ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Veto dla Funduszu Zadłużenia! 
Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. 
Aresztować Netanjahu 
Protest w Warszawie po decyzji Rządu. 
Wielkie pytania o 9/11 
Strona poświęcona analizie wydarzeń z 11 września 2001 
Kolędowanie w Alternatywie dla Niemiec 
 
Klimat i trop finansowy 
To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. 
Mikroskopijne, zaawansowane technologicznie metalowe przedmioty widoczne w szczepieniach COVID 
Dr Zandre Botha stwierdziła również ekstremalne uszkodzenia krwinek czerwonych u wszystkich badanych przez nią pacjentów po szczepieniu COVID. 
Jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać zdrowie 
Dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej napisał dwa tygodnie temu wpis, w którym ocenił, że "jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia" pod pretekstem koronawirusa. Wówczas wprowadzano nowe restrykcje i podział na powiaty "żółte" oraz "czerwone". 
Kryptoreklama-czy prawdziwe lekarstwo na cukrzycę? 
"W naszym kraju nie skupiamy się na leczeniu diabetyków, ale na zarabianiu pieniędzy przez duże koncerny farmaceutyczne." 
Nowa książka Sucharita Bhakdiego - przedstawiona w rozmowie z Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem 
Profesor Sucharit Bhakdi i jego żona profesor Karina Reiss opublikowali bestseller „Corona False Alarm”. Istnieje wstępny fragment nowej książki zatytułowanej „Corona unmasked”, którą można bezpłatnie pobrać z Goldegg Verlag. W dyskusji wideo zorganizowanej przez RESPEKT PLUS z profesorami Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem, Bhakdi przedstawił rozdział o szczepieniach i ich konsekwencjach. Fragment nowej książki „Corona unmasked” jest dostępny do pobrania z Goldegg Verlag  
Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego 
 
Mój dom, mój świat ...  
BOŻENA MAKOWIECKA - MÓJ DOM, MÓJ ŚWIAT...
Tytułowa piosenka z płyty "Mój dom, mój świat" powstała tuż po obaleniu rządu Olszewskiego.
O ile refren podobał się wszystkim, o tyle zwrotki - niekoniecznie... Stąd opóźniona o prawie 20 lat premiera teledysku ... 
"Górale to męczą konie" 
Powiedziałam prezesowi (Kaczyńskiemu), że górale bardzo na nich liczą, to są ich wyborcy, a prezes odpowiedział mi na to: "Górale to męczą konie". Byłam w szoku, że przy tak ważnym temacie gospodarczym mówi takie rzeczy - relacjonuje posłanka. 
Szokujące zdjęcia mikroskopowe skrzepów krwi pobranych od tych, którzy „nagle umarli” – po szczepieniu 
Struktury krystaliczne, nanodruty, cząstki kredowe i struktury włókniste, które są obecnie rutynowo znajdowane u dorosłych, którzy „nagle zmarli”, zwykle w ciągu kilku miesięcy po szczepieniu na kowid. 
Przedsiębiorstwo holokaust 
Telewizyjny wywiad z Normanem Finkelsteinem 
Nanotechnologia w szczepionkach 
PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID 
Kanciarze z Wall Street 
Film przedstawia kulisy Wall street . Metody działania , które doprowadziły w ciągu kilku ostatnich lat do wywołania kryzysu finansowego. 
Szczepionka covid zacznie zabijać w sezonie zimowym 
Lekarze dla prawdy: „W okresie jesienno-zimowym 2021 r. Co najmniej 20-30% zaszczepionych przeciwko COVID umrze z powodu szczepionki,i przypiszą to nowemu szczepowi wirusa. 
Hashtag COVID1984 
Szczególnie polecamy:
"Tłum uzbrojonych w miecze Sikhów atakuje policję w Nanded po tym, jak rząd zakazał publicznych procesji w związku z p(L)andemią. Tak się walczy o swoje prawa! "
 
