ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

CDC ostrzega własnych naukowców CDC, że ich odkrycie dotyczące masek „nie jest naukowo poprawne” 
Wkrótce po wybuchu pandemii CDC zaczęło promować maski, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19. Stało się tak pomimo opublikowania przez CDC badania politycznego z maja 2020 r. we własnym czasopiśmie „Emerging Infectious Diseases”, w którym nie stwierdzono „ istotnego wpływu ” masek na powstrzymywanie przenoszenia wirusów oddechowych. 
Dlaczego szczepionki na COVID-19 mogą wpływać na płodność człowieka?  
 
Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków  
 
Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową 
Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. 
Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu 
Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. 
Sąd nie chce wysłuchać byłych pacjentów profesora Talara 
Profesor Jan Talar, z powodzeniem przywracający do sprawności pacjentów, którym inni medycy nie dawali szans przeżycia, po raz kolejny stanąć musiał przed Okręgową Izbą Lekarską prowadzącą przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została zawieszona do 1 października. 
Szczepienia pełne kłamstw 
To szczepionki, a nie wirusy, powodują choroby.
Wirusy pobudzają proces zdrowienia. Nie są naszymi wrogami, stoją po naszej stronie.
Wybuch epidemii świńskiej grypy z 2009 roku ma swoje korzenie w inżynierii genetycznej i jest wynikiem działania człowieka. 
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
Meredith Miller - Trauma w relacjach ludzi z rządem. Psychologiczne aspekty operacji „Covid-19”  
Jak robi się z ludzi idiotów czy zmanipulowane marionetki i jak ludzie robią to sobie sami !
 
Ujawnienie globalnej gospodarki ludobójstwa w Gazie 
W raporcie oskarża ponad 60 korporacji o „podtrzymywanie i czerpanie zysków z izraelskiej okupacji, apartheidu i ludobójstwa”.
Do tych firm należą między innymi Google, Amazon, Hyundai, Booking.com i bank Barclays. 
Działania Izraela w Strefie Gazy to ludobójstwo Palestyńczyków 
Termin „ludobójstwo” powinien nas zatrzymać. Bo takich słów nie rzuca się na wiatr. My nie rzucamy ich na wiatr. Mamy wynikającą z badań pewność, że działania sił izraelskich w Strefie Gazy to najpoważniejsza ze zbrodni, jaką można popełnić na ludzkości. 
Wzmożenie infekcji wirusowych wywołane jest przez szczepionki 
Przemówienie Thierry’ego Baudeta w holenderskim parlamencie nt. agendy Covid-19
 
www.globalresearch.ca 
świetne analizy polityczne i gospodarcze w skali mikro i makro + anty-NWO 
Światowy dług 
Ciekawe kto jest "wierzycielem" tego długu? 
Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski 
W obronie Naszej wolności 
Szczepionka przeciwko ospie prawdziwej wyzwoliła wirusa AIDS 


Epidemia AIDS mogła zostać wywołana przez masową kampanię szczepień, która zlikwidowała ospę prawdziwą. Światowa Organizacja Zdrowia, która kierowała trwającą 13 lat kampanią, bada nowe dowody naukowe sugerujące, że uodpornienie szczepionką Vaccinia przeciwko ospie prawdziwej obudziło niepodejrzewane, uśpione zakażenie ludzkim wirusem obrony immunologicznej (HIV). 
Paszporty szczepionkowe to koń trojański (napisy PL) 
 
Toksykologia kontra wirusologia: Instytut Rockefellera i kryminalne oszustwo w sprawie Polio 
Wybuch choroby w roku 1907, w Nowym Jorku dał dyrektorowi Instytutu Rockefellera, doktorowi Simonowi Flexnerowi, złotą okazję do wysunięcia roszczeń do odkrycia niewidzialnego “wirusa” wywołującego coś, co arbitralnie nazwano poliomyelitis. 
Kryptoreklama-czy prawdziwe lekarstwo na cukrzycę? 
"W naszym kraju nie skupiamy się na leczeniu diabetyków, ale na zarabianiu pieniędzy przez duże koncerny farmaceutyczne." 
Izby lekarskie to organizacje przestępcze 
 
więcej ->

 
 

Scenariusze i reżyseria, po polsku

W dniu dzisiejszym, w dniu Święta Niepodległości, kiedy w moim miesicie – Starogard Gdański – za oknem akurat pada śnieg; być może w innych miastach jest podobnie, a może gdzieś indziej inaczej? - przychodzi mi taka oto refleksja.

- Skoro jest to najważniejsze święto narodowe, uroczyście obchodzone ponownie po obaleniu komunizmu, to dlaczego , przez tak długi czas oczekiwania za tym dniem - do 1989 roku, to święto ma charakter tak pompatyczny? Uroczysta oprawa: zmiana wart, odezwa do narodu, przemarsz wojsk, wywieszone barwy narodowe, odznaczenia, przemowy... To wszystko jest, i nie przeczę aby nie było ważne. Ale, czy polski naród który tyle wycierpiał, jak mało jaki w Europie, którego przodkowie w odzyskaniu niepodległości tyle krwi przelali na ołtarzu ojczyzny musi obchodzić ten dzień tylko uroczyście?

