ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
Ukraina: Maski rewolucji 
W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. 
Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus uczestniczył w ludobójstwie Etiopczyków 
„Amerykański ekonomista David Steinman oskarżył szefa WHO, że w latach 2012-2015 był jedną z osób odpowiedzialnych za ludobójstwo w Etiopii”, informuje portal MailOnline. 
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) 
Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? 
Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień  
 
Los Angeles - piekło na ziemi 
Ubóstwo w Kalifornii. Zrujnowana gospodarka najbogatszej kiedyś części świata.
To czeka nas jutro.
 
Finansowany przez Google zespół „sprawdzający fakty” wydaje się być garstką fikcyjnych Hindusów w zubożałym miasteczku niedaleko Bangladeszu 
 
Dr Roger Hodkinson, - Pandemia to oszustwo 
Dr Roger Hodkinson - lekarz patolog (wirusolog), Cambridge University, były przewodniczący sekcji patologii stowarzyszenia lekarzy, były wykładowca na wydziale medycznym, wykładowca akademicki, egzaminator w Royal Colledge physicians w Północnej Karolinie, Prezes firmy biotechnologicznej sprzedającej testy na COVID19.
Pandemia to oszustwo.
Maseczki nieskuteczne.
Lockdown nie ma naukowego uzasadnienia.
Pozytywny wynik PCR nie potwierdza infekcji klinicznej.
Polityka udaje medycynę.  
Odważni eksperci z USA, Rosji i Czech mówią prawdę o szczepieniach  
 
"Górale to męczą konie" 
Powiedziałam prezesowi (Kaczyńskiemu), że górale bardzo na nich liczą, to są ich wyborcy, a prezes odpowiedział mi na to: "Górale to męczą konie". Byłam w szoku, że przy tak ważnym temacie gospodarczym mówi takie rzeczy - relacjonuje posłanka. 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
Here's Why You Should Skip the Covid Vaccine 
“The world has bet the farm on vaccines as the solution to the pandemic, but the trials are not focused on answering the questions many might assume they are.” 
Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” 
Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. 
Kolejna odsłona protestów w Londynie 
Policja starła się 28 listopada z protestującymi przeciwko blokadom na Oxford Street, gdzie aktywiści rzucali butelkami i szarżowali przez szeregi funkcjonariuszy, co doprowadziło do ponad 60 aresztowań.

Oddolna grupa aktywistów Save Our Rights UK zaplanowała serię demonstracji, które miały odbyć się w ciągu weekendu w Londynie, aby zaprotestować przeciwko drugiej narodowej blokadzie. 
Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny 
Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. 
Szczepionkowy stan wojenny w Nowym Jorku 
Nowy Jork inicjuje wprowadzenie medycznego stanu wojennego z użyciem oddziałów wojska, aby przejąć szpitale, z których niezaszczepieni pracownicy służby zdrowia są masowo zwalniani 
Skazany za pestki moreli, B17  
Faszyzm w barwach demokracji 
Monika Jaruzelska zaprasza Grzegorz Braun! cz.1 
 
Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe 
Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. 
więcej ->

 
 

Dwie listy

Apel w obronie swobody badań dotyczących Wałęsy

"Apel w obronie swobody badań naukowych" w sprawie przeszłości Lecha Wałęsy wystosowała grupa przedstawicieli świata polityki, nauki i mediów. Zdaniem sygnatariuszy listu historycy IPN przygotowujący publikację o byłym prezydencie są publicznie obrażani.

W najbliższych tygodniach ma się ukazać książka przygotowywana przez historyków Instytutu Pamięci Narodowej Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka. W publikacji mają znale?ć się nieznane dotychczas dokumenty o Wałęsie z początku lat 70. na temat jego kontaktów z SB.

"Nie znamy pracy badaczy IPN i ocenić ją będziemy mogli dopiero po jej ukazaniu się. Jednak uznając doniosłą rolę Lecha Wałęsy w dziejach Polski, jednocześnie nie możemy milczeć wobec wystąpień tworzących atmosferę zagrożenia wolności badań naukowych i wolności słowa" - piszą autorzy apelu.