Awantura w Sejmie o maseczki! 
Terror covidowy przeniósł się na teren Sejmu. Przeciwko temu protestuje Grzegorz Braun.  
Były agent CIA ujawnia, jak Izrael zmusił Trumpa do zbombardowania Iranu 
 
więcej ->

 
 

Ostra gra o kontrolę Azji Centralnej





Dzisiejsza gra o kontrolę Turkmenistanu przypomin grę W.Brytanii i Austrii, przed Kongresem Wiedeńskim, który odbył się w 1815 roku, na którym to kongresie nie dopuszczono do zjednoczenia ziem polskich i odnowiono zabór pruski i austryjacki, z inicjatywy Anglji zwaśnionej z Rosją, w grze o Europę przed i o Azję Centarlną.

Obecnie ostra gra o kontrolę Azji centralnej i rurociągów ropy naftowej i gazu ziemnego odbywa się między USA z jednej strony i Rosją oraz Chinami sprzymierzonymi w Shanghai Cooperation Organization (SCO) z drugiej strony. Od 2001 roku oficjalnymi językami SCO są język chiński i język rosyjski. Tak jak Anglicy cynicznie używali sprawę zjednoczenia Polski w grze przeciwko Rosji, dwieście lat temu, tak obecnie, USA używa Ujzbekistanu i Turkmenistanu, przeciwko przymierzu Rosji z Chinami.

Skreślenie przez rząd Bush’a traktatu rozbrojeniowego, Start II, spowodowało uruchomienie cichego wyścigu zbrojeń nuklearnych i niesłychane wzmocnienie przymierza Chin i Rosji, którego w Azji nie spodziewano się. Przymierze Chin z Rosją przybiera formę silnego ekonomiczno-wojskowego euroazjatyckiego bloku. Członkami SCO są Chiny, Rosja, Kazakstan, Kirgyzystan, Turkmanistan, Tajdżikistan i Uzbekistan. Natomiast Iran narazie ma rolę obserwatora przy SCO, czego ani USA ani żaden inny członek NATO nie ma. Niestety imperialna polityka USA bardziej odzwierciala megalomańskie ambicje sjonistów rządących w Izraelu, niż interesy obywateli amerykańskich.

SCO stara się uruchomić strefę wolno-cłową i wspólne powiązania energetyczne, tak hudrauliczne jak i nafowe, włącznie z gazem ziemnym. Tym samym SCO zagraża planom geostrategicznej dominacji amerykańskiej w Azji centralnej. W lecie 2007 mają się odbyć wielkie manewry sił państw SCO między Wołgą i Uralem. Manewry te zbiegają się w czasie z budową wyrzutni amerykańskich pocisków anty-rakietowych w Polsce i okolicy jak też w na Taiwanie i w Japonii.

Baza amerykańska w Azji centralnej w Manas, w Kigyzystanie, jest używana do lotów wywiadu USA nad państwami chłonkowskimi SCO, włącznie z Rosją i Chinami, a nie jak to podano oficjalnie, wyłącznie do operacji w pacyfikacji Afganistanu, w ramach „wojny przeciwko terrorowi.” USA zdobyło bazę w Manas za pomocą „rewolucji tulipanowej” i zmiany reżymu. Spotkanie u szczytu SCO, w czerwcu 2005, zażądało zamknięcia bazy w Manas, oraz bazy Karszi-Chanabad w Uzbekistanie.

Zaczęły się ustępstwa Waszyngtonu, który zgodził się podnieść czynsz za wynajem bazy w Manas, z około trzech milionów dolarów do 200 milionów dolarów rocznie, na żądanie prezydenta Kirgyzystanu, Kumanbeka Bakijewa. Natomiast próby zwaśnienia członków SCO nie dały rezultatu. Zanosi sie na próbę usunięcia Bakijewa za pomocą rewolucyjnej zmiany reżymu, finansowanej przez USA, mimo tego, że Bakijew doszedł do władzy dzięki „rewolucji tilipanowej.” Krwawa pacyfikacjia Iraku i Afganistanu szkodzi dyplomacji USA na całym świecie, a obecnie załaszcza w Kirgyzystanie, który jest uważany za strategiczny środek Azji centralnej, jaką rolę odgrywa Irak na Bliskim Wschodzie.

