ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) 
Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? 
"Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki  
 
Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 
Znieść wolności obywatelskich,
Zniszczyć gospodarki,
Zamknąć małe i średnie przedsiębiorstwa,
Oddzielić, izolować i terroryzować członków rodziny,
Zubożyć ludzi, w tym zniszczyć miejsca pracy,
Usunąć dzieci z ich rodzin,
Internować dysydentów do obozach koncentracyjnych,
Udzielać immunitetu urzędnikom rządowym do popełnienia przestępstw: zabójstwo, gwałtu i tortur (Wielka Brytania),
Wykorzystać policję, wojsko i najemników do kontroli populacji,
Zmusić populacje do szczepień niemedyczną szczepionką zawierającą mechanizmy kontroli populacji bez ich świadomej zgody  
Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” 
Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. 
davidicke.pl 
Tym - którzy interesują się losami Świata nie ma potrzeby przedstawiać Davida Icke. Tym ktorzy do tej pory spali umysłowo ta strona może otworzyć oczy.  
Obecna powódź w Hiszpanii to skutek działań lewaków z Unii Europejskiej 
W 1957 roku w dorzeczu rzeki Turia przepływającej przez miasto Walencja w Hiszpanii i która spowodowała co najmniej 81 ofiar śmiertelnych.
Ówczesne władze Hiszpanii zbudowały system zapór, które miały chronić miasta hiszpańskie.
Za pieniądze z UE lewacy wyburzyli wiele z tych obiektów, bo były "nieekologiczne".
 
NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) 
 
Zdarzenia niepożądane związane ze szczepionką przeciw Covid 
Przykłady uszkodzeń organizmu po szczepieniach na Covid-19.
Stan na październik 2021.
 
AI to wyrok śmierci, który już jest wykonany 
Pod koniec 2023 roku ukazała się książka Pana Profesora „informatyka w służbie ludobójstwa” w której opisuje całe swoje życie i to, jak największe korporacja świata budowały jego zdaniem swoje marki na ludobójstwie, w tym w trakcie II Wojny Światowej i obozach zagłady 
Sąd nie chce wysłuchać byłych pacjentów profesora Talara 
Profesor Jan Talar, z powodzeniem przywracający do sprawności pacjentów, którym inni medycy nie dawali szans przeżycia, po raz kolejny stanąć musiał przed Okręgową Izbą Lekarską prowadzącą przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została zawieszona do 1 października. 
Światowy dług 
Ciekawe kto jest "wierzycielem" tego długu? 
Papież błogosławi strażników de Rotschild  
To nie jest pomysł Dana Browna na nową powieść, ale wydarzenie, które umknęło uwadze mediów w Polsce, a oznacza wsparcie Watykanu dla potężnych postaci świata finansów i przemysłu, deklarujących działania na rzecz przemiany systemu gospodarczego współczesnego świata.  
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
Peruwianski sad uznal B. Gatesa G. Sorosa i Rokefelerow odpowiedzialnych za tworzenie "pandemii" COVID 19 
 
Patriotyzm 
Piosenka Lecha Makowieckiego 
wRealu24 
Niezależna Telewizja Marcina Roli 
Kompleksowe badania wykazały spójne zmiany patofizjologiczne po szczepieniu szczepionkami anty-COVID-19 
 
Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza 
Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa 
Kryptoreklama-czy prawdziwe lekarstwo na cukrzycę? 
"W naszym kraju nie skupiamy się na leczeniu diabetyków, ale na zarabianiu pieniędzy przez duże koncerny farmaceutyczne." 
TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? 
Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity.  
więcej ->

 
 

Agent Boni nowym ministrem w rządzie Tuska

Michał Boni został ministrem bez teki w rządzie Donalda Tuska. Boniego w skład rządu powołał prezydent Lech Kaczyński.

Michał Boni, dotychczasowy szef doradców premiera będzie tzw. ministrem bez teki; zastąpił Zbigniewa Derdziuka, odpowiedzialnego za koordynację prac legislacyjnych w rządzie.

Boni współtworzył program wyborczy Platformy; miał zostać ministrem pracy w rządzie Tuska. Jednak po tym jak przyznał się do podpisania w 1985 roku, pod gro?bą szantażu deklaracji współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa nie został powołany na stanowisko szefa resortu pracy.


W pa?dzierniku 2007 roku Boni zapewniał, że swoimi często przypadkowymi rozmowami z SB ani razu nie naraził nikogo na niebezpieczeństwo. - Jest mi wstyd i żałuję. Przepraszam i proszę o wybaczenie - mówił.

Ostatecznie ministrem pracy i polityki społecznej została Jolanta Fedak z PSL; Boni natomiast - szefem zespołu doradców strategicznych Tuska.

Mimo braku stanowiska ministerialnego, Boni jest oceniany - zarówno przez media jak i opozycję - jako jedna z najbardziej pracowitych osób w ekipie Tuska. Media nazywały go "superministrem", czy "mózgiem" rządu.

