ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Patriotyzm 
Piosenka Lecha Makowieckiego 
Czy zaszczepieni staną się własnością koncernów farmaceutycznych? 
Czy szczepienia służą nowoczesnemu niewolnictwu? 
Montanari: Szczepionka to wielki przekręt 
Jeśli prawdziwa choroba nie daje odporności, absurdem jest mieć nadzieję, że szczepionka może to zrobić, co nie jest niczym innym, jak tylko chorobą w postaci atenuowanej. 
Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski 
W obronie Naszej wolności 
Znany brytyjski prezenter radiowy, który nazwał antyszczepionkowców "idiotami", trafił do szpitala 
Jego płuca były „pełne skrzepów krwi”. James Whale ujawnia, że ​​otrzymał transfuzję krwi, ale to nie zadziałało.
We wrześniu ubiegłego roku prezenter radiowy napisał, że nie może się doczekać kolejnego zastrzyku. „Wszyscy przeciwnicy szczepień, wszyscy idioci, wszyscy szaleńcy, którzy mnie trollują, wiecie, co możecie zrobić?  
Człowiek 2.0 
Nanoszczepienia i Transhumanizm, MODERNA w natarciu na mR 
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność 
 
Sędziowie nie wierzą w kowida i nie dają się zastraszyć. Ale, czy innych karzą za brak maski? 
Impreza w SĄDZIE REJONOWYM. W sali rozpraw zrobili bankiet. Przyjechała policja 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW  
Dr Roger Hodkinson, - Pandemia to oszustwo 
Dr Roger Hodkinson - lekarz patolog (wirusolog), Cambridge University, były przewodniczący sekcji patologii stowarzyszenia lekarzy, były wykładowca na wydziale medycznym, wykładowca akademicki, egzaminator w Royal Colledge physicians w Północnej Karolinie, Prezes firmy biotechnologicznej sprzedającej testy na COVID19.
Pandemia to oszustwo.
Maseczki nieskuteczne.
Lockdown nie ma naukowego uzasadnienia.
Pozytywny wynik PCR nie potwierdza infekcji klinicznej.
Polityka udaje medycynę.  
CZY ROZUMIESZ SKĄD ZAMIESZKI I PRÓBA WYWOŁANIA WOJNY DOMOWEJ W USA?  
nie podejmuje żadnych interwencji w stosunku do osobników kierujących takimi organizacjami jak „Antifa” i Black Lives Matter – czyli George Sorosowi, Billowi Gates czy Amerykański wirusolog i członek powołanej przez administrację Donalda Trumpa grupy zadaniowej ds. epidemii COVID-19 Anthony Fauci – który jest siłą napędową dla Gatesa i Sorosa w sparawie Covid-19 i szczepionek. – to wszystko, zaprzecza opisom powyższego artykułu. Myślę że czas pokaże co dalej… 
Prawdziwym powodem, dla którego rząd chce, abyście co 3 miesiące otrzymywali booster COVID-19 jest to, że u zaszczepionych rozwija się nowa forma AIDS 
 
Debata ws. pandemii COVID-19! 
Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni!  
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
Meredith Miller - Trauma w relacjach ludzi z rządem. Psychologiczne aspekty operacji „Covid-19”  
Jak robi się z ludzi idiotów czy zmanipulowane marionetki i jak ludzie robią to sobie sami !
 
Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza 
Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa 
Rothschildów apetyt na Chiny 
 
Rząd Stanów Zjednoczonych CELOWO niszczy żywność amerykańskich Farmerów i stymuluje kryzys zaopatrzenia w żywność 
Jakiś czas temu na oficjalnej stronie ONZ ukazał się artykuł "Korzyści z głodu na świecie". Wprawdzie szybko go usunięto, lecz nadal jest dostępny w internetowych archiwach 
Dr. L.Palevsky tłumaczy mechanizm działania szczepionki mRNA i wypływające z niej jej zagrożenia 
Dr. Lawrence Palevsky, certyfikowany pediatra, autor i wykładowca, wyjaśnia, w jaki sposób szczepionka na COVID instaluje instrukcje genetyczne mRNA z białka wypustek SARS-Cov2, które następnie wykorzystuje nasze ciało do powielania się, co powoduje bezpłodność, krzepnięcie krwi i zakażenia przez wydzielanie cząstek białka wypustki dla bliskich członków rodziny poprzez oddech, ślinę, pot i złuszczanie się skóry, którzy z kolei doświadczają objawów krzepnięcia, siniaków i niepłodności, mimo że nie byli zaszczepieni szczepionka na COVID-19. 
więcej ->

 
 

Pieniądze – Banki – Nędza - Niewola!

Opis: Prawda ukryta za Globalnym Długiem.

1) Co to jest - Pieniądze.. jak się je tworzy i kto je tworzy?

2) Dlaczego prawie wszyscy sa zadłuzeni po uszy i toną w długach... osoby indywidualne, przedsiębiorstwa całe narody?

3) Dlaczego nie możemy zapokajac naszych codzienych potrzeb- mieszkania, mebli, samochodów itp bez zaciągania pożyczek?

•4) Jak dalece można obnizyc ceny, czy podnieść zarobki, jeżeli przesiebiorstwa nie będą zmuszone płacić ogromnych sum w postaci odsetek, które dodawane sa do ceny produktu, usług i zaopatrzenia?

5) Jak dalece można zredukoważ podatki i zwiększyc potrzebne wydatki na cele społecznej ochrony zdrowia, czy na edukację, jeżeli rządy same zajełyby sie tworzeniem pieniędzy zamiast pożyczac je na procent od prywatnych bankierow?

"Jesli chcesz być niewolnikiem bankow i ponosić koszty swojej niewoli- pozwol bankom tworzćc pieniadze" Josiah Stamp, Governor of the Bank of England 1920.

Co to jest? - Pieniądze

Najprościej mowiąc, jest to medium, jakiego używamy w wymianie dobr i usług..Bez nich , kupowanie i sprzedawanie byłoby niemożliwe za wyjatkiem wymiany bezpośredniej.
Bilety płatnicze i monety sa praktycznie bezwartościowe- jako same w sobie. Nabierają wartości, jako pieniadze tylko i wyłącznie dlatego, że MY uznajemy je kiedy używamy ich, jako medium w procesie aktywnosci gospodarczej- produkcji, wymiany, sprzedaży i zakupu.
Zeby utrzymać aktywność gospodarczą wymiany dobr i usług, musi być wystarczająca ilość tego medium wymiany nazywanego pieniadzami w dostępnym obiegu-cyrkulacji, aby pozwolic na niezaklocona wymiane. Kiedy jest ich pod dostatkiem. każda gospodarka funkcjonuje prawidłowo.
Podczas Wielkiej Depresji dokładnie tak samno, jak i Obecnej Depresji- ludzie chcieli i chca pracować, chcieli i chcą kupowac, bardzo chca kupowac- zarowno dobra, jak i usługi. Wszystkie materiały i surowce były i sa dostepne ...a jednak narodowe gospodarki upadały, dokładnie tak samo, jak upadają dzisiaj- ponieważ wtedy- tak samo i dzisiaj, nadal jest zbyt mało pieniedzy w obiegu.
Jedyna różnica pomiedzy boomem, a zapaścia - pomiedzy depresja, a wzrostem gospodarczym jest dostepność pieniądza.
Ktoś musi przyjąć odpowiedzialność za to, żeby było wystarczająco duąo pieniędzy w obiegu, żeby pokryć wszystkie transakcje, w ktore ludzie chca sie angażowac i angażowac swoją aktywność zawodową.
Kazdy narod posiada Bank Centralny, ktory powolany jest do pelnienia tej waznej funkcji. W Angli , Bank of England, w USA bank Rezerw Federalnych
Bank Centralny zachowuje sie, jak bankier dla bankow komercyjnych i dla rzadow, podobnie -jak osoby prywatne i przedsiebiorstwa maja swoje rachunki w bankach komercyjnych, tak samo banki komercyjne i rzady maja rachunki i konta w Bankach Centralnych...czyli w Bank of England.