Washington popychany przez Izraela przeciwko Iranowi szkodzi sam sobie w Azji centralnej od wielu lat. Dawno już Zbigniew Brzeziński twierdził, że zatarg z Iranem szkodzi USA, w całym regionie Morza Kaspijskiego, zwłaszcza w Azji centralnej i na Kaukazie. Istnienie osi USA-Izrael utrudnia Waszyngtonowi wprowadzenie w życie strategii „Wielkiej Azji Centralnej,” w której celem jest zmniejszenie tam wpływów Rosji i Chin, za pomocą zupełnie nie realnych wpływów Karachi i Kabulu jak i braku kontroli USA nad rurociągami w tym regoinie, które to istniejące rurociągi są pod kontrolą Rosji. Kabul nie ma strategicznego znaczenia wobec sukcesu partyzantki Talibanu.

Amerykanie chcą postawićt pod zankiem zapytania trwałość przymierza geopolitycznych antagonistów, Chin i Rosji. Naturalnie mimo zagrożenia przez Amerykę, nadal rośnie współzawodnictwo Rosji i Chin, w sprawie exportu paliwa z Azji środkowej. Rosja wywozi i chce wywozić więcej paliwa do Europy, co uszczupla dostawy paliwa do Chin.

Już w roku 1995 Chiny zakupiły przedsiębiorstwo Petro-Kazakstan za 4.2 miliarda dolarów i ma kontrakty z Iranem nad morzem Kaspijskim, oraz bierze udział w finansowaniu strategicznie ważnego rurociągu Turkmenistan-Afganistan-Pakistan.

Państwa Azji środkowej wygrywają Rosję przeciwko Chinom i na odwrót, z czego może w jakimś stopniu korzystać USA i NATO. Nie ulega wątpliwości, że zbliżenie Rosji z Chinami, jest zagrożeniem dla USA. We wrześniu 2006, w kongresie w Waszyngtonie były dyskusja nad tym, jak dalece SCO zagraża interesom USA w Azji środkowej i że wobec tego USA powinno starać się uzyskać pozycję obserwatora przy SCO i wyzyskiwać różnice interesów członków SCO, która to organizacja ma obecnie momentum po swojej stronie, według wetreranów dyplomacji w Azji.

Tymczasem Rosja popiera opór przeciwko kontroli ekonomicznej USA też w Ameryce Łacińskiej. Minister spraw zagranicznych Rosji, Sergej Lawrow powiedział w stolicy Brazylji, że Rosja popiera stabilną integrację Ameryki Południowej w imię „większej sprawiedliwości w stosunkach ekonomicznych.” Podobnych argumentów używa dyplomacja USA tak wobec Chin jak i przeciwko Rosji, w Azji środkowej, zwłaszcza w sprawie globalizacji eksportu paliwa na rynek światowy. Rynek ten Rosja chce zdominować.

W Pekinie ostatnio spotkali się przedstawiciele importerów paliwa włącznie z USA bez udziału Rosji, w celu uzyskania od Rosji ustępstw w eksploatacji regionów bogatych w paliwo na Syberji i na Dalekim Wschodzie, takich jak wyspa Sachalin, gdzie firmy zachodnie są pod presją poddawania rosyjskiej kontroli swoich operacji.

Rosja inwestuje setki miliardów w produkcję paliwa w środkowej Azji i zachęca Kazakstan do robienia inwestycji w budowie rafinerji w Orenburgu, gdzie w 2012 roku ma być oczyszczane 30 miliardów metrów sześciennych gazu ziemnego. Połowa ma pochodzić z Karaczaganak, gdzie rezerwy są szacowane na 1000 miliardów metrów sześciennych gazu ziemnego.

Ostatnio pogorszyły się stosunki Waszyngtonu, z Baku w Azerbajdżnie z powodu opóżniania się rozbudowy rurociągu Odessa-Brody, na granicy Ukrainy z Polską, której to rozbudowie Rosja się przeciwstawia. Tymczasem Iran nadal pozostaje trudnym potencjalnie problemem, kluczowym w Azji centralnej, na Kaukazie i w Zatoce Perskiej, skąd na rynek na światowy dostaje się codzień 25% paliwa używanego na całym świecie.

