ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Już wiem dlaczego 1,6 mln ludzi podpisało się na listach poparcia kandydata Trzaskowskiego 
26 czerwiec 2020      Alina
Głupek Morawiecki po raz pierwszy 
5 grudzień 2018     
Demonstracja Rady Handlowej Brighton & Hove przeciwko milczeniu Rady Brighton & Hove w obliczu izraelskiej kampanii morderstw w nazistowskim stylu  
28 listopad 2023      Tony Greenstein
O miasteczku poszkodowanych przez sądy przed Sądem Najwyższym - o czym nie mówią żadne media 
26 luty 2017      Alina
Morawiecki robi wszystko w bankierskim stylu 
28 maj 2020     
Do polskich intelektualistów 
12 maj 2013      Artur Łoboda
Antywojenny protest w Stuttgarcie 
3 kwiecień 2021     
Dlaczego pensje w Polsce są niskie? 
1 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Instytut Ignorancji 
17 październik 2021      Susan Bonath
Największy bohater świata 
25 październik 2020     
W co grają Niemcy? 
31 lipiec 2019     
Aforyzmy 9 Zygmunt Jan Prusiński  
29 lipiec 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Sędziowie Ziobry 
17 styczeń 2018      Artur Łoboda
Sekta, która chce wymordować Ludzkość 
26 styczeń 2023     
Trochę o kiepskich silnikach samochodów 
27 maj 2023      Artur Łoboda
Ile kibli wyszorował? 
13 luty 2010      Artur Łoboda
Pseudo infekcja 
8 maj 2021      Reinhard Frankl & Tobias Weißert
Mięso 
27 czerwiec 2020      Artur Łoboda
Scenariusz kowidowców 
23 październik 2021      Artur Łoboda
Kolejna zbrodnia syjonistyczna – psychopatyczne zniszczenie Rafah 
24 maj 2024     

 
 

Kto jest winny katastrofy respiratora Covid?

                         
Mimo że Chiny jako pierwsze szeroko rozpowszechniły stosowanie respiratorów, dowody sugerują, że Chińczycy mogli przestrzegać polityki USA.

 
Śmiertelna rola wentylacji w leczeniu Covid-19 jest ponownie gorącym tematem po tym, jak Elon Musk poruszył go w rozmowie z Joe Roganem w swoim ostatnim podcaście na Spotify:

  „Cóż, 80 procent osób podłączonych do respiratorów zmarło…
  z Wuhan słyszę, że popełnili duży błąd, podłączając ludzi do respiratorów przez dłuższy czas…
  to właśnie uszkadza płuca, a nie Covid . 
  Lekarstwo jest gorsze od choroby.”

Istnieje głębsza, bardziej niepokojąca historia o początkach wentylacji jako reakcji politycznej na „pandemię”, o której nam nie mówiono.
 
Podobnie znane ryzyko związane z wentylacją , a także naruszenia prawne i etyczne związane z taką reakcją, w dużej mierze nie podlegają dyskusji.
 
Czy Chiny były odpowiedzialne za amerykańską politykę wentylacyjną?
 
W tym artykule prawnik i pisarz Michael Senger twierdzi, że w 2020 r. dziesiątki tysięcy Amerykanów zmarło po podłączeniu do respiratorów mechanicznych.
 
Zwraca uwagę, że wczesne dane z Chin sugerowały, że w leczeniu pacjentów z Covid-19 konieczne będzie szerokie stosowanie respiratorów, co doprowadziło do ogromnego pośpiechu w zakupie respiratorów na całym świecie.
 
Co więcej, za politykę dotyczącą wentylacji zrzucił winę na Chiny:
„Ta praktyka dłuższej intubacji była najwyraźniej zgodna z wczesnymi wytycznymi napływającymi z Chin”.
 
 
Czy to prawda? 
Czy naprawdę możemy winić Chiny za tę politykę? 
Jeśli nie, to skąd się to wzięło?
 
Zaskoczeniem może być fakt, że pomimo tego, że Chiny jako pierwsze szeroko rozpowszechniły użycie respiratorów, dowody sugerują, że Chińczycy mogli podążać za polityką Stanów Zjednoczonych.
 
Masowa wentylacja w przypadku niewydolności oddechowej jest kluczowym elementem w amerykańskim i międzynarodowym repertuarze tak zwanej „medycyny katastrof”, która obejmuje pandemie, a także zdarzenia bioterrorystyczne.
 
Historia medycyny katastroficznej sięga co najmniej 1991 roku, kiedy O. Heller i in. wykorzystał przykład pierwszych ataków chemicznych na Izrael podczas wojny w Zatoce Perskiej, aby argumentować, że w przypadku ataku chemicznego szpitale będą musiały szybko wdrożyć systemy wentylacji mechanicznej, aby poradzić sobie z masowymi ofiarami.
 
Do 2005 r. infrastruktura była już gotowa, a Lewis Rubinson i in. sprawozdania dotyczące „Grupy Roboczej ds. Masowej Opieki Krytycznej w nagłych przypadkach”.
 
