ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Dr. Jeff Barke przerywa milczenie o COVID19 
 
Kto zmasakrował ludność Buczy?  
Różni niezależni analitycy wskazywali na rażące dziury i niespójności w dominującej narracji. Wszystkie siły rosyjskie opuściły Bucza w środę 30 marca, zauważa Lauria, powołując się na zgodę wszystkich stron:
rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz zachodnich obserwatorów mediów. 
Promieniowanie telefonów komórkowych, kontrola, uzależnienie – sposoby wyjścia z pułapki cyfrowej 
5G to technologia totalnej kontroli, która prze okazji niszczy zdrowie użytkownika 
PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność 
 
Andrzej Duda rozdawał ordery tym, którzy czcicli UPA 
Zobaczcie jakie zdanie mają Ukraińcy o Polakach? 
Prawda o włoskiej "epidemii" - rozmowa z biologiem Elżbietą Wierzchows 
Program "niezaleznatelewizja" 
"Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki  
 
Iran dziesiątkuje izraelskie miasto portowe Hajfę pociskami kasetowymi; 2 osoby zabite, samochody... 
 
Iwo Cyprian Pogonowski 
Notka wikipedii dotycząca osoby prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego 
Dr Mike Yeadon rozmawia z dr Reinerem Fuellmichem o kłamstwach dotyczących COVID  
„Nie bój się wirusa. To nie jest tak niebezpieczne, jak ci wmówiono.

„Bójcie się swoich Rządów - lub organów, które panują ponad tymi Rządami”. 
Dlaczego szczepionki na COVID-19 mogą wpływać na płodność człowieka?  
 
www.globalresearch.ca 
świetne analizy polityczne i gospodarcze w skali mikro i makro + anty-NWO 
Zdjęcia zawartości szczepionek na Covid-19 
 
Wojsko izraelskie zabija Żydów, by odpowiedzialnością obarczyć Hamas 
Na angielskojęzycznej, izraelskiej stronie ynetnews.com, pojawił się film nakręcony w podczerwieni przez jeden z izraelskich helikopterów typu Apache podczas ataku Hamasu na Izrael 7.10.2023 r. 
Dr Carrie Madej bada fiolki „szczypawek” i ujawnia przerażające wyniki 
Dr Carrie Madej przedstawia na Stew Peters Show co znalazła w fiolkach szczypawek Moderna i J&J 
Syntetyczny patogen - to nie jest szczepionka 
Wstrzykuje się im substancję chemiczną po to, żeby wywołać chorobę, a nie żeby wywołać odpowiedź odpornościową i nieprzenoszenie wirusa. Mówiąc inaczej, nic z tego nie powstrzyma rozprzestrzeniania się czegokolwiek. Tu chodzi o, żebyś się pochorował i o to, żeby to Twoje komórki spowodowały chorobę. 
We Włoszech nadal zabija się ludzi respiratorami i propofolem… 
Od tych morderstw pod respiratorami rozpoczęto pseudo-pandemię  
Kolejna odsłona protestów w Londynie 
Policja starła się 28 listopada z protestującymi przeciwko blokadom na Oxford Street, gdzie aktywiści rzucali butelkami i szarżowali przez szeregi funkcjonariuszy, co doprowadziło do ponad 60 aresztowań.

Oddolna grupa aktywistów Save Our Rights UK zaplanowała serię demonstracji, które miały odbyć się w ciągu weekendu w Londynie, aby zaprotestować przeciwko drugiej narodowej blokadzie. 
W grudniu 60 kolejnych sportowców upadło, a 40 zmarło  
Mniej więcej tak samo jak w październiku i listopadzie, kiedy trend osiągnął szczyt. Na dzień 28 grudnia 2020 r., z powodu eksperymentalnych strzałów z powodu zatrucia COVID EUA, 395 sportowców doznało zatrzymania akcji serca i innych poważnych problemów zdrowotnych. Spośród nich zginęło 232 
więcej ->

 
 

Amerykańska Nagroda im. Józefa Mackiewicza 2009



Towarzystwo Krzewienia Nadziei Oddział Chicago-Stevens Point przyznało tegoroczną Amerykańską Nagrodę im. Józefa Mackiewicza.
Nagroda przyznawana jest za wybitne zasługi poniesione w służbie niepodległości i kultury polskiej oraz podtrzymywaniu polskiego dziedzictwa narodowego na obczy?nie.
Laureatem nagrody w roku bieżącym został Ksiądz Prałat Dr Roman Nir, wieloletni dyrektor Archiwów Polonijnych w Orchard Lake, w stanie Michigan.

