ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Czy nie chcą zabijać Palestyńczyków? 
20 styczeń 2020      Ruptly
"Przeszedłeś przeziębienie? Możesz być odporny na Covid-19! NAJNOWSZE BADANIA" 
19 wrzesień 2020      hens
Johnny Mnemonic 
1 maj 2021     
"Eksplozja bankomatu w Krakowie" 
11 kwiecień 2024     
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 
31 grudzień 2024     
Paweł Finder... pokonany ! 
8 marzec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Nie głosowałem na Prezydenta 
11 sierpień 2017     
Viganò o watykańskiej konferencji dotyczącej zdrowia z Fauci: Stolica Apostolska "czyni się sługą Nowego Porządku Świata" 
6 maj 2021     
Jak zaszczepić świat? Rola UE w "walce z pandemią COVID-19" 
26 listopad 2021     
Jasnowidze kowidowi 
24 styczeń 2022     
To wojna przeciwko polskiej kulturze 
20 luty 2013      Artur Łoboda
Jedna z przyczyn obecnej wojny przeciwko Ludzkości 
1 styczeń 2022      Artur Łoboda
Święty opłatek z Bernadetą 
16 maj 2026      autor Zygmunt Jan Prusiński
Braun przegrał na własne życzenie 
11 maj 2015      Artur Łoboda
Robi się ciekawie: po co śledczy z MAK-u polecieli do US-raków? 
5 maj 2010      MG
Szanghaj wpada w piekło, gdy blokada COVID wywołuje stan wojenny, aresztowania i samobójstwa 
17 kwiecień 2022      Ethan Huff
Podziękowania dla tłumaczy 
28 luty 2011      Artur Łoboda
Wycinki i opinie 
22 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Pośrednik w interesach 
11 czerwiec 2017      Artur Łoboda
Źródło przestępczości w Trzeciej RP (1) 
21 luty 2020      Artur Łoboda

 
 

Nie istnieją użyteczni głupcy

Walka o odzyskanie niepodległości wymaga konsolidacji - możliwie szerokich środowisk Społeczeństwa Polskiego.
To niesie ze sobą konieczność unikania wzajemnych kłótni.
Wrogowie Polski zawsze rządzili nami poprzez wzajemnie skłócanie środowisk patriotycznych.
Od dłuższego czasu nie komentuję wypowiedzi wielkich "bojowników" o sprawy Polski. Ale w którymś momencie kończy sie tolerancja dla bredni.

Od wielu lat Profesor Pogonowski dowodzi, że Polska była w przeszłości przodującym krajem Europy, kiedy milion wolnych obywateli decydował o swoim losie.
Przez blisko 200 lat byliśmy potęgą europejską - gdy Polską rządziła spolonizowana dynastia Jagiellonów.

Załamanie nastąpiło w okresie rządów szwedzkiej dynastii Wazów, która nie przejmowała się interesem Polski i Polaków.
W tym to czasie doszło do upadku gospodarki Polskiej - wynikłego z wyprowadzenia ogromnej ilości złota przez bankierów żydowskich, którzy już na terenie Prus zajmowali się fałszowaniem polskich monet.
Nękana ekonomicznie Rzeczypospolita Szlachecka doświadczyła upadku moralnego i stopniowego upadku Państwa.
Można wskazać wiele przyczyn, które doprowadziły do Rozbiorów Polski, ale najważniejszą był upadek moralny szlachty polskiej, co było wynikiem wzorców zachowań wpajanych Polakom przez importowanych królów Polski : Wazów i Sasów .

Istnienie Rzeczypospolitej Obojga Narodów podzielić można na dwa okresy:
1. Okres wzrostu, od Unii Polsko Litewskiej w 1385 roku do Potopu Szwedzkiego - 1655 r.
2. Okres upadku gospodarki i instytucji państwowych - zakończony III Rozbiorem Polski w 1795 roku.

