ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Peruwianski sad uznal B. Gatesa G. Sorosa i Rokefelerow odpowiedzialnych za tworzenie "pandemii" COVID 19 
 
Czy celem szczepień jest unicestwienie USA? 
“To, czego KPCh pragnie najbardziej, to aby amerykańscy żołnierze zostali zaszczepieni...
Po zaszczepieniu wojsk amerykańskich, mówię wam, szczepienie przeciwko wirusowi KPCh będzie w znacznym stopniu bliska końca”. 
ZBRODNICZY DRUK 3238 + REFERENDUM “STOP BEZKARNOŚCI FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH” 
 
Paszporty szczepionkowe to koń trojański (napisy PL) 
 
Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków  
 
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
Bruksela już we wrześniu 2019 r. czyniła przygotrowania do pseudopandemii 
 
Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania 
Monika Jaruzelska zaprasza
 
Dr Michael Yeadon: masowe morderstwa z paszportami szczepionek i szczepionkami uzupełniającymi 
Ten system jest wprowadzany za pomocą kłamstw w jakimś celu, i myślę, że celem jest całkowita totalitarna kontrola. 
Pomylił Chrześcijaństwo z Judaizmem 
Skandaliczna niewiedza Prezydenta USA, czy też raczej perfidna prowokacja?
W przemówieniu Baracj Obama opisuje Chrześcijaństwo odwołaniami do Judaizmu.  
Charlie Sheen & Alex Jones on 9/11 
Znany aktor Hollywood aktor zebrał się na odwagę powiedzenia tego co myśli o 11 września 2001 roku 
"Służę ludziom, nie instytucjom" 
Główny komisarz policji w Dortmund w przemówieniu do narodu niemieckiego…
I do POLICJI !!

 
Zabójcze leki - prof. Stanisław Wiąckowski - 15.03.2017 
Zapis wykładu prof. Stanisława Wiąckowskiego omawiającego m.in. leki i ich składniki, które wbrew powszechnym opiniom nie leczą, a wręcz przyczyniają się wzrostu zgonów. Wiedza ta jest ukrywana przez koncerny farmaceutyczne, a nazwy leków zmieniane i dalej są dopuszczanie i promowane w sprzedaży mimo wiedzy, iż ich działanie jest zabójcze. 
Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków 
Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo?  
Dlaczego szczepionki na COVID-19 mogą wpływać na płodność człowieka?  
 
Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” 
Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. 
Czy zaszczepieni staną się własnością koncernów farmaceutycznych? 
Czy szczepienia służą nowoczesnemu niewolnictwu? 
TO POWINIEN KAŻDY OBEJRZEĆ! 
David Martin - Wystąpienie w Parlamencie Europejskim na III Międzynarodowym Szczycie Covid  
Atak pistapo w Gdańsku 
Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r.  
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
więcej ->

 
 

Lekcja Dla USA z Walk Napoleona w Hiszpanii, 1808-1814


Slowo "guerrilla," ktore jest zdrobnieniem slowa "guerra," i znaczy "mala wojna" czyli powstanie lub zbrojny ruch oporu, jest dzis uzywane w jezyku angielskim. Slowo to stalo sie slawne poczawszy od inwazji i okupacji Hiszpanii przez wojska napoleonskie, wsrod ktorych walczyly przeciwko Hiszpanom oddzialy Polakow.

Napoleon oszukiwal Polakow falszywymi obietnicami odbudowy panstwa polskiego i dzieki tym obietnicom zolnierze Polscy przysiagali na wiernosc Napoleonowi.
Tymczasem w liscie napisanym w styczniu 1810 do cara Aleksandra, Napoleon zapewnial cara ze Krolestwo Polskie nie bedzie nigdy wskrzeszone i ze nazwa "Polska" zniknie na zawsze z map Europy.  
Obecnie mozna zaobserwowac czeste porownania historykow napoleonskiej okupacji Hiszpanii oraz amerykanskiej okupacji Iraku. Porownania te przemilczaja obecnosc oddzialow polskich wsrod okupujacych Irak wojsk amerykanskich, natomiast podkreslaja podstawowe podobienstwa obydwu tych okupacji. Na przyklad, Gregory Cochran napisal artykul "Kompleks Napoleonski Busha: Czego Moze Nauczyc USA O Iraku Doswiadczenie Francuzow w Hiszpanii," opublikowany w pismie "The American Conservative," pod data 28 marca, 2005.  

