ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Sąd nie chce wysłuchać byłych pacjentów profesora Talara 
Profesor Jan Talar, z powodzeniem przywracający do sprawności pacjentów, którym inni medycy nie dawali szans przeżycia, po raz kolejny stanąć musiał przed Okręgową Izbą Lekarską prowadzącą przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została zawieszona do 1 października. 
CAŁA PRAWDA O KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ WIDZIANA OCZYMA PILOTÓW !  
Panie Kapitanie Jerzy Grzędzielski,

chylę czoła jako młodszy kolega lotnik, za poniższy tekst. Brakowało mi dotąd głosu, tak doświadczonego pilota, opisującego tragędię smoleńską, tak kompetentnie i fachowo, jak Pan to zrobił. Pozwoliłem sobie zatem, na rozpowszechnienie Pańskiego tekstu, z nadzieją na możliwe szerokie dotarcie do opinii publicznej. Zwracam się do internautów o liczne udostępnienia w internecie stanowiska w tej sprawie, wyrażonego przez świetnego pilota - prawdziwego nie kwestionowanego eksperta lotniczego. 
PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
Pomylił Chrześcijaństwo z Judaizmem 
Skandaliczna niewiedza Prezydenta USA, czy też raczej perfidna prowokacja?
W przemówieniu Baracj Obama opisuje Chrześcijaństwo odwołaniami do Judaizmu.  
Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień  
 
Meredith Miller - Trauma w relacjach ludzi z rządem. Psychologiczne aspekty operacji „Covid-19”  
Jak robi się z ludzi idiotów czy zmanipulowane marionetki i jak ludzie robią to sobie sami !
 
Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” 
Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. 
Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania 
Monika Jaruzelska zaprasza
 
Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem 
 
Veto dla Funduszu Zadłużenia! 
Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. 
"Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki  
 
Kto zmasakrował ludność Buczy?  
Różni niezależni analitycy wskazywali na rażące dziury i niespójności w dominującej narracji. Wszystkie siły rosyjskie opuściły Bucza w środę 30 marca, zauważa Lauria, powołując się na zgodę wszystkich stron:
rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz zachodnich obserwatorów mediów. 
Damian Garlicki - ratownik medyczny przypomina! 
 
Bruksela już we wrześniu 2019 r. czyniła przygotrowania do pseudopandemii 
 
The Corbett Report 
Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a  
WHO to zbrodnicza organizacja terrorystyczna, należy ją zniszczyć 
Obecnie dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie pracuje nad ujawnieniem prawdy o WHO i rozpowszechnianiem informacji o jej zbrodniczych działaniach 
Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom 
 
Rosyjska ruletka, czyli epidemia testów 
Jak jeden mąż przyjęto błędny model matematyczny i zamknięto w domach miliony ludzi wpędzając ich w dodatkowe problemy zdrowotne i finansowe. Zrujnowano gospodarki, zlikwidowano całe branże, przekreślono cały dorobek na temat zdrowego stylu życia. 
Wezwanie do przebudzenia 
Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem 
Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? 
Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. 
więcej ->

 
 

Dzisiaj w dobie wyborczej kampanii prezydenckiej U.S. należy zastanowić się i odpowiedzieć 2008 i co dalej.

Cofając się o 40 lat a już wtedy byłem na świecie, ale za młody żeby wszystko pamiętać, a jednak jak wszystko bliskie dzisiejszej rzeczywistości. W 1968 roku roczny wska?nik inflacji wynosił w USA 4.27%, średni koszt nowego domu $14,950.00 ($313,600.00 w 2007 roku), średni roczny zarobek $7,850.00 ($58,480.00 średnio na rodzinę w 2007 roku), wynajem mieszkania średnio trzeba było zapłacić $130.00 (pierwszy kwartał 2008 roku $800.00 Atlanta: $986, Austin: $907, Boston: $1,645, Chicago: $1,355, Las Vegas: $1,056, Los Angeles: $1,699, Miami: $1,368, New York: $1,751, Phoenix: $939, San Francisco: $1,810, Seattle: $1,211, Washington D.C.: $1,687, średni koszt nowego samochodu $2,822.00 (od $9,000.00 do $400,000.00 w 2007 roku), a za benzynę do samochodu (galon U.S.) płacono 34 centy, a dzisiaj $3.5 dolara (Chicago ponad $4.00). Co takiego zdarzyło się w 1968 roku?

