ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

LESZEK MILLER. Najgorszy premier w historii Polski 
Dziś wielu stara się przedstawiać go jako autorytet – idol liberalnych mediów, a nawet, ku zaskoczeniu, części młodej prawicy. Ale kiedy spojrzymy na fakty, jego rządy z lat 2001–2004 jawią się jako czas biedy, bezrobocia i gigantycznej korupcji.
 
TO POWINIEN KAŻDY OBEJRZEĆ! 
David Martin - Wystąpienie w Parlamencie Europejskim na III Międzynarodowym Szczycie Covid  
Dr Carrie Madej bada fiolki „szczypawek” i ujawnia przerażające wyniki 
Dr Carrie Madej przedstawia na Stew Peters Show co znalazła w fiolkach szczypawek Moderna i J&J 
Izby lekarskie to organizacje przestępcze 
 
Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. 
 
Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego 
 
Deklaracja Wielkiej Barrington  
Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. 
Aresztowanie Prezydenta Korei Południowej 
 
Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
Pomylił Chrześcijaństwo z Judaizmem 
Skandaliczna niewiedza Prezydenta USA, czy też raczej perfidna prowokacja?
W przemówieniu Baracj Obama opisuje Chrześcijaństwo odwołaniami do Judaizmu.  
Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków 
Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo?  
Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza 
Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa 
Dr.Coleman szczepionka Covid możne zabić każdego 
Wszystkie zaszczepione istot zaczną umierać jesienią  
Im – wolno, nam – nie 
Wielka bitwa o port w Hajfie zakończyła się. Chiny rozpoczną swe zawiadywanie portem w roku 2021, co postawi USA przed alternatywą, czy Szósta Flota będzie dalej zawijała do Hajfy, czy też należy urzeczywistnić pogróżkę wycofania się? 
Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu 
Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. 
Czy to broń mikrofalowa spowodowała poważne oparzenia i obrażenia protestujących w Canberze w Australii? 
 
Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
Paszporty szczepionkowe to koń trojański (napisy PL) 
 
CAŁA PRAWDA O KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ WIDZIANA OCZYMA PILOTÓW !  
Panie Kapitanie Jerzy Grzędzielski,

chylę czoła jako młodszy kolega lotnik, za poniższy tekst. Brakowało mi dotąd głosu, tak doświadczonego pilota, opisującego tragędię smoleńską, tak kompetentnie i fachowo, jak Pan to zrobił. Pozwoliłem sobie zatem, na rozpowszechnienie Pańskiego tekstu, z nadzieją na możliwe szerokie dotarcie do opinii publicznej. Zwracam się do internautów o liczne udostępnienia w internecie stanowiska w tej sprawie, wyrażonego przez świetnego pilota - prawdziwego nie kwestionowanego eksperta lotniczego. 
Człowiek 2.0 
Nanoszczepienia i Transhumanizm, MODERNA w natarciu na mR 
więcej ->

 
 

Lepiej było urodzić się Cyganem



Motto: Ten felieton dedykuję mojemu Ojcu Lucjanowi Prusińskiemu z Żychlina koło Kutna. Pochowany jest na Cmentarzu Komunalnym w Otwocku. Od 33 lat nie żyje, a dzisiaj są imieniny Lucjana.

Znałem bardzo porządnych cyganów w Szczecinie. Jako „dojrzały” już kawaler, śpiewałem wówczas wraz z Andrzejem Pokropińskim z Otwocka w duecie wokalnym i z Bogdanem Krysiem ze Szczecina, znanym wtedy jako autora lirycznej ballady „Szczecin moje miasto” w Klubie Budowlanym przy ul. Bohaterów Warszawy. Kilku muzyków nam akompaniowało, ale zatarły mi się ich imiona i nazwiska. Przepraszam, to było w roku 1969 – 1970. Cyganie jako grupa muzyczna nazywała się „ABESAM”. Na zmianę grywaliśmy tam, mając pewne profity. To był okres tzw. „Verony”, chodzi o sprzęt nagłaśniający dla śpiewaków z byłej DDR. Przyznać trzeba, że solidna robota jak na komunistyczne aspiracje.

