ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Czy celem szczepień jest unicestwienie USA? 
“To, czego KPCh pragnie najbardziej, to aby amerykańscy żołnierze zostali zaszczepieni...
Po zaszczepieniu wojsk amerykańskich, mówię wam, szczepienie przeciwko wirusowi KPCh będzie w znacznym stopniu bliska końca”. 
"patriotyzm" po 1989 roku 
komentarz zbędny 
Papież błogosławi strażników de Rotschild  
To nie jest pomysł Dana Browna na nową powieść, ale wydarzenie, które umknęło uwadze mediów w Polsce, a oznacza wsparcie Watykanu dla potężnych postaci świata finansów i przemysłu, deklarujących działania na rzecz przemiany systemu gospodarczego współczesnego świata.  
Egzekucja nad dr.Ratkowską wstrzymana 
Patologia w środowisku medycznym 
Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność 
 
Rząd Stanów Zjednoczonych CELOWO niszczy żywność amerykańskich Farmerów i stymuluje kryzys zaopatrzenia w żywność 
Jakiś czas temu na oficjalnej stronie ONZ ukazał się artykuł "Korzyści z głodu na świecie". Wprawdzie szybko go usunięto, lecz nadal jest dostępny w internetowych archiwach 
Komuszy dogmat «Zielonej Energii» zamroził Teksas 
Sieć energetyczna w Teksasie załamała się pod wpływem temperatur bardziej prawdopodobnych w Sioux Falls niż w San Antonio, pogrążając ponad 4 miliony ludzi w ciemności i pozostawiających ich bez ogrzewania 
Orwell 2025 w USA 
Nielegalni imigranci są z pewnością problemem w USA.
Jednak atak opancerzonych jednostek Policji na samotne kobiety z dziećmi i wysadzanie domów legalnych imigrantów tylko dlatego, że tak się podoba psychopatom z Policji świadczy o tym, że USA upodobniło się w działaniach wobec własnych obywateli - do postępowania Izraela wobec Palestyńczyków.
 
Planet Lockdown 
Planet Lockdown to film dokumentalny o sytuacji, w jakiej znalazł się świat. Twórcy filmu rozmawiali z niektórymi z najzdolniejszych i najodważniejszych umysłów na świecie, w tym z epidemiologami, naukowcami, lekarzami, prawnikami, aktywistami, mężem stanu... 
Izraelscy żołnierze zamordowali 15 sanitariuszy i ratowników ze Strefy Gazy i zakopali w nieoznaczonym masowym grobie 
 
Pandemia covid nigdy nie istniała 
Ogłoszony w 2020 roku apel 33 lekarzy z całego świata należących do sojuszu World Doctors Alliance, w którym ostrzegają przed ryzykiem związanym z nowymi eksperymentalnymi szczepionkami na Covid-19, wyjaśniają na jakiej zasadzie one działają i co dokładnie czyni je tak niebezpiecznymi.  
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
Deklaracja Wielkiej Barrington  
Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. 
Wzrost o 6000% zgonów spowodowanych szczepieniami w pierwszym kwartale 2021 r. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r 
Jak można się spodziewać, gdy nowe eksperymentalne „szczepionki”, które nie zostały zatwierdzone przez FDA, otrzymają zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach w celu zwalczania „pandemii”, która ma obecnie ponad rok, liczba zgonów po zastrzykach tych zastrzyków gwałtownie wzrosła w Stanach Zjednoczonych. populacji o ponad 6000% na koniec pierwszego kwartału 2021 r., w porównaniu do odnotowanych zgonów po szczepionkach zatwierdzonych przez FDA na koniec pierwszego kwartału 2020 r. 
Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' 
 
Jak ludzie "umierają" w "szpitalach kowidowych" 
Tak wygląda koronawirus Covid 19 w szpitalach zachodniej Polski 
Hiszpański rząd przyznał się do powietrznego spryskiwania całej ludności chemikaliami 
Podczas strategicznie zaplanowanego „stanu wyjątkowego” covid-19, Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) upoważniła hiszpański rząd do rozpylania z nieba śmiertelnych smug chemicznych . 16 kwietnia 2020 r. hiszpański rząd po cichu przyznał, że upoważnił wojsko do rozpylania biocydów na całą populację.  
Ludobójstwo covid 
Wywiad z CLAIRE EDWARDS  
Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców 

 
więcej ->

 
 

Możemy kupić 4 razy mniej paliwa...

Polska Izba Paliw Płynnych (PIPP) zaapeluje do nowej minister finansów o utrzymanie w przyszłym roku obniżonej akcyzy na benzynę oraz obniżkę akcyzy na olej napędowy, m.in. w związku ze zmniejszeniem tzw. minimum akcyzowego - podała prezes Izby Aurelia Kuran-Puszkarska.


"Izba będzie występowała do nowego rządu, aby utrzymał obniżoną akcyzę na benzynę; ponadto, w związku z obniżeniem minimum akcyzowego, będziemy mogli wystąpić do ministerstwa finansów o zmniejszenie podatku akcyzowego już nie tylko dla benzyn, ale również dla oleju napędowego" - powiedziała Kuran-Puszkarska podczas środowej konferencji prasowej w Katowicach.

Rząd łaskawie zgodził się na obniżkę akcyzy paliwowej. Zaskakuje nie tyle sama decyzja, co skala zapowiedzianej redukcji podatku - o 25 groszy na litrze.