Trwa wojna w Wietnamie i ogromne antywojenne demonstracje w Europie Zachodniej, masakra w wykonaniu żołnierzy amerykańskich My lai w Wietnamie. Zamordowano Martina Luthera Kinga Jr. lidera Negro Civil Rights Movement, Prezydent U.S. Lyndon Johnson podpisał Civil Rights Act of 1968. Związek małżeński Aristotle Onassis z Jacqueline Kennedy, ilość zainstalowanych telewizorów w USA wzrosła do 25 mln, w Japonii do 20.5 mln i w Wielkiej Brytanii do 19 mln. Olimpiada w Mexico City i gest Amerykanów „Black Power” salute. My też mamy naszego olimpijskiego bohatera z Igrzysk Olimpijskich w Moskwie z 1980 roku, pamiętacie „wała” - gest Kozakiewicza. Czarni atleci Tommie Smith i John Carlos zdobywcy złotego i brązowego medalu na 200 m (track & field) byli autorami kontrowersyjnego, ale za razem o wielkim znaczeniu w ubiegłym stuleciu gestu dla African-American community. Inwazja krajów Układu Warszawskiego ZSRR, Polski, NRD, Bułgarii, Węgier na Czechosłowację i aresztowanie prezydenta Aleksandra Dubcek. Anomalia przyrody trzęsienie ziemi na Sycylii pochłonęło 231 ofiar i 262 rannych. Equatorial Gunea uzyskała niepodległość od Hiszpanii. W Grenoble odbyła się Zimowa Olympiada a Niemcy Wschodnie i Zachodnie wystąpiły, jako oddzielne kraje. Oddanie końcowego etapu budowy zapory wodnej Aswan Dam w Egipcie, walka z epidemią Hong Kong Flu pandemic.

Technologiczne nowinki z 1968 roku to misje Apollo 7 i Apollo 8, pierwsze loty Boening 747, udana pierwsza transplantacja serca Dr. Christian Barnard i eksperymentalna eksplozja hydrogen bomb. W 1968 roku wdrożony został Emergency 911 - telefoniczny serwis pomocy działający 24 godziny przez cały rok, a także zaczęto używać po raz pierwszy automated teller machine przez ATM First Philadelphia Bank. To był też dobry rok dla McDonalds serwowano pierwszy Big Mac.

Ze świata kina najbardziej popularne filmy to: The Graduate, Guess Who’s Coming to Dinner, Bonnie and Clyde, Valley of the Dolls, The Odd Couple, Planet of the Apes, Rosemary’s Baby.

Rok 1968 to popularna do dzisiaj muzyka takich wykonawców jak: The Rolling Stones, The Supremes, The Beatles with “Hey Jude”, Fleetwood Mac, Aretha Franklin, Gary Puckett and The Union Gap, The Grateful Dead, The Monkees, Simon and Garfunkel “Mrs Robinson”, The Beach Boys, The Bee Gees, The Jimi Hendrix Experience, Cream, The Doors “Hello I Love You”, Pink Floyd, Moody Blues, Bobby Goldsboro “Honey”, Marvin Gaye “I heard it through the Grapevine”, David Bowie i wielu innych. Dobrze sobie powspominać, ale czasu nie da się już cofnąć.

Nasunęły mi się tylko takie skojarzenia z tą przeszłością, a przecież minęło 40 lat i dzisiaj też giną żołnierze tylko z większej ilości krajów, a Wietnam zastąpiono Irakiem i Afganistanem. Dodatkowo zbliżamy się do poważnego kryzysu finansowego na całym świecie w 2010 roku, przecież w roku wyborczym USA większych już turbulencji finansowym nie może być, a ciągłe dziury finansowe łatane są setkami mld dolarów, oby tylko wystarczyło mocy przerobowych do dodrukowywania dolarów.

