ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Kto mordował w Katyniu 
Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. 
Czy wirus istnieje? Czy SARS-CoV-2 został wyizolowany?  
Wywiad z Christine Massey. Czy wirus istnieje? Odpowiedzi na te prośby potwierdzają, że nie ma zapisów o izolacji / oczyszczeniu SARS-CoV-2 „wykonanej przez kogokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek”.  
Meredith Miller - Trauma w relacjach ludzi z rządem. Psychologiczne aspekty operacji „Covid-19”  
Jak robi się z ludzi idiotów czy zmanipulowane marionetki i jak ludzie robią to sobie sami !
 
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
Deklaracja Wielkiej Barrington  
Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. 
Jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać zdrowie 
Dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej napisał dwa tygodnie temu wpis, w którym ocenił, że "jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia" pod pretekstem koronawirusa. Wówczas wprowadzano nowe restrykcje i podział na powiaty "żółte" oraz "czerwone". 
Veto dla Funduszu Zadłużenia! 
Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. 
CDC ostrzega własnych naukowców CDC, że ich odkrycie dotyczące masek „nie jest naukowo poprawne” 
Wkrótce po wybuchu pandemii CDC zaczęło promować maski, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19. Stało się tak pomimo opublikowania przez CDC badania politycznego z maja 2020 r. we własnym czasopiśmie „Emerging Infectious Diseases”, w którym nie stwierdzono „ istotnego wpływu ” masek na powstrzymywanie przenoszenia wirusów oddechowych. 
"Górale to męczą konie" 
Powiedziałam prezesowi (Kaczyńskiemu), że górale bardzo na nich liczą, to są ich wyborcy, a prezes odpowiedział mi na to: "Górale to męczą konie". Byłam w szoku, że przy tak ważnym temacie gospodarczym mówi takie rzeczy - relacjonuje posłanka. 
Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 
Znieść wolności obywatelskich,
Zniszczyć gospodarki,
Zamknąć małe i średnie przedsiębiorstwa,
Oddzielić, izolować i terroryzować członków rodziny,
Zubożyć ludzi, w tym zniszczyć miejsca pracy,
Usunąć dzieci z ich rodzin,
Internować dysydentów do obozach koncentracyjnych,
Udzielać immunitetu urzędnikom rządowym do popełnienia przestępstw: zabójstwo, gwałtu i tortur (Wielka Brytania),
Wykorzystać policję, wojsko i najemników do kontroli populacji,
Zmusić populacje do szczepień niemedyczną szczepionką zawierającą mechanizmy kontroli populacji bez ich świadomej zgody  
Medialni MORDERCY! 
Jak najgorsze szumowiny z pierwszych stron gazet, szczuły na ludzi, którzy nie dali się zatruć trującą szczepionką przeciwko nieistniejącemu kowidowi 
PiStapo atakuje rodziny 
Przypomnijmy sobie sceny ze świata Orwella. To już się dzieje.  
David Icke w LondonReal TV 
Podczas bezpośredniej transmisji na YouTube (6 kwietnia 2020 r.) obejrzało 65 tysięcy osób. Zaraz potem został on usunięty ze wszystkich kanałów YouTubea, Vimeo i Facebooka. Wywiad - zwłaszcza od ok. 50 min. - polecamy polskim władzom, ekspertom, dziennikarzom, policji i wojsku oraz wszystkim tym, którzy czują, że w niedalekiej przyszłości mogą przyczynić się do zachowania godności i wolności przez człowieka.  
Powinniśmy się skupiać na wzmacnianiu odporności 
Prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski zadał pytanie Szumowskiemu.
Odpowiedzi nie uzyskał. 
Tu jest Polska, a nie Polin! Protest pod Sejmem! 
Protest przeciwko świecy chanukowej pod Sejmem w Warszawie.
 
Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi 
 
Dr. Jeff Barke przerywa milczenie o COVID19 
 
Konferencja prasowa w sprawie listu EMA 21.11.2023r 
"Omijając i ignorując kilka przepisów, Komisja Europejska świadomie wprowadziła na rynek potencjalnie śmiertelne zastrzyki. Potwierdziło się, że skutki uboczne zależą od partii szczepionki, podobnie zanieczyszczenie DNA". Konferencja prasowa UE/FvD 21 listopada 2023 r. 
NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) 
 
Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej.  
Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński “O szczepionce genetycznej Pfizera i testach PCR” 
więcej ->

 
 

Demograficzne podłoże kryzysu i gro?ba inflacji

Spotkałem się z poglądem, że aborcja i pigułki antykoncepcyjne przyczyniły się zmian demograficznych, które są u podłoża obecnego kryzysu gospodarczego na świecie oraz wykolejenia się kapitalizmu lichwiarskiego naszych czasów. Banki Żydów nowojorskich z rodzin znacznie mniej znanych niż n.p. Rotschild'owie, kierujących się motywem zysku, takie jak Bear Steams i Lehman Brothers Holdings Inc. upadły, ponieważ nie uzyskały one pomocy od rządu federalnego USA.

Wygląda na to, że zadłużone rodziny amerykańskie muszą spłacać długi powstałe z zakupów na lichwiarski kredyt, co może zahamować wzrost gospodarki USA na dłuższy czas. Sześć procent długów hipotecznych w USA nie jest spłacanych, oraz spłaty 50% długów są niepewne w przeciwieństwie do 98% spłacanych długów hipotecznych, w czasie wzrostu wartości cen nieruchomości. Kasy oszczędnościowe są zagrożone i muszą zdobyć się na więcej zaufania do swoich klientów.

Młode pokolenie dawniej pomagało utrzymywać rodziców i płaciło podatki na opiekę społeczną. Niestety rozpowszechnienie się aborcji i stosowania pigułek antykoncepcyjnych przyczyniło się do poważnych zmian demograficznych. Społeczeństwa starzeją się i zaczyna nie wystarczać młodych pracowników na opłacanie świadczeń dla emerytów.

W czasie ostatniego dziesięciolecia, Stany Zjednoczone były w stanie zdobywać kapitały z całego świata i jednocześnie szerzyć masowe zakupy na kredyt, w ramach kapitalizmu lichwiarskiego, w którym lichwa na kartach kredytowych dochodziła do 400%. Jednocześnie trwało masowe przenoszenie miejsc pracy w produkcji przemysłowej z USA do krajów taniej robocizny w Azji.



Nie było dosyć młodych Amerykanów do pożyczania pieniędzy w tradycjonalny sposób, więc zaczęto wymyślać sposoby udzielania pożyczek w sposób coraz bardziej ryzykowny ludziom, którzy nie byli w stanie spłacać zaciągniętego długu. Pojawiły się oferty powiększania długów hipotecznych proporcjonalnych do coraz bardziej wygórowanych cen nieruchomości w USA. Zaczęto również oferować samochody na kredyt i kuszono kupujących wypłatą n.p. 1000 dolarów w gotówce, w chwili podpisania kontraktu na zakup samochodu.



Banki zaczęły przyjmować kontrakty bardzo niepewnych długów hipotecznych i sprzedawać te kontrakty innym bankom, jako stuprocentowo pewne papiery wartościowe. Mieszano kontrakty pewne razem z bardzo wątpliwymi. Transakcje takie rozpowszechniono na cały świat tak, że zarwało się zaufane między bankami. W ten sposób zaczął się obecny kryzys kredytu na świecie i wzmocniły się obawy przed rosnącym ryzykiem w przyszłości.



