ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Ostatni mit (o polityce sowieckiej) 
 
Starsza kobieta łapie kij, odpycha przerażającego testera COVID  


 
Ukraina: Maski rewolucji 
W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. 
Klimat i trop finansowy 
To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. 
Kto mordował w Katyniu 
Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. 
Po wykrwawieniu starego Hegemona, Syjon sprzymierzył się z Chinami 
 
Czy polskie wybory są zagrożone? Anomalie, które budzą niepokój 
Jakie anomalia wyborcze wskazują na fałszerstwa? Jak się przed nimi bronić? Podwójne krzyżyki i nie tylko!  
FDA ogranicza stosowanie szczepionki J&J z powodu powikłań 
Amerykańska agencja zmieniła swoje stanowisko z uwagi na wysokie ryzyko wystąpienia powikłania po przyjęciu preparatu Janssen, czyli zakrzepicy z zespołem małopłytkowości (TTS).  
Jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać zdrowie 
Dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej napisał dwa tygodnie temu wpis, w którym ocenił, że "jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia" pod pretekstem koronawirusa. Wówczas wprowadzano nowe restrykcje i podział na powiaty "żółte" oraz "czerwone". 
Sąd nie chce wysłuchać byłych pacjentów profesora Talara 
Profesor Jan Talar, z powodzeniem przywracający do sprawności pacjentów, którym inni medycy nie dawali szans przeżycia, po raz kolejny stanąć musiał przed Okręgową Izbą Lekarską prowadzącą przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została zawieszona do 1 października. 
Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu 
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek 
Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień  
 
Dowody zaplanowanej akcji szczepień przeciwko nieistniejącemu kowidowi 
Sasha przedstawia dowody na to, że cały proces opracowania, produkcji i zatwierdzenia zastrzyków na Covid był jednym wielkim teatrzykiem dla mas. Cała operacja, począwszy od rzekomych "badań klinicznych", a skończywszy na samej nazwie i klasyfikacji prawnej tych zastrzyków, jest jednym wielkim oszustwem, dokonanym przez rządy i agencje regulacyjne na całym świecie w ścisłej współpracy z kartelem farmaceutycznym.  
Iran dziesiątkuje izraelskie miasto portowe Hajfę pociskami kasetowymi; 2 osoby zabite, samochody... 
 
OLEŚNICA. ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZBRODNI  
 
Jak w 2022 planowano "nową falę" "epidemii kowida" w 2025 roku 
 
Ponad 5 lat po kowidzie wojna wobec uczciwych lekarzy trwa dalej 
Zbrodniarze kowidowi niszczą lekarzy 
Covid to operacja wojskowa 
Nowa holenderska minister zdrowia wyznaje: „Musimy wykonywać rozkazy NATO, USA i NCTV; Covid to operacja wojskowa” 
Izraelscy żołnierze zamordowali 15 sanitariuszy i ratowników ze Strefy Gazy i zakopali w nieoznaczonym masowym grobie 
 
więcej ->

 
 

Oscar za Aganistan a nie za Katyń



Dwa filmy o zbrodniach wojennych konkurowały w 2008 roku o nagrodę „Oskar.” Film dokumentalny Wajdy przedstawiał zbrodnie z czasów Stalina i Hitlera, po zawarciu przez nich paktu przyja?ni, zawierającego ich współpracę w zbrodniczym „odrąbywaniu głowy narodu polskiego,” za pomocą zabijania inteligencji polskiej. Wówczas „lista katyńska” przygotowywana przez Laurentego Berię od 3go pa?dziernika 1939, zawierała ponad 26,000 nazwisk Polaków w więzieniach i obozach sowieckich, których egzekucję nakazało politbiuro w lutym 1940go roku.

Film dokumentarny o torturach nakazywanych przez neokonserwtywny rząd Bush’a pokazuje tragedię kierowcy taksówki w Afganistanie, człowieka niewinnego, który został zabity w czasie tortur, zadawanych mu przez żołnierzy amerykańskich, którzy w czasie nakręcania filmu zeznawali szczegółowo przed kamerami.

Wice prezydent Dick Chenney powiedział we wrześniu 2001, „musimy działać po ciemnej stronie.” Czy miał na myśli takie zdarzenie, jakie przydarzyło się młodemu Afganowi nazwiskiem Dilawar, który właśnie zaoszczędził dosyć żeby kupić taksówkę i został on wskazany w grudniu 2002, przez płatnego donosiciela jako terrorysta?

Donosiciel ten faktycznie rzucił granat, który był przedmiotem dochodzenia, poczym wziął pieniądze za donos i zostawił Dilawara na łasce Amerykanów, którzy uwięzili go w amerykańskim więzieniu w miejscowości Bagram w Afganistanie, a następnie torturowali go tak brutalnie, że po pięciu dniach umarł. Autopsja wykazała, że miał on nogi tak uszkodzone, że gdyby żył to musiałyby być amputowane. Ustalono pó?niej, że donosiciel był odpowiedzialny za wybuch granatu, a Dilawar nie miał z tym granatem nic wspólnego.

