ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus uczestniczył w ludobójstwie Etiopczyków 
„Amerykański ekonomista David Steinman oskarżył szefa WHO, że w latach 2012-2015 był jedną z osób odpowiedzialnych za ludobójstwo w Etiopii”, informuje portal MailOnline. 
Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
Człowiek 2.0 
Nanoszczepienia i Transhumanizm, MODERNA w natarciu na mR 
Po wykrwawieniu starego Hegemona, Syjon sprzymierzył się z Chinami 
 
ZBRODNICZY DRUK 3238 + REFERENDUM “STOP BEZKARNOŚCI FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH” 
 
FDA ogranicza stosowanie szczepionki J&J z powodu powikłań 
Amerykańska agencja zmieniła swoje stanowisko z uwagi na wysokie ryzyko wystąpienia powikłania po przyjęciu preparatu Janssen, czyli zakrzepicy z zespołem małopłytkowości (TTS).  
Dlaczego szczepionki na COVID-19 mogą wpływać na płodność człowieka?  
 
Jak w 2022 planowano "nową falę" "epidemii kowida" w 2025 roku 
 
Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe 
Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. 
www.globalresearch.ca 
świetne analizy polityczne i gospodarcze w skali mikro i makro + anty-NWO 
Starsza kobieta łapie kij, odpycha przerażającego testera COVID  


 
Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
Wojsko izraelskie zabija Żydów, by odpowiedzialnością obarczyć Hamas 
Na angielskojęzycznej, izraelskiej stronie ynetnews.com, pojawił się film nakręcony w podczerwieni przez jeden z izraelskich helikopterów typu Apache podczas ataku Hamasu na Izrael 7.10.2023 r. 
Ujawnienie globalnej gospodarki ludobójstwa w Gazie 
W raporcie oskarża ponad 60 korporacji o „podtrzymywanie i czerpanie zysków z izraelskiej okupacji, apartheidu i ludobójstwa”.
Do tych firm należą między innymi Google, Amazon, Hyundai, Booking.com i bank Barclays. 
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
Izrael w chaosie: ogłoszono całkowitą ewakuację, ponieważ ciężkie rakiety Iranu spadły na Tel Awi... 
 
Awantura w Sejmie o maseczki! 
Terror covidowy przeniósł się na teren Sejmu. Przeciwko temu protestuje Grzegorz Braun.  
Kaczyński również nas w to wciągnął 
Zbrodnie wojskowe w Iraku 
FILM, KTÓREGO IZRAEL NIE CHCE, ŻEBYŚ OGLĄDAŁ 
 
Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu 
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek 
więcej ->

 
 

Francis Fukuyama i taktyka amerykańskiego imperializmu


Francis Fukuyama – jeden z czołowych ideologów nekonserwatyzmu – wycofuje się ze swoich poglądów. „Przyznawanie sie do błędów to postawa bardziej odpowiedzialna, niż ich przemilczanie”. Nekonserwatyzm jest ideologicznym fundamentem imperializmu amerykańskiego od czasów Ronalda Reagana rozwijanym pó?niej przez obu Bushów. Według Fukuyamy charakteryzuje go: wiara w uniwersalizm praw człowieka; sceptycyzm wobec inżynierii społecznej w budowie pluralistycznego społeczeństwa; rezerwa wobec ONZ i innych organizacji międzynarodowych, który „uprawnia Amerykę do użycia jej potęgi militarnej z przyczyn niejako moralnych”. Ten projekt poniósł ideologiczne fiasko.

Autor idei „końca historii” zmienił również pogląd w sprawie militarnej agresji na Irak. Nie z powodu łamania prawa międzynarodowego, śmierci ponad 100 tysięcy cywilów, chaosu, głodu, nędzy, bezrobocia Irakijczyków, ale dlatego, że „Amerykanie są bowiem narodem niecierpliwym”! Kowboj morduje, bierze co jego i chciałby mieć spokój, aby iść na dziwki i chlać na umór! A tutaj ruch oporu się pojawia. Nie chcą się zgodzić na okupację i prywatyzację dobra publicznego na rzecz amerykańskich korporacji. Oczywiście Fukuyama nie jest tak szczery. On uważa, że „w gruncie rzeczy nie jesteśmy też imperialistami”. Wszystko na to wskazuje, ale tym gorzej dla faktów. Wskazuje przecież na to sam Fukuyama. Wcale nie zaprzecza konieczności panowania USA nad światem. Dostrzega tylko nie właściwość stosowanych metod. „Tymczasem przy wspomaganiu demokratycznych przemian o wiele ważniejsze jest mądre używanie miękkiej władzy – oddziaływanie ekonomiczne i kulturowe”. Militaryzm USA jest egoistyczny i dlatego zły. Dlatego trzeba powrócić do siły militarnej bloku państw kapitalistycznych, czyli NATO. ONZ i idea suwerenności państwa narodowego tak czy inaczej idą już do Lamusa.