Goya upamietnil guerille obrazem "Trzeci Maj" przedstawiajacy hiszpanskich powstancow a historycy twierdza ze guerilla wyczerpala armie francuska, zniszczyla slawe Napoleona jako "niezwyciezonego wodza" i pozostawila Hiszpanie w chaosie, miotajaca sie jak waz z przetraconym kregoslupem - obie te inwazje i okupacje opieraly sie na podobnych iluzjach. Podonie jak Bush przed atakiem na Bagdad z planami zmiany rezimu, tak i Napoleon myslal ze marsz na Madryt i samo ogloszenie tam brata jego Jozefa krolem, wystarczy do calkowitego opanowania Hiszpanii.  

Z marszu na Madryt Polakom pozosatalo wspomnienie szarzy pod Samosierra, w gorach Sierra de Guadarrama wysokich na 1500 do 2000 metrow, gdzie polscy szwolezerzy szarzowli wawozem polozonym 1400 metrow powyzej poziomu morza. W dniu 30 listopada 1808 w gorach tych padal snieg, kiedy Napoleon uzyl szarzy polskich szwolezerow, zeby przebic sie przez linie Hiszpanow broniacych sie ogniem 16. armat i kilku tysiecy muszkietow. Dzis sto kilometrow na polnoc od Madrytu jadac szosa "N1," wyjazd na Robregordo prowadzi do hotelu na szczycie. Mozna tam znalezc w kaplicy plyte upamietniajaca Polakow. Przy budowie czterolnjowej szosy "N1" wyrownano teren i dzis niema juz kretej gorskiej drogi, ktora szarzowali szwolezerzy. Tak w Hiszpanii jak i w Iraku zonierze polscy sluzyli pod obcymi rozkazami.  

