ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Czy Konfederacja może wybić się na niepodległość? 
19 wrzesień 2020     
Nasila się amerykańsko-niemiecka wojna hybrydowa przeciw Polsce  
31 lipiec 2021     
Ryży to fałszywy 
18 listopad 2015      Artur Łoboda
Czego NIKT nie mówi o wywiadzie Tuckera Carlsona z Putinem 
11 luty 2024     
Ameryka wprawia się w zakłopotanie, zabraniając nieszczepionemu Novakowi Djokovicowi udziału w US Open 
26 lipiec 2022      Ashley Sadler
Wróble, sroki, sowy 
28 czerwiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
O psychologii zaprzeczania spisku 
17 marzec 2021      Tim Foyle
Kantoryzacja polskiej kultury 
14 kwiecień 2014      Artur Łoboda
Parki Rozrywki Zatorland: Dinozaury ożyły po 65 mln. lat! 
16 sierpień 2014      Zatorland
PRL - bis w natarciu 
26 maj 2015      Artur Łoboda
Kto stworzył Putina? 
4 maj 2022     
Tym razem o kulturze. Teatr telewizji z 17.02.2020 „Duet, czyli recepta na miłość” Polecam jako telewizyjną odtrutkę! 
20 luty 2020      Alina
Czarownice od Rydzyka 
8 grudzień 2009      Artur Łoboda
Niegasnąca inspiracja 
17 maj 2020      Paweł Ziółkowski
Szczepienia służą ludobójstwu 
11 styczeń 2022     
Jak „dobra zmiana” robi bankom dobrze, a nawet lepiej  
12 luty 2017      Dariusz Grabowski
Szwedzkie pomówienia wobec Polaków 
4 czerwiec 2013      Artur Łoboda
Jakubiak zgłupiał kompletnie 
23 grudzień 2025     
Ogród ciszy po zachodzie 
9 czerwiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Andrzej Rosiewicz o banksterach 
29 czerwiec 2013     

 
 

Ludzie na świecie ciągle głupieją i jest to już stały trend



Naukowcy zaobserwowali stały spadek ilorazu inteligencji IQ u ludzi. Wygląda na to, że futuryści wieszczący konsekwentny wzrost inteligencji ludzi mylili się. Wręcz przeciwnie z badań wynika, że stają się oni coraz głupsi. Przewidywanego wraz z teorią ewolucji zwiększenia pojemności czaszki, a więc i mózgu jeszcze nie zaobserwowano. Zamiast tego kolejne badania wskazują na to, że świat ogarnia globalne ogłupienie.

Psycholog z Uniwersytetu w Ulster, Richard Lynn porównał archiwalne dane na temat poziomu inteligencji Amerykanów, Europejczyków i Australijczyków. Zestawił dane z 1950 roku z tymi, które zebrał w 2014 roku. Okazało się, że średni iloraz inteligencji spadł w tym czasie o 3 punkty z 91 punktów do 88.




Jeśli globalne ogłupienie będzie trwało nadal do 2110 roku średni iloraz inteligencji człowieka na świecie wyniesie 84 punkty, a jest to delikatni mówiąc bardzo przeciętny wynik.
Z kolei specjaliści z Uniwersytetu w Brukseli przeprowadzili podobne badanie, w którym sprawdzano czas reakcji, innymi słowy refleks i okazało się, że sto lat temu ludzie po zobaczeniu światła naciskali specjalny przycisk w średnim czasie 194 milisekundy a w 2014 275 milisekund. Opóźniona reakcja sugeruje obniżenie prędkości przekazywanych impulsów nerwowych.
Oczywiście naukowcy próbują zrozumieć, dlaczego ludzie głupieją i jako pierwsza pojawiła się konkluzja, że coś jest nie tak z edukacją. Chyba jednak ogłupiająca rola szkoły, często stosowanej do implementowania szalonych wzorców błędnie pojmowanego postępu, to coś jak najbardziej oczywistego.
Władza po prostu próbuje na wszelkie sposoby wychować swoich poddanych na tępe bio-roboty, które zajmują się konsumpcją i zarabianiem pieniędzy na swoich panów z kasty rządzącej i urzędniczej. Głupie społeczeństwo to sposób na petryfikację neoniewolnictwa fiskalnego, bo głupole i tak nic nie rozumieją i są łatwiej wodzeni za nos sprytną propagandą.
Uczeni z Uniwersytetu Stanforda, przyczyny spadku inteligencji społeczeństwa widzą w zakłóceniu prawa doboru naturalnego. Ludzie nie muszą już walczyć o przetrwanie jak miało to miejsce w czasach starożytnych. Główkowaniu nie sprzyja też postęp technologiczny, który zaczyna nas wyręczać z wielu intelektualnych zadań. Zdaniem specjalistów to właśnie tego skutki obserwujemy.


http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ludzie-swiecie-ciagle-glupieja-jest-juz-staly-trend


Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx





Tak, związki fluoru robią z ciebie głupka

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/tak-zwiazki-fluoru-robia-z-ciebie-glupka-2014-07?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=tak-zwiazki-fluoru-robia-z-ciebie-glupka




-
3 październik 2014

www.polskawalczaca.com 

  

Komentarze

  

Archiwum

Polskie szpitale
luty 10, 2007
Bogusław
Udupić dizajn!
kwiecień 23, 2005
Mirnal
Polityka polska
sierpień 26, 2003
Nowy Przegląd
Gansterzy przejmują we władanie Polskę
luty 9, 2003
PAP
Zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia
grudzień 25, 2007
zaprasza.net
Izrael Szamir - PaRDeS - studium Kabały - Rozdział 5
marzec 22, 2006
Pokój nie potrzebuje nowych rakiet !
maj 20, 2007
przysłał marduk
Budowanie moralności w przyszłym Państwie Polskim
czerwiec 19, 2004
Waniek grozi TVP prokuratorem
czerwiec 11, 2005
http://rzeczpospolita.pl
Verheugen wzywa Czechów uczynią gest pojednania
lipiec 2, 2002
PAP
Porządkowanie Krakowa
luty 18, 2006
Artur Łoboda
Cynizm, arogancja, chamstwo
luty 4, 2003
Adam Zielińsk&Co.
Banki w Polsce chcą zarobić na kryzysie
styczeń 24, 2009
Paweł Ziemiński
Stosunki Polsko-Krzyżackie (wypracowanie szkolne)
czerwiec 1, 2002
szkolne wypracowanie
Kretynizm po krakowsku - "opłata klimatyczna"
luty 23, 2004
PAP
Oferta syjonistyczna stworzenia bazy dla wojsk Hitlera w Palestynie
kwiecień 1, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Polowanie na dusze
wrzesień 25, 2007
Bogusław
Czy warto było?
kwiecień 3, 2007
Marek Olżyński
Tajlandia "dziękuje" za pomoc MFW
styczeń 2, 2003
PAP
Święty Mikołaj w skandalomanii
grudzień 17, 2006
Jacek Zychowicz
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media