Sygnatariuszami listu są:
Ryszard Bugaj,
Tomasz Burek,
Zdzisław Krasnodębski,
Miłowit Kuniński,
Ryszard Legutko,
Paweł Lisicki,
Andrzej Nowak,
Marek Nowakowski,
Jan Pospieszalski,
Piotr Semka,
Krzysztof Skowroński,
Jadwiga Staniszkis,
Bogdan Szlachta,
Paweł Wieczorkiewicz,
Bronisław Wildstein,
ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
i Piotr Zaremba.

"Niektórzy politycy i znaczące osoby życia publicznego, jeszcze przed ukazaniem się pracy, formułują ciężkie oskarżenia pod adresem jej autorów i IPN, który opracowaniu temu patronuje" - podkreślają autorzy listu.

W oświadczeniu czytamy też, że "nie można powoływać się na ideały 'Solidarności' i jednocześnie wzywać do zamykania badaczom ust". Sygnatariuszy niepokoi także "język oszczerstw wobec autorów książki, której jeszcze nikt nie widział".

Autorzy nawiązują do oświadczenia w obronie Lecha Wałęsy. Zawierało ono m.in. apel o przeciwstawienie się "wymierzonej przeciwko Lechowi Wałęsie kampanii nienawiści i zniesławień, która niszczy polską pamięć narodową". Zdaniem autorów tamtego apelu takie działania służą przekreśleniu wizerunku i autorytetu przywódcy "Solidarności". Sygnatariusze wyrazili także Lechowi Wałęsie "najwyższy szacunek, zaufanie i solidarność".

Pod apelem w obronie Wałęsy podpisali się

Władysław Bartoszewski,
Zbigniew Bujak,
Jerzy Buzek,
Andrzej Celiński,
Marek Edelman,
Bronisław Geremek,
Stefan Jurczak,
Krzysztof Kozłowski,
Jan Kułakowski,
Helena Łuczywo,
Tadeusz Mazowiecki,
Adam Michnik,
Karol Modzelewski,
Janusz Onyszkiewicz,
Józef Pinior,
Jan Rulewski,
Henryk Samsonowicz,
Grażyna Staniszewska,
Wisława Szymborska,
Barbara Skarga,
Andrzej Wajda,
Henryk Wujec,
Krystyna Zachwatowicz.

22 maj 2008

PAP 

  

Archiwum

"Wotum nieufności" wobec MON
sierpień 2, 2002
PAP
Wcale nie pada deszcz
grudzień 17, 2005
Artur Łoboda
The Babylonian Brotherhood
sierpień 1, 2007
enki
"RPP tylko w oparciu o cele średniookresowe "
wrzesień 7, 2002
zaprasza.net
Demokratyczny totalitaryzm
maj 13, 2006
J. Duranowski, www.pnlp.org.pl
Stalowa katastrofa
październik 28, 2003
http://www.obywatel.org.pl/
Państwo surowe wobec maluczkich, nie dla zdrajców
styczeń 5, 2005
Mirosław Naleziński
Masoni i cykliści.Polski - polityczny świat przestępczy
grudzień 27, 2002
Artur Łoboda
Nowy twór polonofoba
czerwiec 28, 2006
Michał Likowski
Uciec od gnoju - który się samemu narobiło
listopad 19, 2008
Artur Łoboda
"Szkoły myślenia" wedle tych, którzy zniszczyli Polskę
czerwiec 16, 2004
(PAP)
Nadał nowy sens patriotyzmowi i bohaterstwu.
słowo o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim

grudzień 12, 2005
Kongres Polski Suwerennej i Sprawiedliwej
"Przedsiębiorcy powinni nauczyć się zasad unijnego gospodarowania"
grudzień 27, 2002
PAP
Waniek grozi TVP prokuratorem
czerwiec 11, 2005
http://rzeczpospolita.pl
Spotkanie ostatniej szansy
październik 30, 2005
PAP
Pozioma drabinka bezpieczeństwa
listopad 25, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Zmarł Stanisław Skalski
listopad 12, 2004
Zniewolony umysł
grudzień 29, 2003
Artur Łoboda
Polityczna gra w karty
maj 11, 2005
Duranowski Jan
Akcyzowa kompromitacja władzy
maj 20, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media