|
Czy ten głos kogokolwiek obudzi?
|
|
W 1939 roku europejską opinię publiczną atakowano kłamstwami, jakoby Polacy gnębili Niemców zamieszkujących tereny Polski.
Dziś widzę komentarze w Internecie, pisane po niemiecku - że przez polskich nacjonalistów doszło do wypędzeń z Prus Wschodnich i że w latach trzydziestych - wspólnie z Anglią i Francją dążyliśmy do zdobycia terenów niemieckich - czemu przeciwstawił się Berlin.
Inne źródła manipulacji twierdzą, że to my dokonaliśmy pogromów na Żydach.
W zasadzie już nie ma co żałować Polaków - bo sami są sobie winni.
A skoro nie ma powodu by nas żałować to można z nami zrobić - co się chce.
Wiele lat temu doszła do mnie wiadomość, że w 2015 roku ma dojść do wojny światowej.
Można oczywiście zignorować wszelkie przepowiednie - gdy żyjemy w świecie racjonalizmu.
Ale ten świat racjonalizmu zmusza nas do poprawnej analizy otaczającej sytuacji politycznej.
Stany Zjednoczone przechodzą największy kryzys w historii. Dużo większy od tego z 1928 roku.
Jedynie świadomość skutków zaniechania działań politycznych i finansowych powoduje, że dziś Rząd USA usiłuje osłabić negatywne skutki upadku gospodarczego.
Ale lekarstwo jest gorsze od choroby.
Dodrukowywanie pieniędzy, pompuje bańkę deficytową, która porani w przyszłości wiele Narodów Świata.
Sytuacja polityczna i gospodarcza Świata bezdyskusyjnie dowodzi, że wojna jest tylko kwestią czasu.
Wojny o zasoby energetyczne trwają już od dawna.
My w tej całej rozgrywce nie liczymy się w ogóle.
Dziwi mnie że Polacy zapominają skali cierpień - jakich doznali w czasie wojny.
Niewyobrażalne bestialstwo jakie nas dotknęło ze strony sąsiadów powinno niczym syrena alarmowa wzywać do rozsądku każdego dnia.
Pamięć zdrady przez sojuszników zachodnich i późniejszego - cynicznego wykorzystywania poświęcenia Polaków - do utrzymywania zdobyczy terytorialnych Imperium Brytyjskiego - powinny być wyryte w umyśle każdego Polaka.
W przeszłości wielokrotnie zadawałem sobie pytanie:
co by zrobili Polacy, co by zrobił nasz Rząd - gdyby w 1936 roku potrafił przepowiedzieć późniejsze wydarzenia?
Czy potrafilibyśmy się skutecznie przygotować do odparcia agresji?
Najbliższe lata doprowadzą do tragicznej wojny - która może pochłonąć dziesiątki - o ile nie setki milionów istnień ludzkich.
Wojnę tą przyspieszy destabilizacja sytuacji politycznej w istotnych dla układu sił na świecie państwach.
Na pewno rozruchy w krajach arabskich są katalizatorem zaostrzenia sytuacji politycznej.
Nasze Państwo jest ważne tylko ze względu na swoje położenie geograficzne, albowiem gospodarczo i politycznie jesteśmy bankrutami.
Co możemy dziś zrobić?
Po raz pierwszy w historii III RP oddać rządy w ręce Polaków.
Jeżeli tyle partii deklaruje swój patriotyzm to nie powinno być z tym problemów.
Powinniśmy stworzyć Front Obrony Polski, który będzie zrzeszał wszystkich ludzi uważających siebie za Polaków.
W ramach tego Frontu powinna istnieć proporcjonalna reprezentacja wszystkich grup etnicznych. W szczególności Ślązaków, Kaszubów, Rusinów, Łemków Ukraińców, Polskich Żydów.
Warunkiem uczestnictwa we Froncie Obrony Polski winna być deklaracja działania na rzecz wspólnego dobra wszystkich obywateli Naszego Państwa.
Oczywistą staje się również legitymacja do reprezentowania konkretnych środowisk oraz jawność pochodzenia etnicznego - co byłoby niezbędne dla zablokowania prowokatorów.
Powyższe wezwanie nie jest nierealne. Wymaga tylko porzucenia gnuśności i rezygnacji z doraźnych korzyści na rzecz przyszłości Narodu.
Czy znajdą si w Polsce siły do realizacji tego zadania?..... czy też Państwo Polskie już nie istnieje?
|
|
6 marzec 2011
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Z pamietnika..
sierpień 21, 2007
TŁUMOCZ
|
Recepta Radka Sikorskiego na ponizenie Polski
październik 7, 2006
dr Marek Glogoczowski
|
Agitacja na rzecz tarczy w Radiu Maryja i TV Trwam
styczeń 30, 2007
Gracjan Cimek, www.pnlp.org.pl
|
Kazimierz Wielki był naprawdę wielkim, a największym kobieciarzem
październik 6, 2003
Elew
|
Prymas na Wielki Post: zwyciężać zło dobrem
luty 24, 2004
|
Zbyt trudna pisownia nazw województw!
styczeń 27, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Świadomości nigdy nie za wiele...
czerwiec 20, 2004
Piotr Zabielski
|
"Rakiety Patriot będą chronić Warszawę"
listopad 8, 2008
wiadomosci.onet.pl
|
Reguła symbiozy
kwiecień 21, 2005
Witold Filipowicz
|
America's democracy of double standards won't work
luty 23, 2005
przesłał prof. Iwo C. Pogonowski
|
Oszukani emeryci
październik 27, 2003
Michał Stankiewicz
|
Polska ma, więc płaci
październik 13, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Putinowski "antysemityzm"
maj 11, 2007
przysłał marduk
|
PRL-BIS wprowadził zapis do Konstytucji RP zezwalający
na zadłuzanie kraju do poziomu 3/5 wartości PKB
styczeń 15, 2006
AdamP
|
Chcieliście UE, no to ją macie (1)
styczeń 11, 2005
|
Znaczenie przesłania papieża do Polaków i do świata
(znawca1)
sierpień 18, 2002
PAP
|
Erozja wszystkiego
wrzesień 25, 2003
Ewa Polak-Pałkiewicz
|
Wedle polityków "jest już sposób na lichwę"
luty 8, 2006
Monika Krześniak
|
Korporacja rządzi
luty 15, 2008
Rafał Ziemkiewicz
|
Obawy Umiarkowanego Amerykanina
marzec 14, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|