiemu.
Odpowiedzi nie uzyskał. 
Czy polskie wybory są zagrożone? Anomalie, które budzą niepokój 
Jakie anomalia wyborcze wskazują na fałszerstwa? Jak się przed nimi bronić? Podwójne krzyżyki i nie tylko!  
Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków 
Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo?  
WHO to zbrodnicza organizacja terrorystyczna, należy ją zniszczyć 
Obecnie dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie pracuje nad ujawnieniem prawdy o WHO i rozpowszechnianiem informacji o jej zbrodniczych działaniach 
Tu jest Polska, a nie Polin! Protest pod Sejmem! 
Protest przeciwko świecy chanukowej pod Sejmem w Warszawie.
 
więcej ->

 
 

Co kryje się za "polityką ochrony zdrowia"?


Rok temu stowarzyszenie Primum Non Nocere informowało o mechanizmach wypływu pieniędzy i przyczynach zapaści finansowania systemu ochrony zdrowia. Sytuacja nie uległa zmianie na lepsze, a władze państwa nic nie uczyniły by przeciwdziałać korupcji i marnotrawstwu.

Na początku roku, dla wykonania badań przeprowadzanych zazwyczaj ambulatoryjnie, masowo hospitalizowano pacjentów, by otrzymać większe pieniądze z NFZ. Zwracamy uwagę że to dziennikarze, a nie policja czy prokuratury, podjęły działania zwane "zakupami kontrolowanymi" np. rejestrując wręczanie łapówek. Tych działań ogrania państwa świadomie nie podejmują.

1)Odnosimy wrażenie iż świadomie tolerowana jest i nie przeciwdziała się dezorganizacji systemu;

2)Odnosimy wrażenie iż celem tych działań jest przygotowanie społeczeństwa do:
a)ograniczania prawa do opieki zdrowotnej gwarantowanej przez państwo;
b)wprowadzenia dodatkowych dopłat do leczenia dla ubezpieczonych;
c)prywatyzacji majątku Służby Zdrowia.

3)Odnosimy wrażenie iż dla realizacji tych celów nastąpiło porozumienie wpływowych grup tzn:
a)firm które skupiły długi Służby Zdrowia;
b)części lobby szefostwa Izb Lekarskich;
c)części grup kapitałowych związanych z układem sprawującym władze

Należy zwrócić uwagę środowisku lekarskiemu, iż przy obecnej biedzie, ograniczanie świadczeń finansowanych z ubezpieczeń powszechnych nie nagoni wielu pacjentów do gabinetów prywatnych. Ludzi nie będzie stać na leczenie. Jeśli kontrakty z NFZ zostaną ograniczone prywatny rynek ich nie zastąpi i wielu lekarzy zostanie bez pracy.

Mamy w Polsce analogiczna ilość lekarzy jak w państwach z normalnie funkcjonującymi ubezpieczeniami zdrowotnymi. Ograniczenie tych ubezpieczeń spowoduje powstanie fortun u nielicznych i bankructwo wielu gabinetów prywatnych.

Można i należy zastanawiać się nad przekształceniami własnościowymi czy rola prywatnego sektora w Ochronie Zdrowia. Dyskusja ta nie może to jednak odbywać się przy pomocy przymykania oczu i tolerowania dezorganizacji systemu publicznej Służby Zdrowia.
_________________________________________________________

Poniżej informacje które przekazaliśmy mediom rok temu:

1. informacja rozesłana dn. 21.08.2003 r. :

W tym roku środki publiczne na leczenie ( ok. 30 mld. złl.. ) nie są mniejsze niż w latach ubiegłych, ale pieniądze skończyły się po 10 miesiącach. Nie było żadnej epidemii która by mogła spowodować to zwiększenie wydatków ( chyba że zaraza nazwać wprowadzanie NFZ i inne działania byłego Ministra Zdrowia ). Na początku roku, na badania możliwe do wykonania ambulatoryjnego, hospitalizowano bez potrzeby pacjentów. Lekarze tłumaczyli: " ...Niech się Pani położy u nas na 3 - 4 dni, zamiast stać w kolejkach po przychodniach, a wszystko szybko zbadamy...". Ze środków publicznych szły do szpitali pieniądze wysokości kilku tys. zł za badania, które wykonane ambulatoryjnie powinny kosztować kilkaset zl....Celem było wyciagnięcie maksymalnej ilości pieniędzy, od NFZ. Było to możliwe, przy braku kontroli i bałaganie wprowadzonym wraz z reforma.
Obecnie, gdy brak jest środków w NFZ, społeczeństwo nie przestanie chorować. Ci których będzie na to stać, nie przestaną też się leczyć. Płacić będzie trzeba z prywatnie.
Trudno o skuteczniejsze działanie dla zwiększenia wydatków społeczeństwa na leczenie.
Do teraz wydawaliśmy ok 7% PKB, podobnie jak cześć państw UE. Więcej informacji o naszych wydatkach na Służbę Zdrowia pod adresem: www.sppnn.org.pl/info/4_czy_7proc.htm

2 informacja, rozesłana dn. 25.09.2003 r.:

Mijają się z prawda twierdzenia, iż nasze wydatki na ochronę zdrowia, są nieproporcjonalne do wydatków innych państw UE. Nie jest prawda, że płacimy tylko 4% PKB a inne społeczeństwa 6 czy 9 %. Nasze społeczeństwo wydaje 6,5 - 7,5 % PKB na ochronę zdrowia.
O strukturze tych wydatków i ich porównaniu z innymi państwami, można było przeczytać w Służbie Zdrowia ( rok 2000 ). Tabelka poniżej przedstawia, kto i ile płacił w 1999 roku. Proporcje i wielkości wydatków do dziś nie uległy zasadniczym zmianom. Pełen tekst artykułu Służby Zdrowia dostępny jest do teraz na serwerze gazety pod adresem: www.sluzbazdrowia.com.pl/html/more2958b.php