O respiratorach mówią:

  „Grupa Robocza uważa, że ​​zapewnienie podstawowego trybu wentylacji mechanicznej (np. wentylacji wspomaganej lub kontrolowanej ciśnieniem) dużej liczbie pacjentów powinno być priorytetem w takich warunkach.
   
  „Wentylatory mechaniczne stosowane w tym ustawieniu nie muszą być najnowocześniejsze, ale powinny być szybko dostępne i przenośne, powinny zapewniać odpowiednią wymianę gazową w szeregu warunków klinicznych, które wymagają wentylacji mechanicznej, powinny być bezpieczne dla pacjentów (wyłączyć możliwości alarmowania), powinny być bezpieczne dla personelu (skróć czas przebywania personelu w pokojach pacjentów, jeśli choroba jest zaraźliwa) i powinny umożliwiać efektywne wykorzystanie personelu.”

Należy zauważyć, że jedną z rzekomych korzyści wentylacji jest to, że skraca ona czas spędzany przez personel w pokojach pacjentów, jeśli choroba jest zaraźliwa (jak wiemy, podczas pandemii Covid-19 personel był bardzo niespokojny i obawiał się złapania rzekomo nowego i śmiercionośnego wirusa).
 
Do 2006 r. modelowanie i planowanie pandemii było w pełnym rozkwicie i obejmowało śledzenie zapasów respiratorów i zarządzanie nimi.
 
 
Ryzyko, kwestie etyczne i prawne
 
Medycyna katastroficzna koncentruje się przede wszystkim na leczeniu pacjentów w przypadku pandemii i zdarzeń bioterrorystycznych, ale obejmuje także standardy etyczne opieki i odpowiedzialność prawną osób prowadzących oddziały intensywnej terapii.
 
W 2008 roku Richard D. Branson i in. na Uniwersytecie Cincinnati dokonał przeglądu literatury dotyczącej niewydolności oddechowej, gotowości na wypadek katastrofy, pandemii grypy i opieki nad ofiarami masowymi.
 
Przytaczają szereg wydarzeń, w których konieczna była ręczna wentylacja, ale donoszą, że podczas huraganu Katrina, epidemii polio w Kopenhadze w 1952 r. i ataków sarinem w Japonii brakowało dostępnego sprzętu.
 
W kluczowym ostrzeżeniu zauważają, że:

  „Istnieje niewiele dowodów historycznych i empirycznych, na których można by oprzeć decyzje dotyczące niewydolności oddechowej u ofiar masowych i zwiększenia wydajności wentylacji nadciśnieniowej”.

Dlatego też zalecano wentylację BEZ uwzględnienia ryzyka i z niewielką ilością, lub żadnymi rzeczywistymi dowodami na jej poparcie.
 
W artykule redakcyjnym czasopisma Disaster Medicine and Public Health Readedness autorstwa Rubinsona i Michaela D. Christiana , opublikowanym w 2013 r., donoszą o przydziale respiratorów mechanicznych podczas katastrof medycznych:

  „Aby jak najlepiej wykorzystać ograniczone zasoby, zarządzanie katastrofami medycznymi wymaga celowego przejścia od opieki krytycznej skoncentrowanej na jednostce do opieki krytycznej skupionej na populacji. 
  W Stanach Zjednoczonych rząd federalny nie udziela zezwolenia ani ostatecznych wytycznych dotyczących takich modyfikacji w świadczeniu opieki.
   
  „Chociaż rząd federalny sprawuje nadzór nad praktykami związanymi z opieką zdrowotną, odpowiednimi ustawami federalnymi… i ochroną praw obywatelskich, działalność kliniczna większości pracowników służby zdrowia jest nadzorowana przez stany. 
  W uznaniu roli stanów Grupa Robocza Stanu Nowy Jork opracowała proces sprawiedliwego przejścia na opiekę skupioną na populacji”.

Podnoszono tu szereg niezwykle kontrowersyjnych prawnych i etycznych sygnałów ostrzegawczych, w tym zawieszenie praw jednostki i nadanie pierwszeństwa ochronie zbiorowej w ramach opieki skupionej na populacji.
 
Ponadto dodają, że wpływ na ich wysiłki miały następstwa prawne huraganu Katrina:

  „W następstwie reakcji na huragan Katrina pozwy sądowe i oskarżenia po tym zdarzeniu stały się poważnym problemem dla pracowników służby zdrowia w związku z przyszłymi katastrofami. 
  Główną zaletą działań ogólnokrajowych, a nie izolowanego planowania lokalnego, jest większa możliwość ochrony przed odpowiedzialnością karną i cywilną pracowników służby zdrowia i instytucji wdrażających wytyczne”.

(Dla kontekstu wydarzenia, o których mówią, miały miejsce w Memorial Hospital Center w Nowym Orleanie w następstwie huraganu Katrina.
Badania szpitalne i toksykologiczne przeprowadzono na 41 ciałach, a 23 uzyskało pozytywny wynik na obecność jednej lub obu morfin i szybko działającego leku benzodiazepinowy środek uspokajający, midazolam.
Po dochodzeniu w sprawie tych zgonów miejscowy prokurator okręgowy zdecydował, że istnieją wystarczające dowody, aby postawić trzem pracownikom medycznym cztery zarzuty morderstwa drugiego stopnia.
Dwóm osobom wycofano zarzuty w zamian za zeznania.)
 