Na stanowisko prezydenta U.S. ubiega się czarnoskóry Barack Obama dobry mówca jak legendarny Martin Luther King Jr. Zbliżają się Igrzyska Olimpijskie ’08 a gospodarzem są Chiny i tak jak zwykle w ostatniej chwili zaczynają się problemy, 15 marca br. zamieszki w Tybecie. Chiny to dzisiaj potęga ekonomiczna, która rozwija się dwa razy szybciej niż USA i trzy razy jak UE. Zafascynowała nas w tym roku oddana do użytku wielka Tama Trzech Przełomów w Chinach. Mogliśmy też podziwiać wdrożenie nowoczesnej technologii na kolei Qinghai-Tibet Railway o długości 1,956 kilometrów z Xining miasta w Qinghai Province do Lhasa stolicy Tybetu oficjalnie operującej częściowo od lipca 2006 roku. W tym roku Kosowo sporne terytorium w południowej Europie ze stolicą w Prisztinie samozwańczo i jednogłośnie ogłosiło swoją niepodległość 17 lutego br. Zgodnie z międzynarodowym prawem od 1999 roku Kosowo jest pod protektoratem ONZ, formalnie pozostające częścią Serbii. Przywódcy podrzuceni w teczkach takich krajów jak Ukraina i Gruzja nie potrafią przeprowadzić transformacji ustrojowej, a mieszkańcy tych krajów stracili już cierpliwość, zaufanie i wiarę w lepsze jutro. Natomiast kraje Nowej Europy nadużywają słowa demokracja i chcą pouczać innych (zamiast zapanować nad demokracją u siebie), a mentalnie i ekonomicznie dorastają tylko do trzeciego świata, bardzo szybko zrozumiały to kraje Starej Europy. Rosja wzorem Chin rozwija ekonomie i chroni swój majątek narodowy w postaci surowców przed wyprzedażą. Kraje byłego ZSRR coraz łaskawiej i chętniej patrzą na bogacącą się Rosje, jako ich najbliższego partnera gospodarczego. Kapitał zachodni i amerykański pomimo wielkich zapowiedzi inwestycyjnych w byłych republikach w infrastrukturę (budowa dróg, szkół itp.) okazał się tylko dobrym interesem dla zagranicznych inwestorów a nie rządów i mieszkańców. Dzisiaj Rosja płaci byłym republikom więcej za surowce energetyczne niż zagraniczni kontrahenci.

Wojownicza retoryka w Europie i Rosji raczej wygasła, a kraje te stawiają na rozwój gospodarczy i nowoczesność, bo biedków zawsze mogą wykupić. Rosja po doświadczeniach w Afganistanie i Czeczenii, Francja po kolonialnych podbojach, Niemcy doświadczeni dwiema przegranymi wojnami zakopały topory wojenne, bo dzisiaj jakakolwiek grabieżcza wojna nie ma racji bytu.

Amerykanie przy olbrzymich wydatkach na zbrojenia, nie bardzo już kontrolowanych, a zapewne wydają więcej niż cały świat. Przypisują sobie prawo żandarma kontrolującego cały świat pod hasłami amerykańskiej demokracji. Sektor korporacji produkujących dla potrzeb wojska kontrolujący politykę i polityków, chciałby zmienić ten stary porządek prowokując nowe zapalne ogniska do zbrojnej agresji w Europie, Zatoce Perskiej i Pacyfiku, bo i ma powody.

Prezydent Gruzji tracąc wpływy i chcąc odwrócić niezadowolenie własnego narodu, prowokuje Rosję do konfrontacji w niezależnej autonomicznej republice Abhazji. Mikheil Saakashvili liczy na zabezpieczenie swoich wpływów w postaci większej ilości wojsk NATO w Gruzji, a własną nieudolność w rządzeniu może zawsze zwalić na zbrojny konflikt i agresję Rosji. Rosja widząc takich nieudaczników w Gruzji i na Ukrainie też potrafi dobrze namieszać w ich szeregach, bo na stołkach pozostali jeszcze starzy zaufani komuniści. Czy w tym roku wybory prezydenckie U.S. mogą być przełomowe i najważniejsze dla ludzkości w nowym rozpoczętym stuleciu?

Dzisiaj mamy do czynienia z walką dwóch obozów politycznych o władzę a są to rządzący neokonserwatyści lub neokolonialiści budujący nowy światowy ład z liberałami z obozu demokratów i ich czarnoskórym liderem Barack Obama oraz rezerwą neokonserwatystów w postaci Senator Hilary Clinton.

