ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Jak Niemcy rozgrywają Polskę  
6 grudzień 2017      Stanislas Balcerac
Kapo w urzędzie 
13 luty 2018      Artur Łoboda
Czy jesteś za podarowaniem Putinowi Braci Kaczyńskich? 
17 wrzesień 2009      tłumacz
Kościół został przejęty i służy globalnym elitom ? - abp Vigano 
5 luty 2021      m.rekinek
Opinia Polaka w sprawie uprawnień Prezydenta 
11 sierpień 2015      Artur Łoboda
Orlando Terrorist Attack - Masakra w Orlando - Max Kolonko Tells It Like It Is  
16 czerwiec 2016      MaxTVNews
Wyrok Sądu w sprawie masek na twarz 
12 wrzesień 2021     
„Rozpuszczanie iluzji”: 225 lat kłamstw i tuszowania skutków szczepionek 
6 marzec 2024     
Międzynarodowy komunikat ostrzegawczy dotyczący COVID-19. United Health Professionals 
19 luty 2021      United Health Professionals
Piszmy listy do więzienia! 
13 sierpień 2016      Artur Łoboda
20 lat w Unii Europejskiej 
1 maj 2024     
Polak z Twarzą Żyda w Czasie Wojny 
12 wrzesień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
W Bogu nadzieja. 
23 grudzień 2011      Bogusław
Możemy czuć się "bezpiecznie"  
12 styczeń 2022     
Kaczyński może spokojnie spać - niczym Nazarbajew 
7 styczeń 2022      Artur Łoboda
Czy można leczyć kowida wodą? 
3 kwiecień 2021     
Cyrk faszystowski
Totalitaryzm zdrowotny jest dziś krzykliwy i kolorowy.
 
29 sierpień 2021     
Platformizm 
24 listopad 2013      Artur Łoboda
Wirus Zachodniego Nilu 
11 sierpień 2010      Goska
Śląsk wysypiskiem Ameryki? 
27 listopad 2014      www.polskawalczaca.com

 
 

Ci Żydzi są mądrzejsi od wielu Polaków

Alexander podesłał mi kolejny link warty upowszechnienia.
Oto on:


„Synagoga chasydzka na Brooklynie zaplanowała ślub wnuka naczelnego rabina z taką tajemnicą, że była w stanie gościć tysiące bezmaskowych celebransów, a miasto nie zwróciło na to uwagi.

Pomimo wzrostu liczby przypadków COVID-19, goście tłoczyli się ramię w ramię w świątyni Yetev Lev w Williamsburgu z okazji zaślubin 8 listopada - tupiąc, tańcząc i śpiewając na całe płuca bez maski, filmy uzyskane przez Pokaż post.

Organizatorzy planowali ukryć ślub Yoela Teitelbauma, wnuka Wielkiego Rabina Satmara Aarona Teitelmana, przed „wygłodniałą prasą i urzędnikami rządowymi”, mówi szczegółowy opis w jidyszowej gazecie Der Blatt, publikacji sekty Satmar.

„W ostatnich tygodniach organizatorzy niestrudzenie pracowali, aby wszystko zorganizować w najlepszy możliwy sposób. Wszystkie powiadomienia o zbliżających się uroczystościach były przekazywane pocztą pantoflową, bez pisemnych zawiadomień, bez plakatów na ścianach synagogi, bez zaproszeń wysłanych pocztą, ani nawet raportu w jakiejkolwiek publikacji, w tym w tej właśnie gazecie. ”

Filmy wideo pokazują, że synagoga Satmar, która może pomieścić maksymalnie 7 000 ludzi, stawia mężczyzn na trybunach wypełnionych po krokwie.
Kobiety siedziały na balkonie za barykadą.


W zeszłym miesiącu stan nakazał odwołanie kolejnego ślubu w Williamsburgu, zaplanowanego dla wnuka Wielkiego Rabina Satmara Zalmana Teitelbauma, brata i rywala Aarona, po tym, jak to nagłośnione wydarzenie miało przyciągnąć 10 000 osób.
Kongregacja nazwała to „nieuzasadnionym atakiem”.


Ta rozprawa doprowadziła do determinacji, by nie ujawniać planów sprawy z 8 listopada.
Ukradkowe aranżacje trwały nadal w obawie, że ktoś zdmuchnie ich osłonę.

„Dni poprzedzające ślub były pełne napięcia, nie wiedząc, co przyniesie następny dzień lub następna chwila; który niezadowolony wyrzutek może wykorzystać tę okazję, by wykorzystać nawet to, co nie zostało napisane lub upublicznione, aby wywołać niepotrzebny zgiełk i zakłócić simcha, nie daj Boże ”- poinformował Der Blatt.

Zdumiewająca gotowość synagogi do zorganizowania potencjalnego wydarzenia o dużym zasięgu, podkreśla to, co krytycy nazywają ciągłym lekceważeniem i jawnym sprzeciwem społeczności chasydzkiej wobec wysiłków zmierzających do kontrolowania śmiertelnego koronawirusa, który zabił prawie 25 000 osób w Nowym Jorku.


Jak na ironię, prezes synagogi, R’Mayer Zelig Rispler, który otwarcie wezwał prawosławną społeczność Brooklynu do przestrzegania środków bezpieczeństwa koronawirusa, zmarł na COVID-19 w zeszłym miesiącu w wieku 70 lat.

