|
Pora rozpocząć przygotowania do wyjścia z Unii Europejskiej
|
|
Oszuści historyczni dają zawsze kłamliwe porównania i nieraz spotkałem się z opisami: "jak to dużo zawdzięczamy Unii Europejskiej".
Ja doskonale pamiętam: ile zawdzięczamy Unii Europejskiej.
Od 1992 roku - kolejni polskojęzyczni premierzy - jak psy łasili się do EWG - poprzedniczki Unii Europejskiej.
Na żądanie Berlina likwidowali kolejne działy polskiej gospodarki. Niszczyli polską kulturę i wyprzedawani Majątek Narodowy.
Po dziesięciu latach takiej polityki, sytuacja gospodarcza i społeczna Polski była katastrofalna,. a społeczeństwo ogromnie zdemoralizowane latami beznadziei.
Zmieniło się to po wejściu do Unii Europejskiej, ale jest daleko od tego - jak powinna wyglądać Polska po 25 latach od likwidacji PRLu.
W dalszym ciągu kilka milionów Polaków pozostaje bez pracy.
Kolejne kilka milionów Polaków musi pozostać za granicą, by w Ojczyźnie nie zemrzeć z głodu.
Oficjalnie bilion złotych długu, a na prawdę dwa biliony długu publicznego pozostawiamy naszym dzieciom i wnukom.
Wszechobecna korupcja i bezprawie, którego zawzięcie broni Komisja Europejska.
Chiny zaczęły swoje przemiany po 1995 roku.
Zaczynali od pracy za miskę ryżu, a dziś są bogatym narodem, który niedługo przegoni Stany Zjednoczone.
Ale w Chinach - takich jak urzędnicy unijni - rozstrzeliwano w pokazowych egzekucjach. I widocznie mieli rację!
Możemy jeszcze i sto lat bohatersko walczyć z problemami, które tworzy Unia Europejska, albo w ciągu dziesięciu lat odbudować własną gospodarkę i stać się liczącym się państwem w Europie.
Dziś możemy wejść w spółkę z Chinami, Japonią - czy choćby Koreą Południową i olać niemieckie technologie.
Niemcy muszą wiedzieć, że mamy taką alternatywę.
Jeżeli nie uda się na nowo ustalić warunków naszego uczestnictwa w Unii Europejskiej - bez żalu pożegnać tą zdegenerowaną strukturę.
Norwegia i Islandia z niej zrezygnowały - z pożytkiem dla obywateli.
Szwajcaria nigdy do UE nie wstąpiła.
|
|
14 styczeń 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Prognoza Ataku USA na Iran
luty 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Reakcja Europy to skandal !
lipiec 14, 2006
J.S.
|
List A. Sołżenicyna do Serbów...
luty 26, 2008
marduk
|
Iran a Kryzys Wpływów USA w Afganistanie
styczeń 30, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Trochę historii
sierpień 1, 2003
Wojciech Wlazlinski
|
Gdzie się podziały pieniądze z Planu Paulsona
styczeń 12, 2009
|
Globalny Mit Holokaustu
sierpień 13, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Mędrzec ze styropianu
luty 6, 2008
Marek Olżyński
|
Patrząc z niesmakiem
sierpień 1, 2003
Andrzej Kumor
|
Artyści przeciw wojnie
luty 7, 2003
A@A
|
Irak, Wielka Nafta i Turcja
luty 15, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Nawet Łobodziński nie pomógł
lipiec 31, 2008
Artur Łoboda
|
Nacjonalizm,Faszyzm!
listopad 27, 2006
mik4
|
Hitler nauczył się nienawiści do Polaków w Berlinie?
sierpień 5, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Teraz wiadomo dlaczego USA nia chciały podpisać konwencji o międzynarodowym trybunale karnym do spraw zbrodni wojennych
kwiecień 8, 2003
PAP
|
Więzień polityczny Germar Rudolf trafi do więzienia o zaostrzonym rygorze
czerwiec 21, 2007
BIBULA
|
Zawodowi macherzy od losu
październik 18, 2007
.
|
Ameryka oszalała !!!
marzec 3, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Komisja Trójstronna
(Tajna władza Świata)
listopad 19, 2005
www.naszdziennik.pl
|
Jaka gospodarka?
grudzień 5, 2006
bez podpisu, lub b.p.
|
|
|