ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

FILM, KTÓREGO IZRAEL NIE CHCE, ŻEBYŚ OGLĄDAŁ 
 
WHO: Poprzez zdrowie publiczne do globalnej dyktatury 
Traktat WHO oraz poprawki do Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych to bezpośredni atak globalistów na demokratyczne, suwerenne narody świata (chociaż już wiemy, że tak naprawdę ani one „demokratyczne”, ani „suwerenne”) w celu ustanowienia sanitarnej dyktatury WHO pod pretekstem walki z niekończącymi się pandemiami (a według nowej, zmienionej niedawno przez WHO definicji „pandemii”, pandemią może być dosłownie wszystko - może być „pandemia otyłości”, „pandemia depresji”, „pandemia kataru”, "pandemia alergii", itd.) 
Here's Why You Should Skip the Covid Vaccine 
“The world has bet the farm on vaccines as the solution to the pandemic, but the trials are not focused on answering the questions many might assume they are.” 
Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem 
 
Światowy dług 
Ciekawe kto jest "wierzycielem" tego długu? 
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
Montanari: Szczepionka to wielki przekręt 
Jeśli prawdziwa choroba nie daje odporności, absurdem jest mieć nadzieję, że szczepionka może to zrobić, co nie jest niczym innym, jak tylko chorobą w postaci atenuowanej. 
Tu jest Polska, a nie Polin! Protest pod Sejmem! 
Protest przeciwko świecy chanukowej pod Sejmem w Warszawie.
 
Szczepionka do zabijania Ludzi 
Eksplozja nowotworów, zawałów i chorób po zastrzykach na Covid.
W dn. 8 lutego 2023 r. Dr David Martin gościł w programie 'Stew Peters Show' aby omówić niezaprzeczalny związek tzw. "szczepionek" na Covid z obserwowaną na całym świecie eksplozją nowotworów, zawałów serca i wielu innych chorób.…
 
Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 
Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. 
Na straży wolności: Goldman Sachs  
Gerald Celente i John Stossel rozmawiają z sędzią Napolitano o różnych, nie do końca jasnych powiązaniach, między amerykańskimi bankami i rządem USA. Największe podejrzenia budzi bank Goldman Sachs, który ma dziwną nadreprezentację we władzach rządowych. Dla przypomnienia, dodam, że pracownikiem tego banku jest były premier RP, Kazimierz Marcinkiewicz, a bank był zamieszany w spekulacje na złotówce. 
Zawłaszczenie majątku przez bankierów poprzez rewolucje społeczne 
Co łączy rewolucję październikową, upadek muru berlińskiego, rozpad bloku wschodniego i dzisiejszą wojnę klimatyczną?



 
Kto mordował w Katyniu 
Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. 
Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
CAŁA PRAWDA O KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ WIDZIANA OCZYMA PILOTÓW !  
Panie Kapitanie Jerzy Grzędzielski,

chylę czoła jako młodszy kolega lotnik, za poniższy tekst. Brakowało mi dotąd głosu, tak doświadczonego pilota, opisującego tragędię smoleńską, tak kompetentnie i fachowo, jak Pan to zrobił. Pozwoliłem sobie zatem, na rozpowszechnienie Pańskiego tekstu, z nadzieją na możliwe szerokie dotarcie do opinii publicznej. Zwracam się do internautów o liczne udostępnienia w internecie stanowiska w tej sprawie, wyrażonego przez świetnego pilota - prawdziwego nie kwestionowanego eksperta lotniczego. 
Niemiecki agent na czele Instytutu Pileckiego 
 
Deborah Tavares o broni elektromagnetycznej stosowanej wobec społeczeństw cz I, 13 marca 2021 
Deborah Tavares z portalu StopTheCrime.net i PrimaryWater.org ma liczne filmy na YouTube i niestrudzenie bada dokumenty wypuszczane przez amerykańską administrację.  
Veto dla Funduszu Zadłużenia! 
Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. 
wRealu24 
Niezależna Telewizja Marcina Roli 
więcej ->

 
 

Oferta dostaw do Afganistanu przez Rosję nie wygodna dla USA?





