ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Wojsko izraelskie zabija Żydów, by odpowiedzialnością obarczyć Hamas 
Na angielskojęzycznej, izraelskiej stronie ynetnews.com, pojawił się film nakręcony w podczerwieni przez jeden z izraelskich helikopterów typu Apache podczas ataku Hamasu na Izrael 7.10.2023 r. 
Tego nie pokażą w żadnym medium głównego ścieku 
Śmiertelny atak! Iran wystrzeliwuje przerażające rakiety - Israel Emergency
 
Przedsiębiorstwo holokaust 
Telewizyjny wywiad z Normanem Finkelsteinem 
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
To tylko... / It's just...  
Jak Nas wganiają w kajdany 
Odważni eksperci z USA, Rosji i Czech mówią prawdę o szczepieniach  
 
Szczepionka do zabijania Ludzi 
Eksplozja nowotworów, zawałów i chorób po zastrzykach na Covid.
W dn. 8 lutego 2023 r. Dr David Martin gościł w programie 'Stew Peters Show' aby omówić niezaprzeczalny związek tzw. "szczepionek" na Covid z obserwowaną na całym świecie eksplozją nowotworów, zawałów serca i wielu innych chorób.…
 
wRealu24 
Niezależna Telewizja Marcina Roli 
Rezonans magnetyczny niebezpieczny dla zaszczepionych 
Niektórzy ludzie silnie ucierpieli z powodu wytwarzanego przez niego elektromagnetyzmu.

Najcięższe przypadki skończyły się śmiercią osób poddanych tejże diagnostyce. 
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
"patriotyzm" po 1989 roku 
komentarz zbędny 
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki  
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki. Utwór z płyty "Patriotyzm" 
Kryptoreklama-czy prawdziwe lekarstwo na cukrzycę? 
"W naszym kraju nie skupiamy się na leczeniu diabetyków, ale na zarabianiu pieniędzy przez duże koncerny farmaceutyczne." 
Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków 
Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo?  
AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) 
Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? 
Atak pistapo w Gdańsku 
Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r.  
Milcz Lekarzu !!! 
Szczepionkowy bandytyzm w natarciu przeciw polskim lekarzom.
Mimo wielkiego doświadczenia i obserwacji pacjentów, lekarzowi nie wolno mówić o swoich obserwacjach gdy jest to nie zgodne z obowiązującym, chorym, systemem "opieki" zdrowotnej.  
Dowody na zbrodnię ludobójstwa szczepionkowego są nawet w bazie VAERS  
To jest artykuł z maja 2013 roku!
i dotyczy wszystkich - wcześniejszych szczepień.  
Ostatni mit (o polityce sowieckiej) 
 
Ameryka: Od Wolności do faszyzmu 
Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. 
więcej ->

 
 

Prawda w mikrofilmach



Nieznane do tej pory mikrofilmy dotyczące powojennych losów ołtarza Wita Stwosza dotarły właśnie z USA do parafii mariackiej w Krakowie - informuje dzisiejszy "Dziennik Polski".

Z dokumentów wynika, że wielką rolę w odnalezieniu ukrytego przez Niemców ołtarza odegrał wywiad amerykański, a decyzję o zwrocie cennego zabytku Kościołowi w Polsce podjął osobiście gen. Dwight D. Eisenhower.

"Dziennik Polski" jako pierwszy pisał, że Agata Wolska, pracownik archiwum parafii mariackiej przygotowując jubileuszową sesję naukową na temat ołtarza Wita Stwosza natrafiła na trop prowadzący do amerykańskich archiwów.

Kwerenda wykazała, że spory zasób materiałów ?ródłowych znajduje się w National Archives, gdzie zgromadzono korespondencję Departamentu Stanu USA z ambasadą amerykańską w Warszawie. Na podobne dokumenty natrafiono także w archiwum prywatnym Johna Nicolasa Browna II w Brown University, w miejscowości Providence na Rhode Island.

Ks. infułat Bronisław Fidelus, archiprezbiter Bazyliki Mariackiej postanowił zwrócić się do tych instytucji z prośbą o udostępnienie kopii mikrofilmów.

