ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

WIESŁAW SOKOŁOWSKI Obudź się, Polsko 
4 wrzesień 2012      www.trwanie.com
Prezentacja możliwości nowej broni? 
16 kwiecień 2021      Artur Łoboda
PiS chce znowu władzy 
5 październik 2009      Artur Łoboda
Obama Caves to Israel Lobby 
30 lipiec 2010      przesłał ICP
Serge Alexandre Stavisky: Żydowski oszust, który obalił francuski rząd 
7 listopad 2025     
W wieku 95 lat zmarł 27 marca 2019 roku Jan Kobylański – polonijny biznesmen, sponsor Radia Maryja, były konsul honorowy Polski w Urugwaju. 
29 marzec 2019      Alina
Tajemnice ratowania banków 
25 marzec 2015      Artur Łoboda
Covid-19 a dwutlenek siarki 
23 marzec 2020      Artur Łoboda
Wojna Twittera z prawdą.
Twitter twierdzi, że usunie wszystkie posty twierdzące, że szczepionki mogą szkodzić ludziom
 
17 grudzień 2020     
Ewa Rzeuska komentuje Święto świec Chanukowych i oszczerstwa Putina!? 
27 grudzień 2019      Alina
Przyczynek do historii Krakowskiego Kazimierza 
11 luty 2016      Artur Łoboda
Nawet najlepszym się zdarza 
4 kwiecień 2016      Artur Łoboda
Przestępstwo międzynarodowe
zdrada państwowa
 
6 luty 2020     
Poparcie Chin i Rosji dla Iranu przeciw osi USA-Izrael 
6 listopad 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Naród, który własną głupotę nazywa patriotyzmem (2) 
19 styczeń 2013      Artur Łoboda
Ponad 300 stron dowodów z CDC pokazuje, że szczepionki powodują autyzm 
2 grudzień 2024     
Polska po erze PiS (2) 
7 listopad 2018      Artur Łoboda
"Apokalipsa teraz: Wi-Fi i choroba popromienna ogarnia świat" 
25 marzec 2021     
Agresja słowna 
22 grudzień 2017     
Biurokracja PiS 
28 czerwiec 2018      Artur Łoboda

 
 

Do młodzieży polskiej

Największe totalitaryzmy wyrosły z prymitywnej żądzy posiadania władzy nad innymi ludźmi.
Pycha i lenistwo intelektualne, sprowadzające myślenie do dwukierunkowego - antagonistycznego postrzegania świata - to aksjomaty działania tyranów i ich popleczników.
Podstawowym instrumentem powstanie tyranii, było oszustwo.
Zaczęło sie od Napoleona Bonaparte, który dzięki hasłom Rewolucji Francuskiej, "wolność, równość, braterstwo", poprowadził Francuzów i inne narody Europy do walki o stworzenie imperium rządzonego przez rodzinę Bonaparte.
Fałszywy mit Napoleona pozostał w Polakach do dnia dzisiejszego. Stojąc u jego boku, straciliśmy ekonomicznie bardzo wiele.
Kolejnym wielkim oszustem był Władimir Iljicz Uljanow - Lenin, który poddał najuboższym warstwom społeczeństwa rosyjskiego hasła "sprawiedliwości społecznej", by poprowadzić je przeciwko wyższym klasom społecznym.
Kiedy zakończono eksterminację arystokracji i inteligencji to niechybnie przyszła kolej na robotników i chłopów, których wiele milionów straciło życie pod sowieckim terrorem.

Między populizmem, a racjonalizmem przebiega niewidzialna granica.
Faszyzm był naturalną konsekwencją bezkarności kapitalistów i wyzyskiwania ludzkiej pracy bez jakichkolwiek zahamowań moralnych.
To faszyści - jako pierwsi wprowadzili regulacje prawne, chroniące robotników.
Niedouczeni pseudohistorycy przenieśli nazwę faszyzmu na wszystkie nacjonalistyczne ruchy w Europie - w tym na hitleryzm, który poza zewnętrzna formą niewiele łączyło z faszyzmem, bo ten - tak naprawdę istniał tylko we Włoszech.

I w końcu mieliśmy nazizm, który głosił, że wystarczy pozbyć się komunistów i Żydów, by w Niemczech zapanował dobrobyt.

