ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
Czy to broń mikrofalowa spowodowała poważne oparzenia i obrażenia protestujących w Canberze w Australii? 
 
Planet Lockdown 
Planet Lockdown to film dokumentalny o sytuacji, w jakiej znalazł się świat. Twórcy filmu rozmawiali z niektórymi z najzdolniejszych i najodważniejszych umysłów na świecie, w tym z epidemiologami, naukowcami, lekarzami, prawnikami, aktywistami, mężem stanu... 
CAŁA PRAWDA O KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ WIDZIANA OCZYMA PILOTÓW !  
Panie Kapitanie Jerzy Grzędzielski,

chylę czoła jako młodszy kolega lotnik, za poniższy tekst. Brakowało mi dotąd głosu, tak doświadczonego pilota, opisującego tragędię smoleńską, tak kompetentnie i fachowo, jak Pan to zrobił. Pozwoliłem sobie zatem, na rozpowszechnienie Pańskiego tekstu, z nadzieją na możliwe szerokie dotarcie do opinii publicznej. Zwracam się do internautów o liczne udostępnienia w internecie stanowiska w tej sprawie, wyrażonego przez świetnego pilota - prawdziwego nie kwestionowanego eksperta lotniczego. 
Wielkie pytania o 9/11 
Strona poświęcona analizie wydarzeń z 11 września 2001 
"Babcia Kasia" 
Kim naprawdę jest Katarzyna Augustynek  
Po wykrwawieniu starego Hegemona, Syjon sprzymierzył się z Chinami 
 
Egzekucja nad dr.Ratkowską wstrzymana 
Patologia w środowisku medycznym 
GLOBALIZM - Prawdziwa historia 
Jak amerykański historyk Prof. Carroll Quigley odkrył tajny Rząd bankierów 
Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków  
 
Dr. Jeff Barke przerywa milczenie o COVID19 
 
Szczepionkowy stan wojenny w Nowym Jorku 
Nowy Jork inicjuje wprowadzenie medycznego stanu wojennego z użyciem oddziałów wojska, aby przejąć szpitale, z których niezaszczepieni pracownicy służby zdrowia są masowo zwalniani 
5 przykładów izraelskich zbrodni wojennych w Strefie Gazy 
 
"Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki  
 
TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? 
Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity.  
Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 
Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. 
Dr Carrie Madej bada fiolki „szczypawek” i ujawnia przerażające wyniki 
Dr Carrie Madej przedstawia na Stew Peters Show co znalazła w fiolkach szczypawek Moderna i J&J 
Rothschildów apetyt na Chiny 
 
LIST OTWARTY-PETYCJA w interesie publicznym do Marszałków i Radnych wszystkich województw 
Drogi Czytelniku!
Jeśli chcesz wzmocnić oddziaływanie poniższego pisma-petycji, to możesz wysłać takie samo albo podobne pismo-petycję od siebie lub większej liczby osób lub od organizacji.  
Nanotechnologia w szczepionkach 
PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID 
więcej ->

 
 

Brzeziński nawołuje do ewakuacji wojsk USA z Iraku





W dziale „Bezpieczeństwo i Terroryzm,” reporterka United Press International, Ktherine Gypson, pisze w artykule z 16go marca, 2006 że „Brzeziński nawołuje do wycofania wojsk USA z Iraku.” We wprowadzeniu autorka przypomina, że Zbigniew Brzeziński jest jednym najbardziej respektowanych mężów stanu, specjalistów w sprawach bezpieczeństwa międzynarodowego i geoplityki. Dr. Brzeziński był głównym doradcą prezydenta Jimmy Carter’a w sprawach polityki zagranicznej i strategii. W czasie przemówienia na forum „Center for American Progress,” w przemówieniu pod tytułem „Następne Kroki Polityki USA w Iraku,” dr. Brzeziński powiedział: „w ciągu roku powinniśmy dokonać ewakuacji z Iraku.”

Brzeziński wymienił szereg powodów do ewakuacji, szczególnie kolosalne koszty pacyfikaci i fakt, że prowadzenie działań amerykańskich i ich praworządność zostały osłabione przez ruch oporu w Iraku i stratę wiarogodności przez rząd USA. „Musimy powziąć realistyczne decyzje. Czy skutki wojny domowej w Iraku będą bardziej katastrofalne niż przeciąganie pacyfikacji?” Szyici i Kurdowie mogą przeważyć w wojnie domowej. „Osłona, którą USA daje, żeby zapobiec wojnie domowej, jest zbyt słaba, tak że przyczynia się ona do konfliktu wewnętrznego w Iraku.” USA musiało by użyć pół miliona wojska, żeby poważnie osłabić działalność ruch oporu. Takich sił nie jesteśmy w stanie posłać do Iraku.”

