ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Szczepionkowy stan wojenny w Nowym Jorku 
Nowy Jork inicjuje wprowadzenie medycznego stanu wojennego z użyciem oddziałów wojska, aby przejąć szpitale, z których niezaszczepieni pracownicy służby zdrowia są masowo zwalniani 
Nowa książka Sucharita Bhakdiego - przedstawiona w rozmowie z Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem 
Profesor Sucharit Bhakdi i jego żona profesor Karina Reiss opublikowali bestseller „Corona False Alarm”. Istnieje wstępny fragment nowej książki zatytułowanej „Corona unmasked”, którą można bezpłatnie pobrać z Goldegg Verlag. W dyskusji wideo zorganizowanej przez RESPEKT PLUS z profesorami Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem, Bhakdi przedstawił rozdział o szczepieniach i ich konsekwencjach. Fragment nowej książki „Corona unmasked” jest dostępny do pobrania z Goldegg Verlag  
Damian Garlicki - ratownik medyczny przypomina! 
 
Dr. L.Palevsky tłumaczy mechanizm działania szczepionki mRNA i wypływające z niej jej zagrożenia 
Dr. Lawrence Palevsky, certyfikowany pediatra, autor i wykładowca, wyjaśnia, w jaki sposób szczepionka na COVID instaluje instrukcje genetyczne mRNA z białka wypustek SARS-Cov2, które następnie wykorzystuje nasze ciało do powielania się, co powoduje bezpłodność, krzepnięcie krwi i zakażenia przez wydzielanie cząstek białka wypustki dla bliskich członków rodziny poprzez oddech, ślinę, pot i złuszczanie się skóry, którzy z kolei doświadczają objawów krzepnięcia, siniaków i niepłodności, mimo że nie byli zaszczepieni szczepionka na COVID-19. 
Henry Kissinger & Bill Gates wzywają do masowych szczepień i Globalnego Rządu 
Według mediów, rządu i Organizacji Narodów Zjednoczonych znajdujemy się w środku najgorszej światowej pandemii zdrowia w naszym życiu. Jesteśmy świadkami bezprecedensowej globalnej blokady w odpowiedzi na epidemię koronawirusa znaną jako COVID19.

Globalną populację żyjącą w krajach zachodnich od ponad pokolenia uczono żyć w ciągłym strachu od 11 września. Zachęcano nas do poświęcania naszej wolności dla fałszywego poczucia bezpieczeństwa, z każdym dniem coraz bardziej uzależniając się od państwa w zakresie ochrony, a teraz wielu z nas liczy na to, że państwo płaci nasze rachunki.

Pomimo tego, że rządowy budżet i deficyt stale rosną wykładniczo każdego dnia ... Niektórzy zaczynają dostrzegać, że w oficjalnej historii może być coś więcej niż to, w co wierzymy. Nieliczni mogli to przewidzieć i czekają na kolejną fazę, która może być kolejnym krokiem w kierunku globalnego zarządzania. To właśnie mężczyźni i kobiety, dokładnie te same osoby i agencje rządowe, a także globalne instytucje, które odniosą największe korzyści, są tymi, którzy wzywają do walki ... 
Jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać zdrowie 
Dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej napisał dwa tygodnie temu wpis, w którym ocenił, że "jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia" pod pretekstem koronawirusa. Wówczas wprowadzano nowe restrykcje i podział na powiaty "żółte" oraz "czerwone". 
Folksdojcz 
Fantastyczny zespół - poruszający ważne problemy społeczne stworzył bardzo dosadną piosenkę, będącą miksem wywiadu telewizyjnego z śpiewem zespołu. 
Wzrost o 6000% zgonów spowodowanych szczepieniami w pierwszym kwartale 2021 r. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r 
Jak można się spodziewać, gdy nowe eksperymentalne „szczepionki”, które nie zostały zatwierdzone przez FDA, otrzymają zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach w celu zwalczania „pandemii”, która ma obecnie ponad rok, liczba zgonów po zastrzykach tych zastrzyków gwałtownie wzrosła w Stanach Zjednoczonych. populacji o ponad 6000% na koniec pierwszego kwartału 2021 r., w porównaniu do odnotowanych zgonów po szczepionkach zatwierdzonych przez FDA na koniec pierwszego kwartału 2020 r. 
Dowody zaplanowanej akcji szczepień przeciwko nieistniejącemu kowidowi 
Sasha przedstawia dowody na to, że cały proces opracowania, produkcji i zatwierdzenia zastrzyków na Covid był jednym wielkim teatrzykiem dla mas. Cała operacja, począwszy od rzekomych "badań klinicznych", a skończywszy na samej nazwie i klasyfikacji prawnej tych zastrzyków, jest jednym wielkim oszustwem, dokonanym przez rządy i agencje regulacyjne na całym świecie w ścisłej współpracy z kartelem farmaceutycznym.  
Strzeżcie się Obamy 
Kto naprawdę stoi za Barakiem Obamą? 
Skazany za pestki moreli, B17  
Faszyzm w barwach demokracji 
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
Dr. Jeff Barke przerywa milczenie o COVID19 
 
Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' 
 
Papież błogosławi strażników de Rotschild  
To nie jest pomysł Dana Browna na nową powieść, ale wydarzenie, które umknęło uwadze mediów w Polsce, a oznacza wsparcie Watykanu dla potężnych postaci świata finansów i przemysłu, deklarujących działania na rzecz przemiany systemu gospodarczego współczesnego świata.  
We Włoszech nadal zabija się ludzi respiratorami i propofolem… 
Od tych morderstw pod respiratorami rozpoczęto pseudo-pandemię  
Bezczelność syjonistycznych "nadludzi" 
Już nie kryją się ze swoją pogardą do reszty świata.

 
Pomylił Chrześcijaństwo z Judaizmem 
Skandaliczna niewiedza Prezydenta USA, czy też raczej perfidna prowokacja?
W przemówieniu Baracj Obama opisuje Chrześcijaństwo odwołaniami do Judaizmu.  
Aresztowanie Prezydenta Korei Południowej 
 
więcej ->

 
 

Bank centralny musi być niezależny (od dobra Polski) - twierdzi Prezydent RP


Makroekonomia - Bank centralny musi być niezależny - twierdzi Prezydent RP
Sejmowa Komisja Finansów Publicznych rekomendowała wczoraj trzech kandydatów do Rady Polityki Pieniężnej.
Widzi w niej Jana Czekaja, Stanisława Nieckarza oraz Mirosława Pietrewicza. Ich wybór nastąpi jutro. Wkrótce poznamy też nazwiska osób, które do RPP wejdą z rekomendacji Senatu i prezydenta.

Wczoraj odbyło się uroczyste zakończenie kadencji pierwszej Rady Polityki Pieniężnej. Jej członków, za obniżenie inflacji z przeszło 14 do niespełna 2%, chwalił prezydent Aleksander Kwaśniewski. Stwierdził, że konieczne jest zachowanie niezależności Rady Polityki Pieniężnej. - Wyrażam głęboką nadzieję, że wszelkie próby nadania polskiej gospodarce trwałej dynamiki wzrostu będą respektować i umacniać osiągniętą już stabilność cen, czyli fundament trwałego rozwoju - powiedział Leszek Balcerowicz, prezes NBP i szef RPP.


Nie wiadomo jednak, czy nadzieje prezesa NBP się spełnią. PARKIET przeprowadził sondę wśród osób kandydujących do członkostwa w Radzie. Większość z nich uważa, że stopy procentowe są zbyt wysokie i należy je obniżać, nie obawiając się nawet wzrostu inflacji.


Stanisław Nieckarz, doradca ekonomiczny premiera


Jeszcze nie czuję się członkiem Rady, będę mógł coś więcej powiedzieć po decyzji Sejmu. Obecnie nie mogę w żaden sposób ustosunkować się do kwestii stóp procentowych. Nie wiem, jakie powinny być pierwsze decyzje nowej Rady. Uważam, że rezerwa rewaluacyjna jest zbyt wysoka, co wynika z nie do końca prawidłowego rozliczania operacji walutowych.


Mirosław Pietrewicz, były minister skarbu


Pierwszą i najważniejszą sprawą, jaką powinna zająć się Rada, jest kwestia stóp procentowych. Oczywiście, nie mam na myśli ich podwyższania, bo to byłoby absurdem. Biorąc pod uwagę obecny, niski poziom inwestycji uważam, że obniżki są konieczne. Należy doprowadzić do właściwego powiązania polityki pieniężnej z budżetową, aby zapewnić realizację nadrzędnego celu, jakim jest stabilny wzrost gospodarczy.


Jan Czekaj, obecny członek RPP


Nie chcę się wypowiadać na ten temat. Poczekajmy do czwartku.


Genowefa Ferenc, wiceprzewodnicząca senackiej Komisji Gospodarki i Finansów Publicznych


Nie chcę się wypowiadać na temat konkretnych działań, jakie powinny zostać podjęte przez Radę. Na to jest jeszcze za wcześnie i będę bardzo ostrożna w sądach.


Tadeusz Wnuk, członek senackiej Komisji Gospodarki i Finansów Publicznych


Nie chcę się dziś wypowiadać na ten temat. Jest na to za wcześnie.


Elżbieta Chojna-Duch, była wiceminister finansów


Radykalnych zmian nie przewiduję. Obecnie zauważyłam, że wszyscy koncentrują się na stopach procentowych. Uważam, że nie należy skupiać się tylko na jednym aspekcie i podejmować drastycznych decyzji. Opowiadam się za długofalową strategią, która doprowadzi nas do strefy euro, oraz za lepszą współpracą z Ministerstwem Finansów.


