ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Jakim krajom „Bóg” zezwolił na suwerenność? - komentarz MG do tekstu „Czy Rosja sprzeciwi się wojnie?” Izraela Szamira 
9 luty 2011      Izrael Szamir + komentarz MG
Zygmunt Jan Prusiński ZBUDZISZ WE MNIE ROZKWIT DŹWIĘKÓW - część piąta 
1 lipiec 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Ta muszelka w nocy... 
26 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Zło zawsze będzie rządzić 
5 czerwiec 2021     
Poszukiwany jest nowy Snowden 
27 listopad 2014      www.polskawalczaca.com
Lewacki seksistowski fundamentalizm  
31 październik 2014      Artur Łoboda
Tusk poleciał do Indii 
5 wrzesień 2010      Goska
Międzynarodowy terroryzm państwowy 
29 marzec 2021     
Zygmunt Jan Prusiński KSIĄŻĘ ZAUŁKA - część trzecia 
21 kwiecień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Dlaczego A. Lepper „wybrał” lokal „Samoobrony” by zakończyć życie? 
11 sierpień 2011      Gasienica
Gniazdo sądowych rozbójników 
28 grudzień 2018     
Dobrymi chęciami w sprawie kultury - jest piekło wybrukowane 
23 listopad 2015      Artur Łoboda
Kultura, której nienawidzi Platforma Obywatelska 
12 luty 2015      Artur Łoboda
Optymalizacja podatkowa 
19 luty 2020      Artur Łoboda
Z gębą pełną frazesów 
3 maj 2020      Artur Łoboda
Biden wzywa teraz „70 procent świata do zaszczepienia” 
19 wrzesień 2021     
Jednym zdaniem  
28 marzec 2016      Artur Łoboda
Polityczni maklerzy z PiS 
6 maj 2016      Artur Łoboda
Krzywoprzysiężny minister 
16 lipiec 2020      Bogdan Goczyński
Sytuacja w PKW jest tylko egzemplifikacją polskiej codzienności 
21 listopad 2014      Artur Łoboda

 
 

Nie istnieją użyteczni głupcy

Walka o odzyskanie niepodległości wymaga konsolidacji - możliwie szerokich środowisk Społeczeństwa Polskiego.
To niesie ze sobą konieczność unikania wzajemnych kłótni.
Wrogowie Polski zawsze rządzili nami poprzez wzajemnie skłócanie środowisk patriotycznych.
Od dłuższego czasu nie komentuję wypowiedzi wielkich "bojowników" o sprawy Polski. Ale w którymś momencie kończy sie tolerancja dla bredni.

Od wielu lat Profesor Pogonowski dowodzi, że Polska była w przeszłości przodującym krajem Europy, kiedy milion wolnych obywateli decydował o swoim losie.
Przez blisko 200 lat byliśmy potęgą europejską - gdy Polską rządziła spolonizowana dynastia Jagiellonów.

Załamanie nastąpiło w okresie rządów szwedzkiej dynastii Wazów, która nie przejmowała się interesem Polski i Polaków.
W tym to czasie doszło do upadku gospodarki Polskiej - wynikłego z wyprowadzenia ogromnej ilości złota przez bankierów żydowskich, którzy już na terenie Prus zajmowali się fałszowaniem polskich monet.
Nękana ekonomicznie Rzeczypospolita Szlachecka doświadczyła upadku moralnego i stopniowego upadku Państwa.
Można wskazać wiele przyczyn, które doprowadziły do Rozbiorów Polski, ale najważniejszą był upadek moralny szlachty polskiej, co było wynikiem wzorców zachowań wpajanych Polakom przez importowanych królów Polski : Wazów i Sasów .

Istnienie Rzeczypospolitej Obojga Narodów podzielić można na dwa okresy:
1. Okres wzrostu, od Unii Polsko Litewskiej w 1385 roku do Potopu Szwedzkiego - 1655 r.
2. Okres upadku gospodarki i instytucji państwowych - zakończony III Rozbiorem Polski w 1795 roku.