Dzisiejsze pieniadze ... kreowane przez prywatny interes dla prywatnego zysku.

"Pozwolcie mi robic i kontrolowac pieniadze narodu, a niewaznym dla mnie bedzie kto ustanawia prawa." Mayer Amschel Rothchild (Banker) 1790
Centralne banki sa kontrolowane nie przez wybieralne rzady, ale w znakomitej wiekszosci przez Prywatny Interes swiatowych bankow komercyjnych.
W Anglii dzisiaj zarowno banknoty, jak i monety znajdujace sie w obiegu stanowia zaledwie 3% wszystkich pieniedzy w obiegu. O tyle zmniejszyl sie ich udzial z 50% w 1948 roku..
Pozostale 97% jest wypuszczany i kontrolowany -jako kredyt- czyli indywidualne i komercyjne pozyczki, hipoteki, overdrafty etc... dawane przez komercyjne banki i instytucje finansowe, na ktore jest nalozony procent odsetek. Ten wzorzec obowiazuje na calym swiecie.
Banki to nic innego, tylko przedsiebiorstwa, ktorych celem jest robienie zysku z odsetek nakladanych na udzielane pozyczki i kredyty, ktorych one same udzielaja. Poniewaz tylko one same decyduja komu je udzielic, jest ewidentnym faktem, ze tylko one decyduja kto bedzie producentem, gdzie bedzie produkcja ulokowana i jaka bedzie wysokosc produkcji. Wszystko to bazuje tylko na wlasnym interesie banku, a nie na interesie i dobru spoleczenstwa.
Z kredytowaneim bankowym gospodarki- w chwili obecnej stanowiacej 97% calego obiegu pieniadza- cale gospodarki narodowe i miedzynarodowe pracuja tylko i wylacznie dla wielkich bankow i finansowych instytucji.
To jest wlasnie prawdziwa sila, niezmiernie rzadko identyfikowana i postrzegana, ktorej podporzadkowane sa wszystkie rzady na swiecie, bez wzgledu na sposob ich powolywania.
Nasze Pieniadze zamiast wprowadzania ich do obiegu wolnych od jakiegokolwiek oprocentowania- jako medium wymiany i obslugi ekonomii, obecnie zostaja wprowadzane do obiegu- jako dlug, ktory zaciagamy u bankierow placac im w ten sposob olbrzymie sumy, jako czysty zysk Podczas, gdy my wszyscy , czyli pozostala reszta pograzamy sie w stale rosnacym dlugu.
Przez udzielanie kredytu tylko tym, ktorych Bankierzy proteguja i odmowe kredytowania tym, ktorzy sie bankierom nie podobaja, miedzynarodowa finansjera moze zupelnie smialo w kazdej chwili wykreowac niesamowity boom gospodarczy w jednym miejscu. I pograzyc w kryzysie inne kraje i ich rzady.
O wiele latwiej bowiem pozyczac pieniadze, niz je inwstowac w przedsiewziecia gospodarcze. Odsetki bowiem sa wymagalane bez wzgledu na to, czy przedsiewziecie okazalo sie udane, czy nie. Jesli przedsiewziecie nie moze zapracowac na wymagane odsetki, bank natychmiast przejmuje owe przedsiebiorstwo- jak i wlasnosc dluznika zastawiona, jako hipoteka.-zastaw.
Zadluzenie sie jest niezwykle kosztowne dla pozyczajacego, ktory przewaznie za kazdy zaciagniety kredyt musi wrocic w postaci odsetek 2-3 krotna wartosc pozyczonej sumy.
Pieniadze pozyczane przez banki, jak widzimy sa robione z niczego. Obiegowa opinia, ze pieniadze pozyczane przez bank, sa pieniedzmi depozytorow banku jest oszukiwaniem spoleczenstw, majacym na celu utrzymywanie wygodnej fikcji.

Pieniadze tworzone- jako dlug.
My zwyczajni zjadacze chleba nie dostrzegamy roznicy pomiedzy 25 miliardami w cyrkulacji- jako noty i gotowka( drukowane przez rzady) i pomiedzy 680 miliardami w formie kont pozyczkowych, overdraftow etc kreowanych przez Banki..
100zl w gotowce banknocie w twoim portfelu jest traktowany tak samo, jak 100zl na twoim koncie, lub w overdrafcie- jak karta kredytowa, ktora pozwalaja ci uzyc do wysokosci 100zl . Mozesz kupic co chcesz za jedno i drugie....
W 1948 w Anglii mieli 1.1 miliard banknotow i monet i 1.2 miliardow w postaci pozyczek kreowanych przez banki... do roku 1963 w Anglii znajdowalo sie w cyrkulacji 3 miliardy w gotowce i 14 miliardow w postaci bankowych pozyczek....
Rzad poprostu dodrukowal wiecej gotowki, aby pokryc inflacje, ale dzis 680 miliardow wyprodukowanych przez banki z niczego- stanowi ogromny wzrost, nawet, jak uwzglednimy inflacje...
Te "nowe pieniadze" w formie pozyczek etc, sa rownoznaczne z gotowka i tak sa traktowane-

Skad sie wziely i w jaki sposob????

