ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Ile jest w Polsce niezależnych mediów? 
2 sierpień 2020     
Karol Jaroszyński. Historia najbogatszego Polaka 
9 marzec 2019     
Lekarstwo na covid-19  
3 maj 2020     
Dwie Ukrainy 
2 marzec 2025      Artur Łoboda
Ekspert WHO wyjaśnia zmiany w Traktacie Pandemicznym i Międzynarodowych Przepisach Zdrowotnych 
30 grudzień 2024     
Jeżeli w Polsce rządzić będzie PiS...? 
12 styczeń 2014      Artur Łoboda
Kowidiotom już zupełnie się w mózgach pomieszało  
20 luty 2021     
27 kwiecień 2020 - raczkujące protesty przeciw blokadom na całym świecie  
29 wrzesień 2020      VICE News
Odzyskiwanie wartości w literaturze 
23 lipiec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Trujące mikstury szczepionki mRNA: błąd w sztuce lekarskiej czy „ludobójstwo w zwolnionym tempie”? 
5 wrzesień 2021     
Prasłowiańskie Święto Wiosny 
16 kwiecień 2012     
Jaki paragraf? 
20 kwiecień 2020     
Ewa wraca z Wenecji 
13 marzec 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Nie ma żadnego kowida! (1) 
16 wrzesień 2021     
Europejska konwencja o ochronie praw człowieka i godności ludzkiej 
19 listopad 2020     
Ekonomia początku XXI wieku 
3 czerwiec 2012      Artur Łoboda
Powrót na początek drogi 
5 marzec 2021      Artur Łoboda
Putin na Westerplatte w 2009 roku wobec prawdy historycznej  
13 sierpień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Nie dla każdego historia nauczycielką życia 
15 czerwiec 2012      Artur Łoboda
Rządowe statystyki rzekomo chorych na kowida 
6 grudzień 2021      Artur Łoboda

 
 

Pokraczna bezczelność Rządu Ewy Kopacz, czyli korupcja zakamuflowana

Związek Radziecki prowadził nieustanną walkę o pokój z takim zacietrzewieniem, że przez cały okres jego istnienia nie było ani jednego roku bez ofiar tego "pokoju" pod bolszewicka flagą.
Platforma Obywatelska od samego początku walczy z "wykluczeniem społecznym" z taką determinacją, że miliony Polaków zmuszone zostały opuścić własny kraj, by nie zdechnąć z głodu.

Bardziej zaawansowana jest batalia tego nieRządu przeciwko "wykluczeniu w kulturze".
Z tego względu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zorganizowało współczesne Wojskowe Sądy Rejonowe, które wydają swoje wyroki na twórców kultury.
Robią to na wzór bolszewickich komisarzy politycznych i nazistowskich sędziów.
Mogę podać ogromną listę artystów, którym uniemożliwia się prezentacji ich prac w finansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego instytucjach.
Mogę wskazać wybitnych polskich artystów z przeszłości, których ze względów politycznych skazano na zapomnienie - odkąd w Polsce rządzi Platforma Obywatelska.

Dla przeprowadzenia tej haniebnej akcji, zbiera się najgorszy motłoch, który mianuje się "ekspertami w dziedzinie kultury".
Są to ludzie przypominający konfidentów gestapo, którzy po wojnie przeszli na służbę UB. Gwarantują oni rządzącej PO swój podpis pod polityką zniszczenia kultury Narodu Polskiego.
Wielokrotnie wzywałem tych ludzi, a także Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do dyskusji nad polityką wobec kultury - stawiając bardzo poważne zarzuty.
Oczywiście, nikt nie odważył się odpowiedzieć.
Formą odpowiedzi byłoby pozwanie mnie do sądu za obrazę funkcjonariuszy publicznych. Ale z sądami bywa różnie i czasem te chcą poznać stawiane zarzuty.
Przekonał się o tym Jerzy Owsiak, który pewny swojej arogancji znieważył Sąd w Zielonej Górze.
Zarówno Zdrojewski - jak też wszyscy przestępcy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego doskonale wiedzą, że dysponuję kilkoma kilogramami dokumentacji papierowej - dotyczącej ich przestępczej działalności.
Na razie Platforma Obywatelska jest silna i wszystkie moje społeczne działanie przypominają rzucanie kapiszonami w czołg.
Wszystko do czasu.

Patologia w Centrum Sztuki Współczesnej - jaka miała miejsce w listopadzie 2013 roku, była jednym z setek podobnych wydarzeń - wprowadzonych w przestrzeń publiczną przez Bogdana Zdrojewskiego.
I nie chodzi bynajmniej o krytykowany przez katolików film z onanizującym się na krucyfiksie idiotą.
Tam prawie wszystkie eksponaty nadawały się do spłuczki.

Trzy lata wcześniej ostrzegałem Bogdana Zdrojewskiego, że finansuje patologie. Przysyłałem mu zdjęcia pedofilskich i pornograficznych zdjęć, które - nieświadomemu społeczeństwu przedstawiano jako "sztukę" w instytucjach podległych Ministerstwu.
Ostrzegałem, że z pełną premedytacją łamie obowiązujące w Polsce Prawo, a skorumpowane grupy wpływów przydzielają sobie fundusze w ramach instytucji Mecenatu Państwa.
Bez problemu dowiodę, że każda patologia - jaka miała miejsce w polskiej kulturze - wynika z korupcyjnego łamania obowiązującego Prawa. Nie inaczej było w wypadku dotacji dla Malta Festival 2014.

