ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi 
 
Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu 
Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. 
Nazwisko Horban na mapie świata 
 
Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową 
Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. 
AI to wyrok śmierci, który już jest wykonany 
Pod koniec 2023 roku ukazała się książka Pana Profesora „informatyka w służbie ludobójstwa” w której opisuje całe swoje życie i to, jak największe korporacja świata budowały jego zdaniem swoje marki na ludobójstwie, w tym w trakcie II Wojny Światowej i obozach zagłady 
Damian Garlicki - ratownik medyczny przypomina! 
 
Na straży wolności: Goldman Sachs  
Gerald Celente i John Stossel rozmawiają z sędzią Napolitano o różnych, nie do końca jasnych powiązaniach, między amerykańskimi bankami i rządem USA. Największe podejrzenia budzi bank Goldman Sachs, który ma dziwną nadreprezentację we władzach rządowych. Dla przypomnienia, dodam, że pracownikiem tego banku jest były premier RP, Kazimierz Marcinkiewicz, a bank był zamieszany w spekulacje na złotówce. 
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
Kto mordował w Katyniu 
Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. 
Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność 
 
Szczepionka covid zacznie zabijać w sezonie zimowym 
Lekarze dla prawdy: „W okresie jesienno-zimowym 2021 r. Co najmniej 20-30% zaszczepionych przeciwko COVID umrze z powodu szczepionki,i przypiszą to nowemu szczepowi wirusa. 
Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe 
Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. 
Czy wirus istnieje? Czy SARS-CoV-2 został wyizolowany?  
Wywiad z Christine Massey. Czy wirus istnieje? Odpowiedzi na te prośby potwierdzają, że nie ma zapisów o izolacji / oczyszczeniu SARS-CoV-2 „wykonanej przez kogokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek”.  
Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus uczestniczył w ludobójstwie Etiopczyków 
„Amerykański ekonomista David Steinman oskarżył szefa WHO, że w latach 2012-2015 był jedną z osób odpowiedzialnych za ludobójstwo w Etiopii”, informuje portal MailOnline. 
Rząd Stanów Zjednoczonych CELOWO niszczy żywność amerykańskich Farmerów i stymuluje kryzys zaopatrzenia w żywność 
Jakiś czas temu na oficjalnej stronie ONZ ukazał się artykuł "Korzyści z głodu na świecie". Wprawdzie szybko go usunięto, lecz nadal jest dostępny w internetowych archiwach 
Dr. L.Palevsky tłumaczy mechanizm działania szczepionki mRNA i wypływające z niej jej zagrożenia 
Dr. Lawrence Palevsky, certyfikowany pediatra, autor i wykładowca, wyjaśnia, w jaki sposób szczepionka na COVID instaluje instrukcje genetyczne mRNA z białka wypustek SARS-Cov2, które następnie wykorzystuje nasze ciało do powielania się, co powoduje bezpłodność, krzepnięcie krwi i zakażenia przez wydzielanie cząstek białka wypustki dla bliskich członków rodziny poprzez oddech, ślinę, pot i złuszczanie się skóry, którzy z kolei doświadczają objawów krzepnięcia, siniaków i niepłodności, mimo że nie byli zaszczepieni szczepionka na COVID-19. 
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
Demonstracja w Pradze przeciwko terrorowi kowidowemu 
Prowokacja policyjna w celu wywołania ataku na pokojową demonstrację przeciwko maskom w Pradze 18.10.2020.
Na wzór komunistów pisowskie media demonstrantów tych nazywają "chuliganami".  
Dowody na zbrodnię ludobójstwa szczepionkowego są nawet w bazie VAERS  
To jest artykuł z maja 2013 roku!
i dotyczy wszystkich - wcześniejszych szczepień.  
więcej ->

 
 

Pytania do polityków, partii i ugrupowań politycznych działających w Polsce

Wszystkich nas łączy jedno - jesteśmy niezadowoleni z naszej obecnej sytuacji politycznej. Wraz z kolegą Mirosławem Nalezińskim zamierzamy poprosić naszych polityków o odpowied? na następujący list:

Bracia Rodacy!