Process w jakim banki tworza pieniadze jest tak prosty, ze mozg sie przewraca " - " Professor. J. K. Galbraith

Jak to sie to robi....uproszczony model

Wezmy taki malutki przykladowy bank. Zalozmy- ze zlozylo w nim depozyty ilus tam powiedzmy 10 depozytariuszy, na laczna kwote 500set'kazdy.
Bank winien im 500 kazdemu i musi zaplacic 5000 wszystkim, zeby ich wyplacic to co jest im winien.( bedzie trzymal 5000 na koncie w Banku Centralnym- ktore to konto nazywa sie plynny aset( liquid assets)
Pan Bolek, przesiebiorca, przychodzi do banku i prosi o pozyczke w wysokosci 5000 na nowy interes, czy przedsiewziecie..
Dostaje na zasadzie platnosci w ciagu 12 miesiecy plus 10% odsetek- (o tym pozniej)
Otwiera sie nowe konto na imie pana Bolka. Na tym koncie nie ma nic, ale bank zezwala panu Bolkowi z tego konta dokonywac wyplat do wysokosci 5000
Nikt nie pyta sie depozytariuszy, czy sie na to godza. Nikt im nie powie, ze ich pieniadze zostaly pozyczone i ze nie maja do nich dostepu. Malo tego- Nikt nie zmniejszyl sum pieniedzy na ich kontach- ani nie przetransferowal ich na konto pana Bolka.
Udzielajac tej pozyczki, bank poprostu zwiekszyl swoje obligacje, odpowiedzialnosc do wysokosci 10000. Pan Bolek ma prawo uzyc 5000, ale i depozytariusze moga wybrac swoje 5000
Jezeli bank teraz winien jest 10 000 wydawaloby sie , ze jest niewyplacalny, poniewaz ma tylko polowe ze zobowiazania, czyli 5000? Otoz wcale nie!
Bo bank traktuje pozyczke pana Bolka- jako ASSET, nie zobowiazanie( liability), na zasadzie- ze pan Bolek winien te pieniadze Bankowi, czyli 5 000.
Bankowa ksiegowosc pokazuje, ze winien jest bank 5000 depozytariouszom i ze pan Bolek winien jest bankowi 5000. Oto skreowano nowy asset w wysokosci 5000 w formie dlugu winnego przez pana Bolka- tam gdzie przedtem nie istnialo nic- to dodaje sie do istniejacego konta w Banku Centralnym...I w taki sposob jest wyplacalny... przynajmniej w znaczeniu ksiegowymJ)) W tej fazie Bank zaklada- ze kiedy pan Bolek wydaje pozyczone pieniadze depozytariusze nie zarzadaja wyplaty swoich.
Bank ma calkowicie wolna reke w kreowaniu tych 5000 pozyczki, ktore jak widzicie reprezentuja "Nowe Pieniadze" w miejsce niczego co by istnialo wczesniej. Zrobiono to przez napisanie sumy piorem, lub przez nacisniecia klawisza komputera.
Pomysl bankierow, zeby stworzyc cos z niczego i kazac sobie placic odsetki dla wlasnego prywatnego zysku jest -przyznacie sami- troche zaskakujaco, odrazajacy. Kazdy inny za wyjatkiem banku robiacy cos takiego, bylby winny oszustwa, zlodziejstwa i falszerstwa! Ale nie Bank!

Nowe pieniadze wprowadzane do gospodarki (ekonomii) "
Pozyczka pana Bolka efektywnie staje sie nowymi pieniadzami, kiedy ten wydaje je kupujac uslugi i urzadzenia, wynajmuje i placi robotnikow, pokrywa wszelkie wydatki zwiazane z nowym przedsiewzieciem.
Te nowe pieniadze zostaja dystrybuowane wsrod innych ludzi, ktorzy obracaja nimi kupujac potrzebne im rzeczy i uslugi- wkrotce beda cyrkulowac w calej ekonomii,
Cyrkulujac laduja w koncu na kontach bankowych innych ludzi.
Kiedy wplaca sie je na czyjes konto , ktore nie jest oprozniane- staje sie przyszlym depozytem. Pan Bolek placi swojej sekretarce 100, a ona otwiera konto w naszym przykladowym banku, ktory w tym momencie ma 5100 depozytow..
Jezeli teraz wyobrazimy sobie, ze pozostale 4900 wyladuje na kontach poczatkowych- oryginalnych depozytariuszy naszego Banku, ma on dodatkowe 4900 co daje w sumie 10000 depozytow razem, w czasie -gdy depozytariusze nie dotkneli swoich kont. W praktyce wiekszosc z tej sumy wyladuje na kontach w innych bankach, ale jak by na to nie patrzec, mamy teraz 5000 nowych pieniedzy w cyrkulacji.
Zatem w rzeczywistosci, wszystkie depozyty w bankach i innych finansowych instytucjach pochodza z "Pieniedzy" oryginalnie wykreowanych -jako pozyczki ( za wyjatkiem oczywiscie tych, ktore zostaly dokonane w postaci gotowki- o czym pozniej)- czyli jesli macie w Banku na swoim koncie 500, to znaczy. ze wczesniej taki ktos- jak pan Bolek- musial sie zadluzyc ,zeby je skreowac. .

Kluczem do calej tej szarady jest fakt, ze:
Wyplaty w gotowce dotycza tylko ulamka procentu operacji bankowych.
Klienci Bankow dzisiaj dokonuja przewaznie wszystkich platnosci pomiedzy soba w postaci czekow, swiftow bankowych, bezposredniego debitu, czy transferu elektronicznego. Ich prywatne indywidualane konta sa aktualizowane za pomoca komputerowych informacji- jako zwykle zapisy ksiegowe. Gotowka aktualnie w tym procesie nie zmienia rak. Caly process to zamkniety w systemie bankowym system ksiegowania.
Rola gotowki
Panstwo jest odpowiedzialne za produkcje gotowki bilonu i banknotow.
Te sa wydawane przez bank centralny do nizszych bankow, ktore kupuja je za cene wartosci od rzadow, zeby zaspokoic potrzeby swoich klientow na gotowke.
Banki musza placic za gotowke i robia to placac tym co posiadaja na kontach w Banku Centralnym, na ich plynnych assetach (liquid assets) Ich konta sa obciazane za te transakcje.
Panstwo ,( poprzez Ministerstwo Skarbu) rowniez ma konto w banku Centralnym, ktore jest kredytowane wartoscia gotowki, tak -jak sa placone za nie przez banki. To sa pieniadze w spolecznej sakwie dostepne do oplacenia uslug publicznych i tym podobnych.
W ten to sposob banki kupuja swoje zapasy gotowki, ale wielkosc gotowki, jaka moze zakupic bank jest limitowany do wysokosci konta -jakie posiada dany bank w Banku Centralnym, jako plynny asset..
Gotowka ta jest wybierana przez klientow banku i wprowadzana do ogolnej cyrkulacji w gospodarce.
Zupelnie odmiennie od kreowanych przez banki pozyczek, gotowka jest wolna od odsetek i moze pozostawac w cyrkulacjie praktycznie wiecznie..

Obrot bezgotowkowy- ksiegowanie

Wiedzac, ze tylko mala czesc zlozonych w depozytach pieniedzy wyjmowana jest z kont- jako gotowka, oraz ze depozyty przewaznie leza nieruszane przez dosc dlugi okres czasu, banki zakladaja- ze ich plynne assety pozwola im kupowac niezbedne ilosci gotowki, banknotow i monet na bardzo male potrzeby gotowkowych wyplat dla swoich klientow.


Bank popada w klopoty, jesli zadania wyplat gotowkowych przez depozytariuszy, oraz wierzycieli, ktorzy chca wyjac ich pozyczki w gotowce przekrocza ich assety- jakie maja na koncie w Banku Centralnym.
W praktyce najprawdopodobniej taki bank, zaciagnie pozyczke w Banku Centralnym, albo w innym Banku, zeby zaspokoic wymagania depozytariuszy i wierzycieli. Jesli natomiast nie byloby to z roznych wzgledow mozliwe, Bank zada zwrotu pozyczek od swych dluznikow i zajmuje nieruchomosci pod zastawem dluznikom niezdolnym do natychmiastowej platnosci.