Nagła i niespodziewana śmierć Saparmurat’a Nijazowa, prezydenta Turkmenistanu, 21 grudnia 2006 i sprawa sukcesji, powoduje zaognienie się walki o wpływy w tym państwie. Unia Europejska stara się, z dużym poparciem Polski, o bezpośredni rurociąg na transport gazu ziemnego z Turkmenistanu do Europy. USA popiera ten plan.

Turcja proponuje na nowo trans-kaspijski rurociąg gazowy tak zwany Wschód-Zachód Korytarz Energetyczny w celu dostaw gazu z Turkenistanu do Europy w wysokości 80 miliardów metrów sześciennych gasu rocznie (mms/r), który to poziom ma być osiągnięty w kilku etapach: naprzód 16mms/rocznie, potem 32 mms/r i td.

Obecnie chodzi o zmniejszenie zależnośći energetycznej Europy od Rosji, która ostanio miała duży wpływ na zmarłego w grudniu prezydenta Nijazowa. Są spekulacje że jego naglą śmierć mogły zaaranżować takie służby jak Mossad czy CIA.

Rosja stoi na stanowisku układów zawartych z Turkmenistanem w kwietniu 2003 na 25 lat dostaw do Rosji, które to dostawy mają osiągnąć 100 mms/r w 2010 roku. W sumie dwa tryliony metrów sześciennych w ciągu 25 lat. Gra o kontrolę Azji centarlnej miedzy USA, dającemu pierwszeństwo ambicjom Izraela z jednej strony, a Rosją sprzymierzoną z Chinami, z drugiej strony. staje się coraz bardziej niebezpieczna.

Sytuacja ta przypomina stan rzeczy przed Kongresem Wiedeńskim w 1815 roku, kiedy Wielka Brytania zaczynała konkurować z Rosją o kontrolę Azji Centalnej, której krajem centalnym jest Turkmanistan, tak jak Irak jest centralny na Bliskim Wschodzie.

Car Aleksander ustalił przy pomocy Adama Czartoryskiego, plan wzmocnienia swej pozycji startegicznej, za pomocą zjednoczenia Polski, jako królestwa w unji personalnej z Rosją. Namiestnikiem w zjednoczonej Polsce najprawdopodobniej mial być książę Adam Czrtoryski, były minister spraw zagranicznych Rosji i bliski przyjaciel cara Aleksandra od lat dziecinnych a jednocześnie wielki patriota polski.

Polska pod rządzmi Adama Czartoryskiego (1770-1861) miała szanse zdominować kulturalnie Rosję, jako kraj o bez porównania wyższej kulturze, zwłaszcza po stworzeniu w Polsce pierwszego na świecie ministerstwa oświaty w formie Komisji Edukacujnej z 1773 roku, według reform Hugona Kołłątaja (1730-1812). Polska, po wojnach napoleońskich, miała świetnie przeszkolonych żołnierzy.

W. Brytania w zmaganiach z Rosją przeciwko traktatowi Rosji i Prus z 3go stycznia 1815 roku, była w przededniu „wielkiej gry” o kontrolę Azji Centralnej. Metternich był zaalarmowany planami oddania Saksonii pod władzę Berlina w zamian za rezygnacje Królestwa Pruskiego z ziem polskich zaboru pruskiego. Taka wymiana miała dać Rosji silne wpływy w Rzeszy złożonej z 350 oddzielnych państewek za pomocą zdominowania Prus. Tak więc Anglja zagroziła Rosji wojną po stronie Austrii, w celu przywrócenia podziału Polski na zabory zakończone kilkanaście lat wcześniej, w 1795 roku.