Ciekawe, że słowo „kredyt" należy do tej samej rodziny, co łacińskie słowo „credo." Pamiętam szesnastowieczną karykaturę krakowską pod tytułem „Śmierć Kredytu." Zacytowałem ją w mojej książce wydanej po angielsku pod tytułem „Żydzi w Polsce." Starym zwyczajem starsze pokolenie pożyczało młodszemu, które inwestowało w swoje domostwa i przedsiębiorstwa tak, żeby móc się utrzymać na stare lata.

Instytucje finansowe muszą budować zaufanie między pożyczającymi i wierzycielami. Nawet słowo „wierzyciel" pochodzi od słowa „wiara," tak jak słowo „kredyt" pochodzi od łacińskiego słowa „credo." Z upadkiem rygorów sprawdzianów wypłacalności kredytobiorców przy jednoczesnej chciwości tak banków jak i ich klientów, doszło do trudnego do opanowania kryzysu na całym świecie.

Jest ironią losu, że w Polsce ekonomista amerykański Jeffrey Sachs, autor książki „The End of Poverty" („Koniec Biedy"), reprezentujący interesy USA, przy pomocy dyspozycyjnego Leszka Balcerowicza, narzucał Polakom „terapię szokową," drogą „zaciskania psa i odpowiedzialności fiskalnej" tak, żeby Polacy przypadkiem nie odmówili spłat długów zagranicznych zaciągniętych przez komunistów z Gierkiem na czele.

W czasie, kiedy zmiany demograficzne na świecie i chciwość przyczyniają się do obecnego kryzysu amerykańskiego kapitalizmu lichwiarskiego, warto wspomnieć „terapię szokową" stosowaną wobec Polaków w czasie okradania polskiego mienia narodowego za pomocą prywatyzacji i „wolnego rynku."

W szerszej perspektywie historycznej „wolnego rynku" trzeba zauważyć, że wielki wzrost rynku światowego miał miejsce w czasie ekspansji kolonialnej w latach 1500-1900. Rok 1960 jest rokiem, w którym wzrost ludności w zachodniej cywilizacji został poważnie zahamowany, co odbija się negatywnie na możliwościach rozwoju ekonomicznego. Obecny kryzys w USA i konieczność ratowania wielkich instytucji kredytowych, prawdopodobnie zmusi rząd federalny do drukowania coraz większej ilości pieniędzy. Grozi to katastrofalną inflacją.
17 wrzesień 2008

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Wysiłki w celu rozwiązania kryzysu w Gazie
sierpień 4, 2006
darek
Szambo
kwiecień 6, 2004
antyszmaciak
"Dynastia" Bush'ów, Masoneria i Żydzi
luty 13, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Brońmy się przed zdradą
czerwiec 30, 2004
Marek Kamiński
"Prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Łodzi, nie złamali prawa"
lipiec 16, 2002
PAP
Przygotowac sie do referendum
maj 27, 2003
Zenon Baranowski
Płażyński: zmiany pokłosiem kryzysu w rządzie
lipiec 5, 2002
PAP
"Klepak" biedy nie klepie
sierpień 15, 2002
Lech Kaczyński zachował się godnie
maj 14, 2006
StefanDetko
Wiesel krytykuje wypowied? Papieża o Izraelu
listopad 17, 2003
PAP
Hugo Chávez, człowiek do odstrzału
wrzesień 9, 2007
Ignacio Ramonet
Właściwy człowiek
styczeń 28, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Komputerowe wybieranie etyka do kontroli, czyli ekipa dla wipa
czerwiec 15, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Niebezpieczna Wiedza
luty 22, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Agent Boni nowym ministrem w rządzie Tuska
styczeń 15, 2009
PAP
Pierwsze rozsądne posunięcie
listopad 6, 2005
wp.pl
Gaz ziemny na tle obecnych zagrożeń wojennych
luty 21, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Zarobki w systemie ochrony zdrowia
maj 9, 2006
Adam Sandauer
Niemiecki egoizm służy europejskiej solidarności
listopad 12, 2006
Aleksander Dugin
Agentura tego dopilnuje
marzec 19, 2008
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media