Widowisko wyborcze nie wiele mnie interesuje, ważny jest końcowy rezultat, jaka grupa przejmie władzę, a nowy nominowany prezydent pewnej podjętej już wcześniej politycznej i gospodarczej strategii nie może zmienić.

Od nowego prezydenta oczekuje się zdecydowania i zdolności podejmowania właściwych decyzji, co do zagrożeń, które w wyniku pogorszenia wizerunku USA na całym świecie istnieją i przejawiać się będą w coraz większej agresji.

Nowy prezydent poradzić musi z „War on Terror” dominującą w polityce zagranicznej U.S., ścisłą koordynacją 16-tu amerykańskich national security-related agencies (rodzaje służb bezpieczeństwa), zapewnieniem bezpieczeństwa i kontroli z 30 krajami posiadającymi nuklearną broń, rozwiązania problemów imigracyjnych USA, kontroli kosztów wojny (proponowany koszt wojny w Iraku był szacowany przez Defense Secretary Rumsfeld na ok. $50 mld, a po 5–iu latach w wydatkach końca nie widać i przekraczają już $2,000.00 mld), zapewnienie porządku w Post-Irak polityce i rozwiązanie wspólnych problemów Kurdów z Turcją i Irakiem. Kilka lat temu opinia publiczna mieszkańców Turcji była w 90% przychylna U.S., dzisiaj w 90% przeciwna. Nowe wyzwania dla prezydenta to: strategia współpracy i współzawodnictwa lub walki z Europen Union, China, Russia, India i Indonesia.

Chiny to wielka niewiadoma po Olimpiadzie ‘08 rozstrzygnie się czy dług amerykański użyją przeciw Ameryce, albo pomogą w uzdrowieniu dolara. Chiny (kontrakt na $100 mld), Indie i Pakistan (ropociąg przyja?ń) dążą do zacieśnienia współpracy w sektorze paliwowym z Iranem. Iran odczuwa bark energii elektrycznej do prawidłowego funkcjonowania i budowy rafinerii i instalacji naftowych, więc potrzebuje budowy nowych bloków elektrowni atomowych, których w liczbie ok. 10 zamówił w Rosji. Natomiast wojenno-agresywna polityka U.S. wobec Iranu hamuje zagraniczne inwestycje naftowe i przyczynia się do spekulacyjnie wysokich cen ropy naftowej na światowym nienasyconym w paliwa rynku.

W walce z radykalnym Islamem i Al. Qaeda nie widać sukcesów, iracki jihadists zalewa Saudi Arabia, Jordan, Egypt, Tunisia, Marocco, Algeria, Yemen. Bliski Wschód to ciągły teren walki i wiszący na włosku konflikt zbrojny w Zatoce Perskiej, który może doprowadzić do globalnego ekonomicznego kryzysu. W wyniku aktów przemocy w Saudi Arabia i krajach arabskich grozi ewakuacja ok. 3 milinów Indian i Pakistańczyków pracowników sektora paliwowego, a brak fachowców do pracy doprowadzi do załamania tego sektora w Zatoce Perskiej. Stany Zjednoczone z tego terenu importują 30% paliw, Chiny 60%, India 70%, a Japonia 90%.

Reżimy pro-US w Saudi Arabia, Jordan i Egypt mogą upaść, a wtedy Izrael bezpośrednio będzie zagrożony przez radykalnych islamistów i straci kontrolę w tym regionie. W przypadku zmiany układu sił w Zatoce Perskiej takie wielkie kraje jak Indonesia, India, Pakistan i Bangladesh wpadną pod kontrolę radykalnych islamistów.

Wiele zagrożeń i problemów z reformowaniem świata islamskiego, a także rozpędzona chińska ekonomia zmusza U.S. do zmiany strategii politycznej i ekonomicznej z krajami Ameryki Łacińskiej i finalizowania North American Union (na wzór UE) poprzedzoną podpisanym układem Security and Prosperity Partnership of North America (SPP) z 23 marca 2005 roku w Waco, Texas.