Kontemplując w ciszy domowego ciepła nie zapominam o historii. Nie zapominam okresu prawie półwiecza, w którym przyszło mi żyć. Pomimo wielu zmian widzę ciągle to samo, patos. Widzę podniesioną do najwyższej rangi instytucję państwa, na której czele kolejno zmieniają się rządy... Widzę ważne dla bytu państwa instytucje, które odpowiadają za funkcjonowanie tego państwa. Zauważam istnienie silnej polskiej armii, która naszą wolność utrzymuje daleko po za granicami Rzeczpospolitej, przelewając krew polskiego żołnierza w Iraku, Afganistanie...

Zauważam, pomimo zmieniającej się scenografii, że wciąż jest podobnie, jest tak samo. Widzę tych samych ludzi, których tylko zegar czasu nieco postarzał. Jestem świadkiem rzeczy niezwykłej – konserwowania maszynerii, która dokonała „cudu” za jaki uważam zawarcie swoistego „paktu o nienaruszalności” – Układ Okrągłego Stołu.

Jestem świadom istnienia ‘demokracji’ okaleczonej systemem partyjniactwa, który jest głównym motorem „konserwowanej maszynerii”. Instytucją państwa zarządzają „spółki” bez żadnej odpowiedzialności; ich członkowie zasiadają w kolejnych ustawionych partyjniacko rządach. Kierują ministerstwami, tworzą administrację państwową, wpływają na kształt polityki wewnętrznej i zagranicznej. Tworzą lobby biznesowe, grupy nacisku. Korumpują i dają się korumpować. Oddziaływają na jakość funkcjonowania organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości. Kreują polską smutną rzeczywistość. Naprawa państwa, o której słyszę od czasu kiedy samodzielnie mogłem dokonać oceny sytuacji, wiąże się z jednym – wprowadzeniem kolejnych ograniczeń dla społeczeństwa! Nigdy odwrotnie. Rozszalała administracja, biurokracja i nepotyzm grup partyjnych jest dowodem na istnienie pajęczyny zła.

W dniu Święta Niepodległości powinniśmy zdać sobie sprawę z jeszcze jednego smutnego faktu. Takim jest tylko pozorna niepodległość, albowiem już mamy wiele przypadków kiedy nad naszym prawem dominuje prawo unijne. Cóż to zatem za okazja świętowania uzyskania niepodległości, kiedy w rzeczywistości ta niepodległość służy innym celom.

Kartkę z kalendarza, z dzisiejszą datą podkreśloną na czerwono, zerwiemy jutro z samego rana i też od jutra, z samego rana, zacznie urzędować szara rzeczywistość kolejnej „naprawy państwa”.
Ot, scenariusze i reżyseria napisane tylko w języku polskim. Dla kogo?
11 listopad 2007

Marek Olżyński 

  

Archiwum

Wielki i usilnie przemilczany
grudzień 7, 2006
luzak
Niecierpliwość
lipiec 13, 2008
Marek Jastrząb
Czy Państwo musi być bezradne wobec koszmarnych cen mieszkań?
styczeń 15, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
U studentów Kaczyński ma...
kwiecień 12, 2006
Spór o polski ład ekonomiczny
czerwiec 2, 2002
Tadeusz Kowalik
Osobisty dramat Donalda Tuska
wrzesień 2, 2007
tłumacz
Świąteczne liryki z prowincji
grudzień 10, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Skazani na pokój, albo samounicestwienie
październik 19, 2003
Artur Łoboda
Demokracja po żydowsku
listopad 4, 2007
Mariusz Piskorski
Przepraszacze
czerwiec 11, 2005
przesłała Elzbieta
Pozorowanie etyki, czyli etyka w służbie kapitału
maj 12, 2007
Gracjan Cimek
Globalizacja - inna wojna
marzec 7, 2006
Dariusz Kosiur
Poland
wrzesień 8, 2003
Ojczyzna.pl
Tysiąc za dziecko
luty 11, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Milena Rindal, fragmenty książki 'Ameryka - mit czy kit'
kwiecień 6, 2007
Rząd nie ograniczy niezależności NBP
czerwiec 20, 2002
PAP
Kwaśniewski spotka się z Putinem na Wawelu
styczeń 26, 2005
Lech Kaczyński zachował się godnie
maj 14, 2006
StefanDetko
Apel o wiernosc Polsce
marzec 7, 2008
przesłała Elżbieta Gawlas
"Nowa Lewica Polska" a obchody rocznicy powstania "Pierwszej Solidarności"
wrzesień 16, 2005
Gracjan Cimek
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media