Jesteście, lub chcecie być, naszymi prawnymi opiekunami w naszym wspólnym domu, który nazywa się Polska. Jesteśmy, podobnie jak wielu naszych rodaków niezadowolonych z obecnej sytuacji politycznej w naszej ojczy?nie. Mamy nadmiar igrzysk i niedobory chleba. Przyjaciele – czas zmienić reguły gry na naszej scenie politycznej. Trzeba nam dać nadzieję na lepsze jutro. Wasze wystąpienia publiczne to wyłącznie spoty autoreklamowe i agresywna antyreklama konkurencji. Jesteśmy zaniepokojeni brakiem poszukiwania odpowiedzi i narodowej debaty nad następującymi problemami w naszej RP:

1. Dlaczego dla Was, naszych przedstawicieli, ważniejsze są interesy ugrupowań politycznych, aspiracje wodzowskie oraz dobra materialne, a nie nasze dobro wspólne?

2. Dlaczego w czasach niepodległej Polski, żaden parlament nie potrafił wyłonić stabilnej większości i stabilnego rządu zdolnego podejmować strategiczne decyzje? Dlaczego jest w tym względzie coraz gorzej?

3. Dlaczego 50% obywateli permanentnie nie dojada, 60% młodzieży chce wyjechać za granicę i 60% obywateli nie idzie do wyborów?

4. Dlaczego nasze zadłużenie publiczne, obecnie po 17 latach wolności i niezależności, jest wielokrotnie wyższe, niż po 44 latach PRL, które to częściowo nam umorzono i stale rośnie?

Demokracja, podobno najlepszy w naszej cywilizacji system polityczny, ma nieskończenie wiele odmian. Różnią się szczegółami ordynacji wyborczej, uprawnieniami wybranych przedstawicieli, sposobem kontroli ich pracy itd. Naszym zdaniem funkcjonowanie naszej demokracji mogłoby poprawić wprowadzenie następujących jej modyfikacji:

Jednomandatowe Okręgi Wyborcze System ten daje dobre efekty w krajach, które go stosują np. w USA i Wielkiej Brytanii. Jego stosowanie doprowadza do ukształtowania się praktycznie dwupartyjnej sceny politycznej. Rządy są stabilne, jednopartyjne, bez potrzeby tworzenia uwłaczających, kosztownych i nietrwałych koalicji rządzących.

Demokracja bezpośrednia System taki jest stosowany z powodzeniem w Szwajcarii. Politycy w tym systemie pełnią rolę służebną i są pod stałą kontrolą obywateli. Każdą ustawę uchwaloną przez parlament na wniosek 100 tys. obywateli można zakwestionować i poddać pod referendum. Wynik referendum jest wiążący i ostateczny, niezależnie od frekwencji. Nieuczestniczące osoby w referendum „głosują” na „jest mi obojętne które rozwiązanie będzie zastosowane” lub „nie mam w tej sprawie swojego zdania”. Obywatele mają również prawo inicjatywy ustawodawczej i w drodze referendum mogą wprowadzić w życie swoje regulacje prawne bez pytania polityków o ich zgodę.

Testy kompetencyjne polityków Wg tej propozycji każdy kandydat na polityka powinien poddać się obiektywnemu sprawdzianowi swoich kwalifikacji do pełnienia funkcji o którą zabiega. Ocenę sprawdzianu powinien podać do publicznej wiadomości swoim wyborcom przed wyborami. Zastosowanie tego projektu promuje kandydatów kompetentnych. Ten sposób stosuje się z powodzeniem wszędzie poza polityką. Formalne wdrożenie projektu wymaga nowelizacji ordynacji wyborczej. Naszym zdaniem możliwa jest obywatelska inicjatywa zorganizowania stosownych sprawdzianów i zaproszenie do udziału w nich, na zasadzie dobrowolności, wszystkich kandydatów. Uczestnictwo i dobry wynik sprawdzianu byłby istotnym atutem kandydata i zwiększałby jego szansę na sukces wyborczy. Wpłynęłoby to korzystnie na jakość parlamentu.