Ameryka Łacińska to bliski sąsiad U.S. z 550 milionami mieszkańców z 20 krajów, a wspólny GDP (Produkt Krajowy Brutto) wynosi $3.3 trillion U.S. Porównując z UE to 500 mln mieszkańców z GDP $14 trillion U.S. „Banana republics” to częsta nazwa Ameryki Łacińskiej staje się już główną bazą ekonomiczną i inwestycyjną na najbliższe lata. Doświadczenia z North American Free Trade Agreement (NAFTA) w wolnym handlu z Meksykiem i Kanadą, będą dobrym doświadczeniem we współpracy z krajami Ameryki Łacińskiej.

Minęło już 14 lat jak w 1994 roku North American Free Trade Agreement został podpisany. W tym roku od 21do 22 kwietnia w New Orleans odbył się „Three Amigos Summit”. Mexican President Felipe Calderon, Canadian Prime Minister Stephen Harper i President George W. Bush potwierdzili obopólne korzyści i sukces “NAFTY”. Amerykańska ekonomia jest o 50% większa niż była w 1994 roku, Meksykański GDP jest o 46% większy, a Kanada o 54% zwiększyła swoją wymianę handlową, która wynosi ok. $1 trillion U.S. o trzy razy więcej od 1994 roku. Układ NAFTA amerykańskiej rodzinie zaoszczędza od $140.00 do $720.00 rocznie i w wyniku zaoszczędzonych podatków dodatkowe $210.00. Dyskutowano między innymi na temat spraw imigracyjnych, potocznie niepopularnej NAFTY, o przystępnym programie medycznym w Kanadzie, a 30 wielkich korporacji negocjowało między sobą zasady współpracy i system podatkowy. Administracja Prezydenta George W. Bush zaoferowała dla Meksyku multi-billion-dollar military aid package tzw. Plan Mexico i dodatkowe $50 mln na walkę z gangami narkotykowymi.

Jedną z głównych strategii na Amerykę Łacińską to zabezpieczenie rynku surowców ropopochodnych w USA. Import produktów naftowych do USA z Meksyku to 15% i ponad 13% z Wenezueli. W tej części kontynentu Amerykanie też posiadają wrogów swojej aroganckiej polityki wobec świata. Prezydent Wenezueli Hugo Chavez należy do głównych oponentów U.S., lecz inflacja ponad 20% w jego kraju nie wróży entuzjastycznego wielkiego poparcia na dłuższą metę dla takiego populistycznego przywódcy wśród Latynosów. W 2007 roku wenezuelski przemysł naftowy zaliczył 26% spadek swoich dochodów, a produkcja ropy ciągle spada stanowiąc 45% dochodów rządu i 80% wpływów z całego eksportu. Odbudowa przyjacielsko biznesowych relacji w Ameryce Łacińskiej będzie jednym z priorytetów polityki zagranicznej nowego prezydenta.

Przy przedłużającej się zapaści ekonomicznej USA do roku 2012 albo szybciej ekonomia chińska zrówna się z amerykańską. Przewiduje się, że w 2017 roku GDP Chin wyniesie $31.3 trillion U.S., Stanów Zjednoczonych $23.8 trillion U.S., a Unii Europejskiej $18.2 trillion .U.S, a ekonomia chińska będzie cztery razy większa od ekonomii Japonii. Militarny konflikt Chin np. z Tajwanem może zdewastować i zatrzymać wzrost gospodarzy Chin i ich ekonomiczną ekspansję na świat. Chiny rozbudowując swoją potęgę dbają też o dobre stosunki z krajami Centralnej Azji poprzez Shanghai Cooperation Organization SCO założoną 15 czerwca, 2001 roku przez sześć krajów People’s Republic of China, Russian Federation, Republic of Kazakhstan, Republic of Kyrgyzstan, Republic of Tajikistan i Republic of Uzbekistan. Następne cztery kraje na statucie obserwatorów czekają na pełne członkowstwo, a są to: Iran, Pakistan, India i Mongolia oraz Afghanistan i Białoruś.

Nowo wybrany prezydent Rosji Dmitry Medvedev już 23 maja br. (dzień wcześniej pierwsza zagraniczna wizyta w Kazakhstan) złoży oficjalną dwudniową wizytę w Chinach, a Yang Jiechi - Minister Spraw Zagranicznych złoży wizytę w Rosji 14 maja br. będąc na ekonomicznym szczycie BRIC przedstawicieli Brazylii, Rosji, Indii i Chin, regularnych spotkań od 2003 roku.