Neokonserwatyzm się skończył, ale w zamian Fukuyama proponuje powrót do „realnego wilsonianizmu”. Oznacza to dla Amerykan, że „musimy skoncentrować się na reformie, reorganizacji i odpowiednim finansowaniu tych instytucji rządów Stanów Zjednoczonych, które rzeczywiście promują demokrację, rozwój i rządy prawa na całym świecie, a mianowicie organizacji takich jak Departament Stanu, USAID, National Endowement for Democracy i tym podobne”. Ta ostatnia jest Polsce szczególnie bliska – sponsorowała „Solidarność”. Innymi słowy zamiast militarnych, jednostronnych akcji amerykański imperializm musi kierować się formami ukrytymi przed wzrokiem „plebsu”. Jest to po prostu bardziej skuteczne. Fukuyama szczerze przyznaje, że „Stany Zjednoczone w zasadniczy sposób przyczyniły się do ostatnich transformacji demokratycznych, na przykład w wypadku Filipin w 1986 roku, Korei Południowej i Tajwanu w 1997 r. Chile w 1988 r., Polski i Węgier w 1989 r., Serbii w 2000 r,, Gruzji w 2003 r. i Ukrainy w 2004- 2005”. Białorusi brak!
Szerzej na temat kryzysu amerykańskiego imperializmu wg Fukuyamy będziemy mogli poczytac w jego najnowszej książce „Ameryka na rozdrożu. Demokracja, władza i spuścizna neokonserwatyzmu”, która ukaże sie jesienią 2006 w Polsce.

Na podstawie: „Fukuyama o kryzysie neokonserwatyzmu” (wywiad) i „Świat nie chce łagodnej hegemonii Ameryki” – fragmentu książki książce „Ameryka na rozdrożu. Demokracja, władza i spuścizna neokonserwatyzmu”.
„Dziennik”, wtorek 18.04.2006

"Aktualności", www.pnlp.org.pl
20 kwiecień 2006

Jan Duranowski 

  

Archiwum

Nie przenoście nam Lenina do warszawki
luty 9, 2007
Remigiusz Okraska
Smutne refleksje
październik 30, 2007
Bogusław
Pozorny spokój
wrzesień 9, 2003
Jacek Zieliński
Oszczerstwa przeciw Polsce w gazecie Washington Post
październik 3, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
Co tanie to drogie
lipiec 22, 2004
Niemal 117-letni Ukrain
grudzień 22, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Wiceprezydent USA oszustem
lipiec 15, 2002
PAP
Dla kogo jest prawo?
kwiecień 16, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Process Usuwania ze Stanowiska Prezydenta USA
luty 1, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Jankowski: Wysadzenie wież WTC pretekstem do wojny o ropę
luty 19, 2008
Zbigniew Jankowski
POLSKA według PiS, czy według PO
marzec 10, 2007
Dariusz Kosiur
Dług publiczny do 2006 nie przekroczy 55 proc. PKB
listopad 28, 2002
PAP
Kwaśniewski czyni zabezpieczenia przed zamachem stanu i własną odpowiedzialnością
sierpień 7, 2005
PAP
Schroeder: zwiększyć podatki w nowych państwach UE
kwiecień 25, 2004
PAP
UŻYTECZNE PRAWA RZˇDZACE PRACˇ ZAWODOWˇ
sierpień 19, 2002
Kto stoi za plecami Saakaszwilego?
sierpień 14, 2008
Boruta
PL.Jokes ..A + B = B + B..???? ??? ??? Z WORLDNETDAILY.COM przekład lu?ny....
czerwiec 26, 2007
o.p
Walka w sieci
luty 2, 2004
szkodnik
Andersen zapłaci 60 mln dolarów
sierpień 28, 2002
Kontrakt na Podboj Serc i Umyslow
grudzień 20, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media