Prawo i zadania depozytariuszy przeciwko Bankowi
Od momentu, kiedy zlozymy depozyt w banku (gotowke, lub czek), mamy od tej chwili prawo zadania wyplaty do wysokosci naszego konta. Stajemy sie poprostu niezabezpieczonym kredytodawca. Wyciag z Banku jest dowodem na to, ile nasz Bank jest nam winien. Jesli wyciagnelismy wiecej niz na koncie, wykazuje ile my jestesmy winni Bankowi. Bank zaplaci co jest nam winien wyplacajac w trzymanej na te okolicznosc gotowce.
Natomiast, jesli zbyt wielu klientow zapragnie wycofac swoje depozyty, nastepuje tzw, panika bankowa- Bank moze odmowic wyplat gotowkowych i zaczyna wyplacac na zasadzie- kto pierwszy
Jesli zazadamy wyplaty w czeku bankowym najczesciej z wyplata nie ma zadnego problemu- poprostu nastepuje prosty transfer zadania przeciwko bankowi na konto kogos innego- zazwyczaj tego, na ktorego konto ma nastapic wplata- prosty ksiegowy zapis.
Jesli osoba, ktorej mamy zamiar placic ow czek , ma swoje konto w tym samym banku, depozyt nie zmienia miejsca w banku. Sytuacja banku i stan jego konta nie zmienia sie wcale.

Prawa i zadania ( roszczenia) Bankow przeciw innym Bankom
Ale jesli mamy swoje konto w Banku A, a placimy komus kto ma konto w Banku B, depozyt banku A pomniejszany jest o sume czeku i o tyle zwieksza sie depozyt w Banku B.....
Miliony transakcji- jak ta- zalatwiane jest kazdego dnia pomiedzy klientami roznych bankow z uzyciem kart kredytowych, bezposrednich debitow, elektronicznych transferow oraz czekow- depozyty sa w stalym ruchu pomiedzy bankami
Wszystkie te czeki i elektroniczne przekazy przechodza przez tzw clearing house- (komora rozliczeniowa)
Transakcje sa rozliczane wzajemnie, ale na koniec kazdego dnia- tylko niewielka sume jest zawzwyczaj winien bank- bankowi.
I bank musi byc zawsze przygotowany na zaspokojenie takiego dlugu.
Zeby tak bylo, bank dokonuje zaplaty ze swego konta w Banku Centralnym na konto wierzyciela tez w Banku Centralnym

Zatem, jak widzimy Bank musi spelniac zadania( zaspakajac roszczenia- tylko w dwuch przypadkach, ktore zaspokaja ze swych plynnych assetow w banku Centralnym)- tylko jesli klienci zazadaja gotowki i zadania wymagalne kazdego innego banku.

Dopuki wszystkie banki nie sa nekane zadaniami wielkich wyplat gotowkowych caly system bankowy jest bezpieczny- co prawda indywidualny bank jest zawsze narazony na mozliwosc zadania wielkich wyplat gotowkowych, badz transferu depozytow do drugiego banku.
Jak zatem widzicie, obecnie caly system bankowy jest w zasadzie wielka firma ksiegowa, ktora ksieguje miliony transakcji pomiedzy milionami podmiotow gospodarczych i osob indywidualanych obracajac tylko niewielka iloscia gotowki zmieniajaca kieszenie, ktore to sa zabezpieczone- tak samo mizernymi rezerwami plynnych assetow.
System ten jest znany pod nazwa Bankowosci Rezerwami Frakcyjnymi i praktycznie bank mozna nazwac handlarzem dlugami..
Barclays Bank's 17 kwietnia 1999- jako przyklad- pozwoli zobaczyc, jak to wyglada w praktyce-
Posiadal on w tym dniu pozyczek wydanych na 217 miliardow funtow i winien byl swym depozytariuszom 191 miliardow funtow..a jako zabezpieczenie w plynnych assetach mial zaledwie 2,2 miliardy funtow.
Poziom, do ktorego bank moze pozyczac jest uzalezniony od ilosci gotowki- jaka ma, lub moze kupic za swe plynne assety raczej- niz od ilosci depozytow zlozonych przez jego klientow.
Ale , jesli bank potrafi przyciagnac depozyty klientow z innych bankow, doda to do swych plynnych asssetow, jako ze banki rozliczaja sie a nim na zasadzie Centralnego Banku i przekaza na jego konto- wtedy moze o wiele wiecej....stad taka konkurencja pomiedzy bankami, zeby skladac pieniadze wlasnie u nich.


Odsetki....wielkie zyski bankow ....
Wrocmy jednak do pana Bolka- ktory za pozyczone 5000 musi placic bankowi 10% odsetek- czyli 500. Te pieniadze w postaci odsetek wplywaja do Banku- jako zysk banku i laduja na koncie w Banku Centralnym- powiekszajac plynne assety banku
Majac teraz extra 500, ktore mozna uzyc, jako zaspokojenie zadan klientow wybierajcych gotowke. Jesli pan Bolek splaci takze pozyczke, bedzie mial bank dodatkowo 5500....
Jak widzimy nasz Bank skreowal sobie w tym prostym procesie doslownie z niczego 5000- jako asset w formie pozyczki dla pana Bolka. Pan Bolek nie jest juz nic winien Bankowi, ale oddajac pozyczke wraz z odsetkami- pan Bolek zamienil swoj oczywisty dlug w plynny asset dla Banku.... Doskonaly zysk dla Banku ..i podstawa do dalszych pozyczek, ktore mozna udzielic nastepnym klientom...
Dzisiaj Banki ryzykuja tworzenie pozyczek w kwotach 100krotnych lub wiecej, niz wynosza ich plynne assety tak, jak pokazalismy to na autenycznym przykladzie londynskiego Banku.
Nasz bank, juz wkrotce wyemituje nastepne pozyczki. Powiekszy swoje depozyty poprzez ich zwroty wraz z ich odsetkami powiekszajac swoje zyski..
Wiecej pozyczek i wiecej depozytow powoduje wieksze wymagania gotowki, ale zwiekszajac zyski mozna kupic wiecej gotowki. I tak wlasnie ilosc gotowki zwieksza sie w cyrkulacji...
Jak widac jest to doskonale prosperujacy Mit, ze pozyczamy pieniadze innych ludzi , ktorzy zlozyli je w depozycie bankowym. Wcale nie- pozyczacie tylko i wylacznie pieniadze Banku, ktore on sam zrobil z niczego- tylko po to, zeby je wam pozyczyc w formie pozyczki bankowej.