Nowy wiek rozpoczęliśmy od religijnej wojny i narosły nowe problemy, większość wyborców nie chce ich nawet poznać lub nie jest zainteresowana polityką a raczej tylko prezydenckimi wyborami, jako dobrą wyborczą zabawą i medialnym przedstawieniem. Wybory ciągną się przez prawie cały rok, zawsze to jest dużo czasu żeby przechylić szalę zwycięstwa i drugą stronę zdyskredytować, a to stanowi dobry tani show dla ludu. Tak naprawdę ludzi nawet nie obchodzi to, że maszyny do głosowania Diebold, na których głosują można dowolnie programować na wygraną wybranego kandydata, oszukując wyborców. Dzisiaj to nie jest jakiś tam temat tabu, bo w większości stacji telewizyjnych poruszano ten temat i demonstrowano oszustwa wyborcze. Frekwencja ogólnie w wyborczych lokalach przekracza 35% a w okresie wyborów prezydenckich jest zawsze wyższa. W tym roku ok. 10% więcej niż zwykle uprawnionych do głosowania zarejestrowało się.

Trend w tym roku jest taki, że im więcej mieszkańców uprawnionych do głosowania zagłosuje to większe szanse wygrania prezydentury otrzyma demokrata. Większa liczba rejestrujących się do głosowania to wyraz braku akceptacji dla obecnej polityki GOP (rządu republikanów) i akceptacja dla zmian, jakie muszą nastąpić w stylu i prowadzeniu polityki wewnętrznej i zewnętrznej w Stanach Zjednoczonych, którą preferuje demokrata Senator ze stanu Illinois Barack Obama. Jakich korzyści opowiadając się za republikaninem lub demokratą może oczekiwać Polska i polonia?

Popierając republikanina partyjnego aparatczyka i lobbystę siedzącego dziesiątki lat w polityce John Sidney McCain III (72 lata), nic w zamian nie dostaniemy, ani nic w tych relacjach nie zmienimy. Polska przespała 8 lat dobrych relacji za prezydentury George W. Busha, a dla amerykańskich polityków to kraj bez żadnego znaczenia w światowej polityce i też lokalnej w USA, jeżeli w sprzyjających warunkach nie potrafi umocnić swojej politycznej pozycji w Kongresie U.S. i Senacie U.S. Współpraca gospodarcza na takim poziomie jak jest obecnie też nie ma większego znaczenia dla USA i również Polski.

Amerykanie nie chcą inwestować w sektor wojskowy, ale głównym powodem jest brak kompanii lobbyingowych w Polsce, które zabezpieczałyby interes amerykańskich korporacji, rządy się zmieniają i ich obietnice dla amerykańskich biznesmenów nic nie znaczą. Współpraca w dziedzinie wojskowej w ramach N.A.T.O. gdzie amerykańskie korporacje uczestniczą w kontraktach na terenie Polski nie napawają optymizmem i przynoszą wiele skarg. Polska za tarczę antyrakietową żąda nakładów inwestycyjnych na modernizację armii. Prośby te spó?nione są, co najmniej o rok. W budżetowym roku 2008 wpłynął „supplemental aid” pomoc dla amii meksykańskiej w wysokości $500 mln. Wystąpienie prezydenta George W. Bush do Kongresu U.S. o dodatkową kwotę $20 mln (godzina wojny w Iraku i Afganistanie Amerykanów kosztuje $17 mln, dzień $410 mln, tydzień $2.9 mld, miesiąc $12.3 mld, dane z 2/25/2008) na modernizację polskiej armii wywoła raczej śmiech w obu izbach, niż akceptację („godzinówka” na kupno nowych koni dla polskiej husarii). Dzisiaj jakiekolwiek wydatki związane z sektorem wojskowym to bardzo drażliwy temat i nie na czasie w obu izbach.

