|
| NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) |
|
| |
|
| Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy |
|
| ... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... |
|
| Dlaczego szczepionki na COVID-19 mogą wpływać na płodność człowieka? |
|
| |
|
| Wszystko pod kontrolą |
|
Od zawsze służby specjalne kontrolowały rzekome niezaplanowane spotkania oficjeli z obywatelami.
Przykład podstawionego Putina - jako przypadkowego przechodnia.
|
|
| Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? |
|
| |
|
| Holenderski poseł Geert Wildersem przemilcza zbrodnie Izraelczyków |
|
| Holenderski poseł Stephan van Baarle skonfrontował się w parlamencie ze skrajnie prawicowym politykiem Geertem Wildersem, oskarżając go o wspieranie trwającej ofensywy militarnej Izraela w palestyńskiej Strefie Gazy, w wyniku której zginęło ponad 63 000 Palestyńczyków, głównie kobiety i dzieci. |
|
| Jaki rodzaj zagrożenia przygotowują? |
|
| Pociąg był gotowy już wiosną ubiegłego roku i czekał na stacji w Mediolanie. Teraz jest już oficjalnie w drodze. Co więcej, władze Włoch zapowiadają trzytygodniowy lockdown przeznaczony na masowe szczepienia. |
|
| Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny |
|
| Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. |
|
| Prawda o włoskiej "epidemii" - rozmowa z biologiem Elżbietą Wierzchows |
|
| Program "niezaleznatelewizja" |
|
| Hashtag COVID1984 |
|
Szczególnie polecamy:
"Tłum uzbrojonych w miecze Sikhów atakuje policję w Nanded po tym, jak rząd zakazał publicznych procesji w związku z p(L)andemią. Tak się walczy o swoje prawa! "
|
|
| Kompleksowe badania wykazały spójne zmiany patofizjologiczne po szczepieniu szczepionkami anty-COVID-19 |
|
| |
|
| Czy polskie wybory są zagrożone? Anomalie, które budzą niepokój |
|
| Jakie anomalia wyborcze wskazują na fałszerstwa? Jak się przed nimi bronić? Podwójne krzyżyki i nie tylko! |
|
| Ostatni mit (o polityce sowieckiej) |
|
| |
|
| Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie |
|
| Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie... |
|
| Młodzież izraelska w Polsce |
|
| Doskonały dokument o wycieczce młodzieży izraelskiej do Polski. |
|
| Konzentrationslager Fuehrer |
|
| Niemcy - obóz koncentracyjny dla niewierzących w wirusa |
|
| Szczepionkowy stan wojenny w Nowym Jorku |
|
| Nowy Jork inicjuje wprowadzenie medycznego stanu wojennego z użyciem oddziałów wojska, aby przejąć szpitale, z których niezaszczepieni pracownicy służby zdrowia są masowo zwalniani |
|
| Obecna powódź w Hiszpanii to skutek działań lewaków z Unii Europejskiej |
|
W 1957 roku w dorzeczu rzeki Turia przepływającej przez miasto Walencja w Hiszpanii i która spowodowała co najmniej 81 ofiar śmiertelnych.
Ówczesne władze Hiszpanii zbudowały system zapór, które miały chronić miasta hiszpańskie.
Za pieniądze z UE lewacy wyburzyli wiele z tych obiektów, bo były "nieekologiczne".
|
|
| Pandemia covid nigdy nie istniała |
|
| Ogłoszony w 2020 roku apel 33 lekarzy z całego świata należących do sojuszu World Doctors Alliance, w którym ostrzegają przed ryzykiem związanym z nowymi eksperymentalnymi szczepionkami na Covid-19, wyjaśniają na jakiej zasadzie one działają i co dokładnie czyni je tak niebezpiecznymi. |
|
| Izrael. Historia Palestyny w XX wieku. |
|
| |
więcej -> |
|
Górnictwo potrzebuje kapitału
|
|

Aby nie zaprzepaścić efektów wielu lat reform i utrzymać rentowność w dłuższym okresie polskie górnictwo potrzebuje dostępu do kapitału. Jedną z metod jego pozyskania może być prywatyzacja - ocenia menedżer krajowy Banku Światowego dla Polski, Edgar Saravia.
W poprzednich latach Bank Światowy udzielił Polsce dwóch pożyczek wspierających restrukturyzację górnictwa, wartości 300 mln USD. Saravia podkreślił, że ewentualne dalsze zaangażowanie banku w finansowanie reformy zależy od woli polskiego rządu.
Utrzymaliśmy dialog z nowym rządem na temat sektora węgla kamiennego. Przekazaliśmy również nasze opinie na temat następnych kroków i działań, które należałoby podjąć w górnictwie - powiedział w czwartek Saravia, uczestniczący w bytomskiej konferencji na temat sytuacji kobiet na Śląsku.
Jego zdaniem, najważniejszym obecnie zadaniem sektora jest utrzymanie wyników osiągniętych w trakcie wieloletniej restrukturyzacji. Trzeba kontynuować przemiany, aby - jak powiedział - w ciągu najbliższych kilku lat sektor uzyskał trwałą pozycję finansową i nie był zależny od pomocy publicznej?.