Kapituła w składzie:

- Mirosława Kruszewska, przewodnicząca Kapituły, dziennikarz, Prezes Towarzystwa
Krzewienia Nadziei Chicago-Stevens Point,
- Adam Bąk, działacz polonijny, biznesmen i filantrop, New York,
- William L. Clark, anglista, poeta, tłumacz poezji polskiej na jęz. angielski, Professor
Emeritus, Uniwersytet Stanowy Wisconsin w Stevens Point,
- Julia Chodzińska, działaczka Kongresu Polonii Amerykańskiej,
- Krystyna Cygielska, działaczka Grupy „Pokolenie” i Towarzystwa Krzewienia
Nadziei, redaktor „Dziennika Związkowego”,
- Monika Pawlak, wydawca „Gwiazdy Polarnej”,
- Helena Serwas, działaczka KPA, RSP POMOST i Towarzystwa Krzewienia Nadziei,
- Irena Soroko, działaczka KPA, emerytowana redaktor „Gwiazdy Polarnej”,
- Andrzej Jarmakowski, dziennikarz, działacz niepodległościowy RSP POMOST,
- Jacek Kawczyński, działacz niepodległościowy, wydawca,
- Adam Kiernik, działacz RSP POMOST Los Angeles
- Wiktor Węgrzyn, założyciel Grupy „Pokolenie” Chicago, Radia „Victoria”,
Towarzystwa Krzewienia Nadziei i Funduszu im.Janka Wiśniewskiego,

przyznała nagrodę Księdzu Prałatowi Dr Romanowi Nirowi, uwzględniając:

• wieloletnią opiekę nad archiwaliami oraz zbiorami muzealnymi, powierzanymi Ks. Nirowi przez wychod?stwo polskie, jak również, nadludzki wręcz, wysiłek, włożony w zabezpieczanie w/w depozytów w utworzonych przez siebie Archiwach Polonii przy Zakładach Naukowych w Orchard Lake, w stanie Michigan;
• promowanie archiwów, bibliotek oraz muzeów polonijnych w wystąpieniach na międzynarodowych konferencjach naukowych;
• wypracowanie specjalnej koncepcji archiwistycznej, w postaci osobnych sal, na pomieszczenie pamiątek pozostałych po pisarzach emigracyjnych i stałą, otwartą, ich ekspozycję;
• osiągnięcia naukowe w badaniach nad wychod?stwem polskim w świecie, w latach1978-2008, w tym także, publikację czternastu książek poświęconych Polonii świata, jak też opracowanie oraz opublikowanie sześciu tomów Katalogu Archiwów Polonii;
• utworzenie Centrum Jana Pawła II w Orchard Lake oraz pracochłonne, jednoosobowe, redagowanie oraz finansowanie Biuletynu tegoż Centrum;
• owocne dla spraw polskich uczestnictwo w międzynarodowych konferencjach
historyków i archiwistów we Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie,
USA, Szwajcarii i Austrii;
• wychowanie nowej generacji archiwistów polonijnych oraz zaszczepienie im
międzynarodowych standardów nowoczesnej metody gromadzenia
archiwaliów;
• ponad 30-letni wkład wniesiony we współpracę z polonijnymi i zagranicznymi
placówkami naukowymi w dziedzinie krzewienia polskiej tradycji, języka i
historii, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości polskich pisarzy
emigracyjnych, tworzących w czasie komunistycznego zniewolenia Polski;
• pracę redaktorską i dziennikarską w emigracyjnych mediach;
• udział w akcjach i demonstracjach antykomunistycznych, organizowanych przez RSP POMOST Central Wisconsin w czasie stanu wojennego w Polsce;
• działalność polityczną i patriotyczną w organizacjach niepodległościowych, jak: RSP POMOST, Towarzystwo Krzewienia Nadziei oraz w licznych, polskich
stowarzyszeniach weterańskich i kulturalnych;
• odwagę osobistą, przejawiającą się m. in. w nielegalnym przewożeniu do Polski, zakazanych tam przez cenzurę, publikacji oraz wydawnictw emigracyjnych o charakterze antykomunistycznym;
• prawdziwe umiłowanie Kościoła i opiekę duszpasterską roztoczoną nad środowiskami twórczymi emigracji polskiej oraz wielkoduszną pomoc materialną, udzielaną pisarzom emigracyjnym, a przede wszystkim, Wielkiemu Polskiemu Pisarzowi, Józefowi Mackiewiczowi, żyjącemu w nędzy i opuszczeniu na wygnaniu w Monachium;
• pogłębianie współpracy naukowej oraz koleżeńskiej w środowiskach pisarzy
emigracyjnych – w Londynie, Monachium, Rzymie, Toronto, Rapperswilu,
Chicago i Nowym Jorku.

