ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Cyfrowa tyrania i Rockefeller-Gates „Paszport certyfikatu Vaxx”: W kierunku scenariusza III wojny światowej. Czym jest Niesławna Agenda ID2020? 
11 październik 2022     
Ponad 300 artykułów naukowych na temat covid USUNIĘTO za oszustwo 
15 lipiec 2023     
Taktyka niszczenia polskiej kultury (3) 
25 styczeń 2013      Artur Łoboda
Problem Stwarzania/Zagłuszania Informacji - Część Pierwsza HILOZOA (666) jako Stwórca DI  
3 sierpień 2009      Marek Głogoczowski
Hipoteza o skażonych wacikach. Mgr inż. Krzysztof Puzyna 
27 październik 2020      Alina
"Rozmowy kontrolowane" zamiast "O mnie się nie martw" dziś w TVP2!!! Ten film jest bezczelnym napluciem w twarz wszystkim Polakom, którzy należeli i popierali "Solidarność", jest obrzydliwym komunikatem UB-ecji, że OTO JESTEŚMY, I BĘDZIEMY ROBIĆ CO ZECH 
14 grudzień 2018      Alina
"Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy" 
27 styczeń 2021      Artur Łoboda
Geminus 
12 kwiecień 2016      Artur Łoboda
Nowy Windows będzie szpiegował nas wszystkich 
24 październik 2014      www.polskawalczaca.com
Zygmunt Jan Prusiński Wiersze z książki "Kobieta i rosa"  
21 styczeń 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Czy w Polsce mamy państwo policyjne? 
30 grudzień 2017      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński METAFORY ZE SNU - część dziesiąta 
15 styczeń 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Atak na Iran to element większego planu 
17 czerwiec 2025     
"Prawdziwi mężczyźni" 
23 grudzień 2025      Artur Łoboda
Muzeum Chasydyzmu w Polsce 
24 styczeń 2018     
Andrzej Duda to jednak .....! 
2 luty 2026     
Epigon Balcerowicza 
25 styczeń 2022      Artur Łoboda
Prawdziwa Polska 12 czerwca 2011 roku 
12 czerwiec 2011      Artur Łoboda
Manipulacja mediami 
1 październik 2012      Wikipedia.org
Pod białą flagą PiS 
27 kwiecień 2016      Artur Łoboda

 
 

Wojna władzy z narodem trwa




W ostatnich latach wydaje się, że metoda rządzenia w Polsce polegająca na tym, by młodzi uciekli z kraju, a starych wykończyć cenami leków i brakiem dostępności do służby zdrowia, zdaje egzamin.


Dziś cała Polska może zobaczyć, jak radosny i zadowolony z siebie oraz dumny senator PO Jan Filip Libicki ogłasza, że to on złożył wniosek o odrzucenie ustawy umożliwiającej najstarszym i najbiedniejszym rencistom i emerytom bezpłatne zaopatrzenie w leki refundowane.

"To ja zabrałem te darmowe leki emerytom" - chwali się senator PO Jan Filip Libicki.

Taka postawa, to kwintesencja stosunku ludzi władzy i przedstawicieli PO do starych, biednych i schorowanych Polaków. To uosobienie pogardy, drwiny i jednocześnie pokaz siły i możliwości obecnej władzy.

Chodziło raptem o 200 mln zł dla 75-latków, którzy dostają rentowo emerytalną jałmużnę w wysokości 845zł i mają "czelność" mając ukończone 75 lat jeszcze żyć i chcieć się leczyć, a nie popierać rząd premiera D. Tuska czynem i umierać przed terminem. Wydaje się więc, że w przypadku tego typu postaw rządu szkody narodowej i tzw. elity władzy z senatorem PO J.F. Libickim na czele, metoda leczenia głowy przy pomocy lewatywy, którą ostatnio zaproponował prezydent B. Komorowski byłaby jak najbardziej wskazana.

Lewatywa mózgu aż do bólu, tym bardziej, że to nie pierwszyzna w wykonaniu polityków PO. Wielu emerytów pamięta jeszcze wypowiedzi byłej minister sportu, medialnej gwiazdy PO J. Muchy o tym, że starzy i chorzy często chodzą do lekarza dla rozrywki.
Nikczemność i bezczelność zarazem oraz duma jaka z tego powodu rozpiera senatora PO, to nie intelektualna prowokacja, to szczera prawda o stosunku rządzącej dziś partii do sporej rzeszy polskiego społeczeństwa.

To właśnie w tej sferze dostępu do służby zdrowia, do leków, ten właśnie rząd ponosi od 7 lat spektakularną klęskę w konfrontacji z polską biedą. Ale robienia z tego powodu pokazu arogancji nie da się zrozumieć, tym bardziej, że ten sam rząd PO-PSL, który zabrał najbiedniejszym polskim emerytom i rencistom owe 200 mln zł na refundacji leków z naszych portfeli i innych cięciach w lecznictwie zaoszczędził blisko 1,7 mld zł. w 2013 r. Tyle samo mniej więcej co rocznie ten rząd wydaje na utrzymanie senatorów, niewiele mniej, bo 100 mln zł wyrzucił na idiotyczny Szczyt Klimatyczny na Stadionie Narodowym. Nie mówiąc już o skrajnej rozrzutności i wydaniu 500 mln zł na Polską prezydencję w Unii.