Wladimir Pupin będzie brać udział w konferencji u szczytu NATO, 2-4 kwietnia, 2008 w Bukareszcie, w Rumunii. Będzie to pierwsza taka konferencja z udziałem Rosji. NATO odłoży, przynajmniej na rok sprawę przyjęcia Ukrainy i Gruzji. Być może jest to punkt zwrotny w stosunkach NATO-Rosja. Jest to możliwe, jeżeli Rosja faktycznie zaoferuje swój udział w pacyfikacji w Afganistanu. Zbliża się spotkanie ministrów obrony USA i Rosji w Moskwie – spotkanie to zaproponował Dimitry Rogozin, ambasador Rosji przy NATO.

Na początek chodzi o przepuszczanie przez Rosję „nie wojskowych dostaw” dla NATO, jako poparcie Rosji w walce NATO przeciwko Talibanom i Al-Qaidzie oraz w odbudowie Afganistanu. Rosja oferuje dostęp do tego kraju przez Kazachstan i Uzbekistan. Putin napomknął o tej możliwości w rozmowie z Frau Angela Merkel i zaznaczył, że Afganistan jest „daleko poza granicami NATO” i ostro skrytykował ekspansję NATO na wschód, jak też prób przekazywania NATO funkcji ONZ przez USA.

Tak, więc może Rosja udzieli pomocy NATO, ale tylko jako równy partner i przedstawiciel paktu Rosji z byłymi republikami sowieckimi w Azji Środkowej i z Chinami.

Rosja nie uznaje monopolu NATO w Afganistanie narzucanego przez USA i stara się wykorzystać trudności USA w Pakistanie, obecnie przechodzącym pod władzę lewicowej partii Pasztunów. Pasztuni popierają pertraktacje pokojowe z Talibanami i nie chcą brać udziału w „wojnie przeciwko terroryzmowi,” natomiast chcą pertraktować z Rosją i Chinami.

Tak, więc oferta pomocy Rosji jest atrakcyjna dla europejskich członków NATO, niechętnych przeciągającej się pacyfikacji Afganistanu, gdzie grozi im niepowodzenie. Analitycy zachodni oceniają, że trzeba pół miliona wojsk do ustabilizowania górzystego Afganistanu.

Rosyjski ambasador przy ONZ, Witaly Czurkin, zaproponował NATO współpracę Rosji i jej sprzymierzeńców w walce przeciwko handlowi narkotykami z Afganistanu. USA nie chce takiej współpracy, zwłaszcza z Organizacją Kooperacji w Szanghaju, w której oficjalnymi językami jest chiński i rosyjski.

Strategia globalna USA nie chce porozumienia z sojuszem rosyjsko-chińskim, wręcz przeciwnie, chce używać NATO, jako polityczną organizację przeciwko Rosji i Chinom. USA obroni swej kontroli nad NATO w 21szym wieku.

Francja i Niemcy popierają dobre stosunki Unii Europejskiej z Rosją. Ostatnio Frau Merkel powiedziała w Berlinie generalicji niemieckiej, w obecności dowódcy NATO, generała Jaap’a de Hoop Scheffer’a, że jest przeciwna ekspansji NATO na Ukrainę i Gruzję, zwłaszcza przed spotkaniem u szczytu NATO w Bukareszcie ponieważ „Państwa uwikłane w regionalne i wewnętrzne konflikty nie mogą być przyjmowane do NATO, gdy istnieje w nich brak poparcia i jednomyślności w sprawie wstępowania ich do NATO.” Obecnie Niemcy faktycznie blokują wstęp Ukrainy i Gruzji do NATO i działają według woli Rosji.

Wobec oferty Putina współpracy Rosji z NATO w stabilizowaniu Afganistanu, trudno jest dla USA ofertę tę odrzucać wobec trudności w Pakistanie i w Europie, współpracę. Tymczasem USA stoi u progu ciężkiego kryzysu gospodarczego i rosnących cen paliwa, z czego Rosja korzysta.

Nie łatwo jest dla USA narzucać swoją wolę NATO w czasie, kiedy rosyjski dzienny eksport paliwa przekracza miliard dolarów. Baryłka standartowa ropy naftowej z Uralu przekroczyła wartość stu dolarów i zbliża się do stu dziesięciu, podczas gdy kalkulacja budżetu Rosji opiera się na cenie 65 dolarów za baryłkę topy naftowej co wzmacnia pozycję Rosji.

