ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Obchody 32. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i 30. rocznicy powstania „Solidarności Walczącej” – 2012 r. 
31 lipiec 2012      Fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna
Mroczne oświecenie 
21 luty 2021     
Teraz ja składam deklarację  
6 maj 2015      Artur Łoboda
Negacjoniści szczepionkowi 
28 grudzień 2020      Artur Łoboda
Za co nagradza Unia Europejska 
4 kwiecień 2013      Artur Łoboda
Wspólnicy zbrodniarzy 
10 sierpień 2016      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński METAFORY ZE SNU - część ósma 
3 styczeń 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Na co było stać Rząd Tuska 
23 październik 2014      Artur Łoboda
"RENEGACI" Leszka Wichrowskiego 
25 czerwiec 2015      Marcin Dybowski
Nasze narodowe sztandary 
3 lipiec 2013      Artur Łoboda
Nie płacz Ewka  
12 sierpień 2015     
Kalectwo polskiej pamięci 
3 lipiec 2013     
HASTA SIEMPRE COMANDANTE CHE GUEVARA - JOAN BAEZ  
8 styczeń 2017      historia
Hipoteza 
27 kwiecień 2020     
Boleść na wieści z Haiti 
13 styczeń 2010      Artur Łoboda
Jestem za przymusowym szczepieniem przeciwko kowidowi  
13 listopad 2020     
Nieszczęście przychodzi bez ostrzeżenia 
2 lipiec 2013      Artur Łoboda
Po prostu oglądnij 
20 marzec 2013     
Walka ze złem w kulturze 
28 czerwiec 2013      Artur Łoboda
"Dobra zmiana", czy tylko dobry marketing? 
12 lipiec 2016      Artur Łoboda

 
 

Fundamentalna uwaga na temat stanowienia Prawa






Fundacja Promocji Kultury                      Kraków 29 września 2017
KRS 0000334979
www.fundacja.zaprasza.eu
Polskie Niezależne Media
Ns. Rej. Pr 164/10
Tel. 889 455 155


Premier RP Pani Beata Szydło
Prezydent RP Pan Andrzej Duda
Minister Sprawiedliwości RP Pan Zbigniew Ziobro

Fundamentalna uwaga na temat stanowienia Prawa


Szanowni Państwo
przez całe nasze życie poddawani jesteśmy różnorakim naciskom. Niektóre z nich utrwalają w nas błędne przesłanki, które deformują nasz sposób myślenia.
I właśnie potrzeba ujawniania takich deformacji zmusiła mnie 20 lat temu do podjęcia się niewdzięcznej roli społecznego publicysty.
Tym razem zwracam się do Najwyższych Władz RP z ważnymi uwagami i nadzieją, że zostaną przez Państwo wykorzystane.

By być dobrze zrozumiany zmuszony jestem do przypomnienia spraw oczywistych.
W czasie II wojny światowej obaj najeźdźcy mordowali polskich prawników - w ramach eksterminacji inteligencji.
Po wojnie - stalinowskie władze dokończyły tego dzieła i w miejsce sędziów i prokuratorów wprowadziły zwykłych bandziorów, których zadaniem było dokończenie procesu niszczenia polskiej inteligencji i sterroryzowanie Narodu Polskiego.
Brutalność z jaką traktowano oskarżonych spowodowała, że wiele osób do końca swoich dni żyło w strachu - w wielkiej traumie bezsilności wobec zbrodniarzy sądowych.
Nigdy nie doszło do publicznego rozliczenia za zbrodnie sądowe lat stalinowskich i na hańbę Rzeczpospolitej - wielu z tych bandytów żyło w zaszczytach i luksusie bogactwa.
Nigdy też nie doszło do oczyszczenia środowisk prawniczych z pogrobowców stalinizmu.
Z tego powodu - ze strachu przed tą grupą - nazywającą siebie dziś "nadzwyczajną kastą", funkcjonuje całkowicie błędne przekonanie, że sędziowie dysponują jakąś wyjątkową władzą i są bezkarni za swoje wyroki.
Jest to oczywista degeneracja idei "trójpodziału władzy".
Stworzona na potrzeby ustroju feudalnego idea trójpodziału władzy zakładała utworzenie trzech rodzajów urzędów, które miały regulować życie społeczne.
Tak więc sędziowie są TYLKO urzędnikami państwowymi. I tak samo - jak każdy urzędnik odpowiadają za swoje wyroki!
Immunitet sędziowski chroni TYLKO przed wykorzystaniem organów represji do nacisków na sędziów.

NIGDZIE w polskim ustawodawstwie nie ma ani jednego przepisu głoszącego, że sędzia nie odpowiada za jakość stosowanego Prawa!
Niezawisłość sędziowska oznacza tylko to, że sędziowie nie mogą być wzywani na telefon! Czego doświadczaliśmy pod rządami PO.

Pora opamiętać się z zrozumieć w końcu, że SĘDZIOWIE SĄ TYLKO URZĘDNIKAMI.
A tezy o "nadzwyczajnej kaście" uznać należy z próbę zamachu stanu i postawić taką osobę przed Trybunałem Stanu!
Co jednak zrobić gdy przestępca jest właśnie przewodniczącym Trybunału Stanu?
I jaki sędzia odważy się sądzić taką osobę?

Tu pozwolę sobie na szersze wyjaśnienie.
Dysponujemy takim reliktem komunizmu - jak Konstytucja Kwaśniewskiego, która jest wewnętrznie sprzeczna.
Mimo, że popadło ją zaledwie 23 procent Polaków uprawnionych do głosowania, to do dziś obowiązuje.
Artykuł 32. 1.tejże Konstytucji głosi: "Wszyscy są wobec prawa równi".
Natomiast Artykuł. 180. 1. "Sędziowie są nieusuwalni".
Tak więc mamy "równych i równiejszych" wobec Prawa.
Co w takim wypadku zrobić?

