ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

List Carlo Maria Viganò - arcybiskupa Ulpiany do Donalda Trumpa 
1 listopad 2020     
Johnson kończy ograniczenia „planu B” Covid w Anglii 
19 styczeń 2022      Kit Knightly
5 najważniejszych metod zaangażowania FDA i CDC w ludobójstwo Amerykanów podczas plandemii Covid-19  
25 kwiecień 2024      SD Wells
Moim prezydentem nie jest z całą pewnością 
22 maj 2015      Artur Łoboda
Biała Kanada walczy piąty dzień 
2 luty 2022     
Covid spada wszędzie - oszustwo mówi, że rośnie 
19 luty 2021      Obserwator
Odwodnienie Polski 
4 styczeń 2022      Artur Łoboda
"Wielki reset" to wielki eufemizm 
24 listopad 2020      Artur Łoboda
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (7.11.2011) 
22 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Już 26 islandzkich bankierów zostało skazanych na wyroki więzienia o łącznej długości 74 lat 
24 październik 2015      Money.pl
Koleiny współczesnej polskiej kultury (2). Antypolonizm zinstytucjonalizowany 
3 listopad 2011      Artur Łoboda
Najwięksi wrogowie są wśród nas 
19 wrzesień 2012      Artur Łoboda
Mdli mnie, gdy myślę o tym Papieżu 
19 marzec 2012      Artur Łoboda
Kyiv and Washington begin lithium development: can Trump profit from the deal? 
24 lipiec 2025      Vitaliy Timoschuk
Anormalni 
4 maj 2012      Artur Łoboda
DR KATHERINE HORTON - 5G TO NARZĘDZIE MASOWEGO LUDOBÓJSTWA  
3 lipiec 2021     
Russian hand held thermobaric weapon in action!  
11 kwiecień 2017     
Pora wyrzucić tą cuchnącą ścierkę 
4 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Selekcja na "rampie" życia 
14 maj 2015      Artur Łoboda
Ropa naftowa w Zatoce Meksykańskiej i fiasko sankcji przeciwko Iranowi  
1 czerwiec 2010      Iwo Cyprian Pogonowski

 
 

Kto zdemolował Służbę Zdrowia w Polsce?


 
Jeżeli prawdą jest - co podają media głównego ścieku - to doszliśmy do granicy obłędu.
Cytuję za jednym z nich:

"Koronawirus w Polsce. Część przychodni nadal ma zamknięte drzwi przed pacjentami. W Złotoryi lekarze mówią wprost, że nie będą przyjmować chorych, bo boją się koronawirusa. – Pacjenci stanowią zagrożenie – mówi nam Ireneusz Żurawski, kierownik przychodni rejonowej w Złotoryi. Mieszkańcy protestują."

Gdyby prawdą było, że "lekarz boi się zakażenia od pacjenta" to taki osobnik nie nadaje się do pracy w służbie zdrowia!
Albowiem narażenie na infekcję dróg oddechowych jest wkalkulowane w ten zawód.

Ale stokroć ważniejszy jest podstawowy wniosek z tej informacji.
Tak zwany "lekarz", który do tej pory nie zorientował się, że w sprawie koronawirusa mamy do czynienia a ogromną MISTYFIKACJĄ - nie posiada ELEMENTARNEJ wiedzy medycznej i NIGDY nie powinien być dopuszczony do leczenia pacjenta!
11 wrzesień 2020

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Pacjent stanowi zagrożenie dla lekarza.
To jest to.
Rynek usług, a nie służba. Tu jest clou problemu.
Służba ma element sakralny, zaprawiony Charyzmatem, praca sama w sobie, to tylko postać profanum.
Każde zdarzenie modyfikujące stosunki społeczno-gospodarczo-organizacyjne istniejące uprzednio zmierza, li tylko w tym kierunku, czyli O B D Z I E R A Ć aktualny sens z elementów sakralnych i pchać go w "Trzaskowiankę" profanum.

2020-09-11
Magellan

 

A jaki prawnik przeciwstawi się obostrzeniom?
Każdy mówi, to tylko maseczka...
Był ongiś takowy osobnik: Halama.
On też śpiewał: "a co mi może zrobić takie małe ciasteczko"?
Motto: ...(a ja wiedziałem, że tak będzie).
Jestem gotów występować z pozwami przeciw temu bezprawiu.
Czekam na chętnych.
Na północy, jest inercja, ludzie się boją, to może z innych stron Polski?

2020-09-11
Magellan

 

Służbę zdrowia zdemolował rząd SLD, bodajże Leszka Millera, kiedy zmienił system z wojewódzkimi Izbami Chorych w to co było przed reformą Buzka, czyli w system centralny, nazwany NFZ.

