ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień  
 
Jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać zdrowie 
Dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej napisał dwa tygodnie temu wpis, w którym ocenił, że "jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia" pod pretekstem koronawirusa. Wówczas wprowadzano nowe restrykcje i podział na powiaty "żółte" oraz "czerwone". 
Jak ludzie "umierają" w "szpitalach kowidowych" 
Tak wygląda koronawirus Covid 19 w szpitalach zachodniej Polski 
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
PiStapo atakuje rodziny 
Przypomnijmy sobie sceny ze świata Orwella. To już się dzieje.  
5 przykładów izraelskich zbrodni wojennych w Strefie Gazy 
 
Obecna powódź w Hiszpanii to skutek działań lewaków z Unii Europejskiej 
W 1957 roku w dorzeczu rzeki Turia przepływającej przez miasto Walencja w Hiszpanii i która spowodowała co najmniej 81 ofiar śmiertelnych.
Ówczesne władze Hiszpanii zbudowały system zapór, które miały chronić miasta hiszpańskie.
Za pieniądze z UE lewacy wyburzyli wiele z tych obiektów, bo były "nieekologiczne".
 
Dr. Jeff Barke przerywa milczenie o COVID19 
 
Los Angeles - piekło na ziemi 
Ubóstwo w Kalifornii. Zrujnowana gospodarka najbogatszej kiedyś części świata.
To czeka nas jutro.
 
Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. 
 
Deklaracja Wielkiej Barrington  
Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. 
Kto mordował w Katyniu 
Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. 
davidicke.pl 
Tym - którzy interesują się losami Świata nie ma potrzeby przedstawiać Davida Icke. Tym ktorzy do tej pory spali umysłowo ta strona może otworzyć oczy.  
Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
Papież błogosławi strażników de Rotschild  
To nie jest pomysł Dana Browna na nową powieść, ale wydarzenie, które umknęło uwadze mediów w Polsce, a oznacza wsparcie Watykanu dla potężnych postaci świata finansów i przemysłu, deklarujących działania na rzecz przemiany systemu gospodarczego współczesnego świata.  
Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny 
Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. 
Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
Bruksela już we wrześniu 2019 r. czyniła przygotrowania do pseudopandemii 
 
OLEŚNICA. ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZBRODNI  
 
Nowa książka Sucharita Bhakdiego - przedstawiona w rozmowie z Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem 
Profesor Sucharit Bhakdi i jego żona profesor Karina Reiss opublikowali bestseller „Corona False Alarm”. Istnieje wstępny fragment nowej książki zatytułowanej „Corona unmasked”, którą można bezpłatnie pobrać z Goldegg Verlag. W dyskusji wideo zorganizowanej przez RESPEKT PLUS z profesorami Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem, Bhakdi przedstawił rozdział o szczepieniach i ich konsekwencjach. Fragment nowej książki „Corona unmasked” jest dostępny do pobrania z Goldegg Verlag  
więcej ->

 
 

Indie i Globalizacja






Najbogatszy czlowiek, „o ktorym Amerykanie nigdy nie slyszeli,” jest Hindusem i nazywa sie Lakshmi Mittal. Jest on w wieku 55 lat i ma majatek wartosci 25 miliardow dolarow. Mittal jest wlascicielem najwiekszego zespolu hut stalowych na swiecie, firmy Mittal Steel zarzadzanej z Rotterdamu. Mittal mowi, ze staly wzrost w gospodarce najwazniejszy. Tylko dwu ludzi na swiecie ma wiekszy osobisty majatek od Mittal’a. Ma on huty stalowe w USA, Indiach, Indonezji, Kazakstanie, Algerii, na Balkanach, w Meksyku, Trynidad’zie, etc.

Obecnie Mittal ofiarowal kupno drugiego najwiekszego koncernu stalowego, Arcelor, zarzadzanego przez Guy’a Dolle’a z Luksemburga, za cene 24 miliardow dolarow. Mittal natrafia na opor politykow Unii Europejskiej i 36,000 pracownikow firmy Arcelor, ktorzy zyja we Francji. Byly prezydent Francji, Valery Giscard d’Estaing, powiedzial ze w transakcjach z Mittal’em boi sie ekonomicznych „praw dzungli” oraz „hinduskiego drapieznika” jak i „malpich pieniedzy” („monnaie de singe”), przez co d’Estaing rozumie „pieniadze monopolisty.”

