ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Folksdojcz 
Fantastyczny zespół - poruszający ważne problemy społeczne stworzył bardzo dosadną piosenkę, będącą miksem wywiadu telewizyjnego z śpiewem zespołu. 
Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania 
Monika Jaruzelska zaprasza
 
Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
Czy to broń mikrofalowa spowodowała poważne oparzenia i obrażenia protestujących w Canberze w Australii? 
 
Cicha Broń do Cichych Wojen 
 
Żadna ze 137. instytucji naukowych badających kowida - nie wyizolowała, w czystej postaci SARS-COV-2. NIGDY! 
 
Montanari: Szczepionka to wielki przekręt 
Jeśli prawdziwa choroba nie daje odporności, absurdem jest mieć nadzieję, że szczepionka może to zrobić, co nie jest niczym innym, jak tylko chorobą w postaci atenuowanej. 
Here's Why You Should Skip the Covid Vaccine 
“The world has bet the farm on vaccines as the solution to the pandemic, but the trials are not focused on answering the questions many might assume they are.” 
Czy zaszczepieni staną się własnością koncernów farmaceutycznych? 
Czy szczepienia służą nowoczesnemu niewolnictwu? 
5 przykładów izraelskich zbrodni wojennych w Strefie Gazy 
 
Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
Jerzy Jaśkowski Pasteryzacja ludzi  
 
Kolędowanie w Alternatywie dla Niemiec 
 
Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc 
 
Pożary w Kaliforni - poważna analiza 
Jak lewacy spalili Los Angeles
 
Monika Jaruzelska zaprasza Grzegorz Braun! cz.1 
 
Wszystko pod kontrolą 
Od zawsze służby specjalne kontrolowały rzekome niezaplanowane spotkania oficjeli z obywatelami.
Przykład podstawionego Putina - jako przypadkowego przechodnia.
 
Tego nie pokażą w żadnym medium głównego ścieku 
Śmiertelny atak! Iran wystrzeliwuje przerażające rakiety - Israel Emergency
 
Cała prawda o ataku z 11 września 
Jeden z filmów usułujących przedstawić prawdę i ataku z 11 września 2001 roku 
Atak pistapo w Gdańsku 
Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r.  
więcej ->

 
 

Okradli Irak !!!

http://www.prawy.pl/index.php?dz=prasa&id=708&subdz=


„Dziennik Związkowy”: Okradali Irak (2006-04-22)


Amerykańskie firmy dopuściły się milionowych malwersacji z funduszy na rekonstrukcję Iraku. Jak na razie iracki rząd nie ma możliwości odzyskania utraconych pieniędzy – czytamy w „Dzienniku Związkowym”.


Amerykańskie sądy powoli zaczynają zmuszać kontraktorów do zwrotu pieniędzy ukradzionych z funduszy rządowych USA. Natomiast prawne przeszkody powstrzymują Irak przed upominaniem się o fundusze skonfiskowane z irackiego rządu na początku wojny i wypłacone amerykańskim firmom, które nie wykonały zlecenia lub spartaczyły robotę. Prawo obowiązujące w Iraku, a wprowadzone przez tymczasowe władze koalicyjne na kilka dni przed oficjalnym scedowaniem suwerenności na Irak w czerwcu 2004 roku, zapewnia amerykańskim kontraktorom nietykalność w Iraku.

"W efekcie Irak zamieniono na strefę wolnych kradzieży", mówi Alan Grayson, adwokat z Wirginii, który w imieniu byłych pracowników oskarża prywatną firmę ochroniarską Custer Battles z główną siedzibą w Rhode Island, o oszustwa popełnione w Iraku na ponad $3 miliony. Nawet specjalny panel ONZ, ustanowiony celem monitorowania skonfiskowanej własności Iraku, nie ma prawa do postawienia złodziei przed odpowiedzialnością karną.

Problem stał się tak powszechny, że Departament Stanu wspólnie z Departamentem Sprawiedliwości zorganizowali specjalną grupę zadaniową do opracowania mechanizmu odzyskania funduszy. Sprawa ta sięga pierwszych dni inwazji rozpoczętej w marcu 2003 roku, kiedy administracja USA sądziła, że irackie pieniądze wystarczą na pokrycie kosztów rekonstrukcji. Kiedy Coalition Provisional Authority przejęła kontrolę zaraz po upadku Saddama Husajna najpierw zagarnęła dochody z ropy naftowej, następnie rządowe konta bankowe, pieniądze znalezione w pałacach i pozostałości z programu ONZ "ropa za żywność". Łącznie przejęto blisko $21 miliardów. Zdeponowano je na koncie pod nazwą Development Fund for Iraq (DFI) jak zapewniał ówczesny amerykański administrator Iraku Paul BremerĘ dla dobra Irakijczyków.

