|
Odpowiadamy za tych, których oswoiliśmy
|
|
Mały Książę z książki Antoine de Saint Exupery'ego, służącej za ?ródło wielu morałów, wypowiedział ważne słowa:
"jesteśmy odpowiedzialni za tych, których oswoiliśmy".
Na co dzień spotykamy się z przykładami tego morału, gdy widzimy ludzi przywiązanych do oswojonych zwierząt i dbających o nie, czasem bardziej niż o siebie samych.
Kiedy jednak spotykamy się z przejawami barbarzyństwa wobec zwierząt, to sadystom (oprócz odpowiedzialności karnej) odbieramy moralne prawo przynależności do gatunku ludzkiego.
Odpowiedzialność "za oswojenie" realizowana jest również na wiele wyższym stopniu cywilizacyjnym - na poziomie państwowości.
Wielka Brytania, która przez stulecia wykorzystywała podbite kolonie, na finiszu swego kolonializmu uznała, że jest odpowiedzialna za "tych których oswoiła" - nawet jeżeli zostali oswojeni w wyniku podboju.
Z tego powodu obywatele dawnych kolonii mieli prawo do osiedlenia w Anglii.
Dwa lata temu, w telewizji polskiej wyświetlono reportaż, w którym pokazano żyjącego w Majdanie na Ukrainie - 96 letniego Stanisława Lechowicza - dawnego żołnierza Piłsudskiego.
Żyjący w koszmarnych warunkach - schorowany Lechowicz, mimo sześćdziesięcioletniego oderwania od Polski, zaśpiewał piosenkę legionową.
Reportaż spotkał się z natychmiastowym odzewem telewidzów, którzy samorzutnie przesyłali pieniądze dla Lechowicza, dzięki czemu mógł zakupić opał na zimę i prowizorycznie podremontować rozlatującą się chałupę.
Pomyślałem sobie że tak ma być.
Że ten wiekowy - spolonizowany Żyd powinien mieć prawo do opieki ze strony Polaków.
Jednak dziś dotarła do mnie wstrząsająca wiadomość o tym, że "Senat RP chce ograniczyć i tak skromną ilość stypendiów fundowanych młodym Polonusom. Senatorowie nie ukrywają, że celem tego kontrowersyjnego projektu jest uniemożliwienie naszym rodakom osiedlania się w Polsce po skończonej edukacji".
Ludzie, których los doświadczył najbardziej, bo nie dane im było po gehennie wojny powrócić do Kraju, dziś są represjonowani przez hołotę, którą wybraliśmy tylko po to, aby zlikwidowała atrapę demokracji - skorumpowaną Izbę Wyższą Parlamentu.
Wiadomość ta bezdyskusyjnie potwierdza jedno : ci, którzy zasiadają w Senacie to nie są Polacy, to nie są ludzie.
Jest niepodważalnym faktem, że bardzo dużo złego czynią w Polsce osoby o pochodzeniu żydowskim.
To temat na odrębne - precyzyjne wyjaśnienie.
Jednak próby zrównania trzymilionowej grupy Polaków żydowskiego pochodzenia - z realnie nieliczną, choć posiadającą bardzo duże wpływy - mafią żydowską, to najdelikatniej mówiąc przejaw infantylizmu.
Pewną część odpowiedzialności ponoszą ci Polacy żydowskiego pochodzenia, którzy nie mają odwagi zdystansować się od wymienionych przestępców, przez co biernie wspierają ich działalność.
Jako wytłumaczenie takiego stanu rzeczy uznaję wciąż obecny strach, będący pozostałością tragedii holokaustu.
Osoba Jerzego Urbana (znienawidzonego przez wielu - dawnego rzecznika rządu Jaruzelskiego i osoby obrażającej Papieża) jest przykładem, że można przeciwstawić się tej mafii - co wielokrotnie dokonywał, w swoich artykułach Urban.
Dumny Polski Naród ma obowiązek precyzyjne rozpoznawać swoich wrogów.
Posłużę się więc kolejnymi cytatami z "Małego Księcia" :
"Tylko nieznane budzi lęk w człowieku.
A dla tego, który się z nim mierzy, przestaje ono być nieznane.
Zwłaszcza, jeżeli mu się przypatrujemy z trze?wą powagą."
"Być człowiekiem to właśnie być odpowiedzialnym"
Jestem człowiekiem, bo jestem Polakiem z całą tradycją rozumu i tolerancji.
|
|
12 październik 2003
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Edukowanie starego idioty
styczeń 24, 2006
Klaudiusz Wesołek
|
Balcerowicz: Dość robienia ludziom wody z mózgu
grudzień 27, 2006
PAP
|
Wally Olins o marce Krakowa
styczeń 29, 2004
www.krakow.pl
|
Plutokracja - najdroższa orgia w historii
wrzesień 3, 2006
zbigniew jankowski
|
Ekskluzywny wywiad dla polskiej TV
sierpień 31, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Wniosek
maj 4, 2004
|
W Brazylii eliminują czasownik od słowa "Żyd"
styczeń 4, 2007
bibula- pismo niezależne
|
Czy kara śmierci ograniczyłaby skalę przestępczości?
wrzesień 22, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
List inz. Jerzego Skoryny
grudzień 19, 2007
...
|
Chłopcy beztwarzowcy
wrzesień 6, 2002
EWA SADURA http://www.trybuna.com
|
Zwycięstwo Pawłokomy
maj 7, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
|
Kolejny start zespołu rakietowego ZENIT
maj 10, 2008
tłumacz
|
Norwegowie i NIE dla Unii
maj 18, 2003
przesłała Elżbieta
|
Hucznie zapowiadany miał być nominacją do Oskara, a nakarmiono nas marnej jakości kryminałem, jak zwykle.
wrzesień 2, 2007
Gregory Akko
|
Zdradliwy w USA miesiąc sierpień?
lipiec 19, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Zespół do Spraw Reintegracji
listopad 27, 2002
PAP
|
Twórcy Pierwszego Globalnego Imperium
marzec 20, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Balcerowicz za szybkim wprowadzeniem w Polsce euro
czerwiec 9, 2004
PAP
|
Co takiego kryje przeszłość, że zamyka usta historykom IPN?
styczeń 31, 2008
Marek Olżyński
|
Obraz (Fundacji) Batorego ze zbitą d. w Mińsku 2006
marzec 31, 2006
Marek Głogoczowski
|
więcej -> |
|