Mittal, ktory urodzil sie we wiosce w Indiach, na pustyni w Rajasthan’ie i chodzil do szkoly w Kalkucie, uprawia globalizacje i specjalizuje sie w eksploatacji obszarow taniej robocizny. Tak wiec w 1995 roku firma Mittal’a, kierowana przez niego i jego rodzine, przejela kontrole huty stalowej zatrudniajacej 50,000 osob w Kazachstanie. Huta ta dostarcza stal do rosnacej gospodarki Chin. Sam Mittal jest wlascicielem 88% firmy Mittal Steel, a jego syn Aditya i corka Vanisha sa wspolwlascicielami.

Mittal posiada najdrozsza na swiecie prywatna rezydencje wrtosci 127 milionow dolarow w Londynie. Na slub corki Vanish’y Mittal wydal 60 milionow dolarow, kiedy urzadzil wesele we Francji i przyjmowal tysiac osob przez piec dni we Francji w Chateau Vieux le Vicomte, wlacznie z gwiazdami Bollywood’u, ktory jest hinduska wersja Holluwood’u. . Londynskie gazety byly oburzone, ze Hindus wydaje nawet wiecej nawet niz najbogatsi czlonkowie brytyjskiej arystokracji.

Po zdobyciu kontroli nad firma Arcelor, Mittal zatrzyma 51% udzialow, co mu zapewni kontrole najwiekszej firmy stalowej na swiecie: Arcelor-Mittal. Produkcja stali tej firmy reprezentowalaby 10% swiatowej produkcji stali. Rocznie firma ta bedzie produkowac 100 milionow ton stali i bedzie zatrudniajac 340,000 pracownikow, wedlug M. Kaminskiego, redaktora „strony redakcji” w „The Wall Street Journal,” ktory jest autorem artykulu p.t. „Najbogatszy Czlowiek o Ktorym Amerykanie Nigdy Nie Slyszeli; Czy Stara Europa Potrali Przyswoic Sobie Firme Mittal-Stal?” W razie akwizycji firmy Arcelor, Lakshmi Mittal obiecuje przeniesc kwatere glowna nowej firmy Arcelor-Mittal do Luksemburga, z Rotterdamu w Holandii.

Lakshmi Mittal jest jednym z wielu miliarderow hinduskich naszych czasow. Mimo wielkch osiagniec poszczegolnych ludzi w gospodarce swiatowej, Indie maja powazne problemy zwiazane z bieda wielszosci ponad miliarda ludnosci hinduskiej. Indie cierpia na degradacja srodowiska, konflikty etniczne i religijne, jak tez z powodu sporu o tereny Kaszmiru z Pakistanem. Indie maja 3,287,590 km. kw. powierzchni. Przecietny wiek Hindusow wynosi ponizej 25 lat. Przecietna dlugosc zycia w Indiach wynosi okolo 65 lat.

Obok jezyka hinduskiego i 14 innych oficjalnych jezykow, angielski jezyk jest powszechnie znany w Indiach. Ulatwia to zatudnianie Hindusow przez firmy amerykanskie. Czesto w uslugach i informacjach telefonicznych w USA, klienci fatycznie sa laczeni telefonicznie z ludzmi w Indiach, ktorzy zalatwiaja ksiegowosc i wyjasnienia techniczne dotyczace polaczen internetowych lub defektow w nowo nabytych komputerach etc. Tania robocizna w Indiach zwabia przedsiebiorstwa amerykanskie, ktore chetnie eksportuja uslugi i produkcje, tak ze Amerykanie traca prace w produkcji w USA i musza szukac pracy w uslugach, gdzie placa jest o 40% nizsza niz w produkcji.

Ciekawy schemat „leczniczych wakacji” w Indiach jest oglaszany w USA. Lekarze Hindusi, wyksztalceni w USA i mowiacy po angielsku, dokonuja zabiegow w pieknych i luksusowych uzdrowiskach w Indiach, po cenach bez porownania nizszych niz w USA, gdzie z powodu nieograniczonych zaskarzen o bledy lekarskie, lekarze placa bardzo wysokie premie asekuracyjne, co przyczynia sie to do wysokich kosztow zabiegow.