Premiowanie kompetentnych obywateli zwiększeniem ich czynnego prawa wyborczego. W obowiązującej ordynacji mamy zero-jedynkowe rozróżnienie wyborców. Nie mają żadnego prawa wyboru osoby małoletnie, przestępcy pozbawieni przez sąd praw obywatelskich oraz osoby ubezwłasnowolnione. Wszyscy pozostali niezależnie od wykształcenia, wieku, stosunku do prawa itd. mają identyczne czynne prawo wyborcze. Wszędzie poza polityką czynne prawo wyborcze mają wyłącznie ludzie kompetentni. Członkami wszelkich komisji kwalifikacyjnych, konkursowych i wszelkich innych komisji są ludzie kompetentni do dokonania takich wyborów. Wydaje się oczywiste, że poziom wykształcenia świadczy (powinien świadczyć) o umiejętności jego posiadacza do krytycznej oceny kandydatów do władz i ich kompetencji. Proponuje się uzależnienie wagi głosu od formalnego wykształcenia osoby go oddającej np. głos obywatela z wykształceniem średnim x2, a z wyższym x5. Przywilej wyborczy ludzi z dyplomami spowoduje zmniejszenie roli populizmu w kampanii wyborczej oraz będzie dodatkowym bod?cem do zdobywania dyplomów. System wymaga poważnej nowelizacji prawa oraz przewartościowania pojęcia „równość”.

Który z wyżej wymienionych sposobów doskonalenia naszej demokracji Waszym zdaniem powinniśmy zastosować w Polsce?

Nie przyjmujemy do wiadomości odpowiedzi typu: „Zagłosujcie na nas, a my spełnimy Wasze marzenia i rozwiążemy wszystkie problemy”. albo „Demokracja musi dojrzeć- musimy uzbroić się w cierpliwość”. Jak dowodzi ostatnie 17 lat funkcjonowania naszej odmiany demokracji takie „recepty” to puste slogany. Prosimy Was o odpowied?, ponieważ jesteśmy, podobnie jak wielu Polaków, zagubieni i nie wiemy czy dobrze lokujemy swoje sympatie polityczne. Czy warto iść na wybory? Kogo z Was powinniśmy popierać i rekomendować w swoich publikacjach i kontaktach?

Niezależni publicyści internetowi i poczciwi obywatele RP
Naprawmy-RP@googlegroups.com

Prosimy o poparcie naszej akcji. Przyłączcie się do nas. Indywidualnie oraz grupowo wysyłajcie ten list do naszych polityków i ludzi mediów.

"Krople wody drążą skały"
6 listopad 2006

Zdzisław Gromada 

  

Archiwum

GDZIE JEST POLSKA ?
czerwiec 4, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
Muzeum Polskie w Rapperswilu zagrożone likwidacją
maj 31, 2008
PAP
Jaki będzie los polskiej nauki ?
sierpień 2, 2003
Cezary Wójcik
Papieski dialog z Żydami
kwiecień 21, 2005
Pożegnanie Jana Pawła
kwiecień 6, 2005
To nie jest nasza wojna!
APEL RADNYCH KROSNA

marzec 30, 2003
Wielka dysproporcja kar za podobne przestępstwo
marzec 12, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
We?my piły we własne ręce
grudzień 11, 2005
Mirosław Naleziński
Marzec 68 - dwa swiadectwa
marzec 6, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
Nowa Floriańska
marzec 6, 2006
www.krakow.pl
Dla Premiera trawniki ważniejsze od ludzi...
sierpień 28, 2003
Mirosław Żeberek
Czy Polak musi stać się "europejczykiem" ?
sierpień 20, 2003
Ojczyzna.pl
Kupujemy, ale obawiamy się braku gotówki
luty 21, 2005
KTO UCHYLI WYDAWANE PRZEZ "SOLIDARNOŚĆ" WYROKI ŚMIERCI CYWILNEJ NA POLSKICH PATRIOTÓW ?
luty 13, 2003
Leszek Skonka
Populista Tusek
kwiecień 3, 2008
Artur Łoboda
Irena Sendlerowa nie żyje
maj 12, 2008
PAP
Jeden z tysięcy karierowiczów ...
kwiecień 30, 2004
1/3 zdrowego rozsądku?
grudzień 11, 2002
(J.ŚW) http://www.dziennik.krakow.pl
Przypomnienie
styczeń 2, 2007
Artur Łoboda
Świat się śmieje, czyli deja wu
marzec 7, 2004
Artur Łoboda
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media