Cezurą dzieląca te okresy był stan moralny klasy rządzącej.
Kiedy wszystko szło w dobrym kierunku - to i wielu służyło Polsce.
Po załamaniu polskiej gospodarki każdy dążył do tego - by wyszarpać dla siebie jak najwięcej, zamiast wziąć się za naprawę Polski.

Po 1989 roku doświadczyliśmy ekspresowego upadku Polski wynikłego z zaplanowanego i z wielkim rozmachem realizowanego demontażu Państwa Polskiego.
O ile w okresie Pierwszej Solidarności mogliśmy mówić o szerokim froncie inicjatyw demokratycznych, to po 1989 roku mamy do czynienia z wciskaniem w polskie życie polityczne i społeczne zachodnioeuropejskiego nihilizmu, propagowanego przez całą masę agentów wpływu.

Agentura zajmowała się wmawianiem Polakom, że wszystko - co wspólne jest złe, a źródłem słabości ekonomicznej Polski jest współwłasność Majątku Narodowego.
Dlatego każdy powinien wyszarpać jak najwięcej i nie martwić się o innych.
To rzekomo przez "nierentowne stocznie", "nierentowne kopalnie" Polacy musieli płacić cały masę podatków, które zabierały im blisko 40 procent dochodów.

Dzisiaj system fiskalny wyciąga z Polaków ponad 60 procent dochodów - gdy już zlikwidowano wiele kopalń, stoczni i tysiące - rzekomo nierentownych zakładów pracy.
Natomiast Skarb Państw - czyli my wszyscy - zadłużeni jesteśmy na bilion złotych (wedle oficjalnych statystyk, bo nieoficjalnie jest dwukrotnie więcej)

Jednym ze środowisk, które przez lata wmawiało Polakom konieczność wyprzedaży Majątku Narodowego - byli członkowie Unii Polityki Realnej.
Z wielkim tupetem i bezczelnością głosili, że całe zło tkwi we współwłasności społeczeństwa.

Kiedy w latach dziewięćdziesiątych - w Krajach Zachodnich ludzie zaczęli rozumieć - czym jest globalizm i protestowali podczas "szczytów gospodarczych", to Korwin-Mikke wyzywał protestujących od "lewaków, awanturników, ludzi niedojrzałych".
W czasie późniejszej wizyty Busha Juniora w Polsce składał mu wiernopoddańcze petycje i prosił o przyjęcie Polski do NAFTA.
A było to już kilka lat po tym - jak dowiodłem, że polską gospodarkę niszczy międzynarodowy kapitał żydowski, który nazwać można "globalistami".
Dzisiaj Korwin-Mikke staje na czele pochodów - rzekomo patriotycznych.
Czy znowu chce wyprowadzić Polaków na manowce?

W okresie Pierwszej Solidarności zdawałem sobie sprawę, że wśród działaczy tego ruchu jest wielu agentów SB.
Po 1989 roku poznaliśmy nazwiska wielu z nich. Ale myślę, że najważniejsi do dziś dnia są ukryci.

Podobną wiedzę o agenturze zdobyliśmy na temat zachodnioeuropejskich pacyfistów, którzy działali na korzyść komunistycznej Rosji.
Dziś już wiemy, że prawie wszyscy byli agentami NKWD, a nie jakimiś "użytecznymi głupcami" - jak to nieraz się nam wciskało.

W życiu można czasem popełnić błąd.
Notoryczne "popełnianie błędów" traktować należy tylko - jako zaplanowane działanie.
Nieprzerwalne działanie na szkodę Polski traktować należy tylko jako działanie agenturalne.

Kilka dni temu oglądnąłem wypowiedź Stanisława Michalkiewicza - w trakcie spotkania na KUL w 2010 roku.
Już na samym wstępie poraził mnie poziom bredni i nihilizmu moralnego reprezentowanego przez popularnego dziś redaktora z drugiego obiegu.
Po pierwsze to pomylił komunistyczną demagogię, że "większość ma rację" z aksjomatami demokracji.
Dalej wciskał, że rzekomo w "demokracji każdy musi kimś rządzić" - co było przecież główną zasadą stalinowskiego terroru i nie występowało w żadnej demokracji.