Oficjalny raport stwierdził, że Dilawar zmarł naturalną śmiercią, natomiast wynik autopsji dał diagnozę zabójstwa, o które kilku szeregowych żołnierzy zostało oskarżonych. Tak, więc Dilawar był pierwszą ofiarą „działań po ciemnej stronie,” w których to działaniach, prawie żaden oficer nie był sądzony i winę zwalano na szeregowców.

Reżyser przerażającego filmu „Taksówka do ciemnej strony,” Alex Gibney zaczyna od śmierci Dilawar’a fabułę filmu, oskarżającego rząd Bush’a, o nieoficjalne przyzwolenie na stosowanie tortur i łamanie praw konstytucyjnych i wojskowych USA, jak też konwencji genewskich w imię „działań po ciemnej stronie.” Gibney rozmawiał z żołnierzami, którzy byli przekonani, że wykonywali rozkazy. Ich przełożeni, aż do Bush’a, jako wodza naczelnego włącznie mówili, że działo się to bez ich wiedzy, mimo tego, że pisemne rozkazy zawierały szczegóły tortur.

Gibney załączył wycinki nagrań tortur w archiwach, poczym pokazał rozmowę ze swoim ojcem, który przesłuchiwał jeńców w czasie wojny światowej i zeznał, że tortury były zabronione i uważane z bezcelowe, ponieważ torturowani ludzie cokolwiek mówią w celu zatrzymania tortur. Informacje takie są bezwartościowe a stosowanie tortur jest demoralizujące.
Gibney pokazuje wię?niów w Guantanamo, z których prawie żaden nie był oskarżony o jakąkolwiek zbrodnię i rozmawia z urzędnikami, którzy podali się do dymisji. Jego rozmowy z młodymi żołnierzami, którzy zadawali tortury, są bardzo przykre, ponieważ wielu z nich myślało, że wypełnia obowiązek patriotyczny i pokazywali mu stosowanie tortur.
Liczba żołnierzy amerykańskich, którzy gotowi są „działać po ciemnej stronie” według rozkazu Dick’a Chenney’a maleje z dnia na dzień. Coraz więcej żołnierzy chce zerwać ze stosowaniem tortur. Film Gibney’a jest przykrym dla większości widzów w USA. Na pewno są i tacy, którzy pod wpływem propagandy osi USA-Izrael, będą upierać się, że są sytuacje, w których dla zapobiegania aktu terroru, należy zdobywać zeznania za pomocą terroru ludzi podejrzanych, zwłaszcza kiedy mówią oni w niezrozumiały sposób.
Szkoda, że prawie nikt z publiczności amerykańskiej nie zobaczy filmu Wajdy o zbrodni katyńskiej, która została dokonana nie w celu wymuszania zeznań, ale z powodu decyzji zbrodniczej eliminacji przywódczej grupy narodu polskiego.


WWW.pogonowski.com
27 luty 2008

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Czy to początek końca partii PiS
kwiecień 19, 2007
.
By przeżyć i mniej cierpieć
sierpień 26, 2006
Władysław Chmiel
Olej opałowo-napędowy
czerwiec 16, 2005
Mirosław Naleziński
Magia cyfr
luty 16, 2004
Imam Chazbijewicz: wizyta papieża wzmocniła państwo polskie
sierpień 19, 2002
PAP
Tarcza antyrakietowa
czerwiec 9, 2007
przesłała Elzbieta
Prezentów nie dostarczono przez 9 dni!
grudzień 29, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Śladami nazistów
grudzień 1, 2007
Jolanta Góra
Szanse na wygraną w Piłkarskiego Totka SUPERTOTO prawie 3 TYSIˇCE RAZY WYŻSZE niż w Dużym Lotku.
listopad 1, 2007
Aleks
Własność i grabież
listopad 21, 2003
Lech Pruchno Wróblewski
Zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło w maju o 2,8%
lipiec 22, 2002
PAP
Oś USA-Izrael wobec poparcia Chin dla Iranu
grudzień 14, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Najważniejszy agent PRL
wrzesień 18, 2004
PAP
Rosja i Chiny popierają Iran
czerwiec 14, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Nosił ślepy kulawego - czyli plan Balcerowicza wobec Polski
październik 17, 2007
Artur Łoboda
US Must Reevaluate Its Relationship With Israel
grudzień 18, 2007
Scott Ritter
Francis Fukuyama i taktyka amerykańskiego imperializmu
kwiecień 20, 2006
Jan Duranowski
Lustrzane swastyki z Discovery
październik 24, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
TEZY do dyskusji w ramach Programu "Polska 2005" ? komentarz 1
lipiec 18, 2005
J.Ś.
Prawda i kłamstwa o marcu 68
maj 8, 2003
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media