Przeżyłem też poetycką przygodę gdzieś w krainie Warmii i Mazur, zaproszony do przyjaciól, szedłem od autobusu na piechotę, w garniturze koloru jasnego wrzosu a obuwie najmodniejsze na wyższym obcasie z wydłużonymi czubkami, no i sięgały powyżej kostek. Włosy długie, a miałem czuprynę, z bakami które nie różniły się w tejże samej długości. I do tego wąsy. I tak szedłem sobie drogą, jako komunistyczny wynalazek romantyka, aż nagle mija mnie po drugiej stronie dziewczyna, dziwnie ubrana, niosąca wiaderko z wodą. Była tak piękna, do tego lu?no rozpuszczone czarne włosy, że w głowie miałem totalną karuzelę. Wyglądało to tak, jakby w tym miejscu była ona i ja, do tego letnie słońce i bogata roślinność, i nikogo poza tym. Miast iść w wybranym kierunku, zawróciłem i skierowałem się w jej kierunku. Okazało się, że jest cyganką, że tabor koczuje w pobliżu. Proszę mi wierzyć, w tym poetyckim miejscu chciałem się z nią ożenić od zaraz. Cóż za piękność pod niebem na ziemi !

Dlaczego piszę o cyganach, bo mam dość pisania o żydach ! To smutny świat, obłudny i bez uroku. W ogóle żydzi są brzydką nacją, dlatego nadrabiają wykształceniem. Ale podejrzewam, że mają więcej cwaniactwa i tupetu od innych chrześcijańskich nacji. Dla przykładu podam taką ciekawostkę z PAP-u z 5 stycznia 2007 roku, w tytule „Prezydent: będę na igresie abp. Wielgusa”. Dlaczego ? Pytam się samego prezydenta tzw. IV RP Lecha Kaczyńskiego. Czyżby agent ubecji był tak szanowanym obywatelem na wskroś i wartościowym człowiekiem, iż warto byłoby mu poświęcać swój drogocenny czas jako prezydent uczciwych czy nieuczciwych obywateli ?! Czy w Polsce mamy płakać i użalać się nad złoczyńcami, zbrodniarzami, katami – bo oni są ważniejsi od ofiar narodowego spadku ? Gdzie tu jest logika panie prezydencie ? Do tej pory jesteście wszyscy sobie podobni: i towarzysz Jaruzelski Wojciech – jako pierwszy prezydent, i Lech Wałęsa vel Kohne – jako drugi prezydent, i tow. Kwaśniewski Aleksander vel Stoltzman – jako trzeci prezydent, i wreszcie pan – jako czwarty prezydent, też z podwójnym nazwiskiem. Dla przypomnienia wywodzi się pan od rodu Kalkstein, więc proszę się tak podpisywać: Prezydent Lech Kaczyński vel Kalkstein. I wtedy dopiero Polacy, ten prawdziwy naród Rzeczpospolitej otworzy oczy, że wybrał żyda.
Ja się od razu przyznaję, bo dałem (swojego „ptaszka”) na karcie wyborczej. Tylko nie głosowałem na „Jaruzela” i na „Kwacha”. Na L. Wałęsę głosowałem w ambasadzie „polskiej” we Wiedniu, wtenczas byłem na emigracji politycznej (8 grudnia 1981 – 7 lipca 1994). A Wałęsa, to nazwisko to ma po ojczymie, bo jego ojciec – Niemiec nazywał się Kohn. Ojciec Lecha był konfidentem w Płockiem, iwydawał organom Gestapo okoliczną partyzantkę. Potem znalazł się (pewnie za zasługi) w obozie koncentracyjnym w Dachau, ale nie jako więzień a jako pracownik od pilnowania skazanych na wieżyczkach tego obozu. Po wojnie zmarł w Niemczech.

Ale co takiego powiedział L. Kalkstein – Kaczyński, cytuję:

„Mimo, że pojawiły się doniesienia o współpracy arcybiskupa Stanisława Wielgusa ze Służbami Bezpieczeństwa, to przecież na metropolitę Warszawy wyznaczył go papież Benedykt XVI” – powiedział w Programie 1 TVP Lech Kaczyński, który uważa, że powinien uczestniczyć w ingresie (pierwszy raz ten termin poznaję przy. Z.J.P.) hierarchii „jako katolik i jako prezydent”. I tu apogeum mądrości samego prezydenta: dlaczego oni wszyscy są takimi tchórzami, nie mogę tego pojąć, bo tak mówi następny z następnych mędrców, cytuję:

„...w lustracji problemem są przede wszystkim byli funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa, a współpracownicy są raczej ofiarami ich działalności”.