Zadluzyc nas wszystkich....
Splata przez pana Bolka swojej pozyczki wraz z odsetkami do banku znaczy, ze ta suma nie jest juz dluzej w obiegu gospodarczym
Kazda zaplata na zadluzone konto zmniejsza zadluzenie, jest zwrotem do banku i te "pieniadze" sa stracone dla gospodarki..
Zatem wiecej pieniedzy musi sie pozyczyc, zeby utrzymac ekonomie w ruchu. Jesli ludzie nie pozyczaja, lub banki nie udzielaja pozyczek zacznie zmniejszac sie liczba pieniedzy w cyrkulacji, powoduje to zmniejszenie zakupow i sprzedazy, Recesje i zapasc ekonomiczna lub calkowita katastrofe- kryzys. W zaleznosci od tego, jakie wielkie sa braki pieniedzy
Dowodem najlepszym na to, ze banki tworza pieniadze z niczego- jest przyrost pieniedzy w poszczegolnych latach na przykladzie Anglii 1,2 miliarda w 1948 roku. 14 miliardow w 1963 roku do 680 miliardow w 1997 roku
Dzis cala emisja pieniadza banknotow, jak i monet po odliczeniu inflacji, ma dokladnie taka sama sile nabywcza -jak w 1948 roku..mimo, ze ich ilosc na rynku wzrosla 10 krotnie w rzeczywistych liczbach, wlasnie dzieki owej kreacji pieniadza przez banki.
Jest to niezwykly wzrost , a jego wynikiem jest niesamowity wzrost standartu zycia dla wielu ludzi....ale pamietajcie wszystko to za pozyczone pieniadze!
Bo -To co jest kredytem dla banku- dla nas wszystkich, dla calej reszty jest dlugiem!
Banki zwiekszaja stan wlasnego posiadania przez powiekszanie swoich assetow o zastawy tracone przez dluznikow, ziemia, domy, sklepy, przemysl, infrastruktura, transport , flota, rolnictwo uslugi i wszystko inne co stanowi wartosc realna- fizyczna, w procesie zadluzenia wszystkiego i wszystkich wokol...Nie bedzie w tym zadnej przesady , jak powiem- ze dzis caly swiat nalezy do bankow i nielicznych rodzin z nimi zwiazanych, ukrytych za fasada wiekich nazw instytucji finansowych.

Skutki naszego zadluzenia opartego o pieniadze majace parytet tylko w ...DLUGU...

•1) Wszelkie dobra i uslugi sa coraz drozsze!

2) Konsumenci maja o wiele mniej pieniedzy na wydatki bo Koszty pozyczek zaciaganych przez przedsiebiorcow, dystrybutorow, transportowcow, wytworcow, dystrybutorow etc musza byc dodane do ceny koncowego produktu.Oblozeni kosztami hipotek na domy, kosztami mieszkan, kart kredytowych, personalnych pozyczek- ktore sa bezposrednim skutkiem podanych powyzej punktow 1 i 2.

3) Nadwyzki dobr i uslug

Poniewaz wiekszosc spoleczenstwa nie moze pozwolic sobie na ich zakup ze wzgledu na ceny - a to natychmiast powoduje -

4) Mordercza konkurencje.

Przedsiebiorstwa usiluja obnizyc ceny produkcji, a zeby zdobyc miejsce na rynku robia to poprzez:

(i) Utrzymywanie niezwykle niskich plac i wstrzymanie podwyzek

(ii) Likwidujac stanowiska pracy przerzucajac prace na inne stanowiska bez zaplaty dodatkowej

(To natychmiast redukuje sile nabywcza ludnosci jeszcze bardziej)

(iii) Dystrybutorzy staraja sie importowac tanszy produkt z krajow o nizszych kosztach produkcji i niskich wynagrodzeniach.(iv) Produkujac niskiej jakosci tansze produkty o krotkim czasie uzytkowania.

(v) Nie dbajac o srodowisko naturalne w procesie produkcji

(vi) Nastepuja laczenia sie firm i przejecia konkurencji laczacej sie w megakorporacje dla kontroli rynkow zbytu

(vii) Wielkie firmy wywoza prace i produkcje lokujac je w krajach o niskich kosztach pracy, niezorganizowanej w zwiazki zawodowe, o luznych przepisach prawnych dotyczacych ochrony robotnikow, lagodnych przepisach o ochronie srodowiska etc....

(viii) Domagaja sie te korporacje przy tym duzych subwencji rzadowych i zwolnien od placenia podatkow od czego uzalezniaja osadzenie produkcji w danym miejscu i nie wywiezienie jej za granice.

5) Stale rosnace zadluzenie.
Kiedy bank tworzy pieniadze udzielajac pozyczki, nie tworzy on w tym procesie pieniedzy potrzebnych na placenie odsetek za ta pozyczke.
Nasz bank pozyczyl panu Bolkowi 5000 , ale wymaga zwrotu w wysokosci 5500. teraz pan Bolek musi isc w swiat gospodarki i konkurowac na rynku tak , zeby te 500 zarobic na klientach. Moze to pozyskac tylko i wylacznie z pieniedzy juz pozostajacych w cyrkulacji gospodarczej- wpuszczonych w obieg oczywiscie, jako pozyczki dla innych ludzi. Oczywiscie wkrotce sie okaze, ze komus tych pieniedzy braknie i musi zatem ich dopozyczyc....
W ten sposob, aby spalcic odsetki musi sie pozyczyc wiecej- jako nowe pozyczki...
Poniewaz zaledwie garstka przedsiebiorstw, jak i indywidualnych osob moze splacic swoje zobowiazania bez dodatkowych pozyczek. W ogolnosci zarowno ludzie, jak i przedsiebiorstwa musza pozyczac coraz wiecej i wiecej, zeby uzyskac pieniadze dla gospodarki- zeby placic odsetki na obsluge ogolnego zadluzenia.
Obecny poziom pieniedzy w cyrkulacji w wysokosci 680 miliardow (Anglia) znaczy, ze musza pozyczac mninimum 60 miliardow rocznie nowych pieniedzy, po to tylko -zeby placic odsetki.
Ale zarowno ludzie, jak i przedsiebiorstwa nie moga w nieskonczonosc pozyczac, poniewaz nie beda w stanie w koncu placic i przestana stopniowo pozyczac....To z kolei powoduje spowolnienie ekonomii i stagnacje.. upadek ekonomii. Jak widzimy upadek nieuniknony, poniewaz ten lichwiarski system finansowy sam zawiera w sobie nasiona swego wlasnego upadku. Przdluzac mozna tylko czas upadku, ale uniknac sie go nie da.
Kiedy zwracamy pozyczki i odsetki do Bankow, pieniadze wycofywane sa z cyrkulacji. Jesli to nastepuje bez konca, w gospodarkach- gdzie pieniadze sa wprowadzane tylko- jako pozyczki, w koncu dojdzie do sytuacji, ze nie bedzie na rynku wogole pieniedzy w cyrkulacji gospodarczej.
W obecnym systemie swiatowym- jesli gospodarka ma funkcjonowac, musi sie stale pozyczac pieniadze. Co prawda byloby mozliwe utrzymywanie w cyrkulacji tych samych pieniedzy bez tworzenia nowych pieniedzy, gdyby nie fakt...ze potrzebujemy extra pieniadze na placenie odsetek...co nie pozwala nam na wzrost gospodarczy ekonomii!