Bambaj obecnie jest nazywany „Mumbaj” po hindusku, jest znany jako szybko rozwiajace sie miasto. Bogacacy sie Hindusi, tak jak i Chinczycy, teraz poznaja swoj wlasny kraj jako turysci. Poprawia to stan gospodarki takich miast jak Goa. Coraz wiecej Hindusow odwiedza Europe i USA i dowiaduje sie, ze wsrod liczebnie malej grupy miliarderow tych kontynentow, znaczna czesc pochodzi z Indii, zwlaszcza dzieki informatyce. Ostatnio wyz na gieldzie w Bombaju osiagnal wskaznik 10,000, w duzej mierze poniewaz proporcja cen papierow wartsciowych, w stosunku do zarobkow danego przedsiebiorstwa, znacznie wzrosla z powodu obecnego optymizmu inwestorow.

Kalkuta, po hindusku „Kolkata,” jest kwatera glowna swiatowej firmy”Skytech Solutions,” ktora ma biura w Nowym Jorku, Londynie i Chicago. Jednym z glownych osrodkow informatyki w Indiach jest miasto Hyderabad, czesto przezywane „Cyberabad.” Indie, tak jak Polska, cierpia na „brain drain” („ucieczke talentow”) czyli emigracje ludzi utalentowanych. Proporcja ludzi w tak zwanej klasie srednie zwieksza sie w Indiach, co widac we wzroscie oszczednosci, ktore obecnie sa bliskie 25% na rodzine. Produkcja samochodow osobowych w Indiach zbliza sie do miliona wozow rocznie.

Postep ekonomiczny Indii opisal John Larkin w artykule „Indie Ostrza Klinge Ekonomiczna: Przebijanie sie Przez Biurokracje,” opublikowanym 7go lutego, 2006, w tym samym pismie. “Amerykanskie stulecie” traci rozmach i USA popada w dlugi. Juz polowa pieniedzy na swiecie jest w wschodniej Azji, gdzie USA ma kolosalne zadluzenie. Tak wiec w ramach globakizmu przyspieszone przesuwanie kapitalu idzie w kierunku Chin i Indii. Dzieje sie to mimo prob budowania globalnego imperium przez USA, zmian rezymow i pacyfikacji na Bliskim Wschodzie glownie na korzysc Izraela, jak i amerykanskiego przemyslu naftowego i zbrojeniowego.

www.pogonowski.com
8 luty 2006

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Moje przykazania -1
maj 8, 2003
krzysztof gilewski
Powstanie uratowalo UE
lipiec 18, 2004
przesłała Elżbieta
Nepotyzm w Małopolskiej Chorej Kasie
styczeń 23, 2003
Piotr Mączynski
America's Baltic Time Bomb
maj 29, 2007
przysłał ICP
Polityka zagraniczna narodowego państwa polskiego
wrzesień 5, 2008
Dariusz Kosiur
Śląscy "biznesmeni" ukradli 4 mln zł
lipiec 4, 2002
PAP
Jews in Poland: A Cocumentary History
marzec 13, 2008
Przysłał I.C. Pogonowski
Konstytucja USA traci znaczenie?
wrzesień 20, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Szokujące nieprzygotowanie
wrzesień 6, 2003
Andrzej Kamieński
Kunszt prowokacji i dezinformacji...
luty 16, 2007
wasylzly
Sejm zdrady
grudzień 20, 2007
...
GDZIE JEST POLSKA ?
czerwiec 4, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
Do pracy organicznej zaprasza.net
grudzień 19, 2006
luzak
Pszenica niczym "ciżemka baletnicy" w negocjacjach z UE
czerwiec 25, 2002
PAP
Jak przegrać „wojnę przeciwko terrorowi?”
kwiecień 2, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Waszyngton pod kontrolą lobby Izraela?
wrzesień 4, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Przypomnienie
lipiec 20, 2006
Artur Łoboda
Przepraszam
październik 1, 2006
mik4
Prorok Nycz
sierpień 18, 2002
PAP
Skrzypkowi na dachu ku rozwadze
grudzień 17, 2002
Sebastian Karczewski http://www.naszdziennik.pl/
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media