- Czekaliśmy kilka miesięcy na odpowied?, ale warto było. Na mikrofilmach są niezwykle ciekawe informacje dotyczące losów tego cennego zabytku - mówi Agata Wolska, która aktualnie przegląda mikrofilmy, by na ich podstawie przygotować obszerną dokumentację.

W dokumentach jest m. in. informacja, że decyzję o zwrocie ołtarza podjął osobiście gen. Dwight D. Eisenhower, głównodowodzący wojsk alianckich w Europie. Amerykanie transportowali ołtarz pod eskortą, obawiając się, iż na terenie Czechosłowacji Rosjanie zechcą go przejąć. Władze amerykańskie spodziewały się, że ołtarz, jako narodowe sacrum, może być "zaaresztowany" przez komunistyczne władze ówczesnej Polski, co zresztą rzeczywiście się stało.

Dziennik Polski


Komentarz

W latach 70., kiedy historii sztuki uczył mnie śp Sławomir Wojak - wielki znawca Średniowiecza (między innymi Dyrektor Muzeum na Wawelu), wiedzieliśmy, że Ołtarz Wita Stwosza powrócił do Polski dzięki tytanicznej pracy Karola Estreichera jr., który włożył ogrom wysiłku w odzyskanie zrabowanych przez Niemców dóbr kultury.
Za swoje pieniądze wydał katalog zrabowanych dzieł sztuki i rozdawał alianckim żołnierzom. Sam był jednym z nich.
Więcej szczegółów może podać jego następca na stanowisku Prezesta Towarzystwa Przyjacół Sztuk Pięknych - Kazimierz Witek.

Może zastanawiać, dlaczego nagle dziś - proboszcz Kościoła Mariackiego - Bronisław Fidelus - który od lat trzepie niezłą kasę za pokazywanie wspomnianego Ołtarza turystom (wybudował za to między innymi kilka prywatnych hoteli), nagle dowiaduje się nieznanych (zresztą zmanipulowanych) faktów o historii Ołtarza Mariackiego.
Zajęci budowaniem fortun finansowych - wyznawcy złotego cielca - nie interesują się historią.
Bo gdyby to zrobili - przeczytaliby - że i ich imperia finansowe obrócą się kiedyś w pył.
(O przestrzeganiu zasad głoszonej wiary już w ogóle nie wspominam).

Artur Łoboda
1 grudzień 2007

 

  

Archiwum

Żyd ujawnia całą prawdę - wideo
luty 7, 2007
Dorota
UE kością niezgody między LPR a rządem
sierpień 12, 2002
IAR
LIST PRYWATNY DO ARTURA ŁOBODY
wrzesień 12, 2005
Wiesław Sokołowski
Czym jest Kredyt Społeczny
marzec 25, 2003
Jasiek z Toronto
LPR: w Unii Polska więcej straci niż zyska
grudzień 13, 2002
PAP
Marzenia o imperium amerykańskim
październik 26, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
Mrzonki a rzeczywistość w kryzysie globalnym
maj 1, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Studenci prawa oszustami i co dalej z Ojczyzną?
styczeń 25, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Kontrakt Społeczny Samobójczego Terrorysty
grudzień 12, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Taki jeden
marzec 10, 2007
PAP
Plac i słońce
styczeń 14, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Zagrozenie Gospodarki Globalnej i Kłopoty USA?
czerwiec 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Requiem umierającemu miastu
wrzesień 28, 2004
Artur Łoboda
Fragment książki "Duch Apokalipsy" - CZĘŚĆ PIˇTA - 11 WRZEŚNIA 2001
wrzesień 11, 2006
Dorota Szczepańska
Kolejny niemiecki koncern zbankrutował
lipiec 8, 2002
PAP
Zygmunto-Zuzanna
styczeń 6, 2006
zaprasza.net
Milenijny rząd czyli PZU zmienia właściciela
czerwiec 29, 2004
Jakub Sakowicz
Tarcza
wrzesień 1, 2008
Goska
Twórcy Pierwszego Globalnego Imperium
marzec 20, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
plastyki, plastycy
listopad 12, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media