Boni zajmował się negocjacjami ze związkami zawodowymi, dotyczącymi rządowych planów w zakresie edukacji, służby zdrowia i rozwiązań emerytalnych. Uczestniczył jako przedstawiciel strony rządowej w negocjowaniu w Komisji Trójstronnej ustawy o emeryturach pomostowych.

Boni przyjmował też w imieniu rządu protestujących przeciwko likwidacji "pomostówek" związkowców i wiele razy bronił zapisów rządowego projektu ustawy. Uczestniczył też w negocjacjach NFZ, ministerstwa zdrowia i szpitali w sprawie kontraktów na 2009 r.

Nowy minister jest jednym z autorów programu "Solidarność pokoleń 50+", który ma pomóc osobom po 50. roku życia w powrocie na rynek pracy.

Prezydent Lech Kaczyński powołującMichała Boniego na stanowisko ministra w rządzie Donalda Tuska podkreślił, że Boni jest człowiekiem "wielkich zdolności".

Życzył nowemu ministrowi samych sukcesów.

Prezydent zaznaczył, że z Bonim znają się od bardzo wielu lat, współpracowali razem w "Solidarności".

- Bardzo dobrze ten czas wspominam. (...) Co do tego, że reprezentuje pan bardzo wielkie zdolności nie mam najmniejszych wątpliwości. Nie mam, ani nie miałem - powiedział Lech Kaczyński.

Zaznaczył, że Boni odgrywa istotną rolę w rządzie Tuska.

- Życzę Panu samych tylko sukcesów w sprawach społecznych przede wszystkim, ale także w innych, którymi się pan minister zajmuje. Szczerze gratuluję - zakończył prezydent.

W rocznicę powołania rządu, w listopadzie 2008 r. prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, że Boni jest najlepszym, choć niekonstytucyjnym ministrem w rządzie Tuska.

- To się aż ręce składają do oklasków, dlatego, że to jest człowiek, który wie, który mówi, który uzasadnia, pokazuje różne opcje - oceniał Boniego politolog z PAN prof. Radosław Markowski.

W okresie PRL Boni współpracował z opozycją demokratyczną. Od 1980 r. działacz "Solidarności" aktywny w strukturach podziemnych i podziemnej prasie. Członek władz krajowych "Solidarności" od 1989 r.

Już w wolnej Polsce był najpierw podsekretarzem stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Socjalnej w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, a pó?niej szefem tego resortu w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego.

W 1991 wszedł do Sejmu jako poseł Kongresu Liberalno- Demokratycznego, należał również do Unii Wolności.

Od 1995 dyrektor Programu Reform Polityki Społecznej przy Fundacji Batorego. Od 1994 do 1996 radny Gminy Centrum miasta stołecznego Warszawy. W latach 1996-1997 dyrektor i członek Zespołu Instytutu Spraw Publicznych. Od 1998 do 2001 r. szef zespołu doradców Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Boni ma na swoim koncie wiele opracowań, artykułów i komentarzy.

Skończył studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W 1986 obronił pracę doktorską z socjologii kultury. Specjalizuje się w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Jest żonaty.


15 styczeń 2009

PAP 

  

Archiwum

Okrągły Stół na rzecz Integracji Europejskiej
sierpień 28, 2002
PAP
Tajlandia "dziękuje" za pomoc MFW
styczeń 2, 2003
PAP
Reguła symbiozy
kwiecień 21, 2005
Witold Filipowicz
A może nie warto zaglądać na ten Portal?
marzec 1, 2007
Artur Łoboda
Czarny humor
czerwiec 6, 2003
zebrał i przesłał: bez podpisu
Głupcy, kiedy ich bieda dosięgnie, w przeciwieństwa uciekają
czerwiec 16, 2003
Artur Łoboda
"Czy Papież przeprosi ofiary Solidarności" (2)
listopad 14, 2003
Leszek Skonka
Izraelskie czołgi w palestyńskim obozie
grudzień 22, 2004
aaa
Oszustwa wyborcze w USA
maj 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Gwałt dopustem bożym
marzec 6, 2009
BBC/PAP
22 LIPCA, STAĆ NA BACZNOŚĆ !
lipiec 25, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Recenzja książki W.Bojarskiego pt „ O PRZYSZŁOŚĆ POLSKI” Problemy i wyzwania XXI wieku - część druga
kwiecień 11, 2006
prof. Zbigniew Dmochowski
Polski suweren unijnego prawodastwa
październik 15, 2005
Are Gullible Americans really “blessed by God”?
wrzesień 10, 2006
Marek Glogoczowski
Zbrojenia na świecie
styczeń 4, 2008
przysłał ICP
Sąd wywoła wojnę
wrzesień 16, 2003
Konstanty Koniecpolski
Cheney wyklada kawe na lawe- czyli najpewniej bedzie wojna z Iranem
luty 24, 2007
malgorzata
Na lewo od PRL-owskiego aparatu PZPR
grudzień 4, 2008
tłumacz
Dlaczego nacjonalizm?
lipiec 5, 2008
Dariusz Kosiur
From Blagovesta Doncheva – Bulgaria
lipiec 25, 2008
przysłał M.G.
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media