6) Inflacja....

jest zagwarantowana koniecznoscia, poniewaz producenci musza stale pozyczac wiecej, i musza zwiekszac o swe koszty- ceny swoich produktow!
Dlaczego zatem- zapytacie- pozyczajacy pieniadze podnosza ceny (odsetki).- czyzby dla zmniejszenia inflacji????
Nic podobnego!
To tylko jest opoznieniem podniesienia cen w przemysle.
Poczatkowo przemysl jest zmuszony utrzymac- albo nawet obnizyc swoje ceny rezygnujac z naleznego im zysku, a nawet co dzieje sie czesto ponoszac straty w desperckim kroku utrzymania sprzedazy swojej produkcji na rynku, na ktorym juz i tak jest mniej pieniedzy na zakupy, spowodowane wiekszymi odsetkami narzuconymi przez banki..
Inflacje mozna zatrzymac, a nawet zmniejszyc na krotki okres czasu, ale przemysl w koncu MUSI podniesc ceny, aby skompensowac wlasne wyzsze koszty.
Im wiecej ludzi pozycza- zaopatrzenie w pieniadze rosnie i rosna wydatki konsumentow. Inflacja posuwa sie do przodu ...,
Powody dlaczego poziom zadluzenia musi rosnac -juz znamy, dodajac do tego dodatkowy ciezar odsetek od pozyczanych pieniedzy, mamy zagwarantowane, ze inflacja bedzie nieodlacza rzeczywistoscia tak dlugo -jak dlugo gospodarka poslugiwac sie bedzie stale rosnacym dlugiem..

Wplyw na miedzynarodowa wymiane
Nadwyzki produktow wyprodukowanych przez gospodarki narodowe musza byc w jakis sposob rozprowadzone. Oczywistoscia jest, ze nalezy je exportowac
Absurdalnoscia owej oczywistosci jest fakt, ze wszystkie narody czynia to na wskutek tego samego podstawowego problemu.
To powoduje idiotyczna konkurencje na rynkach swiatowych. Gdzie masy praktycznie takich samych produktow krzyzuja swoje drogi przesylane z jednego konca swiata na drugi, szukajac miejsca sprzedazy,
Zamiast miedzynarodowa wymiane oprzec na wzajemnie korzystnej wymianie dobr- na zasadzie zaspakajania rzeczywistych potrzeb i mozliwosci- zamienia sie ja a mordercza konkurencje o kazdy skrawek rynku- po to tylko, zeby pozostac w interesie napedzanej dlugiem gospodarki.
Wielkie Korporacje zadaja niczym nieskrepowanego dostepu do rynkow kazdego narodu, nazywajac to prawem " Free trade"- Wolna Wymiana....
Zjednoczony Rynek - Unii Europejskiej, NAFTA i Swiatowa Organizacja Handlowa sa tego najlepszym przykladem- otwierania rynkow narodowych...

Export jest dobry dla narodowej gospodarki

Poniewaz, kiedy exportujemy dobra jestesmy za nie placeni. To znaczy, ze dostajemy pieniadze wolne od obciazen....
Te pieniadze, ktorymi zastal zaplacony exporter zostaly oczywiscie pozyczone od bankow przez importujacych.
Te pieniadze sa stracone dla importujacej narodowej gospodarki, ale dlug- ktory skreowal te pienidze, musi byc splacony pieniadzami, jakie jeszcze pozostaly w narodowej ekonomii.
Jezeli jakas narodowa gospodarka moglaby byc tylko i wylacznie exporterem, na jakis czas jego ekonomia bedzie rozkwitac, bazujac na tych wolnych od dlugu pieniadzach. Bedzie natomiast rosla ich nadwyzka exportowa...i zapasy towarow.

Import nie jest dobry dla narodowej ekonomii
Jesli jakis narod buduje nadwyzke wymiany towarowej, inny w tym samym czasie - ktory importuje musi popadac w coraz wiekszy deficit wymiany handlowej..
Teraz ci z wielkim deficytem, nie sa w stanie importowac wiecej nic, poniewaz wszystkie pieniadze wypompowal import z gospodarki zostawiajac narod ze stale rosnacym ciezarem- nigdy niespalacalnego dlugu.

Dlug trzeciego swiata i Miedzynarodowy Fundusz
IMF powolano do zycia w celu ustanowienia miedzynarodowej rezerwy pienieznej, aby w ten sposob "pomoc" narodom Trzeciego Swiata w likwidacji ich deficytow.
W praktyce okazalo sie, ze stalo sie jeszcze gorzej,
Narody z wielkimi deficytami zostaly zmuszone do wykupowania sie poprzez pieniadze IMF
Ale ten wykup przychodzi w formie nowych pozyczek, oczywiscie takich, ktore musza byc spalcone z odsetkami.
Dokladnie tak samo, jak pozyczki z komercyjnych Bakow, pozyczki IMF to tez takie same pieniadze kreowane z niczego, bazujace na rezerwie gotowkowej, ktorej dostarczaja narody Zachodu popadajac w dlugi -zeby je dostarczyc....
Narod taki popada w jeszcze wiekszy dlug
Moze co prawda dzieki temu dalej importowac dobra z najbogatszych krajow
Konsekwencja tego stanu rzeczy jest staly strumien pieniedzy plynacych z IMF -jako pozyczki dla i poprzez kraje Trzeciego Swiata do kieszeni..... najbogatszych exportujacych ekonomii Zachodu..
Oczywiscie w ratowanych krajach pozostaja do splacenia zaciagniete pozyczki wraz z odsetkami.
To jest cale nieszczescie dlugu Trzeciego Swiata i Europy Wschodniej- najbiedniejsze narody swiata pozyczaja pieniadze, aby zwiekszyc ilosc pieniedzy w gospodarkach najbogatszych krajow Zachodu,
Zeby zabezpieczyc stale splaty narody te, musza exportowac wszytko co sie do exportu nadaje. Kazda mozliwa rzecz do sprzedania, mineraly, lasy, najlepsze plody i luksusowe jedzenie laduje na stolach zachodnich krajow, a ochlapy zostaja sluzac miejsowym...
Dzis dla wielu narodow Afryki, Azjii, Ameryki Lacinskiej i- a jakze- oczywiscie Europy Wschodniej nie wystarcza ich exportu nawet na splacenie odsetek od pozyczek IMF i innych bankow
Sumy naleznych odsetek, juz dawno przekroczyly sumy oryginalnych pozyczek.
Powoduje to ostre braki pieniadza na rynku i w gospodarce narodowej, to powoduje ciecia budzetowe w sektorach najwrazliwszych takich, jak ochrona zdrowia, edukacja, pomoc socjalna etc...
Piszczaca bieda dzis jest standartem w krajach, ktore sa najbogatszymi w rzeczywiste dobra, mineraly i kopaliny, doskonale owoce i plody ziemi, lasy, rope naftowa etc....
Structural Adjustment Programmes tzw Programy Dostosowania sa dolaczone do pozyczek IMF, zawieraja one zbior warunkow, jakie musi spelnic kraj, zeby usunac tzw bariery taryfowe i otworzyc ich rynki dla wolnego handlu dla obcej konkurencji- co znaczy -zeby wielkie zapasy najgporszego szmelcu, ktorych nigdzie indziej nie mozna sprzedac.. sprzedac wlasnie tu, tym biedakom po najwyzszych cenach oblozonych niesplacalnymi odsetkami.