Dr. Brzeziński nawoływał do rozpoczęcia na nowo rokowań z Iranem, w sprawie broni nuklearnych, według schematu wielostronnych rokowań z Koreą Północna, o ograniczaniu rozpowszechniania broni nuklearnych. „Wbrew naszym zamiarom możemy zjednoczyć w Iranie nacjonalizm z fundamentalizmem muzułmańskim.” Jak długo by nie trwała pacyfikacja Iraku, jest ona skazana na niepowodzenie. W wyścigu niszczenia w walkach domowych naje?d?ca zawsze traci. Okupacja Iraku nie udała się Amerykanom.”

Według profesora Brzezińskiego Irak nie jest jeszcze w pełni pogrążony w wojnie domowej, która jednak staje się coraz bardziej prawdopodobna, przy przeciagającej się okupacji. Jak dotąd nie ma jeszcze rzeczywistej wojny domowej i zderzenia sił szyitów przeciwko sunnitom, na skale całego kraju. Niestety mimowoli Amerykanie pchają właśnie w tym kierunku. [Izrael natomiast prawdopodobnie takiej wojny chce według schematu zastosowanego przez Izrael w Libanie.]

„Rząd w Bagdadzie mógłby oficjalnie żądać ewakuacji Amerykanów. Politycy w Iraku, wypowiadający się za przedłużeniem okupacji, wykazują mylne rozeznanie sytuacji. USA działa jakgdyby Irak był kolonią amerykańską. Uczymy ich demokracji łapankami ulicznymi, bombardowaniem ich, przy jednoczesnym wspomaganiu. Takie postępowanie nie stworzy demokracji w Iraku.”

Brzeziński uważa, że Bush nie potrafił pozyskać poparcia w USA dla działań w Iraku i teraz jest brak gotowości Amerykanów, żeby poświęcali się dla wygrania obecnej walki, do której trzeba ogólnej zgody wyborców, na powrót do regularnego poboru do wojska i do znaczego podniesienia podatków w USA.

„Ostanio opublikowane plany strategiczne na 2006 rok dają zupełnie pomyloną wersję rzeczywistości.” Bush powinien słuchać rad ludzi nie związanych z ruchem neokonserwtystów. „Trzeba uczciwie używać słów. Umyślne nadużywanie słów jest niebezpieczne, a fałszywe przedstawianie rzeczywistości, może w końcu wywołać panikę wsród Amerykanów.”

www.pogonowski.com
18 marzec 2006

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Robotnicy amerykańscy najwydajniejsi na świecie
wrzesień 2, 2003
Czy IV Rzeczpospolita spełni oczekiwania Polaków?
kwiecień 13, 2005
"Jednoczenie Germanii"
styczeń 13, 2007
Bogdan Wilczewski Trzy Radła AK
Historia-współczesność-współczesność-historia
grudzień 18, 2002
Artur Łoboda
Bush zbrodniarzem wojennym?
grudzień 28, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Dziela niedokonczone!
wrzesień 15, 2008
mik
Jeśli chcecie pomóc Krzysztofowi Wyszkowskiemu w jego walce o prawdę o Lechu Wałęsie i III RP
maj 13, 2008
z ulotki
Piękny sen
czerwiec 7, 2006
...
E pluribus unum
maj 18, 2004
Andrzej Kumor
SZYKUJE SIĘ COŚ BARDZO POWAŻNEGO!
styczeń 30, 2007
zaprasza.net
Stworzmy wspolnie partie!
grudzień 15, 2006
Marzyciel
List do zdrajcow Polski
czerwiec 15, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
Ludzki odruch względem przestępców.
kwiecień 28, 2007
Jan Lucjan Wyciślak
Polskę odnale?ć w sobie
czerwiec 15, 2008
Artur Łoboda
Nuklearna Hipokryzja
marzec 7, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Media
listopad 29, 2003
Nasz Dziennik
Z kim ?
maj 14, 2003
Andrzej Kumor
Brońmy się przed zdradą
czerwiec 30, 2004
Marek Kamiński
Lepiej wyjechać, niż zakładać firmę
sierpień 8, 2006
Izrael kontynuuje akcję burzenia palestyńskich domów
sierpień 11, 2002
IAR
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media