Amerykanie instalując tarczę antyrakietową (w proponowanej wersji, która jeszcze nawet ani razu nie została przetestowana i to tylko projekt, a skuteczność amerykańskiej nie przekracza 80%) w Polsce liczą na zwrot wydatków za jeszcze nie gotową i dokładnie przetestowaną wojskową technologię. Polska i inne byłe socjalistyczne kraje, które poparły to przedsięwzięcie postanowiły partycypować w kosztach instalacji, update software i utrzymaniu tarczy antyrakietowej. W Pentagonie budżety wydatków na ten projekt już są na lata rozpisane i nikt tego nie będzie zmieniał.

Polska nie posiada strategii na politykę zagraniczną i po drodze popełnia wiele błędów, dlatego też ignorowana jest w USA i EU, każde działanie jest o dużo spó?nione i jak zwykle nie na czasie. Co nam może przynieść wybór demokraty na prezydenckie stanowisko mam na myśli kandydata Senatora od 2005 roku ze stanu Illinois Barack Obama?

Barack Hussein Obama, Jr. (47 lat) to nie przypadkowy kandydat na stanowisko prezydenta U.S. ściśle powiązany z liberalnym skrzydłem demokratów i latami był przygotowywany do objęcia tego stanowiska z prawniczym i politycznym przygotowaniem i dobrym wykształceniem m.in. po Harvard Law School. Jego niezwykłe zdolności, jako przyszłego dobrego polityka demokratów odkrył prof. Zbigniew Brzeziński, który zadbał o jego dobre wykształcenie. Pisałem o tych relacjach wcześniej. Polonusi mogą liczyć na wysokie i odpowiedzialne stanowisko w administracji rządowej przyszłego prezydenta.

Kierunki polityki zagranicznej przyszłego prezydenta to raczej strategia i uwagi ostatniej wydanej książki pt. Second Chance – Three Presidents and the Crisis of American Superpower – autorstwa Zbigniewa Brzezińskiego. Zbigniew Brzeziński (80 lat) to jeden z najbardziej cenionych w świecie znawców spraw międzynarodowych i były 10-ty doradca w latach od 1977 do 1981 ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta USA Jimmy’ego Cartera.

Ja jestem z przekonania republikaninem i takim twardym konserwatystą. W tym roku kandydat republikański nie jest z mojej wyśnionej bajki a w razie cudu wyborczego to tylko żeby przekazać władzę z góry już podstawionej osobie w roli zastępcy, która dokończy główną koncepcję globalnego politycznego korporacyjnego rządu, ale to tylko moja osobista opinia.
11 maj 2008

Gregory Akko 

  

Archiwum

List otwarty do Polskiego Społeczeństwa
maj 4, 2003
Elżbieta Gawlas
Nowa ustawa - nowy bubel, czy tylko kolejny szwindel ?
lipiec 29, 2004
Adam Sandauer
Gruba kreska Solidarności
kwiecień 25, 2005
Leszek Skonka
Żydzi mają rację
październik 7, 2006
Jerzy Skoryna
Artyści przeciw wojnie
luty 7, 2003
A@A
Gdzie ukrywa się socjalizm(2)
wrzesień 6, 2006
Marek Olżyński
Co z Brakiem, mężem Picassa?
czerwiec 18, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Bezrobocie
styczeń 2, 2009
Dariusz Kosiur
Mataczenie i kretactwa w Sadzie Rejonowym w Leczycy
wrzesień 13, 2006
Irena Starczynska
Hamiltonowski bank narodowy podstawą rozwoju świata i Polski
sierpień 9, 2006
instytut schillera - biuletyn informacyjny
Normalność inaczej, czyli kwachopodobni, michnikotożsami
marzec 27, 2007
Marek Olżyński
Petycja
luty 6, 2003
Elzbieta
Wpadli we własne sidła
marzec 27, 2004
PAP
Czym się różni Wałęsa od Leppera
kwiecień 13, 2004
Artur Łoboda
A niech to piorun strzeli!
kwiecień 13, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Złudne poczucie niepewności w USA
kwiecień 26, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Odkryto zbiorową czeczeńską mogiłę
wrzesień 9, 2002
PAP
Przyszedł Michnik do Sejmu
luty 10, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
Wozy poszły w BOR
sierpień 24, 2002
IAR
13 grudnia 2002
Ogłoszono rozszerzenie Unii Europejskiej

grudzień 14, 2002
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media