Cezurą dzieląca te okresy był stan moralny klasy rządzącej.
Kiedy wszystko szło w dobrym kierunku - to i wielu służyło Polsce.
Po załamaniu polskiej gospodarki każdy dążył do tego - by wyszarpać dla siebie jak najwięcej, zamiast wziąć się za naprawę Polski.

Po 1989 roku doświadczyliśmy ekspresowego upadku Polski wynikłego z zaplanowanego i z wielkim rozmachem realizowanego demontażu Państwa Polskiego.
O ile w okresie Pierwszej Solidarności mogliśmy mówić o szerokim froncie inicjatyw demokratycznych, to po 1989 roku mamy do czynienia z wciskaniem w polskie życie polityczne i społeczne zachodnioeuropejskiego nihilizmu, propagowanego przez całą masę agentów wpływu.

Agentura zajmowała się wmawianiem Polakom, że wszystko - co wspólne jest złe, a źródłem słabości ekonomicznej Polski jest współwłasność Majątku Narodowego.
Dlatego każdy powinien wyszarpać jak najwięcej i nie martwić się o innych.
To rzekomo przez "nierentowne stocznie", "nierentowne kopalnie" Polacy musieli płacić cały masę podatków, które zabierały im blisko 40 procent dochodów.

Dzisiaj system fiskalny wyciąga z Polaków ponad 60 procent dochodów - gdy już zlikwidowano wiele kopalń, stoczni i tysiące - rzekomo nierentownych zakładów pracy.
Natomiast Skarb Państw - czyli my wszyscy - zadłużeni jesteśmy na bilion złotych (wedle oficjalnych statystyk, bo nieoficjalnie jest dwukrotnie więcej)

Jednym ze środowisk, które przez lata wmawiało Polakom konieczność wyprzedaży Majątku Narodowego - byli członkowie Unii Polityki Realnej.
Z wielkim tupetem i bezczelnością głosili, że całe zło tkwi we współwłasności społeczeństwa.

Kiedy w latach dziewięćdziesiątych - w Krajach Zachodnich ludzie zaczęli rozumieć - czym jest globalizm i protestowali podczas "szczytów gospodarczych", to Korwin-Mikke wyzywał protestujących od "lewaków, awanturników, ludzi niedojrzałych".
W czasie późniejszej wizyty Busha Juniora w Polsce składał mu wiernopoddańcze petycje i prosił o przyjęcie Polski do NAFTA.
A było to już kilka lat po tym - jak dowiodłem, że polską gospodarkę niszczy międzynarodowy kapitał żydowski, który nazwać można "globalistami".
Dzisiaj Korwin-Mikke staje na czele pochodów - rzekomo patriotycznych.
Czy znowu chce wyprowadzić Polaków na manowce?

W okresie Pierwszej Solidarności zdawałem sobie sprawę, że wśród działaczy tego ruchu jest wielu agentów SB.
Po 1989 roku poznaliśmy nazwiska wielu z nich. Ale myślę, że najważniejsi do dziś dnia są ukryci.

Podobną wiedzę o agenturze zdobyliśmy na temat zachodnioeuropejskich pacyfistów, którzy działali na korzyść komunistycznej Rosji.
Dziś już wiemy, że prawie wszyscy byli agentami NKWD, a nie jakimiś "użytecznymi głupcami" - jak to nieraz się nam wciskało.

W życiu można czasem popełnić błąd.
Notoryczne "popełnianie błędów" traktować należy tylko - jako zaplanowane działanie.
Nieprzerwalne działanie na szkodę Polski traktować należy tylko jako działanie agenturalne.

Kilka dni temu oglądnąłem wypowiedź Stanisława Michalkiewicza - w trakcie spotkania na KUL w 2010 roku.
Już na samym wstępie poraził mnie poziom bredni i nihilizmu moralnego reprezentowanego przez popularnego dziś redaktora z drugiego obiegu.
Po pierwsze to pomylił komunistyczną demagogię, że "większość ma rację" z aksjomatami demokracji.
Dalej wciskał, że rzekomo w "demokracji każdy musi kimś rządzić" - co było przecież główną zasadą stalinowskiego terroru i nie występowało w żadnej demokracji.