Czartoryski uważał ustalenie podziału Polski na trzy zabory za katastrofę dla państwa i narodu polskiego a jednocześnie widział on wielką rolę Polski, w zjednoczonym unią personalną wielkim państwie Słowian Zachodnich i Wschodnich pod koroną cara. Nestety car Aleksander uważał, że nie ma dosyć siły i woli, do walki przeciwko Anglikom i Austryjakom. Car zaakceptował odnowienie rozbiorów Polski i stworzenie Królestwa Kongresowego w 1815 roku, jako okrojonego kraju z ustrojem monarchji konstytucyjnej, a jednocześnie będącego częśią autokratycznie rządzonego wielkiego imperium rosyjskiego.

Kongresówka była popierana przez Anglików, jako koń trojański, to znaczy jako zarzewie walk Polaków przeciwko tyranii cara. Walka Polaków o prawa obywatelskie i niepodległość, miała być czynnikiem osłabiającym Rosję w konkurencji przeciwko W. Brytanii, w Europie i w Azji. W czasie wielkiej gry o Azję Centralną, Afganistan został określony przez Anglików jako „cmentarz imperiów” przez ostatnie dwa i pół tysiąca lat. W samym wieku 19tym Anglicy przegrali trzy wojny w Afganistanie.

Obecnie marionetkowy rząd Afganistanu w Kalbulu jest jedynym „aliantem” Ameryki w Azji Centralnej. W cieniu wyścigu zbrojeń między kolosem amerykańskim a przymierzem Rosji z Chinami, wielkie znaczenie ma fakt, że tak USA jak i Chiny są uzależnione od importu paliwa. Mimo tego według Ariel’a Cohen’a planisty z Hertage Foundation w Waszyngtonie, „USA nie ma szansy być członkiem SCO ponieważ organizacja ta jest stworzona jako przeciw-waga Stanów Zjednoczonych.”

Kiedy polityka USA będzie mniej posłuszna interesom Izraela i nie agresywna wobec Iranu, wówczas mogą zaistnieć lepsze szanse na wzrost wpływów USA w Azji Centralnej i poprawa w spółpracy Chin z NATO. Natomiast gra o kontrolę Azji Centralnej stanie się jeszcze bardziej intensywna, jeżeli okaże się, że faktycznie w Turkmenistanie, są kolosalne złoża gazu ziemnego w rejonie Iolotańska, zawierające około siedmiu tysięcy miliardów metrów sześciennych tego paliwa.

www.pogonowski.com
27 grudzień 2006

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Nie dzielić Polaków
lipiec 6, 2008
Artur Łoboda
Konstytucja RP: Polska dla Polaków
wrzesień 11, 2006
Halina W.
Kilka uwag o pieniądzu
kwiecień 26, 2007
Bogdan
„Historia nauczycielką życia”
Przemówienie Hitlera z 1935 roku

luty 19, 2003
Były prezydent Bush zbrodniarzem wojennym?
marzec 3, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Ku rozwadze - zdrajcy
czerwiec 14, 2008
Artur Łoboda
Samozatrucie
wrzesień 28, 2007
Bronisław Łagowski
Busz aresztowany w Kanadzie za przestepstwa wojenne.
grudzień 6, 2004
Antek
Nieodrodny syn stalinowskiej agentury
sierpień 15, 2004
Ideał Zachodu - panowanie nad światem niewolników
luty 9, 2006
Zbigniew Jankowski
umiaru i rzeczowości...
październik 11, 2005
Tadzio
Podzielą się nieswoim
kwiecień 8, 2003
przysłała Elzbieta
Rosja: Bezprecedensowa akcja dyplomatów amerykańskich uwalniających aresztowanych Żydów chasydzkich
listopad 13, 2007
BIBULA
Maria Konopnicka
lipiec 13, 2008
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
Spór o polski ład ekonomiczny
czerwiec 2, 2002
Tadeusz Kowalik
Rabini i Bush
wrzesień 19, 2006
przysłał prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Co tanie to drogie
lipiec 22, 2004
Precyzja strzału
luty 24, 2005
Od Republiki Do Imperium i Troski Imperialne
marzec 29, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Zadowoleni z budżetu
luty 10, 2004
www.krakow.pl
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media