Dlug Narodowy

Narodowy Dlug Anglii na dzisiaj wynosi 400 milliardow Funtow- roczne odsetki od obslugi tego dlugu wynosza 25 do 30 miliardow funtow. Rzad placi te odsetki nakladajac na cale spoleczenstwo podatki.. Tak samo robia wszystkie inne rzady. Zatem to my placimy! W Anglii dlug wzrosl z 26 miliardow funtow w roku 1960 do 90 milardow w 1980 dzis siegnal 400 mld.
Sukcesywnie rzady pozyczaja pieniadze wprowadzajac je do obiegu przez lata.
Zamiast same wykreowac tani pieniadz i wprowadzic go do gospodarczego obiegu i wydawac je na publiczne uslugi. Finansowac projekty ozywiajace gospodarke, zwiekszajac tym sposobem mozliwosci zatrudnienia spoleczenstw- zlecaja tworzenie pieniedzy w formie dlugu bankom, pozyczajac je na procent obciazajac dlugiem narod.
Zaczal sie ten proceder w roku 1694 kiedy to Krol William potrzebowal pieniedzy na wojne z Francja
Pozyczyl on 1,2 miliony funtow od grupy londynskich bankierow i zlotnikow.
Jako zaplata za pozyczke zawiazali oni korporacje na podstawie krolewskiego przywileju- jako Bank Anglii, ktory stal sie bankierem rzadowym
odsetki w wysokosci 8% zostaly nalozone na pozyczke i natychmiast wprowadzono podatki w celu uzyskania srodkow na obsluge tych odsetek
Tak narodzil sie Dlug Narodowy!
Od tego czasu rzady zaczely pozyczac pieniadze od prywatnych bankow obkladajac podatkami spoleczenstwa- jako calosc w celu splaty naleznych bankierom odsetek.

Jak rzad pozycza pieniadze.
Kiedy rzad pozycza pieniadze, wzamian wydaje pozyczajacemu exchequer albo bondy skarbowe- inaczej nazywane stokami rzadowymi badz securities.
Sa to w rzeczywistowsci zwykle noty promisowe (Jestem Ci Winien)- ktore swiadcza, ze rzad zobowiazuje sie do splacenia pozyczki w scisle okreslonym terminie, placac nalezne odsetki miedzyczasie.
Sa one przyjmowane przewaznie przez banki, ale takze osoby prywatne, ktore maja wystarczajaca ilosc pieniedzy do inwestowania, czyli w zdecydowanej wiekszosci bardzo bogaci zwiazani z bankowymi rodzinami, a ostatnimi czasy dolaczaja do nich tzw Fundusze Emerytalne, oraz inne Fundusze Celowe.
W momencie, kiedy rzad przekaze swoje papiery wartosciowe securities, czy bondy bankom, te kreuja pieniadze przez dotkniecie dlugopisa - .oczywiscie z niczego!
Bo Bank kreuje pieniadze- jako pozyczki z niczego! Z prozni! Pozyczajac je- stwarza rzeczywistosc poprzez rzady dokladnie tak samo, jak czyni to poprzez osoby indywidualne, czy tez prawne, czy przedsiebiorstwa z tym- ze na skale olbrzymia!
Rzad ma teraz pieniadze w formie pozyczki, ktore przeznacza na spoleczne uslugi i potrzeby wlasne etc...
Jesli te pieniadze nie zostalyby stworzone- jako pozyczka, spowodowaloby to o wiele nizsza aktywnosc gospodarcza.
W takim systemie. Narodowy Dlug jest kredytem udzielonym Rzadowi i jako taki staje sie wazna czescia ogolnej emisji pieniedzy w gospodarce kazdego jednego narodu obecnej ery!
Rzad caly czas wmawia nam, ze nie ma pieniedzy, ze brakuje w budzecie na to, czy na tamto, poniewaz doskonale wiedza, ze koszty pozyczania pieniedzy calkowicie przechodza i obciazaja podatnika.
Dlatego tez rzad wyprzedaje wszystkie panstwowe dobra, oddajac je w prywatne rece i teraz prywatny sector musi finansowac sektor i uslugi publiczne

Wojna!!!!

Niezwykle podnosi Narodowy Dlug

Przynosi Niezwykle wysokie zyski Bankow
Masowe pozyczki rzadowe i tworzenie pieniedzy przez banki wymagane jest do prowadzenia wojny!
Ci sami miedzynarodowi bankierzy po kryjomu finansuja dwie strony konfliktu zarowno w Pierwszej, jak i Drugiej Wojnie Swiatowej.
Majac stale zyski z wojen pozostawiaja narody w olbrzymich dlugach, ktore to pozniej te same banki zwiekszaja finansujac odbudowe gospodarek zniszczonych wojna....
Bankierzy nawet wywoluja wojny..Np w Niemieckiej Republice Weimarskiej banki zazadaly natychmiastowej splaty pozyczek powodujac sytuacje idealna do dojscia do wladzy Hitlera.
Ten wzorzec zostal doskonale dopracowany przez Rotchschildow w 19 wieku.

Staly wzrost Narodowego Dlugu
W tym istniejacym systemie finansowym, osoby indywidualne, dokladnie tak samo, jak i przedsiebiorstwa musza stale pozyczac wiecej i wiecej, zeby byc zdolnym do platnosci odsetek na ich obecne pozyczki, Rzady musza stale pozyczac coraz wiecej i wiecej, wydajac coraz to nowe transze obligacji rzadowych i rzadowych stokow.
Kiedy przychodzi termin placenia starych bondow i obligacji rzadowych, rzady poprostu wydaja nowe gwarancje i bondy i rzadowe stoki...
Jak zaradzic Narodowemu Zadluzeniu

" Jesli rzad jest w stanie emitowac dolarowy bond, moze z pewnoscia- tak samo latwo- wyemitowac dolarowy banknot" Thomas Edison.
Rzad moze natychmiast przestac pozyczac pieniadze obciazone dlugiem i odsetkami i rozpoczac emisje pieniadza poprzez uzycie go w narodowej gospodarce, publicznym serwisie kreujac miliony miejsc pracy dla osob bezrobotnych i stymulujac prawidlowo gospodarke narodowa. .
Kazdy jeden rzad robi to i teraz, ale na mizernie mala skale, siegajaca wartosci -jaka otrzymuje od bankow za sprzedaz gotowki, ktore to dodaje sie do publicznej kasy i wydaje na potrzeby publiczne.

Uwagi koncowe...