Przed zmianą każdy pacjent dostawał książeczkę zdrowia, w której lekarze zapisywali swoje usługi i recepty, a KOPIA ZOSTAWAŁA ZAWSZE U PACJENTA. To było łatwo sprawdzalne, bezkorupcyjne, lekarze byli rozliczani na podstawie tych quasi rachunków z książeczek pacjentów (z kodem paskowym).
Widocznie komuś owe książeczki bardzo przeszkadzały, a przepływy pieniędzy za usługi i leki były bardzo ograniczone, że Miller prawie natychmiast po objęciu rządów po Buzku, zlikwidował Kasy Chorych i położył łapy na całym funduszu zdrowotnym Polaków. A może powody były jeszcze inne? Może ktoś zna prawdę?
Jedno jest pewne, od tego czasu publiczne usługi medyczne są coraz droższe, ale za to coraz bardziej niedostępne. Szczytem urzędniczej buty był numer wprowadzony chyba przez rząd PO, czyli konieczność uzyskania skierowania od lekarza rodzinnego, żeby dostać się do specjalistów. Do kardiologa, okulisty, neurologa, urologa, onkologa. Łaskawie nie trzeba skierowania do dentysty, ginekologa i dermatologa.
PiS nic nie zrobił. A jedyną metodą jest związanie wynagrodzeń lekarzy i innych medyków z indywidualnym kontem pacjentów, z podpisem pacjenta, potwierdzeniem usługi. Dziś pacjent jest traktowany przez NFZ jako roszczeniowy petent, a afera z covid-19 i leczenie przez telefon pokazuje jak wielka jest patologia.
Nie powinno być żadnych umów lekarskich z NFZ!
To pacjent - każdy z nas powinien wybrać sobie lekarza i sposób leczenia w określonym, ograniczonym finansowo zakresie (tu konto do dyspozycji pacjenta powinno być co roku powiększane, jeśli nie wykorzystał limitu, albo nie korzystał z usług medycznych). Obecny system jest najbardziej korzystny dla ludzi związanych z publiczną służbą zdrowia i ich rodzin. To oni mają pierwszeństwo korzystania z usług, a ci co płacą składki są traktowani jak użyteczni idioci. NFZ powinien płacić lekarzom i szpitalom za faktycznie wykonane usługi medyczne.

Szczególnym zainteresowaniem powinien NFZ objąć skuteczność leczenia, przypadki śmierci w szpitalach, bo to jest prawdziwa patologia. Uczciwi lekarze nie mają się czego bać.
Najgorsze przypadki dotyczą lekarzy, którzy w dzień są np. ordynatorami oddziałów szpitalnych, a po godzinach zamiast odpoczywać, jadą do innej roboty, w przychodni, albo we własnym gabinecie. Są w gorszym stanie niż kierowca autobusu, który po 12 godzinnej jeździe powoduje śmiertelny wypadek. Tacy lekarze operują stawy biodrowe (pacjentka zmarła z powodu zakażenia? No cóż to się zdarza!), nie robią żadnych badań ludziom przywiezionym przez pogotowie, zapisują środki odurzające pacjentom pobudzonym, w stanie zagrożenia życia. To jest skandal!

2020-09-11
Alina

 

Ja znam prawdę, bo kolega był informatykiem w Kasie Chorych.

Trzecią część środków na leczenie pacjentów w Polsce pochłaniała biurokracja i pensje w Kasie Chorych.
Podkreślam TRZECIĄ CZĘŚĆ!

AWS - hołota zaczęła niszczyć nie tylko gospodarkę, ale dokładnie WSZYSTKIE dziedziny życia.
SLD tylko dokończyło ich "dzieło".

2020-09-11
Artur Łoboda

 

Ciekawe, czy Twój znajomy wie jak było przed wprowadzeniem kas chorych, w systemie jaki był za komuny i po 1989 roku? Bo może wówczas przecieki były jeszcze większe?
No i jak jest teraz? Bez tego nie można dokonywać żadnej oceny.

Książeczki zdrowia miały jeden niezaprzeczalny walor DOKUMENTU SĄDOWEGO na wypadek np. powikłań poszczepiennych, śmierci pacjenta, powikłań pooperacyjnych. Ani szpital, ani lekarz nie mógł post factum niczego zmienić w zapisach w książeczce zdrowia, teraz dzieją się róźne "cuda" w szpitalnej dokumentacji medycznej.

2020-09-12
Alina

  

Archiwum

Globalna Korupcja
styczeń 26, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
THE ROLE OF ZIONISM IN THE HOLOCAUST
wrzesień 10, 2006
przysłał Iwo Cyprian Pogonowski
Opowiastka wigilijna
grudzień 24, 2008
Marek Olżyński
Australijski Wielgus...i jego druzyna
czerwiec 23, 2007
Elzbieta Szczepanska
Biblijny Raj
październik 27, 2006
mik4
Iluzja równości w Kościele
styczeń 8, 2007
Jan Wieczorek
Zbrodnie USA przeciw pokojowi
marzec 29, 2003
Grażyna Dziedzińska
PASZPORTYZACJA
wrzesień 1, 2007
Nadesłał: Marek Olżyński
Wielka Brytania - Wielka Bezmózgownia
październik 7, 2003
Fëamortur'a
Sierpień Miesiącem Gro?nej Władzy Busha
sierpień 10, 2007
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Pokaże czy pokarze
czerwiec 23, 2003
Profesor Poznański w Toronto
luty 6, 2005
SOBCZAK i SZPAK. W państwie prawa
luty 19, 2003
http://angora.pl/
Doktorat honoris causa dla prof. Seamusa Heaneya i prof. Bronisława Geremka
maj 13, 2005
Rafał Romanowski
Mercedesy także mają punkty G
luty 20, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Austria: Kolejna osoba skazana za "negowanie Holokaustu"
grudzień 6, 2007
BIBULA
Sąd Boży
sierpień 12, 2003
przesłała Elżbieta
"Można świętować"
marzec 16, 2006
Dobry i zły policjant
czerwiec 2, 2008
Artur Łoboda
Mentalność PPS
czerwiec 13, 2007
Adam Wielomski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media