Dodała, że wysokość podatku akcyzowego w Polsce musi od 1 stycznia przyszłego roku ulec zmianie w związku z unijną dyrektywą o tzw. minimach akcyzowych. Minimum takie naliczane jest w oparciu o kurs euro z 31 pa?dziernika, a ten był w tym roku niższy od ubiegłorocznego. Automatycznie obniży się więc także minimum akcyzowe.

"Będziemy zatem z całą pewnością apelowali do ministra finansów o utrzymanie obniżonego podatku akcyzowego o 50 zł na metrze sześciennym, ale również będziemy apelowali o to, aby obniżył podatek akcyzowy na oleju napędowym" - zapowiedziała prezes.

Nowe minimum akcyzowe i potencjalną obniżkę akcyzy, o którą Izba będzie wnioskować, jej eksperci wyliczą w najbliższych dniach. Swoje stanowisko Izba chce przesłać rządowi po 16 listopada, kiedy zbierze się jej rada. Izba chce też przedstawić rządowi inne postulaty, zmierzające do racjonalizacji polskiego rynku paliw.

Prezes przyznała, że obniżka minimum akcyzowego nie obliguje rządu do obniżki akcyzy, stwarza jednak - jak powiedziała - furtkę do działań w tym kierunku, szczególnie odnośnie oleju napędowego. "Pytanie tylko, czy rząd uzna za uzasadnione, aby ten podatek obniżyć" - oceniła Kuran-Puszkarska.

Od 15 września Ministerstwo Finansów obniżyło akcyzę na benzynę o 25 groszy na litrze, chcąc w ten sposób zapobiec dalszemu wzrostowi cen paliw i przyspieszyć wzrost gospodarczy. Wyliczono wówczas, że obniżka akcyzy spowoduje ubytek dochodów budżetu do końca tego roku o prawie 400 mln zł. Jednocześnie resort finansów zapowiedział podwyżkę akcyzy w przyszłorocznym budżecie.

Wrześniowa decyzja o obniżce akcyzy na benzynę wywołała kontrowersje w Komisji Europejskiej, choć - według Kuran- Puszkarskiej - nie było do tego podstaw.

"Droga ropa jest dokuczliwa dla gospodarek wszystkich państw UE. Żaden unijny minister finansów nie podjął działań, aby obniżyć podatek akcyzowy w swoim kraju. Polacy, zdaniem ministrów finansów innych państw europejskich, wyszli trochę przed orkiestrę" - tłumaczyła prezes.

Jej zdaniem, unijni ministrowie mogli obawiać się, że po obniżce akcyzy, paliwo w Polsce będzie relatywnie tańsze, a w związku z tym nasili się turystyka paliwowa lub część paliwa z Polski trafi np. do Niemiec. Tak się jednak - według Kuran-Puszkarskiej - nie stało, a działania na rzecz dalszej obniżki akcyzy powinny być kontynuowane.

"Przeliczając siłę nabywczą przeciętnego Polaka widać, że za średnią pensję w Polsce można kupić 4-4,5 razy mniej paliwa niż w krajach europejskich - Niemczech, Francji czy Hiszpanii. Nie możemy mieć takich samych cen na paliwo jak Europejczycy, bo zarabiamy czterokrotnie mniej" - powiedziała prezes.

Polska Izba Paliw Płynnych istnieje od 1991 r. Skupia ponad 300 firm.


3 listopad 2005

INTERIA.PL 

  

Archiwum

Spada poparcie dla członkostwa w UE
listopad 27, 2002
PAP
Nie taka ta Unia Europejska i Konstytucja straszna.
marzec 23, 2005
Gregory Akko
Belka zadowolony z obniżki stóp
czerwiec 27, 2002
PAP
Nastała grobowa cisza
październik 22, 2007
Artur Łoboda
Czy amerykańska demokracja uchroni świat przed terroryzmem i wojnami?
styczeń 24, 2005
Gregory Akko
Samoobrona się kruszy
listopad 28, 2002
PAP
"Wykorzenić i wypalić"
marzec 16, 2006
Dyrektywa z Waszyngtonu
lipiec 1, 2008
Tomasz Zalewski
"Unicestwić Warszawę i jej ludność"
lipiec 29, 2004
Jan Sidorowicz
Karuzela stanowisk
wrzesień 6, 2003
Pikieta z balonikiem. Antyunijne, choć niebieskie
marzec 3, 2003
http://dzisiaj.dziennik.krakow.pl/
Herezja Amerykańska i Narzucanie Subordynacji
czerwiec 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
W USA MOŻLIWOŚĆ WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO
styczeń 8, 2009
Dariusz Kosiur
Znakomity człowiek, ale...
sierpień 19, 2003
MOTO
Imperializm Fundamentalistów Protestanckich
kwiecień 12, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Podziały w Iraku pogłębiają się
wrzesień 8, 2007
Patrick Cockburn
Co się stało z prezydentem?
styczeń 26, 2005
zaprasza.net
A...... od kiedy to ameryka nalezala do amerykanow??
grudzień 16, 2007
markus
Busz aresztowany w Kanadzie za przestepstwa wojenne.
grudzień 6, 2004
Antek
Stowarzyszenie na rzecz Europy Ojczyzn
maj 1, 2003
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media