W 2015 r. stan Nowy Jork wydał swoją politykę dotyczącą przydziału respiratorów , zdecydowanie sugerując, że spodziewa się niedoboru respiratorów.
 
Załączone szczegółowe wytyczne zajmują 266 stron i pokazują, że istniał dobrze przemyślany i niezwykle szczegółowy plan użycia respiratorów, obejmujący „solidne” podstawy etyczne i prawne ich stosowania.
 
Senger uważa jednak , że chociaż władze odpowiedzialne za zdrowie publiczne doskonale zdawały sobie sprawę z zagrożeń prawnych i etycznych, informacje napływające z Chin mogą zwolnić je z odpowiedzialności lub winy:

  „Bez względu na to, jak wiele szkód wyrządzono, po prostu zbyt trudno jest udowodnić, że zabieg naruszył standardy opieki nadzwyczajnej, biorąc pod uwagę informacje napływające wówczas z Chin”.

 
Medycyna katastroficzna (dosłownie)
 
Nie ma wątpliwości, że dobrze ugruntowane amerykańskie plany medycyny katastrofowej zostały wdrożone podczas „pandemii” - pomimo znanych bardzo wysokich zagrożeń, jakie stwarza wentylacja, oraz uznanych poważnych problemów prawnych i etycznych związanych z egzekwowaniem „kolektywistycznego” podejścia w postaci „ opieka skupiona na populacji.
 
Nie ma absolutnie żadnych dowodów na poparcie twierdzenia, że ​​stosowanie wentylacji było reaktywne i przyjęte w panice lub masowo niewłaściwie stosowane.
 
Wręcz przeciwnie, oczekiwano, że wentylacja będzie domyślną i jedyną reakcją na awarię układu oddechowego, czy to spowodowaną naturalnym wirusem, czy bronią biologiczną .
 
Masowa wentylacja stanowiła główny element planowanej reakcji Stanów Zjednoczonych na „pandemię” Covid-19. 
Zostało to wbudowane w protokoły, procedury i plany, od poziomu krajowego do stanowego.
 
Podobnie, biorąc pod uwagę wiodącą pozycję technologiczną Stanów Zjednoczonych, nie byłoby zaskakujące, że inne kraje, takie jak Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO), Unia Europejska i Rada ds. Nadzoru i Przeglądu Wywiadu Five Eyes, poszły w ich ślady.
 
Nie jest zatem przesadą założenie, że aby zademonstrować siłę technologiczną partii, Komunistyczna Partia Chin i Chiny przyjęłyby to samo podejście.
 
W rzeczywistości dowody zdecydowanie sugerują, że Chińczycy mogli raczej śledzić – niż przewodzić – politykę USA w tej krytycznej kwestii.


Współautorstwo z dr Jessicą Hockett i dr Jonathanem Englerem.
 
 
 
Źródło:
https://www.conservativewoman.co.uk/the-covid-ventilator-disaster-was-the-us-to-blame/
21 listopad 2023

Professor Martin Neil 

  

Komentarze

  

Archiwum

Kto "załatwił" ZPB, a raczej Polaków na Białorusi?
marzec 3, 2006
Lekcja Dla USA z Walk Napoleona w Hiszpanii, 1808-1814
marzec 22, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Kargul na urzędzie
maj 3, 2005
Witold Filipowicz
Kwestia honoru
listopad 22, 2007
Artur Łoboda
Czas polityki realnej
grudzień 20, 2006
darek
LPR tylko dla Polaków
listopad 10, 2004
Wieszcze i świnie
kwiecień 1, 2003
Artur Łoboda
Jak dolar stał się słabą walutą?
wrzesień 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Globalna Walka o Paliwo przy Postępie Globalozacji
styczeń 25, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Pokojowa Wizja Bliskiego Wchodu
lipiec 8, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Na Święto 11 Listopada
listopad 10, 2007
Dariusz Kosiur
Lekarz na trzech etatach, a chory biega i płaci...
marzec 10, 2006
Adam Sandauer
Nowy twór polonofoba
czerwiec 28, 2006
Michał Likowski
Kilka uwag odnośnie wyborów prezydenckich
październik 24, 2005
Artur Łoboda
Próba symulacji
lipiec 11, 2008
Artur Łoboda
Monarchia
kwiecień 27, 2003
przesłała Elżbieta
Grabaze polskiej nadziei
luty 2, 2007
przeslala Elzbieta
Co zapamietale realizuja starozakonni globalisci
listopad 11, 2007
kruzoe2
Nieustający festiwal sitcomu
luty 20, 2006
Marek Olżyński
Unia bez tajemnic. Wielkie oszustwo (2)
listopad 21, 2002
http://www.naszdziennik.pl
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media