Pamiętać należy, że żaden z tych systemów nie mógłby zaistnieć, bez naiwności społeczeństw, które bez refleksji kupowały marzenia zawarte w sloganach politycznych - przyszłych dyktatorów.
I na początku każdego z tych totalitaryzmów pojawiały się jaskółki pozytywnych zmian. Bez tego niemożliwe byłoby trwanie tych systemów.
Jednak bolszewizm był bankrutem już po pierwszych latach rządów komunistów w Rosji i tylko niewolnicza praca milionów więźniów podtrzymywała ten system.
Nazistom groziło poważne załamanie gospodarcze na początku 1940 roku, lecz dzięki grabieżom z Polski, a następnie z kolejnych podbitych krajów, powstrzymali krach własnej gospodarki.

Bolszewizm pozostawił po sobie minimum 20 milionów ofiar własnego terroru.
Naziści - prócz milionów ofiar w podbitych krajach, doprowadzili do śmierci 10. milionów własnych obywateli.

Oba te systemy dążyły do zdominowania Europy pod własnymi hasłami, które rzekomo miały wprowadzić jakąś "wyższą formę rozwoju społecznego".

Zarówno bolszewizm, faszyzm i nazizm zostały zastąpione przez kolejny totalitaryzm intelektualny Europy, czyli pseudofederalizm unioneuropejski.

Podobnie jak mentalni poprzednicy, unioneuropeizm sprzedał narodom Europy marzenia o bogatej i zasobnej wspólnocie narodów Europy.
Na początku nawet rzucił trochę marchewki.
Ale zaraz potem wyciągnął kij na niepokornych.

Dziś żyjemy pod terrorem prymitywnych technokratów z Unii Europejskiej, którzy roszczą sobie prawo decydowania o każdej strefie naszego życia.
Doprowadzili do ruiny Grecję, Portugalię, Hiszpanię, Irlandię, a przede wszystkim Polskę.
Podobnie, jak faszystowscy poprzednicy wciągnęli Narody Europy do imperialistycznej wojny w Iranie, czy Libii by przejąć zasoby ropy tych krajów.
Faszyści i Naziści współdziałali w Japonią (Pakt antykominternowski), a unioneuropeiści współdziałają z syjonistycznymi Stanami Zjednoczonymi.

Popatrzcie więc, jak potoczyły się losy narodów zamieszkujących Związek Radziecki?
Ile ofiar pochłonął bolszewicki obłęd?
Kraj ten był rządzony przez zdegenerowanych - komunistycznych biurokratów - podobnie jak obecna Unia Europejska.
Człowiek był tylko numerem. I dziś Unia Europejska chce nas zdefiniować tak samo - jak kiedyś robili naziści - tatuując numery na dłoniach więźniów.
Każdy człowiek popełnia błędy.
Każdy, demokratyczny system polityczny musi naprawiać przede wszystkim własne błędy.
Tylko totalitaryzmy nie dopuszczają krytyki swojego postępowania. Dokładnie tak samo - jak robi to Unia Europejska.
Do tej pory nie dopuszczono do powstania ani jednego programu analizującego błędy brukselskich technokratów, czy też odstępstw o głoszonych przez tą strukturę idei.
Za to do dnia dzisiejszego wydaje się setki milionów Euro na dość mętne propagowanie europejskiego federalizmu.

Czy potrzeba Wam więcej tłumaczyć - w jakim systemie politycznym żyjecie?
24 kwiecień 2012

