|
| Żadna ze 137. instytucji naukowych badających kowida - nie wyizolowała, w czystej postaci SARS-COV-2. NIGDY! |
|
| |
|
| Folksdojcz |
|
| Fantastyczny zespół - poruszający ważne problemy społeczne stworzył bardzo dosadną piosenkę, będącą miksem wywiadu telewizyjnego z śpiewem zespołu. |
|
| Częstotliwości radiowe i mikrofalowe a manipulacja ludzkimi emocjami i zachowaniem |
|
|
|
| Atak pistapo w Gdańsku |
|
| Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r. |
|
| Ameryka: Od Wolności do faszyzmu |
|
| Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. |
|
| FILM, KTÓREGO IZRAEL NIE CHCE, ŻEBYŚ OGLĄDAŁ |
|
| |
|
| Im – wolno, nam – nie |
|
| Wielka bitwa o port w Hajfie zakończyła się. Chiny rozpoczną swe zawiadywanie portem w roku 2021, co postawi USA przed alternatywą, czy Szósta Flota będzie dalej zawijała do Hajfy, czy też należy urzeczywistnić pogróżkę wycofania się? |
|
| Jak ludzie "umierają" w "szpitalach kowidowych" |
|
| Tak wygląda koronawirus Covid 19 w szpitalach zachodniej Polski |
|
| Nanotechnologia w szczepionkach |
|
| PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID |
|
| Czy wirus istnieje? Czy SARS-CoV-2 został wyizolowany? |
|
| Wywiad z Christine Massey. Czy wirus istnieje? Odpowiedzi na te prośby potwierdzają, że nie ma zapisów o izolacji / oczyszczeniu SARS-CoV-2 „wykonanej przez kogokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek”. |
|
| Zełenski kupił sobie dwa jachty |
|
| Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? |
|
| Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' |
|
| |
|
| 5 przykładów izraelskich zbrodni wojennych w Strefie Gazy |
|
| |
|
| The Corbett Report |
|
| Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a |
|
| Paszporty szczepionkowe to koń trojański (napisy PL) |
|
| |
|
| Niezależna witryna Alexa Jones'a |
|
| Alex Jones należy do nielicznych ludzi na świecie którzy mają odwagę mówić prawdę o antyspołecznej konspiracji |
|
| Nową pandemię zaplanowano na 2025 rok |
|
| |
|
| "Babcia Kasia" |
|
| Kim naprawdę jest Katarzyna Augustynek |
|
| Na wzór hitlerowski |
|
| Eksterminacja starszych osób w Niemczech. |
|
| AI to wyrok śmierci, który już jest wykonany |
|
| Pod koniec 2023 roku ukazała się książka Pana Profesora „informatyka w służbie ludobójstwa” w której opisuje całe swoje życie i to, jak największe korporacja świata budowały jego zdaniem swoje marki na ludobójstwie, w tym w trakcie II Wojny Światowej i obozach zagłady |
więcej -> |
|
Naród wybrany?
|
|
Polacy-Żydzi: Miłość i nienawiść(11)
Otwarta rana
Polska była nazywana – do XVIII wieku – „żydowskim rajem”.
Żydzi przybywali tu od średniowiecza, uciekając przed pogromami, i zostawali, bo Polska była wówczas najbardziej tolerancyjnym krajem Europy. Mimo lokalnych konfliktów, współżycie było w zasadzie zgodne. Dramat wzajemnej nienawiści zaczął się w okresie zaborów... Stosunki polsko-żydowskie są od tej pory jak otwarta rana.
Dlaczego Polacy wszędzie widzą Żydów
i ich spiski? Dlaczego Żydzi mają nas
za antysemitów?
W naszym cyklu prezentujemy fakty, mity, racje i stanowiska obu stron. Żeby zrozumieć!
Redakcja ANGORY
Rozmowa z ALEKSANDREM KLUGMANEM, izraelskim dziennikarzem, autorem książki „Żyd – co to znaczy?”
– Co pan sądzi o liście Jarosława Welmana?
– Autor tego listu reprezentuje chorobliwą nienawiść, to przypadek dla psychiatry, to usprawiedliwianie Holocaustu. Antysemityzm w dzisiejszej Polsce i antysemityzm w II Rzeczypospolitej czy pod zaborami mają zupełnie inną przyczynę. Współczesny antysemityzm w Polsce wynika z niewiedzy. Z faktu, że tylko najstarsi Polacy, którzy mają więcej niż siedemdziesiąt lat, pamiętają Żydów. Przypomnę historię opisaną we wstępie mojej książki. Podczas urlopu w Krynicy poznałem 30-letniego inżyniera z mojej rodzinnej Łodzi, gdzie przed wojną jedną trzecią mieszkańców stanowili Żydzi. Ten młody człowiek powiedział mi, że po raz pierwszy w życiu widzi Żyda. Na szczęście w Polsce w ostatnim czasie na tematy żydowskie ukazało się wiele publikacji. Cykl w „Angorze” jest tego przykładem.
– A więc Polacy są antysemitami?
