|
| David Icke w LondonReal TV |
|
| Podczas bezpośredniej transmisji na YouTube (6 kwietnia 2020 r.) obejrzało 65 tysięcy osób. Zaraz potem został on usunięty ze wszystkich kanałów YouTubea, Vimeo i Facebooka. Wywiad - zwłaszcza od ok. 50 min. - polecamy polskim władzom, ekspertom, dziennikarzom, policji i wojsku oraz wszystkim tym, którzy czują, że w niedalekiej przyszłości mogą przyczynić się do zachowania godności i wolności przez człowieka. |
|
| Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc |
|
| |
|
| Aresztować Netanjahu |
|
| Protest w Warszawie po decyzji Rządu. |
|
| Działania Izraela w Strefie Gazy to ludobójstwo Palestyńczyków |
|
| Termin „ludobójstwo” powinien nas zatrzymać. Bo takich słów nie rzuca się na wiatr. My nie rzucamy ich na wiatr. Mamy wynikającą z badań pewność, że działania sił izraelskich w Strefie Gazy to najpoważniejsza ze zbrodni, jaką można popełnić na ludzkości. |
|
| Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego |
|
| |
|
| Żadna ze 137. instytucji naukowych badających kowida - nie wyizolowała, w czystej postaci SARS-COV-2. NIGDY! |
|
| |
|
| 1984 |
|
| Podstawowa lektura dla młodych Polaków |
|
| Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia |
|
| |
|
| Izrael. Historia Palestyny w XX wieku. |
|
| |
|
| Szczepionka przeciwko ospie prawdziwej wyzwoliła wirusa AIDS |
|
Epidemia AIDS mogła zostać wywołana przez masową kampanię szczepień, która zlikwidowała ospę prawdziwą. Światowa Organizacja Zdrowia, która kierowała trwającą 13 lat kampanią, bada nowe dowody naukowe sugerujące, że uodpornienie szczepionką Vaccinia przeciwko ospie prawdziwej obudziło niepodejrzewane, uśpione zakażenie ludzkim wirusem obrony immunologicznej (HIV). |
|
| Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus uczestniczył w ludobójstwie Etiopczyków |
|
| „Amerykański ekonomista David Steinman oskarżył szefa WHO, że w latach 2012-2015 był jedną z osób odpowiedzialnych za ludobójstwo w Etiopii”, informuje portal MailOnline. |
|
| Kompleksowe badania wykazały spójne zmiany patofizjologiczne po szczepieniu szczepionkami anty-COVID-19 |
|
| |
|
| Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. |
|
| |
|
| Orwell 2025 w USA |
|
Nielegalni imigranci są z pewnością problemem w USA.
Jednak atak opancerzonych jednostek Policji na samotne kobiety z dziećmi i wysadzanie domów legalnych imigrantów tylko dlatego, że tak się podoba psychopatom z Policji świadczy o tym, że USA upodobniło się w działaniach wobec własnych obywateli - do postępowania Izraela wobec Palestyńczyków.
|
|
| Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem |
|
| Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. |
|
| Deklaracja Wielkiej Barrington |
|
| Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. |
|
| Tu jest Polska, a nie Polin! Protest pod Sejmem! |
|
Protest przeciwko świecy chanukowej pod Sejmem w Warszawie.
|
|
| Chazarskie tajemnice Rosji |
|
| Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. |
|
| LIST OTWARTY-PETYCJA w interesie publicznym do Marszałków i Radnych wszystkich województw |
|
Drogi Czytelniku!
Jeśli chcesz wzmocnić oddziaływanie poniższego pisma-petycji, to możesz wysłać takie samo albo podobne pismo-petycję od siebie lub większej liczby osób lub od organizacji. |
|
| Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność |
|
| |
więcej -> |
|
"Złote spadochrony" zagrożone światowym kryzysem kredytu
|
|
„Złote spadochrony," czyli astronomiczne płace dyrektorów, są zagrożone światowym kryzysem kredytu i usiłowaniami ratowania gospodarki USA przed depresją, na większą skalę niż depresja z 1929 roku. Prezydent D. F. Roosevelt doszedł do przekonania już w 1937 roku, że jedynym wyjściem z kryzysu była wojna i faktycznie miał rację. Druga Wojna Światowa była wygrana przez USA, które dzięki niej stało się największą potęgą globalną.
W obecnej sytuacji minister skarbu proponuje mobilizację pieniędzy skarbowych pochodzących z podatków, w celu ratowania gospodarki USA przed zapaścią z powodu nadmiernych spekulacji wielkich banków kredytowych, których dyrektorzy są zabezpieczeni tak zwanymi „złotymi spadochronami," gwarantującymi im wielomilionowe premie w dodatku do milionowych pensji.
Komisja „usług finansowych" izby deputowanych kongresu w Waszyngtonie zasadniczo godzi się z planem rządu Bush'a, ale żąda stworzenia niezależnego nadzoru, dla udzielania pomocy właścicielom domów zagrożonych z powodu nie spłacania długów hipotecznych. Długi te były zaciągane w czasie sztucznego wzrostu wartości nieruchomości, przy jednoczesnym udzielaniu pożyczek na zmienny procent. Dawano pożyczki na niski procent, a po zawarciu kontraktu procent podnoszono znacznie, co powodowało trudności w spłacaniu tych pożyczek.