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Dzień dobry .
Panie Arturze .
Wiele prawdy w Pańskich słowach , ale również wiele nieprawdy .
jest Pan bardzo sfrustrowany i niezadowolony ze wszystkiego co Pana otacza .
Co było kiedyś i jak mniemam co będzie w przyszłości .
Z pańskich słów nie wynika żadna Pańska idea.
Krytykuje Pan wszystkie systemy polityczno-społeczne jakie istniały . I będzie Pan krytykował te które są przed nami .
Bonaparte , Hitler , lenin , KIM , prezydenci USA . Nie wszyscy byli źli !!! . Niektórzy , a zaryzykowałbym - wszyscy - dawali radość i szczęście swoim społeczeństwom .
Z jakim skutkiem ? - odczuwamy ten skutek obecnie . Myślę że każdy z "wielkich" wodzów chciał dobrze dla swoich społeczeńst . Myślę że to społeczeństwa nie dorosły do "swojego" Wodza .
Najbliżej była tzw. "KOMUNA" . Problem jej to były w zasadzie tylko dwa . Zewnętrzny - wróg kapitalistyczny - czytaj (pieniądz i wyzysk) i wewnętrzny - wykształcenie społeczeństwa .
Chyba nie da się rządzić mądrym społeczeństwem .(Stawiam pewnik) . Da się rzązić społeczeństwem niewyedukowanym , zantagonizowanym . I mamy przykłady w całym kapitalistycznym świecie . A w Polsce ? - likwidacja szkół wszelkich stopni , likwidacja przedmiotów ścisłych , zerowy poziom nauczania .
I po 20 latach mamy "zadowolonych" (5-10 %) i "niezadowolonych" 70 % a reszta do kupienia .
Tworzy się tego typu "niezależne media" które wcale nie są niezależnymi , lecz albo są nieistotne , albo są instrumentem pomiarowym kapitalistów ( czytaj pieniędzy ) .
NIE MA NIEZALEżNYCH MEDIÓW !!!!
Dobrobyt dla wszystkich na ziemi to niestety utopia .
Tylko 21 grudnia (też utopia) może coś zmienić .

Proponuję Panie Arturze opowiedzieć się po jednej z wielu stron i walczyć o idee .

Pozdrawiam
Krzysztof Stefaniak

2012-06-14
Krzysztof61

 

Mam wątpliwości - czy sobie Pan żartuje, czy pisze poważnie.
Byli władcy, którzy choć minimalnie - zabezpieczali potrzeby rządzonych.
Nie parli do wojen, lecz skupiali się na wewnętrznych problemach.
A co do "opowiedzenia się po którejś ze stron"...
Głupotą jest cywilizacyjne cofanie się wstecz. A na naszej scenie politycznej mamy kanalie, lub zacofanych patriotów.
Polacy popełnili w swoich wyborach więcej błędów "niż ustawa przewiduje".
A ja walczę o to - by choć trochę Naród wyedukować i by tych błędów było mniej w przyszłości.
Opowiedziałem się dawno po stronie uczciwości i rozumu. I w tych niezależnych od polityki i kapitału mediach - realizuję swoje zadanie.

2012-06-14
Artur Łoboda

  

Archiwum

Koniec eksmisji na bruk?
grudzień 4, 2002
PAP
Zreformować system karny!
październik 1, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Dybuk niebezinteresowny
czerwiec 28, 2006
Rafał A. Ziemkiewicz
Rząd nie rozumie co do niego się mówi
luty 1, 2003
PAP
Przestępcy którzy zdobyli władzę by okradać Polaków
marzec 16, 2009
Artur Łoboda
Ziemia czy ziemia?
lipiec 30, 2005
Mirnal
Putin zza wschodniej granicy
grudzień 30, 2007
zebrał i przesłał . (kropka)
Biblijny Raj (PaRDeS, Paradise)
maj 21, 2006
Ireneusz Kania
Z narodowego punktu widzenia
sierpień 15, 2008
Dariusz Kosiur
Odpowiadamy
październik 4, 2003
http://angora.pl/
Cyfry numeru PESEL:
październik 17, 2007
Grażyna
Wyboru już dokonano. Pozostało jeszcze głosowanie
kwiecień 15, 2003
PAP
Izrael Szamir "W cieniu Marienburga"
luty 2, 2006
Izrael Szamir
Propaganda Sukcesu
październik 26, 2006
Dziennik Zwiazkowy
“Niezależne” media
październik 17, 2007
Artur Łoboda
Noam Chomsky o zadłużeniu
styczeń 5, 2007
cgc@poprostu.pl
Drobni kupcy walczą o przetrwanie
lipiec 12, 2004
PAP
"Złodzieje, nie donatorzy"
październik 25, 2003
Obłęd KLIKA - Kabaret Autorów Marek Sobczak & Antoni Szpak
maj 25, 2002
SOBCZAK & SZPAK - http://www.angora.pl
Polityka pod grozą oskarżenia o antysemityzm
październik 15, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media