– Nie stosowałbym takich uogólnień. Nie tyle Polacy są antysemitami, co pokutuje w nich to, co przez 120 lat robili tu zaborcy. Każdej obcej władzy tworzenie wrogów pomaga w rządzeniu. Pierwsze pogromy robiła przecież carska ochrana. Także ochrana stworzyła Protokoły mędrców Syjonu. Dlatego chociaż w przedwojennej Polsce nie do pomyślenia było, żeby kupiec katolik, konkurując z kupcem ewangelikiem, posługiwał się argumentem religijnym, to ten nonsens stosowano wobec Żydów. Jednocześnie w dzisiejszej Polsce, kraju bez Żydów, określenie Żyd ma znaczenie pejoratywne. Nie znajdzie pan tego nawet w Niemczech. W którymś z łódzkich liceów nauczyciel zadał pytanie: jak byś zareagował, gdybyś się dowiedział, że jesteś Żydem? Jeden z chłopców powiedział, że popełniłby samobójstwo. Ta odpowiedź mną wstrząsnęła. W kraju, gdzie na każdym kroku czci się Maryję, chłopak, który dowiedziałby się, że pochodzi z narodu, który wydał na świat matkę Syna Bożego, a może nawet jest z nią spokrewniony, popełniłby samobójstwo? Przecież to straszne bluźnierstwo. To był jeden z powodów, dla których napisałem tę książkę. Wielu Polaków zabiera głos na temat Żydów, nie mając jednocześnie pojęcia, o czym mówi.
– W wielu pisanych do redakcji listach czytelnicy stawiają wobec przedwojennych polskich Żydów zarzuty dotyczące braku asymilacji, dobrowolnego zamykania się w gettach...
– Niech pan zobaczy dzisiejsze polskie dzielnice w Chicago, Buffallo, Nowym Jorku. To naturalne, że człowiek chce mieszkać w znanym sobie środowisku, ale od tego do nakładania na Żydów specjalnych podatków, zamykania za murami, oznaczania specjalnymi nakryciami głowy lub gwiazdami Dawida, droga bardzo daleka.
– Przyzna pan jednak, że przedwojenne powiedzenie: Nasze kamienice, wasze ulice nie było całkowicie bezzasadne.
– A ja się pytam, czy możliwe było powstanie nowoczesnej Polski bez mieszczaństwa? Nie. A kto je tworzył? Niemcy i Żydzi. Co robili Niemcy? Organizowali bunty przeciw polskiej władzy. W ślad za umocnieniem się niemieckiego mieszczaństwa na polskich ziemiach szły roszczenia terytorialne. Do dziś ma Polska problemy ze Śląskiem. Czego chcieli żydowscy mieszczanie? Tylko spokoju.
– Do dziś niektórzy z nas utożsamiają naród żydowski z Różańskim, Bermanem, Fejginem, Mincem.
– Jeżeli ja jestem odpowiedzialny za Minca, to pan jest odpowiedzialny za Dzierżyńskiego, Gomułkę, Bieruta i Radkiewicza, który był szefem Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. Potworność postępowania funkcjonariuszy bezpieczeństwa nie wynikała z tego, że byli Żydami, lecz z tego, że byli komunistami, którzy z równą bezwzględnością walczyli ze wszystkimi przeciwnikami rewolucji. Czy dzisiejszy świat nienawidzi Gruzinów za Stalina i Berię?
– Po wydarzeniach marcowych 1968 roku wielu pana rodaków zrównywało swoją niechęć do Polaków z nienawiścią do hitlerowskich zbrodniarzy.
– Ta zadra w niektórych Żydach tkwi do dziś. W 1967 roku, po błyskawicznym zwycięstwie Izraela nad Arabami, przeszła przez Polskę fala sympatii do Izraela. Z klęski popieranych przez Związek Radziecki Arabów cieszyli się nawet polscy antysemici. Rok później na tej bazie doszło do rozgrywki dwóch band walczących o władzę w łonie PZPR. O zajadłości tej walki świadczy fakt, że po raz pierwszy komuniści sięgnęli po antysemityzm, oręż faszystów, swoich ideowych przeciwników. Do tego doszedł czynnik materialny. Na kilka tysięcy opuszczonych przez polskich Żydów stanowisk awansowało kilka tysięcy Polaków. Rok 1968 wyzwolił uśpione już w niektórych Polakach demony. Gdyby go nie było, zapewne dziś stereotyp Żyda w Polsce wyglądałby zupełnie inaczej.
– Skoro mówimy o stereotypach. Mieszka pan w Izraelu, podobno stosunek Izraelczyków do Polaków też nie jest najlepszy?
– Mimo występującej tu i ówdzie niechęci do Polaków, Izraelczycy mają lepszy stosunek do Polaków niż Polacy do Żydów.
– Powiedział pan o kilku tysiącach stanowisk, z których wyrzucono Żydów w 1968 roku. Jak to możliwe, skoro żyło ich w Polsce stosunkowo niewielu. A jeżeli tak, to czy można się dziwić Polakom, że tak wielu z nich wszędzie widzi żydowskie spiski?