Dzisiaj przefarbowańcy z Platformy Obywatelskiej starają się wymazać z pamięci społecznej cała patologię - jaką w ubiegłych latach wygenerowali.
Nawet "pomalowano w kwiatki" Regulamin Programów Mecenatu Państwa z nadzieją, że głupi ludek to kupi.
By nie zagłębiać się we wszystkie patologie występujące w tym Regulaminie - ograniczę się do podstawowej kwestii: doboru "ekspertów" oceniających złożone wnioski.
W "wytycznych do Regulaminu" istnieje następujący punkt:

1. W przypadku zaistnienia konfliktu interesów, pracownik instytucji zarządzającej oraz członek zespołu sterującego podlega wyłączeniu z czynności związanych z rozpatrywaniem wniosków:
1) z inicjatywy własnej;
2) na wniosek bezpośredniego zwierzchnika;
3) z inicjatywy ministra.
Byłoby to bardzo ładne - gdyby nie fakt, że nazwiska owych "ekspertów' - zwanych też "zespołem sterującym" są tajne.
Kto więc i na jakiej podstawie ma wskazać na konflikt interesów?


Z powodu moich nacisków z lat ubiegłych - Zdrojewski zaczął ujawniać nazwiska swoich "ekspertów" już po wydatkowaniu środków publicznych.
Na moje doniesienie o korupcyjne postępowanie niektórych z jego "ekspertów" - sfałszowano dokumentację w MKiDN, by wykazać brak udziału w ocenach - oskarżonych przeze mnie osób.
Mam na to wszystkie dowody i dlatego MKiDN milczy - gdy oskarżam Ministra o korupcję.

W tym roku znowu zdegenerowani aparatczycy dokonają mordu na polskiej kulturze, a w wypadku wybuchu kolejnych protestów społecznych - Małgorzata Omilanowska powie, że "Ministerstwo Kultury nie wnika na etapie finansowania w szczegóły projektów założonych".
Co więc badają rzekomi "eksperci Ministra", którzy wybierani są w korupcyjnych układach Dyrektorów Departamentów Ministerstwa?
Badają przede wszystkim zgodność wniosku z linią polityczną Platformy Obywatelskiej, a ta sprowadza się do zniszczenia Narodu Polskiego. Drogą do tego jest zniszczenie polskiej kultury!

Pani Ewo Kopacz
informuje Panią, że od wielu lat Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego działa w warunkach przestępstwa ciągłego.
Od tego momentu Pani jest wspólnikiem tych przestępców!
I gdy przyjdzie sądzić bezprawie w latach rządów Platformy Obywatelskiej - ja przypomnę o tym fakcie.


Byłem pierwszym, który o tym pisał cztery lata temu.
Dziś są już tysiące twórców kultury.
To oni postawią ten Rząd przed sądem - gdy ochrona skorumpowanej prokuratury się skończy!

Artysta i teoretyk kultury
Artur Łoboda
Fundacja Promocji Kultury
www.fundacja.zaprasza.eu
24 październik 2014

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Drugiej "nocnej zmiany" nie będzie!
lipiec 24, 2006
Wojciech Wybranowski
Wannsee, Madagascar, Lenin, Hitler, and the Jews
marzec 23, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Ryszard Krauze przebywa w Szwajcarii
wrzesień 17, 2007
Były pracownik Optimusa przed prokuratorem. Protest Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych
lipiec 7, 2002
PAP
Eksploatacja strachu w USA
kwiecień 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Władysław Bartoszewski Jeszcze jeden „autorytet”
lipiec 12, 2006
Michał Miłosz
Tarcze nie ochronią Polski przed gospodarczą katastrofą
maj 6, 2007
Instytut Schillera
Prodi: Polacy zmęczeni
czerwiec 16, 2004
Hołdys o francuskich zamieszkach
listopad 15, 2005
Zbigniew Hołdys
Gdzie nadzór nad społecznym mieniem?
lipiec 4, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Three Zoological Allegpries of Philo’s of Alexandria “Allegories of (Hebrew) Law”
czerwiec 6, 2005
Marek Głogoczowski
Izrael miał zaatakować Iran z terytorium Gruzji
wrzesień 4, 2008
PAP
Odszkodowanie za stalinowski obóz pracy
październik 8, 2004
Orkiestra gra do końca. Przemeblowanie w rządzie
styczeń 6, 2003
PAP
Buchanan’s pro-German and anti-Polish book The Unnecessary War
marzec 15, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
WEJŚCIE DO UNII EUROPEJSKIEJ POZBAWI POLSKĘ SUWERENNOŚCI !
kwiecień 22, 2003
przesłała Elżbieta
Zakłamanie
listopad 29, 2003
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Fiasko Podbojów Pól Ropy Naftowej
czerwiec 18, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Unia bez tajemnic. Wielkie oszustwo (2)
listopad 21, 2002
http://www.naszdziennik.pl
Czy Polska jest normalnym państwem?
grudzień 19, 2004
Mirosław Naleziński
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media