Pokusa redystrybucji sprawiedliwszej niz istnieje, poprzez opodatkowanie wysokimi stopami najbogatszych i zmuszac ich do placenia za ubozszych nie zalatwia niczego i nie rozwiazuje problemu polegajacego na stalym braku pieniedzy w ekonomii spowodowanej koniecznoscia splaty odsetek i kreowaniu pieniedzy bazujacych na dlugu...to jest problem- ktorego sobie nie moga uzmyslowic wszelkiej masci socjalisci w tym ich bracia liberalowie - mimo , ze pozostaja miedzy soba w permanentnym ostrym konflikcieJ

Swiatowe gospodarki to sa przeciez Nasze gospodarki... To MY kreujemy dobra i majatek poprzez nasze zaangazowanie , pomyslowosc, przedsiebiorczosc i ciezka prace. Obecny system bankowy pracuje- jako potezny system drenujacy to wypracowane przez nas dobro i majatek, koncentrujac w tym samym czasie ogromna sile i calkowita kontrole tej sily w rekach malenkiej mniejszosci.

Pieniadze sa medium wymiany towarow i uslug. Nie ma nic zlego w tym, zeby kreowac je z niczego..z prozni, czy powietrza, poniewaz jest to jedyna droga do zagwarantowania nam wszystkim posiadania taniego medium wymiany. Ilosc wyemitownych pieniedzy powinna byc tylko dokladnie taka sama- jak wielkosc gospodarczej dzialalnosci- jaka ow pieniadz obsluguje.

Zlem natomiast jest to-ze prawo do czynienia tego, prawo do emisji pieniadza, prawo suwerena- prawo Suwerennego Narodu- zostalo scedowane w rece prywatnych interesow Kasty Lichwiarzy, ktorzy kreuja pozyczki dla prywatnego Olbrzymiego zysku niewielu , kosztem horrendalnej nedzy, tragedii, a nawet zycia miliardow ludzi.
U. S. Prezydent Abraham Lincoln uwazal, ze glownym zadaniem rzadow jest zapewnic narodowi wlasciwego i sprawiedliwego, a przedewszystkim uczciwego medium wymiany, ktore pozwoli gospodarce na prawidlowy rozwoj.Wniosek.
Czyz my- jako Ludzkosc- nie jestesmy zdolni do tego, aby uzyc naturalnych ludzkich zasad Prawa Boskiego - Naturalnego, wynikajacych z Dekalogu -w celu ustanowienia sprawiedliwego i ludzkiego, uczciwego systemu dystrybucji majatku i dobr, dziel ludzkiego intelektu i pracy rak Czlowieka? - wypelniajac zarazem marzenia socjalizmu o sprawiedliwej i ludzkiej dystrybucji, laczac je z dobrodziejstwami wolnej przedsiebiorczosci, ktora lezy w samym srodku serca idei kapitalizmu?


Oczywiscie, ze jestesmy. Wiemy doskonale jak sie to robi i pokazalismy, jak prosta czynnoscia jest powrot do normalnosci i do wprowadzenie harmonii.


Ale tak dlugo- jak prawo i przywilej tworzenia pieniadza znajduje sie w rekach prywatnych Lichwiarzy, dla ich wlasnego profitu i niczym nie skrepowanej kontroli wszystkiego i wszystkich.. My wszyscy, smialo mozemy sobie i wszystkim wokol powiedziec, ze naprawde nie wiemy .....co to znaczy Demokracja!


I jesli tego stanu rzeczy nie zmienimy- nie bedziemy w stanie tego powiedziec nigdy. System ten bowiem w procesie Lichwy zadluzajac wszystkich i wszystko, przejmuje wszelka wlasnosc, cedujac je w rekach garstki wielkiej oligarchii kilku rodzin, cala pozostala wielomiliardowa populacje Ziemi zamieniajac w procesie tzw globalizacji w Niewolnikow. Globalizm bowiem jest niczym innym- jak tylko i wylacznie procesem zamiany Wolnych Ludzi w niewolnikow. Gdyz bez Wlasnosci nie ma Wolnosci...a bez Wolnosci mowienie o Demokracji jest mydleniem oczu.

POST SCRIPTUM...

Now europejska jednostka monetarna Euro daje sile i prawo regulowania cyrkulacji pieniadza wszystkich krajow- ktore sie polaczyly w Unie Europejska- ... Centralnemu Bankowi Europy. A jednoczesnie wszystkim rzadom czlonkow Unii stanowczo zabrania jakichkolwiek dzialan i staran w celu wywierania jakiegokolwiek wplywu na Bankierow Lichwiarzy-.... ktorzy tworza Centralny Bank Europejski.

Po raz pierwszy w Historii Swiata stawiajac tworcow pieniedzy poza jakakolwiek demokratyczna forma kontroli i odpowiedzialnosci ...... czyli explicite ponad Prawem!

Na podstawie materialow The British Association for Monetary Reform, 27 Imberhorne Lane, Felbridge, West Sussex, RH19 1QX..

Opracowal: Roman Kafel

Uwaga: Do niniejszego textu - nie rosci sie zadnych Copyright, a wrecz przeciwnie - prosze kazdego- o jak najszersza dystrybucje i dzielenie sie ze znajomymi niniejszymi informacjami.
7 marzec 2009

?ródło: http://www.propolonia.pl/ 

  

Archiwum

Wszystko na niby tak
wrzesień 22, 2007
Marek Olżyński
Błogosławieni, którzy nie pomyśleli a uwierzyli
marzec 30, 2004
Wedle Wyborczej w Polsce sprawy sądowe o błędy lekarskie w Polsce zaczynają funkcjonować jak w USA.
sierpień 3, 2005
Adam Sandauer
Przemilczana prawda o stanie wojennym
(dr Leszek Skonka)

grudzień 14, 2004
dr Leszek Skonka
Oburzeni "antysemicką Drogą Krzyżową"
kwiecień 27, 2006
Logika zapobiegania zagrozeniom nuklearnym
kwiecień 7, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Koniec Napolenow IV RP?
kwiecień 15, 2007
wasylzly
Świnki morskie w amerykańskich mundurach?
wrzesień 6, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Moralna odpowiedzialność za POLSKĘ
kwiecień 29, 2003
przesłała Elżbieta
59. rocznica powstania w białostockim getcie
sierpień 16, 2002
PAP
Cul-Capita/OraNUS, czyli niewidzialny "PAN" Zachodu
kwiecień 10, 2006
Marek Głogoczowski
Iracki ambasador apeluje do Polaków : świat stał się dżunglą, w której nie rządzi sprawiedliwość, ale wola silniejszego.
wrzesień 13, 2002
zaprasza.net
Wyprzedaz
październik 12, 2004
Polska w łapach PiS, PO – USA-Izrael-UE(Niemcy)
sierpień 23, 2008
Dariusz Kosiur
Tło Historyczne Niemieckiego Obozu Zagłady w Warszawie
maj 27, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Szanse na wygraną w Piłkarskiego Totka SUPERTOTO prawie 3 TYSIˇCE RAZY WYŻSZE niż w Dużym Lotku.
listopad 1, 2007
Aleks
Kto naprawdę rozdaje karty
styczeń 6, 2006
Artur Łoboda
Niech nas zobaczą
maj 8, 2003
Naruszenie przestrzeni wodnej i powietrznej terytorium Iranu przez wojska GB/USA. Sfałszowane mapy Blaira
kwiecień 2, 2007
przysłał ICP
Jak Kanada odrzuciła (Tarczę...}
sierpień 22, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media