Ten sam rząd PO w ostatnich latach przeznaczył na inwestycje dla 75 zagranicznych koncernów i firm blisko 2 mld zł, no cóż, ale to w końcu dla obcych nie dla naszych. Parafrazując wypowiedź szefa MSZ R. Sikorskiego w sprawie międzynarodowej komisji, która miałaby zbadać tragedię pod Smoleńskiem - "tam zginęli tylko Polacy" - w tej sprawie o braku dostępności przez najstarszych i najbiedniejszych emerytów i rencistów do darmowych leków można by stwierdzić - "tu też będą umierać tylko Polacy".
To tym bardziej kompromitujące, że już dziś polscy pacjenci dopłacają do leków najwięcej w Europie i płacą średnio 42 proc. ceny leków, mając jedne z najniższych w UE rent i emerytur. W większości krajów starej Unii darmowe leki lub leki za 1 euro są czymś oczywistym i całkiem normalnym.

Dramat polskich pacjentów, których nie będzie stać na coraz droższe leki, gdyż w przyszłym roku NFZ zmniejszy jeszcze środki na refundację leków, co podniesie ich ceny, będzie skutkować w wielu przypadkach nieformalną - urzędniczą eutanazją. To właśnie ceny leków w Polsce dla starych i schorowanych najbardziej pustoszą portfele i budżety domowe polskich emerytów i rencistów, ale również rodzin wielodzietnych, a rewaloryzacje emerytur i rent o 15-18 zł w skali roku mogą tylko przyspieszyć śmierć pacjenta z powodu napadu złości.
To tym bardziej godne potępienia, że polscy pacjenci są w aptekach łupieni i obdzierani żywcem ze skóry, a polskie fabryki leków nie istnieją, bo zostały sprywatyzowane na rzecz kapitału zagranicznego. To wielkie zagraniczne koncerny farmaceutyczne mają tu nad Wisłą prawdziwe Eldorado i obok zagranicznego sektora bankowego w Polsce są prawdziwą podporą rządu premiera D. Tuska.

Dla tych 75-latków, którym senator PO J.F. Libicki "zabrał darmowe leki" realną alternatywą jest wydać na leki czy na jedzenie. Nic dziwnego, że już 25 proc. polskich pacjentów rezygnuje z leczenia i zakupu leków z powodu braku środków finansowych.
Tak prowadzona ekonomiczna wojna na wyniszczenie z własnym narodem może zakończyć się wielkim sukcesem PO. Młodzi uciekną z kraju, a starzy wymrą z powodu braku środków na zakup leków. Sorry, widocznie jest ciągle jeszcze nas za dużo.

http://wgospodarce.pl/opinie/15332-wojna-wladzy-z-narodem-trwa







-
17 sierpień 2014

www.polskawalczaca.com 

  

Komentarze

  

Archiwum

Równe i równiejsze prawo.
styczeń 24, 2003
Adam Zieliński
Opcja Zerowa. Sto lat za murzynami, pięć minut przed Żydami
marzec 6, 2008
Artur Łoboda
Odpowiadamy
październik 4, 2003
http://angora.pl/
Kraków będzie negocjował ze spółką Forte
sierpień 1, 2002
Dziennik Polski
Głos z Australii
sierpień 2, 2003
Krzysztof Janiewicz
Bez-prawo po raz kolejny
kwiecień 10, 2003
Adam Zieliński
Epidemia terroryzmu i jej siewcy
kwiecień 14, 2004
Marek Głogoczowski
Marnowanie szansy
październik 17, 2003
Artur Łoboda
Tu i ówdzie i gdzie indziej też
maj 16, 2006
Marek Olżyński
"Ale na dnie z honorem lec ..."
sierpień 31, 2004
JESZYWAS CHACHMEJ
luty 13, 2007
Jan Lucjan Wyciślak
Do Redakcji: Uwaga o protalu zaprasza.net
maj 24, 2006
Gosc
HISTORIA W IMADLE POSTĘPU
grudzień 15, 2004
DARIUSZ RATAJCZAK
Neonazistowska Unia Europejska
lipiec 16, 2004
Anonimowe komentarze naruszają dobre imię!
styczeń 15, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Kobieta i dziecko zginęli pod kołami pociągu
styczeń 5, 2003
PAP
Hitler’s genocidal actions inspired by Berliners?
sierpień 4, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
CZY ZNOWU ARBEIT MACHT FREI ???
maj 15, 2008
Helga
Zmierzch Blaira początkiem końca globalizmu?
maj 13, 2007
G. Cimek
Antypolonizm żydowski to nic nowego... (2)
lipiec 3, 2003
Mirosław J. Wiechowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media