ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

"Igrzyska smierci na torze diabelskiego szalenstwa"... 
28 kwiecień 2023      Jan Ogonowski (jasiek z toronto)
Kłamstwo "Omikron" szyte grubymi nićmi 
28 listopad 2021     
Raport Health Ranger: Liz Gunn omawia aresztowanie sygnalisty Barry’ego Younga za ujawnienie danych o ŚMIERTELNOŚCI PO SZCZEPIENIU 
18 czerwiec 2025     
Globalism - conclusions 2011 by Artur Loboda 
1 lipiec 2011      Artur Łoboda
Singer, Schultz i tło historyczne Żydów-Arendarzy w Rzeczypospolitej  
23 lipiec 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Stopnie masońskie 
15 czerwiec 2010      Goska
Oddać Bogu to, co Boskie 
5 lipiec 2017      Paweł Ziółkowski
Śmierć dolara zaczyna się DZIŚ; ostatni rozdział imperium opartego na długach 
4 kwiecień 2022     
Nikt tego nie pisał 
1 kwiecień 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Historia holokaustu w wersji syjonistów 
1 kwiecień 2014      Artur Łoboda
Działania pożądane  
4 wrzesień 2022      Arsenio Toledo
Polskie rocznice pobudzają do myślenia 
1 wrzesień 2012      Artur Łoboda
Pod rządami PiS korupcja w PFRON kwitnie 
14 styczeń 2020      Artur Łoboda
Bóg ich za to ukarze 
20 listopad 2021     
Kiedy sędziowie przeprosili za sądy stalinowskie? Poststalinowskie sądownictwo w Trzeciej RP! 
7 lipiec 2025      Artur Łoboda
Lekarstwa przeciw szczepieniom na kowid 
15 kwiecień 2023      Artur Łoboda
Fałszywa tolerancja ustępstwem wobec nazizmu 
29 styczeń 2013      Artur Łoboda
Naczelny chirurg stanowy UJAWNIA fragmenty DNA w eksperymentalnych zastrzykach na Covid-19 
18 grudzień 2023     
Wykształciuchy nie znają polskich frazeologizmów 
16 luty 2026      Artur Łoboda
Historii diabeł tkwi w szczegółach 
4 luty 2020      Artur Łoboda

 
 

"Przyszłość Ukrainy jest w Unii Europejskiej"

”Przyszłość Ukrainy jest w Unii Europejskiej” stwierdza artykuł podpisany przez obecnego prezydenta Ukrainy Wiktora Federowycza Janukowycza ogłoszony w prasie amerykańskiej
w dniu 25 sierpnia, 2011. Były pro-moskiewski gubernator Doniecka i członek Partii Komunisrtcznej Związku Sowieckiego był premierem Ukrany w latach 2002-2004. Przegrał on
wybory prezydenckie na rzecz Wiktora Juszczenko szefa Partii Regionów w roku 2004 i był przeciwny „Pomarańczowej Rewolucji.” Wiktor Fedorowycz Janukowycz wygrał wybory prezydenckie w 2010 roku większością 48.95% przeciwko Julii Tymoszenko 45.47% głosów. Janukowycz był oficjalnie zrehabilitowany w 1978 roku z dwu wcześniejszych wyroków kryminalnych jako „błędów młodości” mimo obiekcji prokuratora.

Przodkowie Yanukowycza byli Polakami osiadłymi na Litwie, jego babka urodziła się w Warszawie. Rodzina ta osiedliła się pod Witebskiem w miejscowości Januki i przybrała nazwisko „Janukowycz” by uniknąć prześladowań sowieckich na jakie byli wówczas Polacy z powodu ich oporu przeciwko sowietyzacji. Matka Janukowycza była Rosjanką z zawodu pielęgniarką.
Zmarła ona gdy jej syn miał dwa lata tak że wychwywała go babka, która była urodzona w Warszawie. . Ojciec Janukowycza Fedor pracował na kolei jako maszynista.

W wyżej wymienionym artykule Janukowycz piesze o przyjaciołach Polakach, z którymi wspólnie Ukriana ma być gospodarzem rozgrywek o mistrzostwo Europy w piłce nożnej. Nowy stadion we Lwowie miał upamiętniać nazwisko Stepana Andrijowycza Bandery, syna księdza unickiego. Bandera był pomyłkowo wypuszczony przez władze sowieckie z więzienia we Lwowie w 1939 roku, gdzie Bandera odsiadywał wyrok dożywotni za jego udział w morderstwie polskiego ministra spraw wewnętrznych Bronisława Pirackiego w dniu 15 czerwca 1934 roku.

Po ogłoszeniu przez Ukraińców „Wolnej Ukrainy” we Lwowie w 1941 roku Niemcy aresztowali Banderę i innych niepodległościowych działaczy ukraińskich we wrześniu 1941 i uwięzili ich w obozie koncentracyjnym Sachsenhausen pod Berlinem. Osobiście widziałem Banderę więzionego razem z generałem Stefanem Grotem Roweckim w specjalnym bunkrze w tymże obosie.

Generał Rowecki został zamordowany przez Gestapo w dniu 2go sierpnia 1944, kiedy odmówił wydania rozkazu do żołnierzy Armii Krajowej żeby złożyli broń. Natomiast Bandera został wypuszczony na wolność we wrześniu 1944 jako działacz anty-sowiecki. Bandera został zabity w Monachium przez agenta KGB nazwiskiem Bohdan Staszyński, w dniu 5 października 1959 (Bandera był wówczas w wieku 50 lat).