A ja myślę zupełnie odwrotnie od wszystkich dotychczasowych prezydentów RP, że jak kobieta d..y sama nie da, to chłopu odechce się taka kobitka, chyba że ją we?mie na siłę lub podstępem. Dla mnie agent jest agentem, nie wszyscy do cholery szli, rozwalając drzwi i okna „urzędu bezpieczeństwa” by tam się dostać, ale jeśli podpisujesz takową lojalność w stosunku do ubeków, to po której jesteś stronie... „ofiaro”? Ty ofiaro bliżej szatana aniżeli Boga !

Ja nie szturmowałem wraz z ojcem na te drzwi i okna, by tam się dostać i napić się z ubekami herbatki z rumem. Mało tego, nigdy nie pukali do naszych drzwi, by im podpisywać (k......e lojalki). Jeśli byli w moim rodzinnym domu, to tylko po to by aresztować mojego ojca za polityczną postawę wobec komunizmu. Więc panie prezydencie, ostrożnie ze słowami i takimi poglądami. To nie jest po polsku, prędzej po żydowsku myślenie. Najlepiej było urodzić się cyganem. Cygan to nie żyd. Ba, cygan w moim pojęciu intelektualnym jest lepszy od żyda. Cygan jak i Polak może ukraść pół kilo kiełbasy ze sklepu, ale cygan nie ukradnie całego państwa. Dlatego proponuję na przyszłość, za cztery lata – jeśli nie może prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej być narodowy Polak patriota, to niech ostanie się nim porządny cygan. Choćby z zespołu „ABESAM”. Choćby mąż lub syn tej pięknej cyganki na drodze z mojej głębokiej młodości... Pierwszy na cygana w Polsce dam kulturalnego ptaszka na karcie wyborczej przy urnie. Nigdy już na faceta – który ma dwa nazwiska !

7 stycznia 2007 - Ustka
8 styczeń 2007

Zygmunt Jan Prusiński 

  

Archiwum

Kosowo nowe "państewko"
luty 19, 2008
Jacek Bartyzel
Sprawa prywatyzacji DTC znów będzie umorzona
sierpień 2, 2002
Dawid Tokarz
"Wojna przeciwko terrorowi" ?le idzie w Afganistanie
grudzień 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Plan unijny zniszczenia wsi polskiej?
lipiec 21, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy USA Pogodzi się z Klęska w Iraku?
listopad 29, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Geneza Kaczyzmu w Fundacji Windsor/Heritage oraz American Enterprise Instutute
styczeń 3, 2006
przysłał Marek Głogoczowski
Stowarzyszenie Primum Non Nocere o zmianie na stanowisku ministra zdrowia ( www.sppnn.org.pl )
kwiecień 2, 2003
prezes stowarzyszenia Adam Sandauer
Sanhedryn
sierpień 16, 2003
Andrzej Kumor
Zbliża się kres bezkarności...
listopad 26, 2003
Bush nie chce zakazu tortur
październik 6, 2005
PAP
Grajek ofiarą koncertów?
listopad 22, 2002
Artur Drożdżak, Piotr Baran http://www.se.com.pl/
Planowa destrukcja
grudzień 12, 2003
Nasz Dziennik
Kolejne symbole narzucone przez okupantów.
kwiecień 27, 2006
zaprasza.net
Rzeczpospolita złodziei
luty 12, 2003
Artur Łoboda
Widmo Islamizacji Rosji i destabilizacja Bliskiego Wschodu
marzec 6, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy powinien powstać informacyjny serwis rządowy?
grudzień 9, 2006
b.p.
"Glasnost" globalizmu pod lupą w... Kijowie
czerwiec 21, 2004
Marek Głogoczowski
"Antyreligijna retoryka"
maj 13, 2008
Artur Łoboda
Wspólnicy gwałcicieli
czerwiec 7, 2008
PAP
Nosił ślepy kulawego - czyli plan Balcerowicza wobec Polski
październik 17, 2007
Artur Łoboda
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media