*

Jednocześnie, podajemy do publicznej wiadomości, iż na wniosek Adama Bąka, Edwarda Duszy, Krystyny Cygielskiej, Mirosławy Kruszewskiej, Jacka Kawczyńskiego i Andrzeja Jarmakowskiego Towarzystwo Krzewienia Nadziei zwraca się z usilnym apelem do obecnego Kanclerza Polonijnych Zakładów Naukowych w Orchard Lake, ks. Timothy Whalena, o umożliwienie Księdzu Prałatowi Dr Romanowi Nirowi kontynuowania w Orchard Lake prac badawczych nad Polonią, jak też, zapewnienie Ks. Nirowi możliwości dalszego rezydowania na terenie Szkół, co zgodnie ze Statutem Zakładów Naukowych, ma On od dawna prawnie zagwarantowane, a czego obecny administrator nowopowstałej Misji Polskiej, która obecnie przejęła zarząd nad zbiorami Archiwum – niejaki pan M. Chumięcki, były agent amerykańskiej firmy tytoniowej w Polsce – bezpodstawnie i uparcie Księdzu Prałatowi odmawia.
Towarzystwo Krzewienia Nadziei domaga się zaprzestania dyskryminacji kogokolwiek, a zwłaszcza osób pochodzenia polskiego, w polonijnych instytucjach, utrzymywanych i finansowanych za grosz wychod?stwa.
Powiadamiamy też, że niniejszy apel zostaje osobno przesłany do Archidiecezji w Detroit oraz wszystkich instytucji, w których gestii leży opieka nad kulturą i dziedzictwem narodowym, tak w Stanach Zjednoczonych, jak i w Polsce.


Mirosława Kruszewska
Przewodnicząca Kapituły Amerykańskiej Nagrody im. Józefa Mackiewicza
Prezes Towarzystwa Krzewienia Nadziei Chicago-Stevens Point


5 marca 2009
9 marzec 2009

Miroslawa Kruszewska, Seattle, USA 

  

Archiwum

Merkel i niemiecka hipokryzja
sierpień 27, 2008
Jan Engelgard
Pokonać bestię i zająć jej miejsce
sierpień 7, 2004
PAP
Brytyjczycy, UE a Hitler
czerwiec 9, 2003
przesłała Elżbieta
Kłamstwo od tronu
lipiec 25, 2003
Andrzej Kumor
Nowy Porządek Strategiczny na Rynku Paliwa
listopad 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Złudne poczucie niepewności w USA
kwiecień 26, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
BCP może wycofać się z BIG BG i PZU
sierpień 3, 2002
Ł. Świerżewski, B. Tomaszkiewicz Puls Biznesu
Złodziejskie rekomendacje
kwiecień 24, 2003
Artur Łoboda
Kościół stanie za Urną
styczeń 9, 2003
Adam Zieliński
Tragedia wojny i powojnia
kwiecień 4, 2003
Waldemar Moszkowski
"Misja"
kwiecień 18, 2003
Bezpiecznie byc generalem
kwiecień 16, 2003
przesłała Elżbieta
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako pozór i szansa
styczeń 15, 2007
Gracjan Cimek
Przeproście naród agresorów za pomyłkę
czerwiec 18, 2004
(PAP)
Komu ma służyć państwo?
październik 5, 2004
Bartłomiej Doborzyński
Dozywotnia niewola w Unii
kwiecień 21, 2003
przesłała Elżbieta
Sowińska chce zabronić seksu 17-latkom
marzec 25, 2008
Artur Łoboda
Sekcja Młodych Stronnictwa Narodowego i Instytut Edukacji Narodowej zapraszają na konferencję "Nacjonalizm a religia".
grudzień 13, 2004
Prezydent Krakowa straci immunitet?
luty 10, 2007
PAP
Refleksje szczęściarza
marzec 24, 2008
Marek Ka
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media