Stanisław Stec, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych


Pierwszą sprawą, jaką się zajmę, jeśli wejdę w skład Rady, będzie rozliczenie aktualnej rezerwy rewaluacyjnej. Zbyt wiele było w ostatnim czasie dyskusji na ten temat i ktoś powinien się solidnie za to zabrać. Kolejną sprawą będzie obniżka stóp procentowych. Nie będzie radykalna, ale uważam, że powinna wynieść przynajmniej jeden punkt procentowy.


Stefan Krajewski, profesor ekonomii


Przede wszystkim należy poprawić atmosferę między rządem a Radą. Musimy bardziej się starać współpracować i rozumieć racje drugiej strony. Co do zmian stóp procentowych, to będę bardzo ostrożny przez pierwsze trzy miesiące.


Marian Noga, przewodniczący senackiej Komisji Skarbu Państwa i Infrastruktury


Najważniejszą obecnie sprawą jest absorpcja funduszy unijnych w sektorze bankowym i uważam, że na tym powinniśmy skupić swoje działania. 100% z oprocentowania rezerwy bankowej powinno zostać przeznaczone na Europejski Fundusz Gwarancyjny. Oczywiście, pod warunkiem że nie zostanie zmienione oprocentowanie (obecnie wynosi 3,5%). Kolejną kwestią są stopy procentowe, które powinny być zależne od poziomu inwestycji. I powinno się je obniżać, jeśli ich poziom w stosunku do PKB będzie za niski. Dlatego biorąc pod uwagę obecną sytuację, widzę przestrzeń do obniżek, ale nie większych niż o jeden punkt procentowy.


Prezydent Aleksander Kwaśniewski potwierdził wczoraj swoje poparcie dla niezależności banku centralnego. - Stałem i stoję na stanowisku, że tej żelaznej zasady niezależności banku centralnego zmieniać nie wolno - powiedział prezydent w trakcie spotkania podsumowującego sześcioletnią działalność obecnego składu Rady Polityki Pieniężnej. - Celem nowej Rady Polityki Pieniężnej powinno być utrzymanie osiągniętej stabilności cen - powiedział prezes NBP Leszek Balcerowicz, odbierając od prezydenta dyplom za skuteczną walkę z inflacją.


Wybory nowej RPP


W czwartek Sejm wybierze tych, którzy z jego rekomendacji wejdą do RPP. Wkrótce decyzję w tej sprawie podejmie Senat. Największe szanse mają osoby popierane przez SLD - czyli profesor Stanisław Owsiak, senator SLD Marian Noga oraz wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych Stanisław Stec. Najwięcej czasu na decyzję w sprawie osób, które rekomenduje do RPP, ma prezydent. Według nieoficjalnych informacji, jego kandydatami mają być profesorowie Edmund Pietrzak oraz Andrzej Wojtyna, którzy jednak starają się o wejście do Rady z rekomendacji Senatu, oraz prof. Witold Orłowski. Wszyscy są doradcami ekonomicznymi prezydenta.


Marek Siudaj
Magdalena Janczewska

Tekst z kolumny nr 1 Gazety Giełdy Parkiet
8 styczeń 2004

 

  

Archiwum

Eksploatacja Ameryki przez Żydów?
maj 8, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Hubris pani Sarah Palin
wrzesień 12, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
USA: bezrobocie nie rośnie, ale nie jest dobrze
sierpień 3, 2002
IAR
Anty-semityzm "Ostatnią Kartą Kabały"
czerwiec 23, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Prawidło tylko do obuwia
marzec 2, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Miłość i rewolucja
kwiecień 6, 2007
Remigiusz Okraska
Te same błędy
sierpień 6, 2003
Karol Wojciechowski
Antyfaszysta roku 2003 aresztowany!
styczeń 4, 2007
hahaha antifa
Fiasko Globalizacji?
styczeń 6, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Jednomandatowe okręgi wyborcze - próba symulacji na podstawie wyników wyborów z 2001 roku
wrzesień 13, 2004
Adam Sandauer
Strzały w Wirginii i Skandal w Banku Światowym
kwiecień 23, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Adam Michnik - miedzy lwem a lisem
wrzesień 17, 2002
GAZETA POLSKA
Opieprzył premiera
wrzesień 11, 2006
słuchacz polskiego radia
Nie ma Nadziei czy Nadzieji?
październik 10, 2005
Mirosław Naleziński, Gdyni
Aktualna sytuacja w Gruzji wg ?ródeł rosyjskich, tureckich, chińskich, izrealskich 2008.08.09. godzina 1000
sierpień 9, 2008
tłumacz
Każda wojna dla każdej z walczących stron jest sprawiedliwa i toczy się w słusznej sprawie
marzec 28, 2003
/marek/
Władyslaw Bartoszewski
październik 19, 2007
Goska
CK-LA i PPP wydały broszurę o amerykańskiej tarczy antyrakietowej
sierpień 28, 2007
nadesłał marduk
Pamięci oszczędnego przedwojennego Fiskusa
marzec 31, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Do końca
wrzesień 17, 2003
Andrzej Kumor
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media