|
Publikowane ukradkiem, w nocy. Wycofane z czołowki nad ranem...
|
|
http://www.wprost.pl/ar/193684/Nie-bylo-planu-awaryjnego-dla-ladowania-w-Smolensku/
Nie było planu awaryjnego dla lądowania w Smoleńsku?
2010-04-27 22:10
POKAZANE O GODZINIE 2210, WYCOFANE Z CZOŁÓWKI NAD RANEM
Piloci Tu-154M musieli lądować w Smoleńsku ponieważ BOR nie przygotował transportu dla prezydenta i pozostałych członków delegacji z dwóch zapasowych lotnisk - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Przed wylotem do Smoleńska dowództwo 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego wpisało w plan lotu dwa zapasowe lotniska - w Witebsku i Mińsku. W przypadku, gdyby wylądowanie w Smoleńsku nie było możliwe to tam miał wylądować pilot prezydenckiego Tu-154M. Informację tę potwierdza ppłk Robert Kupracz, rzecznik Sił Powietrznych. - Przed wylotem do Smoleńska pilot samolotu został poinformowany o lotniskach zapasowych, na których mógłby lądować w przypadku braku możliwości lądowania w Smoleńsku - dodaje płk Zbigniew Rzepa, Rzecznik Prasowy Naczelnej Prokuratury Wojskowej, która nadzoruje śledztwo w sprawie tragedii pod Smoleńskiem.
Okazuje się jednak, że BOR nie zorganizował dodatkowego transportu z tych lotnisk dla prezydenckiej pary, polityków, wojskowych dowódców i pozostałych pasażerów. - Ten wątek jest wyjaśniany w toku prowadzonego śledztwa - potwierdza płk Rzepa.
"Dziennik Gazeta Prawna", arb
|
28 kwiecień 2010
|
tłumacz
|
|
|
http://wiadomosci.onet.pl/1609048,2677,1,z_najwieksza_gorycza,kioskart.html
Le Monde: Jak wytłumaczy pan szeroki oddźwięk, jaki katastrofa pod Smoleńskiem wywołała w polskim społeczeństwie?
Andrzej Wajda: To była ogromna strata. Na pokładzie samolotu znaleźli się ludzie reprezentujący sobą wielkie wartości. Udawali się do Katynia w szlachetnej sprawie, przypomnieć niedokończoną historię. Los, jaki dotknął prezydenta Kaczyńskiego, jest tragiczny. Ale powinniśmy się dowiedzieć, w czym pomogą nam czarne skrzynki, czy decyzję o lądowaniu podjęto na jego rozkaz. Czy to prezydent zaryzykował życiem wszystkich pasażerów? Nikt by o tym nawet nie pomyślał, gdyby nie gruziński precedens (podczas oficjalnej wizyty prezydent Kaczyński domagał się wylądowania mimo złych warunków, lecz wówczas pilot odmówił – przyp. Le Monde).
|
2010-04-28
tłumacz
|
 |
|
Nie było, bo wiedzieli że nie będzie potrzebny. |
2010-04-30
Rebel
|
|
|
|
Talmud, Teologia Wygnania i Megalomania
luty 13, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Gra o główną nagrodę
listopad 30, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
|
Komornik w szpitalu - Długi Służby Zdrowia
luty 14, 2005
Adam Sandauer
|
Kształtem miłości piękno jest i tyle
listopad 8, 2008
Artur Łoboda
|
12.04 Przeciw wojnie! Przeciw okupacji!
kwiecień 12, 2003
|
OŚWIADCZENIE W SPRAWIE WOJNY
luty 13, 2003
|
Reguła symbiozy
kwiecień 21, 2005
Witold Filipowicz
|
Odszedł cesorz na słoneczną trawkę
styczeń 27, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
|
ONZ przeciw korupcji
listopad 1, 2003
PAP
|
Przewodniczący gminy żydowskiej popełnił samobójstwo
sierpień 27, 2002
PAP
|
Świat według Wildsteina
luty 9, 2007
Olaf Swolkień
|
Klub przestępców
kwiecień 10, 2003
przygotował Adam Zieliński
|
Podchody twórców wirusów
czerwiec 5, 2004
|
Zacznijmy od siebie, zacznijmy dzisiaj...
lipiec 8, 2003
Andrzej Kumor
|
takie tam
wrzesień 15, 2005
broda
|
Strach przed Polakami
luty 7, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
|
Zakaz molestowania rowerów
styczeń 13, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Jestem Polakiem
maj 10, 2003
przesłała Elżbieta
|
Polskie szpitale
luty 10, 2007
Bogusław
|
Tym razem Stan Tymiński wygra...
maj 27, 2005
kopista
|
|
|