Marsz Amerykanow na Bagdad byl szybszy niz marsz Francuzow na Madryt. Napoleon stracil ponad 250,000 zolnierzy przez szesc lat okupacji Hiszpanii, a przez pierwsze dwa lata okupacja Iraku kosztowala ponad 1500 poleglych oraz pond 24,000 rannych i ciezko uszkodzonych Amerykanow oraz ponad 100,000 zabitych cywilnych Irakijczykow, kosztem rocznym okolo stu miliardow dolarow. Rezimy obu tych podbitych panstw zostaly zniszczone i na dlugo w obu podbitych krajach zapanowal chaos. Ani Npoleon nie mogl pokryc kosztow okupacji z rabunku w Hiszpanii ani rzad Busha z rabunku nafty w Iraku.
Ruch oporu i "guerrilla' w obu okopowanych krajach mialy podstawy religijne, mimo tego ze ani Napoleon ani neokonserwatysci-syjonisci w Waszyngtonie tego sie nie spodziewali. Cochran cytuje wypowiedz Paul'a Wolfowitz'a z 26 lutego, 2003: "Irakijczycy sa wsrod najbardziej wyksztalconych ludzi w swiecie arabskim...nie sa oni religijni ... i nie sa wrazliwi na swiete miejsca muzulmanskie na ich ziemi..." Okazalo sie inaczej. 40 procent Irakijczykow to ludzie ktorzy sa niepismienni, a ideologia Szyitow nawoluje do meczenstwa i swietej wojny przeciw niewiernym.
Cochran przypisuje megalomanii dowodzacych zarowno podboj i okupacje Hiszpanii przez Napoleona i Iraku przez Amerykanow. Autor ten nie nawiazuje do faktycznego podloza ideologicznego rzadzacej koalicji noekonserwatystow-sjonistow i ich sprzymierzencow fundamentaslistow protestanckich, z korymi oni wspolnie domnuja partie republikanska, jak i obie kadencje prezydenta Busha.  
Chaos w Iraku i w Libanie oraz innych krajach Bliskiego Wschodu otwiera sjonistom mozliwosci budowy "wielkiego Izraela," a dla amerykanskiego przemyslu naftowego daje on mozliwosc zabrania od miejscowych rzadow monopolu naftowego, reorganizacji i "prywatyzacji" pol naftowych tego regionu. W BBC News z 17 marca, 2005, Greg Palast opisuje ten stan rzeczy w artykule pod tytulem: "Tajne Plany USA Dla Nafty Iraku." Autor stwierdza, ze podczas gdy neokonserwatystow motywuje ideologia budowy "wielkiego Izraela", a przemysl nafotwy "pragmatycznie" stara sie za wszelka cene, miec w swoich wlasnych "prywatnych rekach" kontrole pol naftowych Iraku i innych panstw bliskiego Wschodu. Odbudowa zniszczonego panstwowego przemyslu nftowego w Iraku przez prywatne przedsiebiorstwa amerykanskie ma byc metoda prywatyzacji po zniszczeniach wojny i pacyfikacji. Przypomina to rozkradzenie majatku narodowego za pomoca prywatyzacji w panstwach bylego bloku sowieckiego.  
Juz wielokrotnie historycy i analitycy amerykanscy zracali uwage na podobienstwo obecnej walki ruchu oporu powstancow w Iraku do "guerilli," ktora oslabila wtedy Francje. Dlatego wazna jest dla USA lekcja historii walk Napoleona w Hiszpanii w latach 1808-1814. Niestety tak ekstremisci sjonistyczni, jak i pragmatyczni wlasciciele przemylu naftowego, zyskuja na chaosie w Iraku, Libanie i innych krajach Bliskiego Wschodu, a tymczasem cena plynnego paliwa coraz bardziej idzie w gore.  
22 marzec 2005

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Szaron nawołuje USA do ataku na Irak
sierpień 16, 2002
IAR
Cała Polska kocha górników
grudzień 4, 2006
Remigiusz Okraska
Goście w naszym Kraju
kwiecień 14, 2003
Ivo Cyprian Pogonowski
plastyki, plastycy
listopad 12, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
Nowe mocarstwo nad Wisla
listopad 23, 2008
RP
Komu zalezalo aby zabic W.Milewicza?
maj 9, 2004
KODEKS PRAWDZIWEGO KIEROWCY
listopad 22, 2002
ia
O obronę kawałka Rzeczplitej jakim jest ZAPRASZ.NET
grudzień 2, 2006
luzak
Wirtualny i realny ruch narodowy
lipiec 4, 2008
Paweł Ziemiński
Akt wojny
styczeń 3, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
Zmiany w Magistracie
wrzesień 30, 2004
www.krakow.pl
Odkryto tajne konta byłych szefów PZU
kwiecień 6, 2007
PAP
Wspólnik Tomasza Grossa
luty 19, 2007
Artur Łoboda
Nadchodzi druga młodość węgla
grudzień 4, 2005
Nie znośne błędy...
grudzień 19, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia www.mirnal.neostrada.
Goło, niewesoło
sierpień 14, 2002
"Polityka"
Tworzymy jeden naród
lipiec 30, 2004
Andrzej Kumor
Rejtan
czerwiec 7, 2003
przesłała Elżbieta
Gest minister Anny Fotygi: Żydowski aktywista otrzymał tytuł Honorowego Konsula RP w USA
czerwiec 20, 2007
BIBULA
Krótko o protestach lekarzy i pielęgniarek
lipiec 1, 2007
Dariusz Kosiur
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media