Michalkiewicz - jak rasowy agent wpływu wmawia swoim słuchaczom, że demokracja jest zła.
A skoro tak - to nigdy Polacy nie zaczną walczyć o swoje prawa - bo przecież wszystkie rodzaje protestów społecznych są przejawem ruchów demokratycznych.

Dzisiaj, kiedy jawnym jest to -jakie oszustwa dokonują żydowscy bankierzy, byli prominentni działacze Unii Polityki Realnej wygłaszają odważne tezy o bankierach - dające im poklask.
Dlaczego takich treści nie wypowiadali w latach dziewięćdziesiątych?
Dlaczego w latach dziewięćdziesiątych nie ostrzegali przez żydowskimi gangsterami ekonomicznymi?

UPR-owcy proponują nam - by jednego zdegenerowanego polityka - zastąpić innym. Bo wedle nich demokracja jest zła.

Historia Polski dzieli się na okresy - gdy rządzili tu ludzie honoru i okresy - gdy panowała powszechna demoralizacja.
Niezależnie od tego - czy patrzymy na lata panowania królów, czy okres Rzeczypospolitej Szlacheckiej, to właśnie stan moralności rządzących decydował o stanie państwa.

Każdy system sprawowania władzy może być przyjazny dla obywateli - gdy rządzą ludzie honoru.
A kiedy panuje powszechny nihilizm to nawet najwspanialsza idea sięga bruku.

Odrodzenia suwerenności Polski nie dokona żadna jednostka.
Do tego potrzebny jest masowy ruch obywateli - posiadający gwarancję, że po wygraniu walki będą mieli wpływ na kierunek zmian w Polsce.

Aby wyleczyć Polaków z patriotycznego myślenia - różni agenci wpływu wmawiają społeczeństwu, że demokracja jest zła.
A w takiej sytuacji nigdy nie powstanie masowy ruch odrodzenia polskości.
Komu taki stan rzeczy jest na rękę?!

Link do filmu z wypowiedzią Michalkiewicza na KUL.
Stanisław Michalkiewicz o demokracji jako metodzie powszechnej tyranii:

http://www.youtube.com/watch?v=HZm5TIKOH0M
6 październik 2012

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Procedury - ciąg dalszy "Medalionów"
sierpień 24, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Planowane Zbrodnie na Polakach na Wołyniu i w Halicji w Latach 1939-1946
maj 8, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Gra w trójkąty (wajmarskie)
maj 10, 2003
P.
Żydowska lewica Zagłębia Dąbrowskiego
styczeń 17, 2003
Zofia Strug http://www.robotnik.prv.pl/
Ryszard Krauze przebywa w Szwajcarii
wrzesień 17, 2007
Kłopoty (nie tylko Blaira)
sierpień 11, 2003
Maciej Łętowski
Płynie Wisła Płynie
kwiecień 3, 2003
Adam Mały Gorczyca
Kto chce wojny?
marzec 20, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Kwaśniewski pontifexem Kuronia?
wrzesień 6, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Katastrofa promu kosmicznego
luty 2, 2003
PAP / AFP
Ataki na polskość
wrzesień 8, 2007
..
Czy pisać, że Paris to France?
grudzień 28, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Odpolitycznianie prokuratury
luty 22, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
Izrael, USA i Pakistan
luty 1, 2008
Iwo Cyprian Pogobnowski
Czytane między wierszami
styczeń 1, 2003
Artur Łoboda
Patronaria
grudzień 16, 2007
Jacek Majchrowski
Nowy *Dziennik* z usterkami
kwiecień 22, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Doktryna 3 Wrogów?
maj 5, 2005
realista
Judasz z Warszawy
kwiecień 19, 2004
Artur Łoboda
Globalny Mit Holokaustu
sierpień 28, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media