– Gdy zapytano Chaplina, czy jest Żydem, odpowiedział: to dziwne, mimo że jestem genialny, nie jestem Żydem. A teraz poważnie. W latach pięćdziesiątych w Polsce znajomy dyrektor szkoły liczącej 2 tysiące uczniów miał wytypować pięciu najlepszych. Po ustaleniu kryteriów okazało się, że wśród zwycięzców było troje żydowskich dzieci. Stało się tak, mimo że wszystkich żydowskich uczniów było najwyżej siedemnastu. Jak to jest możliwe? Odpowiedź jest prosta. Gdy pradziadek polskiego chłopca był pańszczyźnianym chłopem, to pradziadek żydowskiego dziecka, nawet gdy był biednym mleczarzem, wychowywany był w miłości do książek. Gdy książka, nie tylko święta, spadała na ziemię, przy podnoszeniu całowało się ją tak, jak Polacy robią to z chlebem. To jest cała tajemnica. Z czasem to wszystko się zaciera. Dawni Żydzi byli świetnymi kupcami, a nie wyróżniali się jako wojskowi. Dziś armia izraelska jest jedną z najlepszych na świecie, a gospodarka leży na łopatkach.
– Czy jest pan człowiekiem wierzącym?
– Odpowiem panu słowami pewnego konającego ateisty: „Jak nie ma Boga, to Bóg z Nim, ale jeżeli nie daj Boże jest, to Boże uchowaj”.
– Wierzy pan, że Żydzi są narodem wybranym?
– Ludzie wierzący uważają, że tak. Profesor Jan Karski powiedział mi kiedyś, że Żydzi są narodem potrójnie wybranym. Raz – gdy Pan Bóg zawarł przymierze z Abrahamem, drugi raz – gdy na Górze Synaj przekazał Mojżeszowi dekalog. Wreszcie po raz trzeci – gdy ze wszystkich kobiet świata wybrał żydowską dziewczynę z Nazaretu, żeby urodziła Odkupiciela. To opinia Polaka i katolika. Żaden inny naród nie absorbował tak przez tysiące lat opinii światowej.
– Współcześni Izraelczycy przez wielu Polaków postrzegani są jako okupanci. Naród, który traktuje Arabów niemal tak, jak Niemcy traktowali Żydów.
– Islam był zawsze religią wojującą. Przecież prorok Mahomet sam stał na czele armii. Mimo że nigdy nie opuścił swoich rodzinnych stron, Arabowie wierzą, że poszedł do nieba w Jerozolimie. Z tego wywodzą swoje prawa do tego miasta, a przecież cały obszar aż po Atlantyk przed wiekami podbili siłą. Gdy do religii miesza się polityka, a do polityki rasizm, to powstaje galimatias. Jeżeli ktoś popiera prawa „Palestyńczyków” do powrotu na ziemie Izraela, to niech weźmie pod uwagę, że na tej samej podstawie Erika Steinbach może domagać się powrotu na polskie ziemie milionów Niemców. Dlatego dziwię się, że w Polsce jest palestyńska ambasada, gdy nie ma jej w żadnym arabskim kraju. Rozwiązując konflikt bliskowschodni, trzeba pamiętać, żeby jednej krzywdy nie naprawiać, wyrządzając inną.
Rozmawiał KRZYSZTOF G. RÓŻYCKI
|
|
3 wrzesień 2003
|
|
|
|
|
|
Mittal Steel Poland zwolni kilka tysięcy pracowników
styczeń 25, 2007
|
Zakłamanie
listopad 29, 2003
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Powrot
październik 28, 2005
przeslala Elzbieta
|
Polska w łapach PiS, PO – USA-Izrael-UE(Niemcy)
sierpień 23, 2008
Dariusz Kosiur
|
Czy istnienie ONZ jest zagrożone?
styczeń 31, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Terror „911” w USA: fakty dziwniejsze niż fikcja
październik 13, 2004
Marek Głogoczowski
|
Ubeckie podchody
grudzień 4, 2003
Andrzej Kumor
|
Z kim ?
maj 14, 2003
Andrzej Kumor
|
Bojkot wyborczy
wrzesień 20, 2007
...
|
„Fiasko w Iraku”
lipiec 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
How Good Was the Good War?
lipiec 21, 2008
|
Ciasna Linda
wrzesień 13, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Ostatni rozdział przejęcia kontroli nad polskim systemem bankowym.
wrzesień 7, 2002
zaprasza.net
|
Oświadczenie Stronnictwa Narodowego Okręgu Opolskiego
wrzesień 1, 2004
Bolesław Grabowski
|
Odwrót Irakijczyków z Iraku
czerwiec 30, 2006
Dahr Jamail
|
Międzynarodówka bogaczy
(Tajna władza Świata)
listopad 19, 2005
http://www.naszdziennik.pl
|
A brief history of the Polish language
czerwiec 26, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Edukacja "rozwolniona" (liberalna) dla potrzeb społeczeństwa o „dwóch szybkościach”
listopad 7, 2005
Marek Głogoczowski
|
Zarobki w systemie ochrony zdrowia
maj 9, 2006
Adam Sandauer
|
Public Relations – kształcenie ogłupiałego motłochu
luty 26, 2006
zbigniew jankowski
|
więcej -> |
|