Wiktor Juszczenko ustępujący prezydent Ukrainy w dniu 22 stycznia 2010 nadał Stepanowi Banderze tytuł „Bohatera Ukrainy.” Sąd w Kijowie orzekł, że to odznaczenie Bandery było nielegalne w kwietniu 2010 a prezydent Wiktor Janukowycz oficjalnie anulował tytuł „Bohatera Ukrainy” nadany Banderze przez Juszczenkę wodza „Pomarańczowej Rewolucji.” Nowe kontrowersje obecnie wywołał pomysł lwowskich Ukraińców żeby nazwać stadion we Lwowie nazwiskiem Stepana Andrijowycza Bandery i spowodował zrozumiały protest Polaków, którzy odmówili udziału w przygotowaniach do mistrzostw europejskich wraz z Ukraińcami jako współgospodarze we Lwowie póki nazwisko Stepana Andrijowycza Bandery nie będzie usunięte ze stadionu lwowskiego, w którym mecze piłkarskie we Lwowie mają się odbywać.

Konflikt Zachodnich Ukraińców przeciwko Polakom był spowodowany austriacką polityką ”dziel i rządź”, po dokonaniu zaborów w 1762 roku, a wkrótce po tym słownik języka ukraińskiego był wydany we Wiedniu. Nazwa starej ruskiej fortecy Halicz lub po niemiecku Galicz była podstawą nazwania przez Austriaków całej Małopolski, nie tylko Wschodniej, nazwą „:Galicja” co ma taki skutek że nacjonaliści ukraińscy uczą Ukraińców w USA i w Kanadzie że, na przykład Kraków jest „miastem ukraińskim” i że terroryści ukraińscy w przedwojennej Polsce są bohaterami narodowymi „wolnej Ukrainy.” Natknąłem się na to wielokrotnie w Ameryce. Rządy w Kijowie i w Warszawie muszą eliminować skutki polityki Austrii na zasadzie ”dziel i rządź.” Polityka ta do dziś zatruwa stosunki polsko-ukraińskie na terenach byłego zaboru austriackiego. Dzieje się tak nawet na terenie USA, Kanady i innych krajów.

Motto artykułu zatytułowanego przez prezydenta Ukrainy Wiktora Federowycza Janukowycza
„Przyszłość Ukrainy Jest W Unii Eropejskiej” stwierdza, że „Nasze trudne stosunki z Rosją doprowadziły Ukrainę do braku bezpieczeństwa w dostawach paliwa.” Janukowycz zastrzega się, że historyczne powiązania Ukrainy z Rosją są bardzo ważne dla rządu w Kijowie, mimo tego rozwój Ukrainy i jej dobrobyt zależą według niego od integracji Ukrainy z Unią Europejską. Wyraża on również nadzieję. że żyzne ziemie nad Dnieprem będą spichlerzem Europy i że szlaki handlowe do Azji będą szły z Europy przez Ukrainę, która właśnie podpisała podanie o przyjęcie jej do Unii Europejskiej. Jeżeli Ukraina zostanie członkiem Unii Europejskiej to fakt ten może wzmocnić pozycję Polski i całej grupy państw słowiańskich takich jak Czechy Słowacja, Słowenia, Serbia i Bułgaria oraz z czasem nawrócić na stronę Polski Litwę i Białoruś.

W artykule jego opublikowanym w The Wall Street Journal z 25 sierpnia 2011, Janukowycz wyraża nadzieję, że w następnych 20 latach Ukraina będzie twardo stać po stronie Unii Europejskiej co zapewni następnym pokoleniom Ukraińców rozwój i bezpieczeństwo jako członkom Zjednoczonej Europy. Dla Polski członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej jest korzystne, ponieważ tak wolności Polaków jak i Ukraińców zagraża Moskwa. Dlatego Polska powinna aktywnie popierać integrację Ukrainy z Europą.

www.pogonowski.com
28 sierpień 2011

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Problem żydowski wg Theodorakisa
wrzesień 7, 2004
.... i reszta
lipiec 29, 2003
Stanisław Michalkiewicz
Prywatyzacja pacyfikacji Iraku i nadużycia
wrzesień 16, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
RM + media pochodne kontra Michniki + reszta
marzec 13, 2008
Dariusz Kosiur
Smrodliwa intryżka z udziałem elegantów?
lipiec 9, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Amerykanie strzelili sobie w stopę
grudzień 20, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Już wiemy komu kolejny polskojęzyczny rząd służy
grudzień 29, 2005
PAP
Oburzeni "antysemicką Drogą Krzyżową"
kwiecień 27, 2006
13 grudnia
grudzień 13, 2002
Artur Łoboda
Policjanci izraelscy użyli dziecka jako żywej tarczy
kwiecień 25, 2004
PAP
Co wart jest traktat z USA
marzec 25, 2004
PAP
Myśleli że to pododdziały bratniej Al-kaidy. Tylko pozorowali walkę...
luty 24, 2004
czytelnik
Motanie człowieka
grudzień 3, 2008
Artur Łoboda
Choć kiedyś niemieckie, teraz jednak polskie!
październik 29, 2004
Mirosław Naleziński
Jeszcze tylko jedna przegrana...
czerwiec 18, 2006
Marek Olżyński
Seks skandal rozpoczyna przemeblowania polskiej sceny politycznej
grudzień 7, 2006
G. Cimek, www.pnlp.org.pl
ODEZWA DO AKURATNYCH
listopad 16, 2008
Wiesław Sokołowski
"Żółte Niebezpieczenstwo?"
wrzesień 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Pikieta z balonikiem. Antyunijne, choć niebieskie
marzec 3, 2003
http://dzisiaj.dziennik.krakow.pl/
LPR: w Unii Polska więcej straci niż zyska
grudzień 13, 2002
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media