W czasie kiedy Pupin obejmował władzę, jedna baryłka ropy naftowej kosztowała 9 dolarów. Dzięki wzrostowi popytu z Chin i Indii oraz działaniom wojennym w Iraku, ceny paliwa bardzo poszły w górę. Jest możliwość, że Rosja zorganizuje kartel sprzedaży gazu ziemnego z Azji Centralnej, dzięki sprytnej polityce Putina. Może się to udać na przekór neokonserwatywnej polityce rządu Bush’a. Rosja, Kazachstan, Uzbekistan i Turkmenistan planują sprzedawać paliwo za euro a nie za dolary od 2009 roku.

Bez-dolarowa giełda paliwa w Teheranie już jest na takie transakcje gotowa. Tymczasem wartość euro już dawno przekroczyła półtora dolara. Na razie nie widać końca słabości dolara.

Kartel sprzedaży gazu ziemnego wzmocni ekonomiczne więzy Rosji z Azją Centralną i pozwoli Rosji koordynować strategię sprzedaży paliwa na rynku światowym, co ma wielkie znaczenie dla importerów paliwa takich jak USA i UE. Zwłaszcza, że Rosji udało się zablokować amerykański projekt rurociągu trans-kaspijskiego.

Obecnie oferta Rosji współdziałania z NATO w stabilizacji Afganistanu jest trudna do odrzucenia. Przyszła ona w czasie, kiedy pacyfikacja Afganistanu przez NATO ?le idzie i jest rzeczą logiczną, że Francja i Niemcy będą chciały z tej oferty Rosji skorzystać.

Trudności polityczne w Pakistanie wzmacniają pozycję Rosji i pomagają jej ambicji stania się partnerem geopolitycznym Unii Europejskiej, jednocześnie z udziałem Rosji w przymierzu z Chinami i byłymi republikami sowieckimi w Azji Centralnej. Obecnie pomoc Rosji zmniejszyłaby trudności dostaw do Afganistanu, wynikłe z walk politycznych w Pakistanie.

Nadchodzi spotkanie u szczytu NATO w Bukareszcie w pierwszych dniach kwietnia 2008. Zobaczymy czy uda się Putinowi uzyskać zgodę na jego ofertę. W ten sposób Rosja mogłaby stać się najważniejszym globalnym partnerem NATO i ustabilizować korzystnie miejsce Rosji w Europie. Może się to stać jednocześnie z przyjazdem Putina do Bukaresztu, na obchody sześćdziesięciolecia NATO i pod koniec jego kadencji jako prezydenta Rosji.


WWW.pogonowski.com
16 marzec 2008

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

WP jak TPSA
październik 17, 2003
Tomasz Sęk
Godność wyceniona
grudzień 13, 2008
Witold Filipowicz
Dyktatura czyni przygotowania
maj 8, 2003
SDP nagle przypomniało sobie o moralności
luty 3, 2003
PAP
Czy na poniższe pytania będą odpowiedzi?
luty 3, 2005
Dr Stefan Pagowski
Cenzor, cenzura, moderator, kretyn…
maj 31, 2006
zaprasza.net
Dokąd zmierza prawo
marzec 17, 2007
Marek Olżyński
Papież do młodzieży: budujcie cywilizację miłości
lipiec 28, 2002
AFP
Komu bru?dzi ks. T. Isakowicz – Zalewski?
styczeń 31, 2009
Dariusz Kosiur
Morskie Igrzyska
sierpień 5, 2003
Zbigniew Sulatycki
Prawda historyczna
maj 15, 2003
przesłała Elżbieta
"Wyprawki Maturzysty",
luty 3, 2003
Artur Łoboda
POLSKA - UNIA 15
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Media pod żydowską okupacją
grudzień 11, 2003
Adrian Dudkiewicz
Doradcy, nie Filozofowi
lipiec 23, 2006
Jacek Bartyzel
Apel do prezydenta
lipiec 16, 2007
Kobieta tytan
Za kulisami wielkiej mistyfikacji. Działalność Leona Taxila (1885-1897)
lipiec 30, 2008
Waldemar Wojnar
Walka o państwo...bezprawia
marzec 21, 2007
Marek Olżyński
Perfidia J. T. Grossa
luty 14, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Gruba kreska Solidarności
kwiecień 25, 2005
Leszek Skonka
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media