|
Polacy zapłacą VAT na kolesiów Tuska
|
|
Polacy zapłacą VAT na kolesiów Tuska
Z podwyżki VAT premier Donald Tusk sfinansuje pensje biurokracji, której wzrost nastąpił za rządów PO-PSL – napisał w “Dzienniku Gazeta Prawna” dr Krzysztof Rybiński – były wiceprezes NBP.
W latach 2005–2009 zatrudnienie w administracji publicznej wzrosło łącznie o 90 tys. etatów. Jeżeli przyjmiemy, że przeciętny roczny koszt netto zatrudnienia urzędnika wynosi 50 tys. złotych (pensja, uzbrojenie miejsca pracy, szkolenia etc.), co prawdopodobnie jest zaniżonym szacunkiem, to w 2010 roku koszt tego zwiększonego zatrudnienia wyniósł 4,5 miliarda złotych, a w 2011 roku będzie jeszcze większy, zbliżony do 5 miliardów złotych. To jest kwota zbliżona do szacunków dodatkowych dochodów sektora finansów publicznych, które ma przynieść podwyżka stawki VAT o 1 punkt procentowy - napisał w “Dzienniku” dr Krzysztof Rybiński.
Ostatnie działania rządu w zakresie finansów i gospodarki Rybiński nazywa propagandą. Według niego – podwyżka podatków nie będzie 3-letnia, lecz trwała, gdyż żadnych cięć w administracji nie będzie, a zatem nie zmniejszą się wydatki budżetu, które Tusk chce sfinansować z naszych kieszeni.
Rząd PO-PSL funduje nam następujący, zły dla Polski, scenariusz. Najpierw prowadząc złą politykę gospodarczą i zatrudniając bez opamiętania nowych urzędników, doprowadził do radykalnego wzrostu wydatków sektora finansów publicznych, do poziomu najwyższego w historii i zabójczego dla kraju o relatywnie niskim dochodzie narodowym na mieszkańca. [...] teraz sięgają do kieszeni podatników, żeby zapłacili za błędy rządzących - twierdzi Rybiński.
Były wiceprezes NBP krytykuje też sposób podjęcia decyzji o podwyżce VAT. Zdaniem Rybińskiego, Platforma Obywatelska, która bez podwyższyła podatki bez żadnych konsultacji społecznych, zasługuje na nową nazwę: Platforma Antyobywatelska.
Całość artykułu Krzysztofa Rybińskiego na stronie dziennik.pl.
(wg, “Dziennik Gazeta Prawna”)
|
|
3 sierpień 2010
|
|
Rebel
|
|
|
|
A w Polsce okradają w majestacie prawa...
czerwiec 27, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Sejmowe spory o sposób wejścia do Unii
grudzień 4, 2002
PAP
|
"Demokratyczne" tortury
grudzień 19, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czytane między wierszami
wrzesień 4, 2003
Artur Łoboda
|
Dokopac Ruskim, ale czy naprawde warto?
listopad 29, 2008
Gregory Akko
|
Spocznie na Skałce? - ciąg dalszy
sierpień 20, 2004
|
Ile wyniesie kampania wyborcza w USA. Czy wystarczy mld dolarów.
styczeń 28, 2008
Gregory Akko
|
Polska czlonkiem "osi zla" wg ruskiej Gaziety
listopad 25, 2006
martusia
|
Rzeczpospolita pomieszana
czerwiec 11, 2007
Olaf Swolkień
|
Stanowisko „Obywatela” ws. Kosowa
luty 19, 2008
Redakcja Magazynu „Obywatel”
|
Kopanie padłego Orła
sierpień 17, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
To już historia - "Apel Wawelski"
lipiec 3, 2005
zn
|
Tarcza, NATO w Euroazji a Indie
październik 6, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Odszedł cesorz na słoneczną trawkę
styczeń 27, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
|
2009.01.25. Serwis wiadomości bez cenzury
styczeń 25, 2009
tłumacz
|
Okupacja irackich serc i umysłów
listopad 18, 2006
Nir Rosen/ tłum.Piotr
|
"Chcemy mordować Irakijczyków"
styczeń 30, 2003
zaprasza.net
|
Przeproście naród agresorów za pomyłkę
czerwiec 18, 2004
(PAP)
|
Twórcy Pierwszego Globalnego Imperium
marzec 20, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Dyskusja o lichwie
styczeń 27, 2006
|
|
|