ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
LESZEK MILLER. Najgorszy premier w historii Polski 
Dziś wielu stara się przedstawiać go jako autorytet – idol liberalnych mediów, a nawet, ku zaskoczeniu, części młodej prawicy. Ale kiedy spojrzymy na fakty, jego rządy z lat 2001–2004 jawią się jako czas biedy, bezrobocia i gigantycznej korupcji.
 
Polscy "nacjonaliści" o żydach 
Po prostu zobaczcie 
Niemiecki agent na czele Instytutu Pileckiego 
 
Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców 

 
Warto posłuchać 
Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych 
Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego 
 
Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem 
 
Jaki rodzaj zagrożenia przygotowują? 
Pociąg był gotowy już wiosną ubiegłego roku i czekał na stacji w Mediolanie. Teraz jest już oficjalnie w drodze. Co więcej, władze Włoch zapowiadają trzytygodniowy lockdown przeznaczony na masowe szczepienia. 
Iran mówi „nie” zakończeniu blokady Cieśniny Ormuz po przyznaniu się Trumpa | Janta Ka Reporter 
 
FILM, KTÓREGO IZRAEL NIE CHCE, ŻEBYŚ OGLĄDAŁ 
 
Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
Szczepionkowy stan wojenny w Nowym Jorku 
Nowy Jork inicjuje wprowadzenie medycznego stanu wojennego z użyciem oddziałów wojska, aby przejąć szpitale, z których niezaszczepieni pracownicy służby zdrowia są masowo zwalniani 
Los Angeles - piekło na ziemi 
Ubóstwo w Kalifornii. Zrujnowana gospodarka najbogatszej kiedyś części świata.
To czeka nas jutro.
 
Pomylił Chrześcijaństwo z Judaizmem 
Skandaliczna niewiedza Prezydenta USA, czy też raczej perfidna prowokacja?
W przemówieniu Baracj Obama opisuje Chrześcijaństwo odwołaniami do Judaizmu.  
WHO to zbrodnicza organizacja terrorystyczna, należy ją zniszczyć 
Obecnie dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie pracuje nad ujawnieniem prawdy o WHO i rozpowszechnianiem informacji o jej zbrodniczych działaniach 
Zabójcze leki - prof. Stanisław Wiąckowski - 15.03.2017 
Zapis wykładu prof. Stanisława Wiąckowskiego omawiającego m.in. leki i ich składniki, które wbrew powszechnym opiniom nie leczą, a wręcz przyczyniają się wzrostu zgonów. Wiedza ta jest ukrywana przez koncerny farmaceutyczne, a nazwy leków zmieniane i dalej są dopuszczanie i promowane w sprzedaży mimo wiedzy, iż ich działanie jest zabójcze. 
Peruwianski sad uznal B. Gatesa G. Sorosa i Rokefelerow odpowiedzialnych za tworzenie "pandemii" COVID 19 
 
Bruksela już we wrześniu 2019 r. czyniła przygotrowania do pseudopandemii 
 
więcej ->

 
 

Koszty aneksji do UE (5). Wpłaty do budżetu Unii Europejskiej i inne

Z wczesniejszych rozmow dotyczacych wlaczenia Polski do UE, potwierdzonych ostatnio, wynika, ze w najblizszych latach polska skladka do budzetu UE bedzie wynosic 2,4 mld USD (euro) rocznie. W ramach tej kwoty Polska zostala zobowiazana m.in. do zaplacenia w ciagu trzech lat 620 mln euro tzw. rabatu brytyjskiego, to jest czesci skladki unijnej przypisanej Wielkiej Brytanii, ktorej ona jednak nie wplaca do budzetu UE. Inne kraje Unii zostaly tez wezwane do solidarnego pokrycia brakujacej kwoty brytyjskiej, ale Niemcy, Austria, Holandia i Szwecja uzyskaly ulge w tym obowiazku.

Koszty rosnacej biurokracji unijnej wzrastaja wykladniczo i co pare lat wladze UE wprowadzaja nowe dodatkowe formy opodatkowania budzetow panstw czlonkowskich. Oprocz wczesniejszych wplywow celnych i oplat za import produktow rolnych spoza UE, od 1970 r. wprowadzono odpis (1,6 proc.) od sumy krajowych podatkow VAT. Przyjeto rowniez, ze w panstwach czlonkowskich podatek VAT nie moze byc nizszy od 15 proc. To czesciowo wyjasnia trudne negocjacje o obnizenie podatku VAT dla polskiego budownictwa. Warto jednak wiedziec, ze pomimo tych ogolnych zasad w wielu panstwach czlonkowskich UE nadal wystepuje stawka zerowa VAT:
w Belgii, Danii, Finlandii, Irlandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Wloszech. Dotyczy ona ksiazek, zywnosci, lekarstw, sprzetu medycznego i ortopedycznego, odziezy i obuwia dla dzieci oraz uslug budowlanych zwiazanych z budowa domow mieszkalnych. Mysli sie tez o kolejnym podatku ekologicznym, od ilosci zuzywanego wegla, ktory znowu najbardziej dotknie Polske.