Michalkiewicz - jak rasowy agent wpływu wmawia swoim słuchaczom, że demokracja jest zła.
A skoro tak - to nigdy Polacy nie zaczną walczyć o swoje prawa - bo przecież wszystkie rodzaje protestów społecznych są przejawem ruchów demokratycznych.

Dzisiaj, kiedy jawnym jest to -jakie oszustwa dokonują żydowscy bankierzy, byli prominentni działacze Unii Polityki Realnej wygłaszają odważne tezy o bankierach - dające im poklask.
Dlaczego takich treści nie wypowiadali w latach dziewięćdziesiątych?
Dlaczego w latach dziewięćdziesiątych nie ostrzegali przez żydowskimi gangsterami ekonomicznymi?

UPR-owcy proponują nam - by jednego zdegenerowanego polityka - zastąpić innym. Bo wedle nich demokracja jest zła.

Historia Polski dzieli się na okresy - gdy rządzili tu ludzie honoru i okresy - gdy panowała powszechna demoralizacja.
Niezależnie od tego - czy patrzymy na lata panowania królów, czy okres Rzeczypospolitej Szlacheckiej, to właśnie stan moralności rządzących decydował o stanie państwa.

Każdy system sprawowania władzy może być przyjazny dla obywateli - gdy rządzą ludzie honoru.
A kiedy panuje powszechny nihilizm to nawet najwspanialsza idea sięga bruku.

Odrodzenia suwerenności Polski nie dokona żadna jednostka.
Do tego potrzebny jest masowy ruch obywateli - posiadający gwarancję, że po wygraniu walki będą mieli wpływ na kierunek zmian w Polsce.

Aby wyleczyć Polaków z patriotycznego myślenia - różni agenci wpływu wmawiają społeczeństwu, że demokracja jest zła.
A w takiej sytuacji nigdy nie powstanie masowy ruch odrodzenia polskości.
Komu taki stan rzeczy jest na rękę?!

Link do filmu z wypowiedzią Michalkiewicza na KUL.
Stanisław Michalkiewicz o demokracji jako metodzie powszechnej tyranii:

http://www.youtube.com/watch?v=HZm5TIKOH0M
6 październik 2012

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Cheney wyklada kawe na lawe- czyli najpewniej bedzie wojna z Iranem
luty 24, 2007
malgorzata
Przez żonę obciął sobie penisa
listopad 5, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
Obcokrajowcy popełniają samobójstwa w aresztach deportacyjnych!
grudzień 23, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
"Bioferm" w wersji francuskiej
luty 7, 2009
PAP
Serwis wiadomości w 2 językach o wydarzeniach na terenie byłego ZSRR
marzec 8, 2008
tłumacz
Polityka sięgnęła bruku
styczeń 6, 2003
http://newsweek.redakcja.pl/
Komu potrzebne jest Red Watch
luty 27, 2008
Artur Łoboda
MS: Krótka historia prywatyzacji banków
kwiecień 6, 2006
wedle Interia.pl
Nowe idzie, stare wraca... scenarzyści polskich reform ostatnich lat
lipiec 13, 2005
Adam Sandauer
Jest śledztwo w sprawie NFI Jupiter
sierpień 20, 2002
PAP
Happy Easter! Christ is Risen!
marzec 23, 2008
"Głupizm"
marzec 31, 2006
Artur Łoboda
Wniosek USA do ONZ: wprowadzić powszechny zakaz negowania Holokaustu!
styczeń 24, 2007
bibula- pismo niezależne
"Przeżyliśmy okupację, przeżyjemy Kaczyńskiego"
październik 30, 2006
interia.pl
Window on Eurasia: Russian Anti-Semites Play Up Links Between Georgia and Israel
sierpień 29, 2008
Paul Goble
Seksualna anarchia
grudzień 16, 2008
Marek Jastrząb
Ale ciemnota i cenzura w Polsce!
styczeń 30, 2003
antyCENZOR
POLSKA - UNIA 6
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Górnictwo potrzebuje kapitału
kwiecień 6, 2006
Wyjść z pułapki zadłużeniowej
luty 21, 2003
Dariusz Zalega
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media