Wydatki płatników na ochronę zdrowia % PKB

Kasy Chorych ( obecnie przejął NFZ ) 3,5
Ministerstwo Zdrowia 0,7
Dopłaty ludności do leków 1,2
Szacowane wydatki innych ministerstw 0,1 - 0,2
Wydatki samorządów 0,1 - 0,2
Inne dopłaty ludności ( poza szarą strefą ) 1,0 - 1,7
Razem 6,6- 7,5

( należy podkreślić, że analiza artykułu nie obejmuje tzw. szarej strefy zwiększającej jeszcze wydatki społeczeństwa )
Obliczony wska?nik ( 6,6 - 7,5 % PKB ) dla Polski jest wyższy od analogicznych wydatków Grecji, a zbliżony do danych dla W. Brytanii, Szwecji, Hiszpanii i Włoch. Porównywanie części wydatków Polaków ( te ok.4% PKB to wydatki niegdyś Kas Chorych, a obecnie Narodowego Funduszu Zdrowia ) z całością wydatków państw UE jest elementem kampanii dla wprowadzenia dodatkowych dopłat od pacjentów za leczenie...
Wyjaśnijmy:
-dopłaty ministerstwa zdrowia, innych ministerstw czy samorządu to w znacznej części środki na zakup sprzętu czy też na prace remontowe.
-inne dopłaty ludności to wizyty i badania w półdzielniach czy gabinetach prywatnych.
Duże profity są zarezerwowane dla utytułowanych szefów. Do prywatnych kieszeni trafiają zyski z wizyt w gabinetach tych, którzy dysponują łóżkami szpitalnymi ( może by tak w gabinetach lekarskich wprowadzić kasy fiskalne?), za wykonywane poza ubezpieczeniem badania diagnostyczne itd..
Można podejrzewać, że przy zlecaniu remontów, zakupu leków czy aparatury medycznej pobierane są prowizje. Oczywiście do tych zarobków nie są dopuszczeni młodzi lekarze, pielęgniarki czy położne. Natomiast koszty leczenia i utrzymania Służby Zdrowia płaci całe społeczeństwo. Dalsze zwiększanie wydatków społeczeństwa przez wprowadzanie dopłat do leczenia nie ma sensu bez uszczelnienia systemu, który obecnie jest w stanie zmarnotrawić każde publiczne pieniądze.
Apelowanie "napełnijmy dzban bo jest pusty" bez wyjaśnienia, którędy wycieka zawartość, bez wyciagnięcia z tego konsekwencji, bez uszczelnienia systemu, jest wyłudzaniem pieniędzy społecznych.
Zgoda na dopłaty wysokości 2 czy 5 zł otworzy drogę do tego by w przyszłości te kwoty mogły tak wzrosnąć, iż wielu pozbawionych zostanie realnego dostępu do leczenia. Oszczędności należy szukać walcząc z niegospodarnością i korupcja: zakupami leków i sprzętu za prowizje, prywatnym leczeniem w państwowych szpitalach itd... Tego jednak nie uczyni lobby profesorsko ordynatorskie.
W normalnym państwie, korupcja i niegospodarnością, która rozłożyła już cały system ochrony zdrowia, zająć się powinien NIK, ABW i ewentualnie prokuratorzy.
Tylko czy my żyjemy w normalnym państwie?


8 lipiec 2004

Adam Sandauer - przewodniczący Stowarzyszenia 

  

Archiwum

Czy warto było?
kwiecień 3, 2007
Marek Olżyński
Anty-semityzm "Ostatnią Kartą Kabały"
czerwiec 23, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Zanim Rywin przyszedł do Michnika
styczeń 13, 2003
http://newsweek.redakcja.pl/
Prawda o Adamie Michniku i "Gazecie Wyborczej".
luty 28, 2007
Marian Kałuski
W USA ostre kary dla skorumpowanych prezesów
lipiec 30, 2002
IAR
Historia jednego listu
listopad 9, 2006
Marek Olżyński
Odpolitycznic sejm!
listopad 22, 2006
mik4
Stwórca wiecznych praw przyrody
sierpień 16, 2007
Marek Głogoczowski
Setki Wię?niów w Nielegalnych Więzieniach pod Władzą USA
styczeń 14, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Legalne kazirodztwo?
marzec 26, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Podzielą się nieswoim
kwiecień 8, 2003
przysłała Elzbieta
Prokurator oskarża siedem osób, którzy publiczne spalili książkę "Dzienniki Anny Frank"
listopad 27, 2006
bibula.com/
Bez etykietek (koalicje lokalne) Z profesor Jadwigą Staniszkis, socjologiem, rozmawia Ewa Sadura
listopad 22, 2002
http://www.trybuna.com.pl/
Należy pracować od podstaw
maj 11, 2004
Andrzej Kumor
Nie ma końca spekulacji o pochodzeniu nacji
październik 28, 2006
bronson
Kto wygrał, kto przegrał
wrzesień 26, 2005
Artur Łoboda
Przemilczana prawda o stanie wojennym
(dr Leszek Skonka)

grudzień 14, 2004
dr Leszek Skonka
Poza Unią jest życie
kwiecień 26, 2003
przesłała Elżbieta
Historie zniewalania. Dość szeroki poglad na Michnika i Millera wraz z Olechowskim et consortes
grudzień 28, 2002
Adolf Mayer 0653
Walka zręcznie pozorowana
Unia Europejska

grudzień 5, 2002
Katarzyna Szymańska-Borginon "Newsweek" 46/02,
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media