Do wymienionych powyzej naszych wplat budzetowych dojda jeszcze kwoty przygotowania projektow dofinansowywanych przez UE oraz kwoty na prefinansowanie doplat. Wedlug danych Ministerstwa Finansow wyniesie to srednio rocznie 2,1 mld zl, to jest w przyblizeniu 0,5 mld USD. Poszerzenie stosunkow z UE i ewentualna integracja laczy sie ponadto z wniesieniem skladki do bankow europejskich oraz do innych organizacji i funduszy. Ponadto trzeba ponosic koszty polskich przedstawicielstw, uczestnictwa i licznych delegacji zagranicznych. Szacujemy, ze koszty te wyniosly dotychczas
1 mld USD i beda wystepowaly w przyszlosci w wysokosci okolo 0,3 mld USD rocznie.

Unia Europejska wymaga dodatkowo od Polski usprawnienia obslugi granicznej i tzw. uszczelnienia naszej granicy wschodniej, ktora stanie sie ewentualnie granica UE. Ponadto mamy spelniac ostre wymagania Schengen dotyczace specjalnej obslugi i kontroli osob przybywajacych spoza UE. Zwiazane z tym dodatkowe koszty poniesione dotychczas szacujemy na 1 mld USD, a w przyszlosci na 0,5 mld USD rocznie. Nie zwolni to nas jednak w najblizszych latach od kontroli na granicy z Niemcami.

W ostatnich latach nasza granice wschodnia przekraczalo rocznie okolo 12 mln osob, w tym znaczna czesc Polakow, co przyczynialo sie do uaktywnienia obszarow przygranicznych. Uszczelnienie tej granicy spowoduje powazna strate gospodarcza w handlu przygranicznym oraz w posrednim spadku aktywnosci gospodarczej. Dotychczasowe straty z tego tytulu szacujemy minimum na 2 mld USD, a w przyszlosci na 1,5 mld USD rocznie.
Wszystkie wyliczone powyzej koszty i straty zostaly zestawione razem w przedstawionej tabeli.


26 marzec 2003

Włodzimierz Bojarski 

  

Archiwum

"Wotum nieufności" wobec MON
sierpień 2, 2002
PAP
III Zjazd Polonii Swiata
listopad 15, 2007
...
Dajcie Miłoszowi spocząć w spokoju
sierpień 19, 2004
Czy nowe Sarajewo?
lipiec 27, 2004
PAP
Izrael musi zostać zniszczony!
sierpień 15, 2006
Adam Gmurczyk (prezes NOP)
Głupich nie sieją....
wrzesień 20, 2003
Artur Łoboda
Nowa fala czy stare bagno? czyli co z tym PiSem?
lipiec 15, 2006
Jan Duranowski
Prawda czy fałsz? fakty sprawdzić każdy może..
wrzesień 20, 2005
Zefir
Winiety ? czy grabież w biay dzień ?
sierpień 20, 2002
Opowieść wigilijna 2005
grudzień 23, 2005
Marek Olżyński
"Obniżka stóp byłaby nieodpowiedzialna"
lipiec 12, 2002
PAP
mafijne zwyczaje
lipiec 12, 2003
® © Mirosław Krupiński
Powiedz Unii - NIE
maj 25, 2003
przesłała Elżbieta
Uczył Marcin Marcina ...
październik 31, 2005
Skutki prywatyzacji służb wojskowych i tajnych
sierpień 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Przerywnik o łosiach
październik 22, 2004
Polska Zbrojna - Dyskusja
Tajemnica czasu (nordycka interpretacja Vikernesa)
marzec 22, 2007
marduk
Spisek generałów w USA?
kwiecień 16, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Izraelczycy uzywali broni masowej zaglady przeciwko Palestynczykom
marzec 26, 2003
Jacek Szpakowski
Bezpośrednie dopłaty pacjentów za leczenie? -opinia Primum Non Nocere
wrzesień 26, 2003
dr Adam Sandauer
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media