Był to pierwszy rezerwuar gotówki, z której pobierano pieniądze na budowę dróg, mostów i klinik. Wypłaty nie były ograniczane wieloma restrykcjami w przeciwieństwie do amerykańskich funduszy wyznaczonych na ten sam cel przez Kongres.

Z seri sprawdzianów przeprowadzonych w latach 2005 i 2006 przez specjalnego inspektora generalnego to tymczasowe stanowisko ustanowił Kongres wynika, że spośród 198 kontraktów 154 prawdopodobnie nigdy nie były wykonane. W innych przypadkach kontraktorom wypłacano podwójnie. W czerwcu 2004 roku CPA oddała irackiemu rządowi kontrolę nad DFI. Okazało się wtedy, że z irackiego funduszu wydano już $14 miliardów.

W rezultacie dochodzenia specjalnego inspektora aresztowano pięć osób, a śledztwo podjęto przeciw sześćdziesięciu innym. Dodatkowo w sądach amerykańskich wniesiono oskarżenia przynajmniej przeciw siedmiu osobom z tytułu fałszywych roszczeń.

Alan Grayson, prawnik, który reprezentuje byłych pracowników firmy Custer Battles, uważa, że "DFI było traktowane jak fundusz na różne półmilitarne projekty, wykonywane przez amerykańskich kontraktorów, bez żadnej irackiej kontroli. "Jak każda potęga kolonialna Stany Zjednoczone przejęły pieniądze z irackiej ropy i je roztrwoniły. Irakijczycy dobrze o tym wiedzą i jest to jedna z przyczyn, z powodu której strzelają do amerykańskich żołnierzy", mówi Grayson.

Demokrata z Kalifornii kongr. Henry A. Waxman wezwał administrację Busha do zwrotu Irakijczykom pieniędzy wypłaconych firmie Custer Battles. Departament Sprawiedliwości twierdzi, że istnieje szansa na częściowe oddanie pieniędzy, choć nie w najbliższym czasie. W lutym tego roku Robert J. Stein jr. z Północnej Karoliny, który wydawał kontrakty na prace w Iraku, przyznał, że wraz z trzema innymi osobami kradł z irackiego funduszu. Pieniądze przeznaczone na remont akademii policji i biblioteki w miejscowości Hillah, wydali na drogie samochody, karabiny maszynowe i biżuterię. Setki tysięcy dolarów przywie?li w gotówce do USA. W zamian za mniejszą karę Stein obiecał zwrócić $3.6 miliona. Jednakże Dept. Sprawiedliwości oświadczył, że nie ma jeszcze pewności, czy Irak dostanie te pieniądze.

AJ

24 kwiecień 2006

Goska 

  

Archiwum

Reklamy leków - jak proszek do prania
październik 15, 2006
Adam Sandauer
Na każdym kroku problemy finansowe Państwa a .... MF przedterminowo wykupi obligacje restrukturyzacyjne
styczeń 21, 2003
A. Trzaska
Fałsze Henryka Grynberga
kwiecień 26, 2003
przesłała Elżbieta
WP jak TPSA
październik 17, 2003
Tomasz Sęk
Czy Ukraina jest krajem o newralgicznym znaczeniu dla Polski?
grudzień 31, 2004
Gregory Akko
tłumaczenia
styczeń 21, 2006
Zbigniew Dmochwski
Matki a żony zbrodniarzy
kwiecień 7, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Obrona przed "wojną ostateczną"
styczeń 16, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Krucjata XXI wieku
grudzień 7, 2003
Urzędniczyny i ich czyny
listopad 19, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Film o Krakowie
maj 20, 2004
Dziennik Polski
Świat uciszonej pieśni
sierpień 5, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Albo, albo
luty 21, 2006
A brief history of the Polish language
czerwiec 26, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Od piwa głowa krzywa
kwiecień 17, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas

Petycja przeciwko wojnie


marzec 21, 2003
Wyposazenie wojska do Afganistanu
maj 25, 2007
Goska
Dalsza konsolidacja mediów w rękach żydowskich
maj 9, 2007
Lech Maziakowski
Towarzystwo ochrony ormowców
styczeń 7, 2003
Artur Łoboda
www.ściema.pl
lipiec 24, 2008
Marek Jastrząb
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media