W tym bublu prawnym istnieje jednak całkowicie martwy paragraf, który można doskonale wykorzystać do przypomnienia sędziom ich miejsca.
Otóż Artykuł 182 głosi:
"Udział obywateli w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości określa ustawa".
Jedyna ustawa, która w bardzo wątpliwym wydaniu wypełnia ten artykuł Konstytucji to Prawo o ustroju sądów powszechnych.
Art. 4. § 1. W sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości obywatele biorą udział przez uczestnictwo ławników w rozpoznawaniu spraw przed sądami w pierwszej instancji, chyba że ustawy stanowią inaczej.
§ 2. Przy rozstrzyganiu spraw ławnicy mają równe prawa z sędziami i asesorami sądowymi.

Jest to jedynie listek figowy pseudo-demokracji w Konstytucji Kwaśniewskiego.
Dlatego uważam, że należy przyznać wybieranym przez Społeczeństwo ławnikom prawo osądzania sędziów na takich samych zasadach - jak sądzi się urzędników.

Jest to częściowo zbieżne z propozycją Prezydenta. ale zakłada pełną kontrolę społeczeństwa nas sądownictwem.
W swoim projekcie Pan Prezydent nie podjął rzeczy najważniejszej - który w tym piśmie artykułuję.
Pora skończyć ze stalinizmem w Wymiarze Prawa i zacząć traktować sędziów, oraz prokuratorów jak urzędników państwowych, a nie jak nietykalną kastę.
W tym celu niezbędna jest ustawa wypełniająca artykuł 183 Konstytucji. I nie potrzeba do tego żadnych zmian w Ustawie zasadniczej.
Pora stworzyć ustawę, która pozwoli na rzeczywisty udział obywateli w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości!

Jeżeli bowiem Prezes sądu najwyższego będzie mógł być postawiony przed osądem społeczeństwa - to nie odważy się tak rażąco łamać Prawa - jak to robi do tej pory.

Od decyzji Pana Prezydenta i Rządu zależeć będzie: czy Społeczeństwo taktujecie jak suwerena, czy określenie to jest jedynie cynicznym zabiegiem pijarowskim?

Powyższe uwagi stworzone zostały na potrzeby poziomu percepcji obecnych Władz Polski, bo od kilku lat nawołuję do całkowitej przemiany ustroju Państwa i powrotu do demokracji bezpośredniej, oraz zastąpienia sędziów programem informatycznym, który byłby czytelnym równaniem niczym arkusz kalkulacyjny.
Do szkół wprowadził przedmiot wprowadzania danych do maszyn "sędziowskich".
Na to pozwala nam obecny rozwój informatyki.
Zlikwidowałbym Sejm, Sądownictwo, a pozostawił tylko Urząd Prezydenta i Rząd, oraz powołał stanowiska doradców Społeczeństwa, które drogą elektroniczną podejmowałoby uchwały dotyczące swojej przyszłości.
Nazywam to - nieco prześmiewczo "smartfonowy Sejm".
Podejrzewam, że w ciągu dwudziestu lat taki model relacji społecznych zacznie funkcjonować w świecie.
Chyba, że beneficjenci obecnego modelu władzy, skutecznie zablokują postęp społeczny.

Artysta i teoretyk kultury Artur Łoboda
Polskie Niezależne Media
Fundacja Promocji Kultury
www.fundacja.zaprasza.eu
30 wrzesień 2017

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Z Gabinetu Prezydenta otrzymałem automatyczne potwierdzenie otrzymania poczty.
Pozostali adresaci: albo nie mają takiego prostego narzędzia, albo udają że pisma nie otrzymali.
Pismo zostało przesłane w dniu 29 września.

2017-09-30
Artur Łoboda

 

Nawet niezly pomysl...podoba mi sie i popieram...

2017-09-30
TellTheTruth

  

Archiwum

Obóz pięknej Polski?
kwiecień 29, 2007
Remigiusz Okraska
Co mamy dalej robic ?
marzec 31, 2005
Henryk Wesolowski
Perspektywy
maj 4, 2003
przesłała Elżbieta
Kiedy znieczulica powstaje
marzec 28, 2008
Marek Jastrząb
...to był bardzo zły rok dla Polski
październik 31, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
PiS w Fundacji Batorego George’a Sorosa
marzec 24, 2006
Mgr inż. Józef Bizoń
"Polacy nie chcą pracy" - kolejna manipulacja
lipiec 13, 2004
"Polska krajem biedy i złodziei samochodów"
styczeń 30, 2004
PAP
Tarcza
wrzesień 1, 2008
Goska
Prasa a PKB
grudzień 19, 2004
Mirosław Naleziński
Firma 'Świte?ja' czy 'Świte?ia'?
październik 2, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Piję kawę ze wszystkimi politykami
wrzesień 9, 2002
Luiza Zalewska http://www.rzeczpospolita.pl
Mit Kalifatu Swiatowego Terroru?
luty 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Madagaskar, Hiszpania, „Ost Juden” i Holokaust
październik 5, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
GUS: Tak dobrze nie było od 9 lat
styczeń 30, 2007
Interia.pl
Bez polemiki: Świat nie jest taki zły
kwiecień 29, 2007
Marek Olżyński
"Zachodnie wzorce"
listopad 19, 2002
Artur Łoboda
Utonął - nie było linki za parę złotych
sierpień 20, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
"Wasze ulice, nasze kamienice"
październik 27, 2004
Prezydent Kwaśniewski orzekł o winie Polaków
kwiecień 10, 2001
Nasz Dziennik
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media