Kontrakty na te ryzykowne pożyczki hipoteczne mieszano razem z papierami wartościowymi wysokiej jakości i używano je masowo w transakcjach między bankami na światową skalę. Jak ten stan rzeczy wyszedł na jaw, w postaci nie płaconych pożyczek hipotecznych, strach zaczął się szerzyć między bankami i nastąpił kryzys zaufania i upadek kredytu na rynku światowym.
Obecne trudności uzyskania aprobaty izby deputowanych, pochodzą w dużej mierze z powodu kwestii opłacania z pieniędzy skarbowych, wielo-milionowych kosztów „złotych spadochronów," które sobie wyznaczają dyrektorzy zagrożonych korporacji. Właścicielami tych korporacji są udziałowcy. Struktura prawna tych korporacji jest gwarantowana prawem. Nasuwa się pytanie, czy urząd skarbowy USA ma płacić te wielo-milionowe nagrody dla dyrektorów według umów zawieranych, bez wyra?nej aprobaty w ramach kontraktu społecznego, który gwarantuje istnienie korporacji.
W obecnym stadium kapitalizmu lichwiarskiego w USA, dyrektorzy korporacji bronią stanowiska swojej niezależności i swoich wielo-milionowych „złotych spadochronów," które istnieją mimo kontraktu społecznego gwarantującego istnienie tych korporacji. Powoli szerzy się przekonanie, że płace dyrektorów w stosunku do płac wszystkich pracowników korporacji i do dochodów udziałowców, powinny być w proporcjach sprecyzowany przez kontrakt społeczny, a nie dyktowane przez samych dyrektorów.
W sytuacji „pod-bramkowej" gospodarki światowej, sprawa kontraktu społecznego jako siły nadrzędnej w sprawie nieograniczonych wyposażeń dyrektorów korporacji, staje się coraz bardziej kontrowersyjna zwłaszcza, że jednocześnie USA ma problemy z niewystarczająco konserwowaną infrastrukturą, jak też skutkami klęsk żywiołowych, takich jak zniszczenia w wyniku niedawnych huraganów „Katrina" i „Ike" w Zatoce Meksykańskiej.
Obecnie stawiane są propozycje stworzenia nowego banku, w celu finansowania bardzo kosztownych projektów ratowania zaniedbanej infrastruktury w USA, składającej się z sieci dróg, transportu publicznego, mostów, portów, lotnisk, wałów ochronnych wzdłuż rzek i wielkich jezior etc.
Wobec coraz gwałtowniejszych huraganów i powodzi w miarę ocieplania się klimatu, tym bardziej wzrasta potrzeba ratowania zaniedbanej infrastruktury w USA. Tymczasem w rezultacie wojny „z wyboru" a nie z powodu zagrożenia Stanów Zjednoczonych, wojna przeciwko Irakowi jest wytoczona na koszt skarbu USA, który z powodu tej wojny ponosi astronomiczne koszty oceniane na tryliony dolarów. Dużą część tych kosztów stanowią wydatki na „prywatyzację" wojny i pacyfikacji Iraku.
Ciekawe jak długo utrzymają się w USA wielomilionowe pensje roczne i „złote spadochrony" wyznaczane sobie przez kliki menadżerów wielkich korporacji, podczas gdy samo istnienie tych korporacji gwarantuje kontrakt społeczny i prawa amerykańskie. Tego rodzaju korupcja idzie w parze z degeneracja samej idei demokracji, w demokrację fasadową, sterowaną zakulisowo. Obydwa te zjawiska wzajemnie się wspierają i tworzą podstawy do lichwiarskiego kapitalizmu oraz imperialnej polityki zagranicznej. |
|
24 wrzesień 2008
|
|
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|
|
"Uniwersalny" Wróg USA i Izraela
luty 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Bliższe Polakom Niemcy niż USA?
grudzień 14, 2007
Gregory Akko
|
"Dwuznaczne Umowy" o Eksploatacji Paliwa w Iraku
marzec 9, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Wykorzenić i wypalić"
marzec 16, 2006
|
Je?d?cy globalizacji
styczeń 16, 2005
|
Amerykańskie opinie o Czesławie Miłoszu
sierpień 20, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
|
Znaczenie obrony przeciwlotniczej Iranu
listopad 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Prawa człowieka po amerykańsku czyli USA: Więzienie bez wyroku
styczeń 2, 2005
|
Czy Islam zmieni Europę?
listopad 25, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Krętacze.
Bratkowski z NBP o wypowiedzi Leppera
luty 5, 2003
Piotr Mączynski
|
Dlaczego Polacy nie znają historii Świata?
maj 23, 2008
Artur Łoboda
|
Powtórka z historii - czeka nas "narodowy socjalizm"
lipiec 26, 2004
Artur Łoboda
|
"Nie udaje"
kwiecień 14, 2003
|
Swiat unijnych iluzji (2)
kwiecień 4, 2003
Jerzy Robert Nowak
|
SOBCZAK i SZPAK.
W państwie prawa
luty 19, 2003
http://angora.pl/
|
Artykuł na zamówienie - Interia odsłania oblicze
listopad 9, 2004
|
Żydowskim rodzinom "ofiar Holokaustu" należy się jeszcze 175 miliardów dolarów
styczeń 24, 2007
bibula- pismo niezależne
|
Umysłowy uwiąd
październik 28, 2008
Karol Jasiński
|
Blad?stwo i tolerancja
grudzień 15, 2006
Stanisław MICHALKIEWICZ
|
Edelman nawoluje do zamkniecia Radia Maryja za mowienie prawdy o Zydach
kwiecień 6, 2006
Artykul w Gazecie
|
więcej -> |
|