Pytany o potrzebę prywatyzacji w górnictwie, której wstrzymanie zapowiadali niedawno przedstawiciele resortu gospodarki, Saravia powiedział, że nie należy traktować jej jako cel sam w sobie, ale jeden z możliwych środków do celu, jakim jest trwała rentowność górnictwa i jego zdolność konkurowania. Równie ważny jak rentowność sektora jest jego dostęp do kapitału. To, w jaki sposób go zapewnić, jest kwestią doboru instrumentów. Prywatyzacja może być instrumentem, który pozwoli osiągnąć cel, ale to jedna z wielu dróg - ocenił Saravia.
Prezes Kompanii Węglowej, największego górniczego koncernu, Maksymilian Klank, przyznaje, że spółka ma potrzeby kapitałowe, ale wynikają one głównie z balastu przeszłości.
Zdaniem prezesa, rozwiązanie tych problemów (firma czeka na ok. 400 mln zł dalszego dokapitalizowania ) pozwoli spółce trwale ustabilizować finanse i inwestować w rozwój.
Trudno mówić o barierze kapitałowej, która wymuszałaby zmiany własnościowe. Każda ze spółek węglowych ma inne uwarunkowania finansowe. Dla nas najistotniejsze są zaszłości historyczne, czyli zobowiązania przejęte po dawnych spółkach węglowych. Potrzebny jest kapitał, który pozwoliłby je spłacić. Natomiast z zapewnieniem warunków bieżącej eksploatacji i inwestycji, zakupów sprzętu itp.
Kompania sobie radzi - powiedział w czwartek prezes Klank. W przyszłości zmiana formy własności zapewnie nie ominie także górnictwa. Na dziś uważam, że byłoby to przedwczesne. Najpierw należy przeanalizować wszystkie skutki prywatyzacji, nie tylko dla górnictwa; zwłaszcza kwestię bezpieczeństwa energetycznego kraju oraz sytuację społeczną w regionie - dodał prezes.
Według niego, odpowiedzią na wskazania Banku Światowego odnośnie dalszych działań ugruntowujących rentowność i konkurencyjność firmy, może być strategia Kompanii do 2010 roku. Firma zakłada w niej m.in. obniżenie kosztów stałych, usprawnienie transportu dołowego, wydłużenie efektywnego czasu pracy górników oraz zwiększenie bezpieczeństwa poprzez zakup nowoczesnych urządzeń. Powstaje też własna sieć sprzedaży węgla.
W minionych latach Bank Światowy udzielił Polsce dwóch pożyczek wspierających program restrukturyzacji górnictwa, o łącznej wartości 300 mln USD: na pakiet socjalno-aktywizujący i sfinansowanie wcześniejszych emerytur górników (200 mln USD) oraz na likwidację kopalń i łagodzenie związanych z tym skutków dla środowiska (100 mln USD). Dyskutowano też o kolejnej pożyczce, wartości ok. 200 mln USD, związanej np. z programem prywatyzacji kopalń.
(INTERIA.PL/PAP) |
|
6 kwiecień 2006
|
|
|
|
|
|
Bykołówstwo
luty 11, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Drastyczne sankcje USA wobec Korei Północnej
grudzień 10, 2006
Mirosław Naleziński
|
Uczelniani pseudointeligenci
listopad 20, 2004
Mirosław Naleziński
|
Tortury po amerykańsku
luty 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"L" ("lewoskrętne") oraz "P" ("prawowite") odmiany chrześcijaństwa
wrzesień 21, 2006
dr Marek Głogoczowski
|
UB-ek odsiedzi karę?
sierpień 19, 2005
PAp
|
Gruzja w ogniskowej konfliktu
listopad 22, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Zespół chorych budynków - wielkie zagrożenia naszego środowiska.
czerwiec 10, 2005
Jan Lucjan Wyciślak
|
"Samorządność" konferencyjna
wrzesień 28, 2003
Mirosław Zabierowski
|
Reformy bez głowy
grudzień 21, 2003
przesłała Elżbieta
|
Dziad, czyli polski inżynier
maj 14, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Żołnierze amerykańscy gwałcą i mordują dzieci Irackie - przypadek Abir - jeden z tysięcy.
wrzesień 24, 2006
Dorota Szczepańska
|
Polityczna pornografia, czy polityczna egzekucja?
sierpień 7, 2007
Marek Olżyński
|
Wiadomość grubymi nićmi szyta
kwiecień 27, 2003
|
Wcześniejsze wybory - czyj to spryt?
maj 26, 2008
Dariusz Kosiur
|
Wspomnienie o Janku Samsonowiczu
październik 4, 2005
przeslala Elzbieta
|
Ballada Wałbrzyska
luty 19, 2003
|
Podchody twórców wirusów
czerwiec 5, 2004
|
Anatomia prowokacji w Gruzji?
wrzesień 3, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czy Osama pomoże?
październik 29, 2006
Dziennik zwiazkowy
|
więcej -> |
|