Według Urzędu Miasta liczba nowych przypadków COVID-19 w Nowym Jorku wzrosła w sobotę do 3,11%. Było 1345 nowych przypadków COVID-19 i 118 pacjentów zostało przyjętych do szpitala z potencjalnie śmiertelnym wirusem, napisał w sobotę burmistrz Bill de Blasio.

„Ten weekend ma kluczowe znaczenie dla walki z # COVID19” - ostrzegł burmistrz.

„Nadciąga nas druga fala” - powiedział Hizzoner Brianowi Lehrerowi z WNYC w piątek. „Potrzebujemy ograniczeń.
Jest po prostu jasne, że ograniczenia są jedynym sposobem na powstrzymanie tego rodzaju gwałtownego wzrostu ”.

De Blasio i gubernator Cuomo ostro wypowiadali się na temat powtarzających się naruszeń w społecznościach ultraortodoksyjnych, ale ostatecznie uniknęli ograniczania masowych zgromadzeń przywódców chasydzkich, z którymi mają od dawna stosunki.

„Zdolność przywódców chasydzkich do zmuszania swoich wyznawców do tak bezczelnego łamania zasad i norm wykracza daleko poza samą pandemię i umożliwia urzędnikom rządowym przymykanie oczu z powodów politycznych” - powiedział Naftuli Moster, dyrektor wykonawczy YAFFED, organizacji non-profit która opowiada się za ulepszeniem świeckiej edukacji w jesziwach.


Mitch Schwartz, dyrektor Rapid Response burmistrza, nie potrafił wyjaśnić, dlaczego miastu nie udało się wykryć ogromnego święta 8 listopada - i pozwolił mu odejść bez żadnych problemów.

Ale niektórzy członkowie społeczności są upokorzeni lekkomyślnością własnego stylu życia.

„Możemy mieć obawy co do całkowitego zamknięcia systemu i innych ekstremalnych środków, ale nie ma żadnego usprawiedliwienia, aby całkowicie zignorować wszystko, co może pomóc nieco zredukować wirusa” - powiedział jeden z The Post.


„Nigdzie nie nosimy masek, nie myjemy rąk, mamy ogromne zgromadzenia, podajemy sobie ręce - nic nie wskazuje na to, że jesteśmy w środku pandemii i że ludzie w tym kraju i naszej społeczności nadal zarażają się wirusem i umierają.
I to nie tylko świeccy robią to wszystko; to sami rabini nie dbają o to ani trochę ”.

Wiadomości wysłane do urzędników Satmar z prośbą o komentarz nie zostały zwrócone.

Der Blatt nie przedstawił panny młodej w białej sukni, ale krewna powiedziała, że ​​ma na imię Miriam.

Relacja Der Blatt upajała się sukcesem tej tajnej operacji: „Teraz, gdy ślub już minął, dzięki Bogu, po tym, jak odbył się go z wielką chwałą i fanfarą, uczucia wyrażane przez wszystkich są następujące: jak bardzo jesteśmy uprzywilejowani, jak dobry nasz udział, jakie to szczęście, że zasłużyliśmy na przeżycie tak wspaniałej nocy. ”"


Źródło: New York Post
 
Synagoga na Brooklynie organizuje masowe wesele Satmar bez masek, omija ograniczenia COVID-19




A mój komentarz jest następujący:

jeżeli wiarygodne źródła nie podadzą, że "zachorowały" na kowida setki z tych weselników - to mamy NIEPODWAŻALNY DOWÓD NA MISTYFIKACJĘ KOWIDOWĄ!

Proszę pamiętać, że Chasydzi najlepiej wiedzą - kim są Syjoniści i nieprzypadkowo porównują ich do nazistów.
27 listopad 2020

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Psy szkolone w Polsce
październik 5, 2006
MARDUK
Inflacja rośnie na świecie
kwiecień 14, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Maja Komorowska: Papież nakreślił nowe perspektywy nadziei
sierpień 20, 2002
PAP
Dmuchajmy na zimne
październik 6, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
"Antysemityzm" Mahometa i Luthra Skutkiem Żydowskiej "Teologii Wygnania" ?
lipiec 2, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Krzyżem leżeć!
styczeń 6, 2004
http://angora.pl
Unia Europejska
marzec 23, 2005
Gregory Akko
Błędy ortograficzne w mediach
listopad 15, 2005
Mirosław Naleziński
Ośla łąka
luty 15, 2004
SOBCZAK i SZPAK
"Nie pokój wam przynoszę ale miecz". Egzemlipikacja 1
marzec 5, 2004
Ala
Niebieska Akcja - Ukraina
listopad 29, 2004
opolskoma
To my napluliśmy na groby naszych bohaterów
maj 1, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Ordnung must sein, praca uczyni cię wolnym
marzec 4, 2005
Artur Łoboda
tytulik
listopad 5, 2006
ja
Czerwona gospodarka
czerwiec 24, 2003
przesłała Elżbieta
UE jako całość nie uzna Kosowa. Polska - tak
luty 18, 2008
Artur Łoboda
Czy Żydzi Wygrali Drugą Wojnę Światową?
marzec 7, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Zrozumieć, zapamiętać, przekazać innym
marzec 17, 2008
przesłała Elżbieta Gawlas
Noe
kwiecień 15, 2003
red. Krzysztof
Czyżby nowy nieznany majątek Kwasniewskich?
marzec 29, 2007
Dariusz Adamczewski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media